W miarę zbliżania się korekty ceny Bitcoina (BTC), te wieloryby zarabiają swoje miliony.

W miarę zbliżania się korekty ceny Bitcoina (BTC), te wieloryby zarabiają swoje miliony.

bitcoin

Niektóre wieloryby BTC nie biorą pieniędzy za pewnik. Wieloryb Bitcoin rozpoczął masową sprzedaż, pozbywając się 411 Bitcoinów za około 15,2 mln USD; według danych Lookonchain, wieloryb najpierw zamienił Bitcoiny na Wrapped Bitcoin (WBTC), a następnie sprzedał je po średniej cenie 37 023 USD.

Whale posiada obecnie 155 WBTC o wartości około 5,74 mln USD.

Impet wzrostowy BTC rozprzestrzenił optymizm wśród społeczności kryptowalut, a obecna historia ETF pchnęła cenę powyżej 37 000 USD. Co ciekawe, liczba ofert z głównych adresów wielorybów na giełdach spadła w porównaniu z poprzednimi latami, co sugeruje, że nastroje wśród dużych posiadaczy stają się bardziej odporne.

Podobnie, według Lookonchain, inny wieloryb wycofał 716 BTC, czyli 26,5 mln USD, z Binance 13 listopada; od 4 października wieloryb ten kupił 4 232 bitcoiny o wartości 156,5 mln USD, średnio 31 452 USD za bitcoina i osiągnął zysk w wysokości 23 mln USD.

Kapitalizacja rynkowa BTC przekroczyła 700 mld USD, osiągając w tym tygodniu 730 mld USD, co stanowi najwyższą wartość od kwietnia 2022 roku. Zdarzyło się to po raz pierwszy od kwietnia 2022 roku.

Odrodzenie rynku kryptowalut sprawiło, że wieloryby były zajęte, a niektórzy aktywnie gromadzili kryptowaluty. Jednak duzi inwestorzy gromadzą altcoiny o niższej kapitalizacji niż uznani liderzy rynku, tacy jak BTC i XRP.

Bitcoin w w spadkach

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin jest notowany na poziomie 36 600 USD, co oznacza spadek o 1% w ciągu 24 godzin. Co więcej, wykres pokazuje, jak cena BTC uległa stagnacji po zarejestrowaniu znacznego wzrostu w październiku, głównie ze względu na oczekiwania dotyczące możliwego zatwierdzenia BTC spot ETF w 2024 roku. Większość społeczności kryptowalutowej uważa, że zatwierdzenie spot ETF jest nieuchronne. Niektórzy eksperci przewidują jednak, że BTC będzie nadal rosnąć i osiągnie ceny powyżej 40 000 USD lub 45 000 USD w grudniu tego roku lub w pierwszym kwartale 2024 roku. – Do czasu, aż SEC ostatecznie zatwierdzi ETF, a następnie kapitał wejdzie na rynek altcoinów.

 

Dodaj komentarz