Gdzie i jak kupić Ethereum?

Chcesz wiedzieć jak i gdzie kupić Ethereum za złotówki?

Chcesz wiedzieć gdzie i jak łatwo i szybko kupić Ethereum za złotówki PLN, gotówkę, dolary USD, euro czy funty szterlingi GBP? To bardzo proste! Załóż darmowe konto na platformie Binance lub Zonda Crypto klikając w poniższe przyciski i kup Ether już dziś.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

kupno-ethereum

Co to jest Ethereum?

Ethereum jest to zdecentralizowana platforma komputerowa, która umożliwia tworzenie i wdrażanie inteligentnych kontraktów oraz aplikacji zdecentralizowanych (DApps). Jest oparta na technologii blockchain, która stanowi rozproszoną i niezmienialną księgę, przechowującą transakcje i dane. Główną cechą Ethereum jest możliwość programowania i uruchamiania inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty to samorealizujące się kontrakty cyfrowe, które zawierają zdefiniowane warunki, a ich wykonanie jest automatyczne i niezależne od jakiejkolwiek trzeciej strony. Ethereum dostarcza środowisko, w którym deweloperzy mogą tworzyć złożone aplikacje. Projekt ten ma również własną kryptowalutę, znana jako ether (ETH). Ether jest wykorzystywany jako środek płatniczy na platformie Ethereum oraz jako nagroda dla górników, którzy zabezpieczają sieć i potwierdzają transakcje.

logo ethereum

Gdzie i jak kupić Ethereum ETH za złotówki?

To Twoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut? Chcesz dowiedzieć gdzie i jak kupić Ethereum ETH za złotówki PLN, gotówkę, dolary USD, Euro czy funty szterlingi GBP? Ten artykuł poprowadzi Cię krok po kroku do rzeczywistości cyfrowej przestrzeni – Ethereum. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat Ethereum zapraszam do dalszej lektury artykułu. Jeśli chcesz już teraz kupić Ether kliknij w poniższy przycisk, który pozwoli na stworzenie darmowego konta na giełdzie kryptowalut Zonda Crypto lub Binance.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

kupno-ethereum

Kupno Ethereum bez tajemnic

Kupno Ethereum ETH z pewnością warto rozważyć już na samym początku naszej przygody z inwestowaniem w kryptowaluty. Dlaczego? Ether jest jedną z najważniejszych, najstarszych i najbardziej użytecznych kryptowalut. Zanim przejdziemy do informacji gdzie i jak kupić ethereum podamy wam kilka informacji na temat tej waluty cyfrowej. Jej twórcą jest Vitalij Buterin, rosyjski programista, który wcześniej pracował przy pierwszej kryptowalucie – Bitcoinie. Sieć Ethereum uruchomiono w 2013 roku. Kupno Ethereum (ETH) było możliwe poprzez publiczną emisję. Obecnie również można pozyskać te monety zarówno “użyczając” moc obliczeniową swojego komputera do przetwarzania sieci blockchain jak również po prostu dokonać zakupu na giełdzie kryptowalut.

ether

Ethereum (ETH) - podstawowe informacje

Uściślając Ethereum to platforma i sieć blockchain w której jednostką płatniczą jest 1 Ether ETH. Bardzo często korzystają z niej programiści, którzy wykorzystują ją do płatności za usługi. Dla przykładu w sieci Ethereum działa wiele innych kryptowalut, które można wymieniać na ETH. Możliwe jest również tworzenie aplikacji i zawierania tzw. smart contracts. Ethereum obecnie znajduje się na czele w wielu rankingach najlepszych kryptowalut. Ważnym aspektem jest to, że w 2021 roku wdrożona została nowa wersja sieci Ethereum 2.0., która ma być szybsza, wydajniejsza i możliwa do lepszego skalowania co uczyni ten projekt jeszcze ciekawszym! Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie ethereum.org Na naszej stronie internetowej możecie także na bieżąco obserwować Kurs Ether

gdzie-kupić-ethereum?

Jak i gdzie kupić Ethereum? Kupno Ethereum (ETH) za złotówki PLN

Interesuje Cię kupno Ethereum?

Zastanawiasz się jak i gdzie kupić Ethereum (ETH) za złotówki PLN?

Sama istota tego projektu jest dość prosta i jednocześnie ciekawa. Chodzi w niej o to, że sieć blockchain tej kryptowaluty stanowi dosłownie i w przenośni “ether” dla innych projektów oraz tokenów. Innymi słowy dzięki Ethereowi można tworzyć inne projekty kryptowalutowe co czyni ją jedną z najczęściej wykorzystywanych na świecie! Jeśli interesuje Cię kupno Ethereum za klasyczne waluty np. złotówki PLN, euro, dolary USD wystarczy kliknąć w poniższy wybrany z poniższych przycisków i założyć bezpłatne konta na Binance lub Zonda Crypto.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

złotówki-PLN

Dlaczego warto rozważyć kupno Ethereum?

Ponieważ Ethereum oprócz wskazanych właściwości jest bardzo istotnym środkiem płatniczym na międzynarodowych giełdach kryptowalut. Na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance – Ethereum można wymienić na kilkaset różnych innych kryptowalut. Dlatego każdy początkujący inwestor powinien rozważyć kupno Ethereum (ETH) chociażby z tego względu. Coraz więcej różnych projektów korzysta z łańcuchów bocznych (sidechain) do tworzenia własnych tokenów kryptowalutowyc np. ERC-20. To sprawia, że jest to rozwiązanie, które posiada normalne zastosowania użytkowe czego nie można powiedzieć o wielu innych przedsięwzięciach kryptowalutowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o Ethereum ETH?

Ta waluta cyfrowa boryka się również z różnymi problemami. Przede wszystkim kluczowym była rosnąca wielkość sieci blockchain obsługujących tą kryptowalutę oraz transakcji w nich zawartych. Potrzebne są zatem poprawki technologiczne albo narastająca moc obliczeniowa aby transakcje nie następowały wolniej niż dotychczas. Rozwiązaniem ma być wdrożenie nowej wersji sieci – Ethereum 2.0. Ważnym aspektem będzie tempo wdrażania płatności w masowym użyciu. Dla wielu osób inwestowanie w kupno Ethereum to kwestia typowo spekulacyjna i mają indyferentne podejście do zastosowań tej technologii. To delikatnie rzecz ujmując Foux Pas i prowadzi to do smutnej konstatacji, że większość osób nie docenia potencjału jaki ma Ether.

Kwestie technologii

Prawdopodobnie wielu z was chciałoby szczegółowo dowiedzieć się jak działa Ethereum ETH oraz poznać technologię w jakiej stworzona jest sieć Ethereum 2.0. Niewątpliwie jest to bardzo innowacyjny projekt. My jednak nie będziemy tutaj bardziej szczegółowo opisywali specyfikacji technicznej tej sieci blockchain i waluty elektronicznej. Niemniej reasumując uważamy, że kupno Ethereum można rozważyć od razu w pierwszych krokach na giełdach kryptowalut. Niestety niektórzy mają ambiwalentne podejście do tej kwestii i z pewnością będą bardzo zdziwieni gdy zobaczą cenę za kupno Ethereum za 10 lat. Jeśli nie należysz do takich osób możesz już dziś kupić Ether za złotówki PLN, USD lub euro na giełdzie kryptowalut Zonda (wcześniej BitBay) klikając w ten przycisk:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

ethereum

Gdzie jeszcze można kupić Ethereum ETH?

Chcesz wiedzieć gdzie kupić Ethereum (ETH)? Kupno Ethereum jest możliwe na wielu różnych platformach handlu walutami elektronicznymi online. Poniżej przedstawiamy listę największych lub najbardziej popularnych międzynarodowych giełd kryptowalut:

Bitfinex (gdzie kupić ethereum za dolary (USD))
Huobi
GDAX
HitBTC (giełda umożliwiająca kupno Ethereum (ETH) za waluty tradycyjne)
bitFlyer (umożliwia zakup Ethereum za euro)
Bitstamp
Kraken (również umożliwia zakup Ethereum (ETH) za euro)
KuCoin
Bittrex 
Coinbase – najlepsza giełda kryptowalut (kupno Ethereum za dolary USD)

Binance (umożliwia zakup Ether za złotówki PLN poprzez karty kredytowe. Więcej informacji o Binance https://gielda-kryptowaluty.pl/binance/)

Niestety żadna z powyższych platform online nie umożliwia kupna Ethereum bez weryfikacji, bez rejestracji czy anonimowo.

Niegdyś, na początku gdy powstawały kryptowaluty, nie było to takie proste aby je kupić. Dziś jest to znacznie prostsze i bardziej dostępne. Prawie jak to aby kupić alkohol w sklepie stacjonarnym lub internetowym w zależności od naszych preferencji. Jeśli jednak masz wrażenie, że rynek kryptowalut jest dla Ciebie zbyt ryzykowny możliwe, że zainteresuje Cię inwestycja w akcje firmy z potencjałem do rozwoju na kolejne lata, o której przygotowaliśmy osobny artykuł.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

gdzie można kupić ethereum?

Kupno Ethereum (ETH) - Podsumowanie - jak i gdzie kupić Ethereum?

Zastanawiasz się gdzie i jak kupić Ethereum (ETH) za złotówki PLN, dolary USD czy euro lub funty GBP? Mamy nadzieję, że ta publikacja przybliżyła Ci wszystkie możliwości. Większość z wymienionych wcześniej giełd kryptowalut są dostępne tylko w anglojęzycznych wersjach i nie umożliwiają płatności za kupno kryptowaluty Ethereum w zwykłych walutach, a jedynie umożliwiają ich “wymianę” na inne waluty cyfrowe. Jeśli interesuje Cię kupno Ethereum na polskojęzycznej giełdzie oraz support w języku polskim wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie giełda Zonda. Tam będziecie mieli wymiany złotówek na Ether ETH lub inne krytowaluty.

Dlatego jak widzisz zakup ether nie jest taki trudny jak może się wydawać na początku. Warto zwrócić uwagę, że od wielu miesięcy Ethereum znajduje się w czołówce (1-3 miejsce) w rankingach najlepszych kryptowalut. Tego niestety nie można powiedzieć o pierwszej kryptowalucie Bitcoinie. Choć to on nadal jest najpopularniejszy na rynku a jego cena ciągle rośnie. Nie wiesz gdzie możliwe jest kupno bitcoin za złotówki, euro czy inne waluty tradycyjne FIAT. Zapraszamy do lektury tego artykułu.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Kupno Ethereum ETH czy Bitcoin?

Często zdarza się, że zadajecie sobie i nam pytanie jaka kryptowaluta jest lepsza Ether czy Bitcoin? Innym częstym pytaniem jest to czy Ethereum dogoni lub przebije Bitcoina pod względem kapitalizacji i zastosowania? Te pytania są dość ciekawe, a zarazem trudne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele osób ma jednak inklinacje do jednoznacznego wskazywania zwycięzcy w porównaniu Ethereum ETH versus Bitcoin BTC.  Immanentną cechą obu projektów jest oparcie ich o technologię blockchain oraz ich anonimowość. Natomiast pod względem zastosowań sprawa wygląda znacznie inaczej. Bitcoinem można płacić w wielu różnych miejscach natomiast nadal jest stosunkowo niewiele miejsc gdzie można płacić Ethereum. 

Ether ETH i jego sieć Ethereum 2.0. ma jednak znacznie inne i szersze zastosowania. Pozwala na programistom na tworzenie bocznych łańcuchów, a tym samym własnych tokenów opartych o protokół ERC20. Różnią się one także modelami technologicznymi oraz wydobycia. Zatem bezpośrednie porównywanie tych dwóch projektów to swego rodzaju antynomia. Dlatego kupno Ethereum 2.0 ETH to zupełnie co innego niż kwestia zakupu i sprzedaży Bitcoina. Płatności w Bitcoinie akceptuje chociażby Salwador. Może za jakiś czas okaże się, że miejscem gdzie można płacić Ethereum ETH oficjalnie będzie jakiś większy lub mniejszy kraj i jego stolica np. Aszchabad, Nukuʻalofa, Ngerulmud, Niamey, Nawakszut czy Antananarywa albo Pjongjang.

kurs-Ethereum-eth-cena

Kupno Ethereum (ETH) - co warto wziąć pod uwagę?

Ethereum (ETH) to projekt znany nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią blockchain oraz kryptowalutami. Jego wartość rynkowa stale plasuje go w czołówce największych kryptowalut zaraz za Bitcoinem. Skąd wzięła się popularność Ether? Po pierwsze to jeden z pierwszych projektów. Po drugie ma realne zastosowanie w postaci udostępniania bocznych bloków do tworzenia własnych projektów i tokenów. Ethereum dla zaawansowanych to wygodne tworzenie inteligentnych kontraktów i aplikacji zdecentralizowanych.

Dlatego właśnie Ethereum jest prawdziwym eterem dla rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Warto zauważyć, że jest ona jedną z najbardziej popularnych na całej naszej witrynie. W ten sposób zrozumieliśmy jak ważne i popularne wśród użytkowników jest Ethereum. Poniżej możecie zobaczyć w miarę aktualne wykresy cenowe tej szyfrowanej waluty elektronicznej. Nie jesteśmy jednak w stanie jednoznacznie wskazać wam czy obecna cena jest jeszcze niska czy już wysoka. Czasem pytacie nas również co się dzieje z Ethereum? Czemu spada albo rośnie? Wiele zależy od obecnej sytuacji na rynku oraz na Bitcoinie.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Kupno Ethereum łatwe i wygodne za waluty tradycyjne - złotówki, funty, dolary i euro.

Prognozy dla Ethereum

W zależności od koniunktury rynkowej zdarza się, że zadajecie nam pytanie dlaczego Ethereum ETH rośnie lub spada? Jakie są prognozy dla Ethereum? Zwłaszcza te długoterminowe. Wielu specjalistów i analityków wskazuje, że cena Ethereum urośnie do nawet 10-15 tysięcy dolarów. Zatem w przeliczeniu na złotówki PLN trzeba będzie zapłacić za kupno Ethereum około 30-50 tysięcy złotych. Czy takie prognozy dla Ethereum się sprawdzą? Jaka będzie realna cena Ethereum za 10 lat? Tego nie wiemy ale z niecierpliwością czekamy na rozwój sytuacji. Z pewnością nie będzie to inercyjne spadanie ceny jak w przypadku wielu scam coinów. 

Jeśli Ethereum za 10 lat będzie tyle warte wówczas może okazać się, że w końcu dogoni lub prześcignie Bitcoina w kapitalizacji rynkowej. Wówczas nie jeden z analityków luminarzy dołączy do grona krezusów i milionerów. Tego samego życzymy wszystkim naszym czytelnikom. Choć rośnie konkurencja dla Ethereum w postaci wielu różnych projektów jak np. Polkadot czy Lisk to mimo wszystko prognozy są nadal dość optymistyczne.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

ethereum-eth

Zakup Ethereum (ETH) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Co to jest Ethereum (ETH)?

  To sieć blockchain, w której głównym środkiem płatniczym jest kryptowaluta Ether (ETH). Jest to jeden z najbardziej popularnych światowych projektów. Ethereum stanowi eter dla innych projektów kryptowalutowych umożliwiając tworzenie odrębnych monet i ich przetwarzanie.

 • Jak kupić Ethereum (ETH)?

  Wielu z was zwraca się do nas z pytaniem jak kupić Ethereum? Prosicie o informację co należy zrobić krok po kroku aby dokonać zakupu Ethereum 2.0. Zasadniczo dla inwestorów z Polski sprawa jest dość prosta. Chyba najbardziej dostępnym miejscem gdzie kupić Ethereum za złotówk, euro, dolary czy funty jest giełda kryptowalut Zonda. W przeciwieństwie do innych giełd gdzie kupno Ether nie jest możliwe za waluty FIAT. 

 • Gdzie kupić Ethereum?

  Najbardziej dostępnym miejscem gdzie można kupić Ethereum (ETH) jest giełda kryptowalut Zonda lub Binance. Ethereum jest oczywiście także dostępne na większości innych platform do handlu i wymiany kryptowalut.

 • Czym jest Ethereum 2.0?

  To najnowsza, udoskonalona wersja sieci blockchain Ethereum, która jest szybsza oraz bardziej skalowalna. Wdrożona została na początku grudnia 2020 roku.

 • Co to są tokeny ERC-20?

  Tokeny ERC-20 są standardem opartym na Ethereum, który definiuje interfejs dla tworzenia i funkcjonowania tokenów. Są one powszechnie stosowane do tworzenia własnych kryptowalut i aktywów cyfrowych na platformie Ethereum.

 • Co to jest Ether?

  Ether (ETH) jest kryptowalutą, która jest natywnym tokenem platformy Ethereum. Pełni ona rolę jednostki rozliczeniowej w sieci Ethereum oraz jest wykorzystywana do opłacania usług i działania aplikacji zdecentralizowanych.

 • Czy możliwy jest zakup Etehereum (ETH) bez weryfikacji?

  To dość trudne w realizacji ponieważ większość giełd oraz innych platform udostępniających możliwość kupna Ethereum wymaga również podania co najmniej danych osobowych. Jedyną możliwością na zakup Ethereum (ETH) bez weryfikacji to transakcja kupna-sprzedaży indywidualna z osobą posiadającą tą kryptowalutę. Wtedy nie będą wymagane żadne dodatkowe dokumenty weryfikujące tożsamość.

 • Gdzie inwestować w Ethereum ETH?

  Zasadniczo inwestowanie w Ethereum ETH jest stosunkowo proste i łatwo dostępne ponieważ umożliwia je praktycznie każda giełda kryptowalut.

 • Jak inwestować w Ethereum?

  Najlepszą radą dla początkujących ale i zaawansowanych inwestorów jest kupowanie Ethereum ETH w trakcie bessy oraz w dołkach. Następnie należy uzbroić się cierpliwość i czekać aż koniunktura się zmieni i nadejdzie hossa. Wówczas będziecie mieli dużo czasu na sprzedaż Ethereum po możliwie wysokiej cenie.

 • Czy warto zainwestować w Ethereum 2.0.?

  Na to pytanie nie możemy udzielić wam jednoznacznej odpowiedzi choć prognozy dla Ethereum ETH są bardzo obiecujące to w trakcie bessy raczej nie da wam zarobić. Zatem kwestia czy warto inwestować w Ethereum zależy od bieżącej sytuacji rynkowej oraz aktualnej ceny.

 • Czy możliwe jest kupno Ethereum ETH anonimowo?

  Będzie to raczej dość trudne na klasycznych platformach i giełdach online. Jedynym rozsądnym sposobem na kupno Ethereum anonimowo jest umówiona wcześniej transakcja handlowa kupna-sprzedaży poza giełdami.

 • Czy możliwe jest kupno Ethereum bez rejestracji?

  W większości przypadków - giełd i kantorów - nie będzie to możliwe. W zasadzie wszyscy dziś wymagają podawania danych osobowych oraz wysyłania dokumentów w celu dokończenia procesu rejestracji. Dlatego kupno Ethereum 2.0. ETH jest trudno dostępne bez rejestracji i podawania danych osobowych. Można to zrobić poprzez umówioną transakcję kupna-sprzedaży poza rynkiem.

 • Co to są inteligentne kontrakty?

  Inteligentne kontrakty to programy komputerowe, które wykonują się automatycznie na blockchainie Ethereum. Zawierają one zasady i warunki, które są realizowane w sposób zdecentralizowany i transparentny.

 • Jakie są alternatywy dla Ethereum?

  Najbardziej znane alternatywy dla Ethereum to platformy takie jak Binance Smart Chain, Cardano, Polkadot, Solana i Tezos. Każda z tych platform ma swoje unikalne cechy i dąży do rozwiązania różnych problemów związanych z Ethereum.

 • Jak bezpiecznie przechowywać Ether?

  Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania Ether jest skorzystanie z portfela kryptowalutowego, który zapewnia kontrolę nad prywatnymi kluczami. Portfele sprzętowe, takie jak Ledger czy Trezor, są popularnymi wyborami dla przechowywania Ether offline.

jak-kupić-etherum-eth

Kilka słów na koniec

Na koniec chcielibyśmy wam życzyć tego aby obecna hossa (2021) trwała jak najdłużej ponieważ to da wam szasnę aby zarobić więcej. Mamy nadzieję, że ten artykuł w sposób wyczerpujący przedstawił wam jak kupić Ethereum krok po kroku i przede wszystkim gdzie kupić Ethereum (ETH) za złotówki oraz inne klasyczne waluty fiducjarne (FIAT). Jak widzicie nie jest to takie trudne jak by się początkowo wydawało jednak dla osób, które stawiają pierwsze kroki na tym rynku i ta tematyka jest zupełnie obca może to sprawiać pewne problemy. 

Bezsprzecznie inwestowanie w kryptowaluty, a tym samym w Ether jest bardzo ryzykowne i może wiązać się z utratą całości ulokowanego kapitału. Tym samym kluczowym problemem oraz wyzwaniem i pytaniem jakie sobie stawiacie nie powinno być to jak kupić Ethereum (ETH) lub gdzie kupić Ethereum, a w jakiej cenie kupno etheru będzie dobrą inwestycją i przy jakiej wartości należy je sprzedać by zarobić. Do tej pory kryptowaluty stanowią głównie narzędzie inwestycyjne i spekulacyjne dlatego takie pytanie jest w naszej opinii najbardziej istotne.