Giełda Binance

Podstawowe informacje – giełda Binance

Giełda Binance to obecnie jedna z największych światowych giełd kryptowalut, na której dostępne jest kupno ponad 200 walut cyfrowych. Giełda ta uchodzi za jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych. Binance cechuje bardzo wysoka płynność czego niestety nie można zaobserwować na innych (mniejszych lub młodszych) zagranicznych i polskich platformach handlu i wymiany walut cyfrowych.

Początkowo siedzibą tej giełdy był Shanghaj, następnie została przeniesiona do Hong Kongu, a obecnie jej siedziba znajduje się na Malcie. Choć istnieje dopiero niecałe 3 lata, w tym czasie zyskała sobie zaufanie kilku milionów użytkowników z całego świata. Jej obroty sięgają miliardów dolarów. Od pewnego czasu giełda Binance rozwija również możliwość kupna walut cyfrowych poprzez karty karty kredytowe. Dostępna jest możliwość zakupu w kilkudziesięciu różnych walutach tradycyjnych oraz sprzedaży w kilku najważniejszych. Ta platforma dostępna jest w kilku językach (między innymi angielskim). Od niedawna również jest dostępna w języku polskim!

giełda-binance-logo
giełda-kryptowalut-binance

Giełda Binance – co ją wyróżnia pośród innych?

W naszej opinii sama giełda Binance daje duże możliwości dotyczące kupna kryptowalut i późniejszego handlu nimi jednak jest nieco bardziej rozbudowana i zaawansowana. Aby zacząć korzystać z tej giełdy należy najpierw zweryfikować swoje konto, a następnie wpłacić pieniądze FIAT lub Bitcoina, Ethereum (ETH) czy Binance Coin lub Theter, a dopiero potem będziecie mogli za te waluty elektroniczne kupić inne ciekawe kryptowaluty i tokeny z całego świata. Natomiast dla osób, które szukają zagranicznej giełdy szyfrowanych walut elektronicznych jest to zdecydowanie najlepszy wybór. W ostatnich miesiącach giełda Binance przechodziła “lifting” i obecnie korzystanie z niej stało się znacznie prostsze i wygodniejsze dla użytkowników. Widać też ciągły rozwój tej platformy. Niedawno ogłosiła również przejęcie jednej z giełd indyjskich dzięki czemu otworzyła się na kolejny duży rynek. 

Oczywiście istnieje wiele różnych zagranicznych giełd kryptowalut np. Cryptopia (Nowa Zelandia), HitBTC, KuCoin, Bittrex, Bitfinex, Coinbase czy OKEx oraz wiele wiele innych. Warto być ostrożnym przy wyborze właściwej giełdy kryptowalut ponieważ często powierzacie im sporą część oszczędności. 

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

giełda-bitcoin-binance
Najlepsza-giełda-kryptowalut

Giełda Binance – kwestie bezpieczeństwa

Giełda Binance wykorzystuje zaawansowane mechanizmy mające poprawić bezpieczeństwo giełdy, użytkowników oraz transakcji na niej zawieranych takie jak:
CTF – Counter Terrorist Financing (tłumaczenie – finansowanie walki z terroryzmem)
KYC – Know-Your-Customer (tłumacz. – Znaj swojego klienta)
AML – Anti-Money Laundering (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy)

Tworząc konto przekazujesz dane osobowe, które obejmują dane kontaktowe (adres e-mail, imię i hasło). Możesz także dodać numer telefonu do konta SMS lub Google Authenticator, który będzie używany do weryfikacji 2FA w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Giełda Binance, monitoruje i zbiera informacje śledzenia związane z użytkowaniem, takie jak data i godzina dostępu, identyfikacja urządzenia, system operacyjny, typ przeglądarki i adres IP. Te dane o użytkowaniu usługi wspierają Binance w zapewnieniu, że interfejs będzie dostępny dla użytkowników na wszystkich platformach i może pomóc w dochodzeniach kryminalnych.

giełda-binance - bezpieczeństwo
zabezpieczenia-binance

Giełda kryptowalut Binance – kwestie bezpieczeństwa cd.

W przypadku wszystkich kont użytkowników osobistych i korporacyjnych giełda Binance zbiera informacje o transakcjach, w tym migawki depozytów, salda kont, historię handlu, wypłaty, aktywność zamówień i historię dystrybucji. Te dane transakcji są monitorowane pod kątem podejrzanych działań handlowych w celu ochrony przed oszustwami użytkowników i rozstrzygania spraw prawnych.

Giełda Binance używa zebranych informacji do ochrony platformy, kont użytkowników i archiwów. Wykorzystywane są do tego adresy IP i danych plików cookie w celu ochrony przed automatycznymi nadużyciami, takimi jak spam, phishing i ataki DDoS (Distributed Denial of Service).
Analizują aktywność handlową w celu wczesnego wykrywania podejrzanych zachowań, aby zapobiec potencjalnym oszustwom i utracie funduszy złym podmiotom.

Dlatego kupno bitcoin w ten sposób nie daje pełnej anonimowości przestępcom, a organom ścigania daje możliwości namierzenia podejrzanych użytkowników.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

cyber-bezpieczeństwo-giełd-kryptowalut
cybersecurity-giełda-kryptowalut

Wykresy – giełda Binance

Wygląd wykresów cen kryptowalut na poszczególnych platformach zazwyczaj nie różni się zbyt wiele w podstawowym układzie. Różnice pojawiają się gdy chodzi o wykresy PRO. Tutaj zdarza się, że niektóre giełdy kryptowalut odstają od innych. Część z nich nie daje możliwości handlu poprzez aplikację mobilną. Platforma ta daje bardzo ciekawe i szerokie możliwości dostępu do wykresów oraz wykorzystania narzędzi analizy technicznej.

Warto pamiętać, że na wielu platformach wykorzystywane jest konkretne oprogramowanie tzw. boty, które łączą się z giełdą poprzez wtyczkę API i wykonują różne transakcje handlowe. Inną ważną dla wielu użytkowników kwestią jest posiadanie przed giełdę kryptowalut tzw. programy partnerskie, które wynagradzają za polecanie kolejnych użytkowników. Warto zwrócić czy użytkownicy mają dobre opinie o programie partnerskim bo nie zawsze jest to regułą.

Największa-giełda-kryptowalut
Giełda-krytpowalut-Binance
A może inna niż Binance platforma handlu walutami cyfrowymi?

Oprócz wyżej wymienionych istnieje jeszcze wiele innych dużych zagranicznych giełd kryptowalut np.

Huobi
GDAX (portal handlu i wymiany walut cyfrowych – Coinbase z siedzibą w Stanach Zjednoczonych)
EXXEXX
BCEX 
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer
Bitstamp (giełda kryptowalut USA/Luxemburg/Anglia)
Kraken (jedna z pierwszych giełda Bitcoin z USA)

Chcesz poznać najlepsze giełdy kryptowalut?

Ważnym argumentem jest na pewno również duży wybór walut elektronicznych w tym wielu najlepszych kryptowalut.

Wedle strony Coincapmarket.com giełda Binance jest obecnie jedną z najwiekszych (pod kątem obrotu) giełdą Bitcoin na świecie tzn. obrót jest na niej największy.

W momencie pisania tego artykułu drugą co do wielkości obrotu Bitcoinem giełda to Bitfinex, która umożliwia handel w walutach tradycyjnych jest bardzo dobrą alternatywą dla innych zagranicznych platform handlu kryptowalutami. Niestety na Bitfinex handel odbywa się tylko w dolarach amerykańskich no i oczywiście w parach z innymi walutami cyfrowymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych największych giełdach kryptowalut? Przeczytaj artykuł z linku. Dowiesz się z niego znacznie więcej na temat tego które to giełdy były największymi giełdami kryptowalut.

giełdy-kryptowalut - mapa
Porównanie platform kryptowalut

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Giełda Binance – jak zarejestrować konto użytkownika?

Binance to jeden z liderów wśród światowych giełd kryptowalutowych. Jej oferta składa się z ponad 600 coinów i opiera się na rynkowych opłatach prowizyjnych, jednocześnie gwarantując użytkownikom łatwą i intuicyjną obsługę panelu.

Podobną łatwość zapewnia rejestracja konta. Cała operacja zajmie parę minut. Wystarczy, że wejdziesz na oficjalną stronę giełdy Binance i klikniesz przycisk „Zarejestruj się”, który znajdziesz w prawej części górnego menu witryny.

Na stronie wyskoczy okienko, w którym wystarczy wpisać swój adres e-mail oraz hasło. Zwróć uwagę na to, aby Twoje hasło było odpowiednio silne, co ograniczy ryzyko jego zhakowania przez niepowołane osoby. Możesz również podać ID polecającego. Na koniec zaakceptuj regulamin oraz kliknij przycisk „Stwórz konto”. Giełda Binance pod koniec zweryfikuje, czy nie jesteś botem poprzez wyświetlenie prostej łamigłówki do rozwiązania. 

Po zakończeniu procesu rejestracji otrzymasz maila weryfikacyjnego. Zweryfikuj go, klikając w odpowiedni link w wiadomości, którą otrzymałeś i aktywuj konto. Po założeniu i aktywowaniu swojego konta powinieneś uzupełnić w nim swoje dane oraz zweryfikować swoją tożsamość. Możesz to zrobić za pomocą przesłania skanu paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy. Po wybraniu dokumentu musimy przesłać swoje selfie. Binance zestawi je ze zdjęciem widniejącym w dokumencie i pozwoli nam zweryfikować swoją tożsamość.

Jak wpłacać i wypłacać środki?

Giełda Binance zapewnia możliwość łatwego i szybkiego wpłacania oraz wypłacania środków. Wystarczy, że uzupełnimy krótki formularz w karcie „Wypłata” w panelu użytkownika. W tym miejscu należy podać adres portfela do przelewu kryptowalut. W przypadku gdy po wpisaniu adresu portfela pojawi się informacja „Network Congestion Withdraw delay”, należy poczekać, aż konserwacja adresu zostanie zakończona i spróbować ponownie później.

Platforma ta pozwala na wypłatę wyłącznie kryptowaluty. Niemożliwe jest wypłacanie walut FIAT – np. PLN, EUR, GBP czy USD. Przy wypłacaniu i wpłacaniu środków należy zawsze zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w kontekście wpisywania adresu portfela. Co ciekawe giełda Zonda Global od początku daje możliwość kupna kryptowalut za waluty klasyczne czyli dolary, złotówki, euro czy funty.

Wpłatę kryptowaluty możesz wykonać z poziomu panelu użytkownika w zakładce „Fundusze”. W menu wybierz opcję salda, a następnie wybierz przycisk Wpłata przy kryptowalucie, którą chcesz wpłacić na swoje konto. Następnie zaloguj się na swój portfel i wykonać przelew na wyświetlany w Binance adres.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza tym w trosce o nasze bezpieczeństwo powinniśmy zawsze ustawić dwuetapową weryfikacją 2FA konta. Należy także pamiętać, że wpłaty niektórych kryptowalut wymagają podania dodatkowego kodu, który pozwoli połączyć Twoją transakcję na giełdzie Binance ze zrealizowaną transakcją. W założeniu mechanizm ten ma zapewnić użytkownikom większe bezpieczeństwo operacji.

Dobrym pomysłem, który pozwoli zmarginalizować stres związany z przelaniem dużej ilości środków, jest wykonanie próbnego przelewu na swój portfel na możliwie małą kwotę. Podobną operację możemy wykonać, przelewając środki na własne konto na giełdzie Binance.

Niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać najlepszej giełdy kryptowalut więc to Ty musisz zdecydować na której chcesz kupić kryptowaluty.

W ostatnim czasie firma Google nieco utrudniała im promocję w postaci e-marketingu gdyż uważała, że kryptowaluty niosą ze sobą zbyt duże ryzyko. Obecnie po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu niektóre z giełd walut elektronicznych mogą podejmować działania e-marketingowe.

Wykresy na innych giełdach bitcoin

Wykresy na innej platformie wymiany walut cyfrowych wyglądają np. tak:

wykresy

Teraz już masz pełne informacje i porównanie pomiędzy największą zagraniczną giełdą bitcoin – Binance, a innymi platformami kupna-sprzedaży walut elektronicznych.  Taki dodatek do takiej opaski sportowej mógłby być na prawdę ciakawy. Jak myślicie?

Czy platforma Binance jest najlepszą giełdą kryptowalut na świecie? Odpowiedź na to pytanie zostawiamy Tobie.

Podsumowanie i opinia o Binance

Pamiętajcie, że handel walutami cyfrowymi jest skrajnie ryzykowny. Dołóżcie wszelkich starań aby wszystkie podejmowane przez was decyzje inwestycyjne były przemyślane. Ostateczne decyzje co do wyboru giełdy kryptowalut oraz ewentualne kupno kryptowalut pozostają w waszej gestii. Niestety ze względu na anonimowość transakcji kryptowalutowych są one podatne na wykorzystanie przez przestępców oraz często atakowane w celu przejęcia środków giełdy lub klientów. Do tej pory jednak (na szczęście) giełda Binance nie doznała poważniejszych problemów tego typu, a jeśli się pojawiały wychodziła z niej “obronną ręką”. Dlatego też poświęciliśmy jej tyle czasu oraz sami założyliśmy tam swoje konta. Taka platforma to na pewno nie to samo co inne powszechne usługi np. wypożyczalnia maszyn budowlanych lub naprawa oraz serwis sprzętu i urządzeń, który nada ciągłość działania na każdym placu budowy jednak na pewno warto poznać takie możliwości i z nich skorzystać.

Życzymy Wam wiele udanych decyzji inwestycyjnych oraz świadomych wyborów na tym trudnym i ryzykownym rynku. Mimo to warto zainteresować się rynkiem walut cyfrowych. Jest to rynek niezwykle pasjonujący. Technologia blockchain rozwija się w bardzo dynamiczny sposób poprzez bardzo różnorodne projekty. Coraz więcej zastosowań kryptowalut sprawia, że kolejni inwestorzy chcą być w posiadaniu walut cyfrowych. To ułatwia między innymi giełda Binance. W wielu naszych artykułach piszemy na temat tego, które projekty są najciekawsze, co się w nich dzieje lub jak rozwijają się ich ceny. W ten sposób staramy się przekazać wam możliwie dużo informacji tak abyście mogli podejmować jak najlepsze decyzje inwestycyjne. Tego właśnie wam wszystkim jeszcze raz życzymy i trzymamy za to kciuki.

Giełda Binance - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Czy giełda Binance wymaga weryfikacji użytkownika?

  Tak. Jeśli chcesz mieć możliwość kupować i wymieniać kryptowaluty musisz potwierdzić swoją tożsamość przesyłając dokumenty weryfikacyjne.

 • Czy konto na giełdzie Binance jest darmowe?

  Tak. Prowadzenie rachunku i konta na tej giełdzie jest zupełnie darmowe. Opłaty naliczane są w momencie wykonywania transakcji i są to prowizje od wykonanych operacji handlowych.

 • Jak założyć konto na Binance?

  Wystarczy przejść na stronę binance.com i wypełnić formularz rejestracyjny do założenia bezpłatnego konta.

 • Czy giełda Binance to największa na świecie giełda kryptowalut?

  Jeśli nie największa to na pewno znajduje się w ścisłej czołówce. Zarówno pod kątem ilości posiadanych kryptowalut oraz łącznego obrotu na giełdzie.

 • Jak można zarabiać na Binance?

  Podobnie jak na większości giełd mamy trzy główne sposoby. 1 to aktywny obrót kryptowalutami w krótkim terminie, 2. To zakup kryptowaluty na średni lub długi termin i oczekiwanie na wzrost wartości by następnie odsprzedaż kryptowalutę z zyskiem. 3 sposób jest najbardziej uniwersalny i mniej stresujący do dwóch poprzednich. Chodzi o zarabianie poprzez polecanie giełdy linkami referencyjnymi oraz zarabianie fragmentu prowizji giełdy podczas obrotu przyjaciół.

 • Gdzie zarejestrowana jest giełda Binance?

  Aktualnie firma zarejestrowana jest na Malcie choć wcześniej siedzibę zmieniano kilka krotnie. Wcześniej były to Shanghaj czy Taiwan.

 • Kto jest właścicielem platformy?

  Ta platforma handlu i wymiany kryptowalut należy do Binance Holdings Ltd.

 • Kto założył Binance?

  Założycielem jest Chińczyk Zhao Changpeng.

 • Co to jest giełda Binance?

  To jedna z największych, globalnych giełd kryptowalut oferująca bardzo szeroki wybór szyfrowanych walut elektronicznych z możliwością zakupu za waluty tradycyjne lub wymiany za inne kryptowaluty.

 • Jakie użytkownicy mają opinie o giełdzie Binance?

  Większość z około kilku milionów użytkowników wyraża raczej pochlebne opinie o Binance, rozwiązaniach na niej stosowanych. Dobre opinie o Binance dotyczą także dużego wyboru walut elektronicznych oraz wysokiej płynności poszczególnych rynków.