Gdzie i jak kupić Juventus Fan Token (JUV)

Czym jest i jak działa Juventus Fan Token (JUV)?

Kryptowaluty z każdy rokiem zaskakują nas coraz to świeższymi nowinkami i zastosowaniami. Zaczęło się od prostego use case’u w postaci płatności – do czego miał służyć Bitcoin i pierwsze alternatywne coiny. Potem rozpoczęła się era inteligentnych umów a wraz z nią wiele innowacji, w postaci chociażby zdecentralizowanych finansów, NFT, DApps, DAO, czy też możliwość tworzenia wielu tokenów na jednym łańcuchu bloków. Tak też powstał szereg tokenów ERC-20 w sieci Ethereum oraz inne. Tak narodziły się tokeny personalne, na które „moda” trwała krótko. W ostatnim czasie pojawiło się jeszcze co innego – fantokeny drużyn sportowych. Idea okazała się sukcesem!

Juventus Fan Token (JUV). Co to jest? Do czego służy? Ile kosztuje i gdzie go kupić?

Swoje fantokeny wypuścił na rynek m.in. osławiony klub włoskiej Serie A – Juventus Turyn. Dziś jeden moneta Juventus Fan Token (JUV) jest wyceniana na 4,39 dolara. Kiedy token przeżywał szczyt popularności trzeba było za niego zapłacić nawet 37,83 dolara! Ta cena była jednocześnie ATH (najwyższą historyczną ceną) JUV. Obecnie całkowita kapitalizacja Juventus Fan Token to prawie 15 milionów dolarów. To z pewnością nie jego ostatnie słowo – w przyszłej hossie fan tokeny drużyn piłkarskich mogą jeszcze rozbłysnąć. Kto wie, czy nie znajdą nowego zastosowania albo narodzi się wokół nich kolejna gałąź technologii blockchain. 

Juventus Fan Token to nie tylko cena, ale także zastosowanie! Można byłoby pomyśleć, że fantokeny to łatwy skok na kasę milionów kibiców. Częściowo może być to prawda, ale z dochodami z emisji takich tokenów od początku wiązała się odpowiedzialność. Wszystko za sprawą aplikacji Socios.com – to właśnie platforma użytkowa dla fantokenów wszelkich drużyn, także dla Juventus Fan Token. Aplikacja Socios.com to projekt ekipy jednego z dobrze znanych projektów kryptowalutowych, jakim jest Chiliz. Chiliz powziął sobie za zadanie zdecentralizowanie świata sportu i w taki właśnie sposób swoją misję realizuje.

juventus -fan-token-JUV

Juventus Fan Token daje prawo do decydowania o losach klubu

Socios.com to aplikacja, w której tokeny drużyn sportowych są wykorzystywane w formie praw do głosowania w różnych sprawach klubowych. Posiadacza fantokenów można porównać do akcjonariusza, którego akcje dają prawo wstępu i głosowania na walnym zebraniu akcjonariuszy, gdzie podejmuje się decyzje o losach firmy. Drużyny piłkarskie – takie jak Juventus Turyn i Legia Warszawa – które podpisały umowy z Socios.com, są zobowiązane do zorganizowania dla swoich kibiców, którzy zainwestowali w fan tokeny, kilku wiążących ankiet każdego roku. Są to swego rodzaju plebiscyty, gdzie fani głosują nad wybranymi sprawami klubu. Mogą to być kwestie związane z wizerunkiem lub organizacją wydarzeń. Kibice mogą zostać zapytani, jaki ma być wzór nowego stroju piłkarzy i wybrać spośród dostępnych opcji.

Mogą również zadecydować o tym, czy zmieni się herb ich ulubionej drużyny. A to tylko nieliczne przykłady. Ograniczeniem są władze klubu, które mają dowolność w tym, w jakiej części podzielą się władzą z kibicami. Z uwagi na to jednak, że wiadomo kto kogo tutaj żywi (to głównie kibice utrzymują kluby), z pewnością od czasu do czasu pewne kwestie zostaną poddane pod „referendum”. Zwłaszcza, że umowa z Socios.com zobowiązuje do ich organizacji, a także wprowadzenia w życie opcji, która uzyskała największe poparcie. 

Co jeszcze warto wiedzieć o Juventus Fan Token JUV?

Tutaj mamy kolejną kwestię. W Socios.com mamy do czynienia z czymś w rodzaju „demokracji ważonej”. Jeden Juventus Fan Token – dla przykładu – reprezentuje wartość jednego głosu. Jeżeli kibic zdecyduje się na zakup 1000 tokenów JUV, jego głos w kwestiach, rozpatrywanych w Socios.com ma 1000x większą wagę. Tym samym uzyskuje on większy wpływ na działania ulubionego klubu. Waga siły głosy rośnie lub spada proporcjonalnie do liczby posiadanych tokenów, przechowywanych w aplikacji Socios.com. Oprócz możliwości głosowania, kibice zaopatrzeni w fantokeny mają także inne benefity. Np. dostęp do ekskluzywnych produktów klubu, różnych voucherów etc. Nie zapominajmy także o wartości inwestycyjnej fantokenów – ich wartość może się zmieniać, gdyż są poddane prawu popytu i podaży na wolnym rynku giełdowym.

Gdzie i jak kupić Juventus Fan Token (JUV) za złotówki PLN

Juventus Fan Token możemy kupić w aplikacji Socios.com, ale jest on tam wymienny tylko na token Chiliz (CHZ), Oznacza to, że najpierw musimy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość CHZ, aby zakupić za nie tokeny JUV. CHZ jest dostępny na giełdzie Zonda, na której można go kupić za złotówki. Platforma obsługuje polską wersję językową i jest pierwszym wyborem Polaków od lat (wcześniej nazywała się Bitbay). Łatwiejszą drogą jest natomiast zakupienie Juventus Fan Token (JUV) bezpośrednio na Zondzie! Giełda w lipcu 2022 roku wprowadziła notowania tokenu, który możemy teraz kupić za złotówki. Jeśli zdecydowaliście się na kupno Juventus JUV możecie już teraz zrobić to poprzez bezpłatne konto na Zonda Global klikając w poniższy przycisk.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Global