Gdzie i jak kupić ChainLink?

Kupno ChainLink – co warto wiedzieć?

ChainLink to kolejna z kryptowalut opartych na blockchainie Ethereum. To zdecentralizowana platforma, stworzona z zamysłem wykreowania smart-kontaktów z zewnętrznymi źródłami danych, które nie będą związane z naczelnym łańcuchem. Jego głównym zadaniem jest pośredniczenie. ChainLink jest dedykowany dla klientów biznesowych i instytucjonalnych. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tego projektu zapraszamy do lektury dalszej części artykułu. Jeśli jesteście zdecydowani na kupno ChainLink to taką możliwość daje giełda kryptowalut Zonda. Możecie założyć tam bezpłatne konto klikając w poniższych przycisk:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kryptowaluta-chainlink

Historia powstania ChainLink

Za stworzenie tej marki odpowiada Siergiej Nazarov. To przedsiębiorca, który w 2014 roku wykreował start-up Smart Contracts. Do tego projektu należy m.in. właśnie powstały w 2017 roku ChainLink. Platforma posiada własny token użytkowy – LINK, który służy do pobierania opłat dla smart-kontaktów. Nakład tokenów ogranicza się do jednego miliarda. 350 milionów było dostępnych już w przedsprzedaży podczas zbiórki ICO (Initial Coin Offering) – ChainLink można było kupić za monety Ethereum, a minimalny wkład inwestorów w rozwój nowej kryptowaluty wynosił 100 ETH, co przekładało się na 260 tysięcy tokenów LINK. Kryptowaluta od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem, co potwierdza fakt, że pierwszy założony próg zbiórki – 32 miliony dolarów – udało się osiągnąć po zaledwie dobie od rozpoczęcia sprzedaży. W przeliczeniu, w trakcie zbiórki 1 LINK kosztował około 11 centów. Kupno ChainLink możliwe jest za waluty tradycyjne na giełdzie kryptowalut Zonda Crypto. Kliknij w poniższy przycisk jeśli chcesz zarejestrować bezpłatne konto:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kupno-chainlink

ChainLink – podstawowe informacje

ChainLink powstał z myślą o rozwiązaniu coraz częściej pojawiającego się problemu, jakim była ograniczona możliwość płacenia kryptowalutami poza przystosowanymi do tego platformami. To powodowało, że nawet jeśli konkretna instytucja chciałaby wdrożyć płatność tokenami, nie byłoby to możliwe pod względem technologicznym. ChainLink jest narzędziem, które pozwoli smart-kontaktom na sprawne i, co najważniejsze, bezpieczne łącznie się z zewnętrznymi źródłami. W efekcie ChainLink ma upowszechnić płatności wirtualnymi monetami. Obecnie jest zintegrowany z API największej na świecie sieci komunikacji międzybankowej SWIFT. Firma Nazarova współpracuje również między innymi z producentem procesorów Intel oraz ubezpieczycielem AXA. ChainLink jest także zintegrowany z najbardziej popularnymi sieciami blockchain. Oprócz Ethereum może współpracować również z sieciami Bitcoina i Hyperledgera. 

Wydobywanie czy kupno ChainLink?

LINK jest przydatny dla wydobywających, którzy chcą pozyskać kolejne monety, ponieważ pełni funkcję łącznika. Pozwala na tworzenie węzłów, które wykorzystuje się do transakcji z organizacjami, na co dzień nieposługującymi się siecią blockchain. „Minerzy” mogą kupić dowolną liczbę tokenów ChainLink i za ich pomocą tworzyć węzły, zabezpieczające płatności. Za pracę otrzymają wynagrodzenie w kolejnych monetach LINK. Jeśli interesuje Cię kupno ChainLink możesz to zrobić szybko i wygodnie rejestrując bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda lub Binance klikając w poniższy przycisk:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kupno-chainlink-giełda-bitcoin-online

Pozycja ChainLink na rynku

Jak pokazują dane, LINK zyskuje coraz większą popularność. Obecnie jest notowany na kilkunastu giełdach kryptowalut. Dużą część operacji wykonuje się na Binance w parze z Bitcoinem – ruch z tej giełdy wynosi nawet kilkadziesiąt procent dziennego obrotu. Dostępny jest również między innymi na Bitrue, OKEx, Houbi czy Gate.io. Po raz pierwszy ChainLink został zanotowany publicznie we wrześniu 2017 roku z kursem w wysokości 15 centów, który podwoił się już po kilku dniach. Obecnie, na początku 2021 roku, wartość tokena LINK wynosi około 25 dolarów.

Jaki portfel do ChainLink?

Dzięki temu, że LINK to moneta wdrożona przez Ethereum w standardzie ERC20, jest obsługiwany przez większość dostępnych portfeli kryptowalut. Za najpopularniejszy portfel przeglądarkowy uznaje się MyEtherWallet, który dodatkowo można zabezpieczyć dzięki użyciu wtyczki MetaMask. Wtyczka jest obsługiwana przez najpowszechniejsze przeglądarki, m.in. Chrome, Firefox czy Brave. Z kolei do przechowywania aktywów na komputerze najlepiej sprawdzą się portfele desktopowe, takie jak Exodus lub Jaxx. Można zainstalować je zarówno na urządzeniach z Windowsem, jak i tych działających na systemach MacOs i Linux. Na smartfony oparte na Androidzie i iOS-ie dedykowane są portfele mobilne, np. imToken lub Trust Wallet. LINK można przechowywać także w portfelach sprzętowych. Warto wybrać na przykład Ledger lub Trezor.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie