Top 10 i Top 20 kryptowalut 2024

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda obecnie lista top 10 i top 20 kryptowalut w 2024 roku specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Będziemy je aktualizowali na bieżąco w zależności od zmieniającej się sytuacji na rynku kryptowalut. Poniżej możecie zobaczyć aktualną i bieżącą listę top 10 kryptowalut 2024 pod względem kapitalizacji. Dane pochodzą z portalu coingecko.com i są aktualizowane na bieżąco.

Top 10 - kryptowaluty 2024

1. Bitcoin BTC

2. Ethereum ETH

3. Tether USDT

4. BNB

5. XRP

6. USDC

7. Solana

8. Cardano ADA

9. Dogecoin

10. Tron TRX

Powyższa lista opracowana została zaktualizowana w listopadzie 2024 roku ale będzie aktualizowana na bieżąco. Aby być bardziej precyzyjnym na naszych listach znajdują się także tokeny, które różnią się nieco w swej istocie oraz konstrukcji oraz istocie od kryptowalut. Na czele oczywiście znajduje się pierwsza kryptowaluta czyli Bitcoin. Jeśli szukasz informacji gdzie kupić Bitcoina to zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu na ten temat. Na naszej liście są także tzw stablecoiny, które także różnią się w swojej istocie. Jeśli chcesz kupić którąś z top 10 kryptowalut to możesz to zrobić zakładając bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda lub Binance (daje możliwość zakupu także Binance Coin czego nie możesz zrobić na giełdzie Zonda).

Bezpieczne zaszyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Crypto

Bezpieczne, szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Kryptowaluty-tokeny-top-10-top-20-2022-2023

Top 20 - kryptowaluty 2024

W ostatnich tygodniach (listopad 2024) możemy obserwować spore przetasowania na liście. Zaraz poza top 10 kryptowalut znajduje się również wiele interesujących projektów, które zjednały sobie zaufanie tysięcy inwestorów na całym świecie. Druga część naszego rankingu jest znacznie bardziej ruchoma i dynamiczna niż top 10. Wynika to z ciągłego rozwoju wielu projektów, a także ich spekulacyjnego charakteru co powoduje szybkie zmiany cen w dół lub w górę.

11. ChainLink

12. Toncoin

13. Polygon MATIC

14. Polkadot

15. Wrapped Bitcoin

16. Litcoin LTC

17. Shiba Inu

18. DAI

19. Avalanche AVAX

20. Bitcoin Cash

Co ciekawe do zestawienia top 10 i top 20 kryptowalut oraz tokenów 2024 niedawno wrócił Litcoin LTC czyli jedna z najstarszych kryptowalut, która większość czasu znajdowała się na czołowych miejscach tych zestawień ale we wcześniejszych miesiącach była poza zestawieniem. Podobnie jak w przypadku kryptowalut i tokenów z top 10 większość dostępnych jest na giełdzie kryptowalut Zonda lub na międzynarodowej platformie Binance. Pamiętaj jednak, że związane jest to z bardzo dużym ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków.

Całe zestawienie top 10 i top 20 kryptowalut 2024

Poza top 10 i top 20 - tokeny i kryptowaluty 2024 r.

Sporo znanych i cenionych projektów wypadło poza top 10 i top 20 kryptowalut i tokenów w 2024 pod kątem największej kapitalizacji. Do najbardziej znanych i popularnych można zaliczyć takie projekty jak ChainLink, UniSwap , Bitcoin Cash,  Cosmos, Stellar XLM czy Monero XMR na 40 miejscu. Warto jednak śledzić na bieżąco nasze zestawienie gdyż podlega ono silnym zmianom i fluktuacjom w zależności od sytuacji rynkowej oraz wydarzeń w poszczególnych projektach. Zachęcamy was do zapoznania się także z opisami poszczególnych projektów lub naszym osobnym rankingiem najlepszych kryptowalut. Znajdziecie go pod tym linkiem. 

Dodatkowo na bieżąco publikujemy różne aktualności, nowości oraz ciekawostki więc dodajcie stronę do ulubionych i polubcie nasz Fan Page na Facebooku. Powyższe zestawienie oparte jest na kapitalizacji rynkowej poszczególnych projektów i nie jest w żadnym przypadku rekomendacją inwestycyjną. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za straty poniesione w związku z inwestycjami na rynku kryptowalut, a treści tu opracowane nie stanowią doradztwa inwestycyjnego w myśl obowiązujących przepisów prawa. Tym samym poznaliście najważniejsze kryptowaluty 2024!

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

Facebook
LinkedIn
X
WhatsApp

Ocena artykułu przez naszych czytelników

Podobne artykuły

polska-giełda-kryptowalut-spadki bitcoin
Aktualności
Andrzej Daleszczyk

Czy to koniec hossy na kryptowalutach?

Czy to koniec hossy na kryptowalutach i Bitcoinie? Ostatnie godziny i 2-3 dni nie były wesołe dla inwestorów kryptowalutowych w tym oczywiście głównie Bitcoina. Oczywiście

Read More »
ożywienie na rynku krypto
Aktualności
Andrzej Daleszczyk

Ożywienie na rynku kryptowalut

Ostatnie dni i tygodnie z pewnością poprawiły humory entuzjastom kryptowalut i Bitcoina. Większość czołowych projektów kryptowalut i tokenów podniosła się z dołka. Jedne rosną nieco

Read More »
btc-altcoiny
inwestycje
Andrzej Daleszczyk

Inwestowanie w altcoiny: ryzyko i nagrody

Materiał zewnętrzny sponsorowany W świecie finansów cyfrowych, kryptowaluty stały się swoistym zjawiskiem, przyciągając uwagę inwestorów na całym świecie. Szczególną grupę stanowią tutaj tzw. altcoiny, które

Read More »