Giełda Zonda Crypto

Giełda Zonda Crypto to  obecnie największa, najdłużej istniejąca i solidna giełda kryptowalut. Istnieje od 2014 roku i jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalutową. Obecnie ma zarejestrowanych ponad 1 mln użytkowników i liczba ta stale rośnie. Większość użytkowników tej platformy to Polacy ale wśród osób korzystających są również obywatele z całej UE, Azji i USA. Umożliwia handel kryptowalutami w parach z PLN, Euro i USD oraz GBP. 

Ta platforma handlu i wymiany walut cyfrowych z polskimi korzeniami przez wiele lat była największą giełdą w Polsce i jedną z największych w Europie. Wcześniejsza nazwa to BitBay. Obecnie spółką, która zarządza giełdą to BB Trade Estonia OÜ. Jeśli chcecie od razu założyć bezpłatne konto wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Zonda-Crypto-logo

Zonda Crypto - dlaczego warto ją wybrać?

Zonda Crypto jako platfroma wywodząca się z Polski posiada oczywiście polską wersję językowa portalu oraz obsługę klienta w naszym ojczystym języku. W tym momencie ta giełda kryptowalut dostępna jest w 11 językach (oprócz angielskiego i niemieckiego użytkownicy mogą także korzystać z języka chińskiego czy hiszpańskiego). Giełda Zonda Crypto to licencjonowana platforma oferująca handel ponad 70 kryptowalutami. Umożliwia bezpieczne transakcje i dostęp do finansów zarówno przez stronę internetową, jak i aplikację mobilną. Oferuje różne metody wpłat i wypłat, w tym przelewy bankowe i płatności kartą. Dostępna jest również Akademia Zonda dla edukacji, a platforma zapewnia wsparcie zarówno dla indywidualnych, jak i biznesowych klientów, w tym program afiliacyjny.

Godnym uwagi jest fakt, że giełda Zonda Crypto to platforma gdzie można kupić kryptowaluty za cztery waluty tradycyjne (złotówka PLN, dolar USD, euro i funt brytyjski GBP) ponieważ wiele giełd zagranicznych nie daje możliwości kupowania kryptowalut za tradycyjne waluty FIAT, a jedynie umożliwia wymienianie jednych kryptowalut na inne. Jeśli te informacje Cię przekonują możesz założyć darmowe konto klikając w ten przycisk:

Giełda kryptowalut Zonda Crypto - więcej informacji

Zonda czyli wcześniej BitBay zyskał zaufanie klientów oraz daje spore możliwości i ilość oferowanych do kupna kryptowalut. Wyróżnia się zdecydowanie pod kątem łatwości użytkowania oraz bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę, że od początku istnienia nie miały miejsca żadne większe incydenty bezpieczeństwa co jest zmorą na tym rynku. Niewątpliwie należy zauważyć, że giełda Zonda Crypto udostępnia tzw. wtyczkę API, która umożliwia zewnętrznym programom połączenie i handel na giełdzie bez konieczności logowania się użytkownika.

Oczywiście w Polsce powstało już kilka giełd kryptowalut niestety nie uzyskały one do tej pory tak dużej popularności jak giełda Zonda Crypto.  Pełny regulamin korzystania z giełdy kryptowalut Zonda znajduje się tutaj. Warto się z nim zapoznać przed założeniem konta.

Program afiliacyjny na Zonda Crypto

Program partnerski Zonda Crypto pozwala zarabiać na poleceniach. Użytkownicy mogą otrzymywać do 80% prowizji z transakcji dokonanych przez osoby, które założyły konto za pomocą ich spersonalizowanego linku. Wysokość prowizji zależy od liczby nowych kont założonych przez poleconych użytkowników, z rosnącą składką prowizji za większą liczbę rejestracji. Uczestnicy programu mogą śledzić swoje zarobki przez panel użytkownika.

Inne możliwości zarabiania

Ekosystem ZND oferuje usługi związane z zarządzaniem aktywami cyfrowymi, wspierane przez AI. Zapewnia bezpieczeństwo aktywów, przechowywanych offline, oraz licencje do świadczenia stabilnych usług. Oferuje osobistego AI asystenta, który dostarcza spersonalizowanych analiz i pomocy. Token ZND stanowi podstawę ekosystemu, umożliwiając korzystanie z programów nagród i cashbacku. Usługa Earn pozwala zarabiać pasywnie na wybranych kryptowalutach i tokenach, oferując atrakcyjne stawki.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Crypto

mobile-zonda

Bezpieczeństwo na Zonda Crypto

Giełda Zonda Crypto kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, będąc pierwszą giełdą kryptowalut, która spełniła wymagania estońskiej FIU, które są bardzo restrykcyjne i wymagające. Oferuje funkcje takie jak mocne hasło, logowanie dwustopniowe, szyfrowanie, oraz autoryzację przelewów, podkreślając silny nacisk na politykę AML i KYC. Środki są przechowywane w zimnych portfelach dla dodatkowej ochrony. To wszystko znacząco wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa środków na giełdzie. Giełda oferuje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, w tym program afiliacyjny i różnorodne produkty.

Weryfikacja konta - Zonda Global

Giełda Zonda wymaga przesłania dokumentów potwierdzających dane osobowe użytkowników i wnikliwie je weryfikuje dlatego też na początku należy nieco uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście szybkie przesłanie wymaganych dokumentów w odpowiedniej formie znacząco przyśpiesza czas potrzebny obsłudze giełdy na weryfikację Waszego konta.

Giełda Zonda Crypto - dodatkowe informacje

Oczywiście platforma ta ciągle się rozwija oraz wprowadza nowe rozwiązania oraz nowe kryptowaluty np. Solana SOL, Cosmos ATOM czy Avalanche AVAX. Godnym uwagi jest fakt, że zarząd tej giełdy kryptowalut nie próżnował i wprowadził do obrotu kolejne ciekawe waluty cyfrowe np. Polygon MATIC, PEPE a także The Sandbox SAND, Near Protocol NEAR czy World Coin WLD. W rezultacie  to nie tylko miejsce gdzie kupić ethereum czy litecoina ale także wiele innych walut cyfrowych. Oczywiście na giełdzie Zonda standardowo możliwe jest łatwe, wygodne i szybkie kupno Bitcoin za złotówki czy euro.

Giełda-kryptowalut-zonda-crypto

Wykresy - giełda kryptowalut Zonda Crypto

Giełda Zonda Crypto udostępnia dwa rodzaje widoków wykresów. Jeden podstawowy dostępny jest w głównym panelu użytkownika. Natomiast drugi, bardziej profesjonalny i z inaczej ułożonymi danymi jest dostępny pod zakładką “Zonda PRO”.

Analiza techniczna

Zonda pozwala na wykorzystanie większości najważniejszych narzędzi do szczegółowej analizy technicznej. Zarówno podstawowe rozwiązania takie jak dla zaawansowanych traderów i analityków:

 • Zaznaczanie – krzyżyk, kropka, a także gumka i strzałka,
 • Określanie struktury rynku – linia pozioma, linie trendu, kąt trendu, linia pionowa, promień poziomy, promień, rozszerzenie, kąt rozwarcia itp.

Oczywiście na Zonda Crypto dostępne są również inne bardziej zaawansowane narzędzia do analizy technicznej kryptowalut:

 • Analizy poprzez metody cenowe i czasowe orasz czasowo-cenowych – widły, a także inne widły np. widły sztywne, wewnętrzne, czas Fibonacciego, trend-based fib extension, pitchfan, gann box, gann square, korekta Fibonacciego, fib speed resistance fan,czas wg trendu Fibonacciego, kręgi Fibonacciego, spirala i klin Fibonacciego.
 • Narzędzia pomiarowe – krótka i długa pozycja, zakres dat i cen, prognoza, zakres dat i cen,  projekcja oraz ghost feed,
 • Geometria rynku – począwszy od najbardziej znanych takich jak: formacja ABCD, wzorzec XABCD, głowa i ramiona, cypher pattern,  wzorzec trójkąta, three drives pattern,  fala impulsu Elliotta (12345) oraz inne fale Elliota np. korekty ABC. 

Program partnerski jaki oferuje giełda Zonda Crypto

Zarabianie na rynku kryptowalutowym nie musi koniecznie dotyczyć tylko handlu i inwestowania w poszczególne projekty. Niewątpliwie wiele osób nie zna się analizie technicznej i nie ma wystarczająco silnych nerwów lub czasu aby na bieżąco śledzić wykresy i dokonywać właściwych transakcji. 

Dlatego takie osoby zachęcamy do zapoznania się z programem partnerskim jaki proponuje giełda kryptowalut Zonda/BitBay.

Działa on w następujący sposób:

 1. Rejestrujesz konto na Zonda klikając któryś z przycisków dostępnych na tej stronie;
 2. Otrzymujesz unikalny link referencyjny lub linki referencyjne jeśli masz potrzebę aby było ich więcej;
 3. Promujesz giełdę na różne sposoby – tutaj wszystko zależy od Ciebie w jaki sposób to zrobisz. Możesz publikować wartościowe materiały na Youtube, Facebooku czy np. tworzyć ebooki lub pisać artykuły lub przygotować stronę taką jak ta.
 4. Zarabiasz pieniądze na obrotach osób, które zarejestrowały się przez Twój link na Zonda. Jeśli masz dużo znajomych, którzy dysponują środkami na inwestycje może warto rozpocząć od rozmowy z nimi?
 5. Podstawowa prowizja to 20% wartości jaką pobiera prowizja giełdy za transakcje. Jednak może rosnąć w zależności od ilości osób zarejestrowanych miesięcznie poprzez Twój link. Maksymalna prowizja to 80%.

Brzmi interesująco? Zarejestruj się już dziś i zacznij zarabiać na obrocie innych osób!

zonda-program-partnerski

Prowizje na Zonda Crypto

System prowizyjny Zonda Crypto obejmuje różne opłaty za transakcje kryptowalutowe. Prowizje za wpłaty kartą wynoszą 2,99% z minimalnymi wartościami zależnymi od waluty, natomiast wpłaty przez usługę ZEN to 1%. Opłaty za wypłaty również zależą od wybranej metody i waluty, z różnymi minimalnymi i maksymalnymi prowizjami. Wartość transakcyjnych opłat kryptowalutowych również różni się w zależności od waluty. Szczegółowe informacje o wszystkich prowizjach i opłatach dostępne są w tabeli opłat i prowizji na stronie Zonda Crypto.

Pełna tabela opłat i prowizji obowiązująca na giełdzie Zonda znajduje się tutaj. Warto się z nią zapoznać zanim rozpoczniecie handel kryptowalutami na tej platformie.

PAMIĘTAJCIE!

Inwestowanie w projekty kryptowalutowe jest skrajnie ryzykowne. Ze względu na anonimowość tej technologii jest ona podatna na różnorodne oszustwa, kradzieże oraz wykorzystanie do celów niezgodnych z prawem. Między innymi z tego powodu giełdy kryptowalutowe bywają celami ataku, gdyż wyprowadzane środki są bardzo trudne do namierzenia.

Patrząc z tej perspektywy giełda Zonda Crypto ma sporo szczęścia, że do tej pory nie przydarzyła im się tego typu wpadka. Trzymamy kciuki aby nigdy się to nie przydarzyło. Dlatego nie traktujcie w żadnym przypadku naszego artykułu w kategorii porady inwestycyjnej a jedynie drogowskazu. Życzymy dobrych decyzji inwestycyjnych i zapraszamy do lektury innych artykułów.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za działania giełdy Zonda Crypto oraz nie jesteśmy z nimi w żaden sposób powiązani osobowo czy kapitałowo, a jedynie współpracujemy partnersko polecając ich usługi.

O samej platformie można by pisać jeszcze długo oraz prezentować różne informacje. Najlepiej jednak by było gdybyście samodzielnie zweryfikowali to co napisaliśmy. Możecie poszukać samodzielnie opinii w internecie lub po prostu przetestować tam konto. Jeśli Wam się nie spodoba możecie po prostu bez żadnych konsekwencji przestać korzystać z tej giełdy.

Giełda Zonda Crypto - najważniejsze pytania i odpowiedzi FAQ

 • Czy giełda Zonda wymaga weryfikacji konta?

  Tak. Każda osoba, która chce mieć możliwość handlu kryptowalutami musi mieć zweryfikowane konto. Jeśli nie chcecie handlować, a jedynie zobaczyć wygląd konta wówczas może ono być bez weryfikacji.

 • Czy konto na Zonda jest darmowe?

  Tak. Nie giełda Zonda Crypto nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta. Opłaty pobierane są od wykonywanych transakcji i opisane zostały w tabeli opłat i prowizji.

 • Jak założyć konto na giełdzie Zonda Crypto?

  Wystarczy wejść na stronę zondacrypto.com i wypełnić formularz rejestracyjny. Zajmuje to mniej niż 5 minut.

 • Czy Zonda to polska giełda kryptowalut?

  Nie. Jej korzenie wywodzą się z co prawda z Polski ale obecnie siedziba spółki znajduje się w Estonii. Jej założycielem był Polak Sylwester Suszek.

 • Kto jest właścicielem giełdy Zonda?

  Właścicielem giełdy kryptowalut Zonda Global jest spółka BB Trade Estonia OÜ.

 • Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut Zonda Crypto?

  Zapraszając znajomych do korzystania i aktywnie promując giełdę poprzez linki referencyjne. Giełda posiada uczciwy i przejrzysty Program Partnerski. Udział w nim mogą brać wszystkie osoby mające zweryfikowane konto.

 • Co to jest giełda Zonda?

  Giełda kryptowalut umożliwiająca zakup i wymianę walut elektronicznych w kilkudziesięciu różnych parach.

 • Gdzie zarejestrowana jest giełda Zonda Crypto?

  Spółka prowadząca giełdę Zonda zarejestrowana jest w Estonii.

Podsumowanie - giełda Zonda Crypto

Szukając właściwej giełdy kryptowalut na pewno na początku traficie na informacje o Zonda Crypto. Niegdyś giełda BitBay nie miała zbyt wielu par walutowych. Dziś posiada kilkadziesiąt różnych par walutowych co z pewnością stawia ją w czołówce europejskich platform do handlu i wymiany szyfrowanych walut elektronicznych. Z pewnością jest to jedna z bardziej popularnych platform w Polsce i Europie. Cieszy stały rozwój oraz wprowadzane nowości i innowacje oraz poprawa ergonomii użytkowania. 

Na koniec chcielibyśmy życzyć wam jak najwięcej sukcesów przy inwestowaniu oraz handlu kryptowalutami. Ponieważ jesteśmy w trakcie hossy dlatego chcielibyśmy sobie i wam życzyć aby trwała ona jak najdłużej.