Kupno Bitcoin Gold

Kupno Bitcoin Gold – wszystko, co musisz wiedzieć

Bitcoin Gold to drugi, po Bitcoin Cash, hard-fork tradycyjnego Bitcoina. Jest skierowany do indywidualnych użytkowników. Bitcoin Gold szybko zdobył popularność na giełdzie kryptowalut, jednocześnie wzbudzając niemałe kontrowersje. Co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o kupnie Bitcoin Gold? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o tym projekcie. Jeśli jednak już wiesz o nim sporo i interesuje Cię kupno Bitcoin Gold możesz tego dokonać klikając w poniższy przycisk oraz rejestrując bezpłatne konto na polskiej giełdzie kryptowalut Zonda:

jak-powstał-Bitcoin-historia

Bitcoin Gold – najważniejsze informacje

Bitcoin Gold jest hard-forkiem Bitcoina, czyli twardym rozwidleniem łańcucha bitcoinowego. Oznacza to, że nowa odnoga łańcucha, aż do rozwidlenia, charakteryzuje się taką samą historią transakcji. Funkcjonuje równolegle do macierzystego łańcucha, ale staje się oddzielną kryptowalutą. Pod kilkoma względami Bitcoin Gold jest podobny do podstawowego typu kryptowaluty. Zarówno Bitcoin, jak i Bitcoin Gold posiadają limit monet w wysokości 21 milionów, a czas przetwarzania transakcji w obu przypadkach wynosi 10 minut. 

Ten darmowy system powstał w myśl zasady open source – został stworzony przez grupę niezależnych deweloperów i entuzjastów. Jest oparty na rozproszonym rejestrze transakcji blockchain. Głównym celem, który przyświecał twórcom, było oddanie sieci indywidualnym użytkownikom, którzy będą mogli kopać kryptowalutę przy pomocy układów GPU, czyli kart graficznych dostępnych dla każdego. Tą kryptowalutę można kupić na wielu giełdach kryptowalut w tym także na giełdzie Binance. Więcej informacji o Binance znajdziecie tutaj https://gielda-kryptowaluty.pl/binance/

Historia powstania Bitcoin Gold

Historia kryptowaluty Bitcoin Gold, oznaczanej symbolem BTG, sięga października 2017 roku. To wtedy doszło do podziału sieci Bitcoina, podczas którego wyodrębnił się niezależny łańcuch BTG. W pierwszej fazie twórcy wykopali 800 bloków transakcyjnych, z czego otrzymali 100 tysięcy pojedynczych Bitcoin Gold. W tamtym momencie moneta BTG była warta ponad 500 dolarów. Szybko jednak, pod wpływem fali krytyki, zaczęła tracić na wartości. Nigdy już nie zbliżyła się do podobnej ceny. 

gdzie-kupić-Bitcoin

Kopanie Bitcoin Gold

Bitcoin Gold, podobnie jak macierzysta kryptowaluta, oparty jest na algorytmie typu proof-of-work, co oznacza, że za transakcje i tworzenie nowych bloków odpowiedzialni są użytkownicy. Początkowo działał na algorytmie kryptograficznym Equihash. W założeniu BTG miał być wydobywany jedynie przy pomocy układów GPU, jednak w maju 2018 roku firma Bitmain wypuściła na rynek koparkę ASIC, która obsługuje m.in. algorytm Equihash. Dlatego też twórcy kryptowaluty zdecydowali się przenieść ją na algorytm Zhash. Za jeden blok górnicy początkowo dostawali 12,5 BTG, a w 2020 roku wynagrodzenie spadło do 6,25 BTG. 

Rejestracja – giełda kryptowalut BitBay

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Pozycja Bitcoin Gold na rynku

Bitcoin Gold jest obecny na ponad 30 giełdach kryptowalut. Najczęściej transakcje są wykonywane w parze z dolarem oraz z podstawowym Bitcoinem. Można go również nabyć w parze z polskim złotym. Najwyżej notowany był w listopadzie 2017 roku, kiedy jego wartość wynosiła ponad 500 dolarów. Obecnie jeden Bitcoin Gold jest wart około 26 dolarów. 

Jaki portfel do Bitcoin Gold?

Wielką zaletą Bitcoin Gold jest to, że można przechowywać go w wielu portfelach. Oficjalnym portfelem, który pobiera i synchronizuje na komputerze całą historię sieci blockchain, jest Bitcoin Gold Core Wallet. Jest dostępny na urządzenia oparte na systemach operacyjnych: Windows, MacOS i Linux. Użytkownicy, którzy poszukują multi-walletów, często decydują się na portfel Exodus. Na urządzenia mobilne poleca się Coinomi, dostępny na systemy iOS i Android, a także Freewallet Bitcoin Gold. Można używać także portfeli sprzętowych, takich jak Ledger i Trezor. 

Informacje na temat kupna innych kryptowalut znajdziesz tu https://gielda-kryptowaluty.pl/gdzie-jak-kupic-kryptowaluty-kupno/

Kontrowersje związane z Bitcoin Gold 

Wprowadzenie kryptowaluty Bitcoin Gold od początku budziło kontrowersje. Przeciwna była przede wszystkim społeczność skupiona wokół Bitcoina, która stanowczo sprzeciwia się podziałowi sieci. Twórcom zarzuca się również, że budują pozycję na kanwie popularności nazwy „bitcoin”. Pierwsze oskarżenia pojawiły się, gdy wyszło na jaw, że deweloperzy rozpoczęli eksplorację bloków w izolacji, odkładając określoną liczbę monet, by wesprzeć rozwój. Twórcy bronili się jednak, tłumacząc, że dzięki testowaniu procesu wydobycia, społeczność miała dostęp do wszystkich usług już w czasie premiery.  Niedługo potem użytkownicy zarzucili jednemu z deweloperów – Martinowi Kuvandzhievowi – że dodał ukrytą półprocentową opłatę eksploatacyjną.

Jak się okazało, BTG ma również bardzo niską moc obliczeniową generowaną przez górników, dlatego bardzo często padał obiektem tzw. ataków 51%. Największy z nich miał miejsce w 2018 roku. Doprowadził do ogromnych strat na giełdzie Bittrex, które zostały wycenione na ponad 18,5 mln dolarów. Więcej informacji o giełdzie kryptowalut Zonda Global https://gielda-kryptowaluty.pl/gielda-zonda

Polska giełda kryptowalut i polska giełda Bitcoin Zonda

Gdzie jeszcze można kupić Bitcoin Gold BTG?

Oto lista giełd i odpowiadających im par walutowych, gdzie można kupić Bitcoin Gold (BTG):

 1. Upbit – BTG/KRW
 2. Gate.io – BTG/USDT
 3. Gate.io – BTG/BTC
 4. Bitget – BTG/USDT
 5. Bybit – BTG/USDT
 6. Indodax – BTG/IDR
 7. HitBTC – BTG/BTC
 8. HitBTC – BTG/USDT
 9. zondacrypto – BTG/PLN
 10. Changelly PRO – BTG/BTC
 11. Changelly PRO – BTG/USDT
 12. Coinone – BTG/KRW
 13. SouthXchange – BTG/BTC
 14. Graviex – BTG/BTC
 15. Upbit Indonesia – BTG/IDR
 16. AltcoinTrader – BTG/ZAR
 17. Bithumb – BTG/KRW
 18. YoBit – BTG/WAVES
 19. LATOKEN – BTG/USDT
 20. ProBit Global – BTG/USDT
 21. HitBTC – BTG/ETH
 22. Changelly PRO – BTG/ETH
 23. zondacrypto – BTG/USDT
 24. HitBTC – BTG/USDC
 25. Changelly PRO – BTG/USDC
 26. YoBit – BTG/ETH
 27. YoBit – BTG/USD
 28. YoBit – BTG/RUR

Ta lista zawiera różnorodne giełdy, na których można handlować Bitcoin Gold w różnych parach walutowych. Niektóre z nich mogą mieć ograniczone wolumeny handlu lub być mniej popularne, co wpływa na dostępność i płynność tych par.