Blockchain Poland

Blockchain Poland – polska kuźnia łańcuchów bloków

Blockchain Poland to pierwszy w Polsce inkubator projektów, które poszukują oparcia na łańcuchu bloków. Technologia blockchain otwiera wiele drzwi do usprawnień dla istniejących branż, ale także daje pole do popisu dla tęgich umysłów wizjonerów. 

Platforma została stworzona z myślą o osobach i firmach, które chciałyby zrealizować swoje pomysły w oparciu o łańcuch bloków, ale nie posiadają know-how, które jest niezbędne do ich realizacji. Blockchain Poland stanowi trampolinę dla nowych, kryptowalutowych starupów oraz świadczy usługi istniejącym firmom, które potrzebują rozwiązań, zaczerpniętych z technologii łańcucha bloków. Platforma posiada dwa autorskie tokeny – użytkowy (BCP) oraz udziałowy (BCPX) – stanowi więc bardzo atrakcyjną ofertę nie tylko dla klientów oraz partnerów, ale także dla inwestorów.  Jeśli interesuje Cię kupno Blockchain Polanc (BCP) to jest ono możliwe za różne waluty tradycyjne na giełdzie kryptowalut BitBay. Kliknij w poniższy przycisk i załóż bezpłatne konto:

Bezpieczne przekierowanie 

blockchain poland

Jak działa inkubator Blockchain Poland ?

Blockchain Poland świadczy kompleksowe usługi w zakresie analizy, finansowania i wprowadzania w życie nowych projektów opartych o łańcuch bloków. Jest to coś w rodzaju „akademickiego inkubatora przedsiębiorczości”. W tym wypadku, wsparcie nie kończy się jednak na załatwieniu formalności – chyba że formalnością nazwiemy implementację całych projektów. Do zespołu Blockchain Poland może zgłosić się każdy, kto ma innowacyjny pomysł warty wprowadzenia w życie. Po przeanalizowaniu sensowności, opłacalności i potencjału takiej idei, inkubator bierze twórcę pod swoje skrzydła. Blockchain Poland pomaga w zapewnieniu nowemu projektowi zarówno zaplecza finansowego, jak i – co najważniejsze – zaplecza know-how. Zespół – który stoi za platformą – posiada niezbędną wiedzę w kwestii, np. tworzenia aplikacji, inteligentnych umów, czy też emitowania tokenów – opartych na łańcuchu bloków. Interesuje Cię kupno BCP? Możesz to zrobić na giełdzie kryptowalut. Załóż darmowe konto klikając w przycisk.

Bezpieczne przekierowanie 

bcp kryptowaluta

Realizacje

Zespół platformy – jak można się dowiedzieć z ich oficjalnej strony – do tej pory pracował lub pracuje nad czterema projektami. Jedynym z wciąż rozwijanych, głównych przedsięwzięć jest oczywiście sama platforma Blockchain Poland. W dorobku zespołu jest opracowanie dwóch tokenów – BCP oraz BCPX, które pełnią lub dopiero będą pełniły określone funkcje w ramach całego projektu oraz projektów-córek platformy. Deweloperzy pracują także nad własnym, autorskim łańcuchem bloków, na którym docelowo mają być oparte przedsięwzięcia, które realizują.

Największym i pierwszym partnerem/klientem Blockchain Poland jest firma z branży fotowoltaicznej – RenEnergy. Ten podmiot, działający na rynku polskim, zajmuje się kompleksowymi usługami, związanymi z eksploatacją paneli słonecznych – od zakupu po instalację. 

Blockchain Poland jest także technicznym współautorem projektu VETCHAIN – „platformy dla zwierząt dużych i małych”. Realizacja obejmowała uruchomienie aplikacji – opartej o łańcuch bloków – w której zapisywane są dane pacjentów gabinetów weterynarii (zwierząt, dla ścisłości). Takie informacje, jak wykonane szczepienia, przebyte operacje, schorzenia, choroby, etc. – są zapisywane bezpiecznie na blockchainie, dzięki czemu dane są w zasadzie nie do stracenia czy wykradzenia. Nie wykluczone, iż taki system mógłby usprawnić także ochronę zdrowia dla ludzi. 

Aktualnie, ostatnim projektem, który wzięto pod skrzydła Blockchain Poland, jest Leasecoin. Projekt przedstawia się, jako „interaktywna aplikacja, działająca na rynku leasingowym”. Z krótkiej informacji o projekcie wynika, że jest to nowej generacji agregator ofert leasingu, pomagający wybrać najlepszą, dostępną ofertę na rynku.

Bezpieczne przekierowanie 

projekty realizowane bcp

Tokeny Blockchain Poland – BCP i BCPX

Platforma Blockchain Poland opracowała dwa tokeny ERC-20 (oparte, póki co, o Ethereum). 

Pierwszy – BCP – to token utility (użytkowy). Został stworzony z myślą o płatnościach w ramach platformy. Docelowo – kiedy Inkubator Blockchain Poland się rozrośnie oraz powstanie planowana, autorska giełda/kantor – BCP będzie służył m. in. do zakupu tokenów projektów, które zostaną wylistowane na platformie. Dodatkowo, token BCP pełni funkcję rabatową, co oznacza, że kupując usługi partnerów Blockchain Poland, dzięki zakupowi przy pomocy BCP, będziemy płacić mniej. Coin pozwoli także zmniejszyć koszty prowizji w ramach działania platformy. 

Drugi token – BCPX – jest tokenem security, czyli – mówiąc wprost – stokenizowaną akcją platformy, cyforwym papierem wartościowym. BCPX – przede wszystkim – uprawnia do otrzymywania dywidendy z zysków, wypracowanych przez platformę Blockchain Poland. Dywidendy mają być wypłacane w kryptowalucie (najpewniej Etheruem). Dodatkowo BCPX – podobnie jak tradycyjna akcje – uprawniają posiadacza do głosowania w sprawach rozwoju platformy. Pod głosowanie – jak do tej pory zakłada plan – podlega także decyzja o wdrażaniu nowych projektów. HODLerzy BCPX będą więc tworzyć coś na kształt rady nadzorczej. Głównym benefitem posiadaczy tokenu security jest natomiast prawo do – odpowiadającej udziałom – części zysków, osiągniętych przez platformę. Zyski mają być dystrybuowane w różnej formie. Do tej pory, posiadacze BCPX otrzymali, np. tokeny VETCHAIN. 

W kryptowalutę BCP można się zaopatrzyć na polskiej giełdzie Bitbay. Coin jest listowany także na zagranicznych giełdach – COXI.IO, Local Trade oraz Kanga Exchange. Istnieje również możliwość zakupu tokenu bezpośrednio na stronie bcp24.io. BCP oraz BCPX możemy następnie dowolnie zamieniać między sobą.

Bezpieczne przekierowanie