Gdzie i jak kupić Bitcoina? Kupno BTC

Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoina BTC za złotówki?

Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoina za złotówki PLN, gotówkę, Euro dolary USD czy funty GBP? To łatwe! Załóż bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut – Binance lub Zonda Crypto klikając w poniższe przyciski i kup Bitcoina już dziś.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Bitcoin-kupno-pln

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to zdecentralizowana, szyfrowana, anonimowa cyfrowa waluta, oparta na technologii blockchain, która umożliwia przesyłanie wartości między uczestnikami bez konieczności pośrednictwa instytucji finansowych. Bitcoin został stworzony w 2009 roku przez anonimową osobę lub grupę znanych jako Satoshi Nakamoto. Nie posiada centralnego organu kontrolnego, takiego jak bank centralny czy rząd. Bitcoin umożliwia bezpieczne i bezpośrednie przekazywanie wartości pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Jego kluczową cechą jest ograniczona podaż, ustalona na 21 milionów jednostek, co sprawia, że jest chroniony przed inflacją

gdzie-jak-kupic-bitcoina-btc

Jak i gdzie kupić Bitcoin?

To początek Twojej przygody ze światem szyfrowanych walut elektronicznych? Chcesz dowiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoina za złotówki PLN, gotówkę, dolary USD, Euro czy funty szterlingi GBP? Ta publikacja wprowadzi Cię krok po kroku do niezwykłego świata cyfrowego złota – Bitcoina. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Bitcoina zapraszam do dalszej części artykułu. Jeśli chcesz już dziś kupić Bitcoina kliknij w poniższy przycisk, który umożliwi założenie bezpłatnego konta na giełdzie kryptowalut Zonda Crypto lub Binance oraz zakup Bitcoin za złotówki PLN lub dolary USD, euro i GBP:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

jak-kupić-bitcoina-za-złotówki-gotowke

Kupno Bitcoina bez tajemnic

Bitcoin to szyfrowana, anonimowa waluta cyfrowa, która ma być traktowana jako alternatywa dla klasycznego pieniądza oraz złota. Oba te cele zdaje się realizować bardzo dobrze zyskując na wartości (w odróżnieniu od spadku wartości klasycznego pieniądza) oraz jest stosowany coraz częściej globalnie do płatności w internecie. Bitcoin znalazł zastosowanie jako forma inwestycji, środek płatniczy i zabezpieczenie przed niestabilnością tradycyjnych walut. Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat pierwszej kryptowaluty u nas znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Bitcoin-BTC

Bitcoin - podstawowe informacje

Transakcje Bitcoin są zapisywane w rozproszonym rejestrze blockchain, co zapewnia niezmienność i transparentność. Użytkownicy Bitcoin posiadają unikalne klucze kryptograficzne, które umożliwiają im kontrolę nad swoimi środkami.

Bitcoin to kryptowaluta oparta o opensourcowe oprogramowanie oraz sieć peer-to-peer natomiast sieć blockchain, na której się opiera używa algorytmu szyfrującego SHA-256. Wszystkie wykonywane transakcje są w pełni anonimowe, szybkie (około 10 minut) i bezpieczne. Sieć jest całkowicie zdecentralizowana i rozproszona co powoduje, że nikt nie sprawuje nad nią bezpośredniej kontroli. Do przechowywania Bitcoina potrzebny jest odpowiedni portfel. Możliwe jest również trzymanie go na koncie na giełdzie kryptowalut. Zobacz również oficjalną stronę bitcoin.org

kupno-Bitcoina

Dlaczego warto rozważyć kupno Bitcoin BTC?

W 2010 roku zarejestrowane zostały pierwsze transakcje z użyciem tej kryptowaluty a następnie powstała pierwsza zagraniczna giełda Bitcoin – Bitcoin Market. Choć oczywistym jest, że wtedy kupno Bitcoin nie było sprawą prostą. Dużo łatwiej było go po prostu zacząć kopanie i wydobywać niż kupić na giełdzie. Pomimo tego, że Bitcoin jest pierwszą i najstarszą walutą cyfrową walutą nadal uchodzi za jedną z najlepszych kryptowalut, rankingi które publikujemy regularnie, potwierdzają to. Może najstarsza waluta cyfrowa waluta nie znajduje się czołówce ani nawet w TOP 5 najlepszych kryptowalut jednak sam fakt obecności w tych rankingach potwierdza jej jakość. Polecamy również zobaczyć ranking giełd kryptowalut tak aby wybrać najlepszą!

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

giełdy kryptowalut

Gdzie i jak łatwo kupić Bitcoina za złotówki PLN?

Zastanawiacie się gdzie i jak łatwo kupić Bitcoina BTC w Polsce? W pierwszych latach od powstania zakup bitcoinów wcale nie był takie łatwy. Umożliwiało to tylko kilka największych giełd bitcoinJeszcze parę lat temu kupno Bitcoin (BTC) za złotówki PLN, euro, USD czy gotówkę nie było takie proste jak obecnie. Na palcach jednej ręki można było wymienić największe giełdy bitcoin. Większość szybko kończyła swoją działalność w atmosferze skandali lub oszustw. Nieliczne wytrzymywały i były dobrym miejscem gdzie kupić bitcoina za dolary lub inne waluty albo też wymienić go na inne kryptowaluty. Obecnie zakup Bitcoin możliwe jest na wielu różnych giełdach. 

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

zakup-bitcoin-za-złotówki-pln

Historia Bitcoina i pierwsze transakcje – sprzedaż i kupno Bitcoin (BTC)

Bitcoinem media zaczęły interesować się na przełomie 2013 i 2014 roku kiedy to po raz pierwszy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku osoby decydujące się na kupno Bitcoina musiały liczyć się z ceną przekraczającą 15000 dolarów i dochodzącą do 20000 dolarów. Cena zakupu Bitcoina wahała się w ostatnich latach od 8000 dolarów, a kapitalizacja wartości całej waluty wynosi około 140 miliardów dolarów do prawie 70000 dolarów USD. Często pytacie nas czy warto kupić Bitcoina BTC i kiedy ewentualnie najlepiej wykonać transakacje kupna Bitcoina i jego sprzedaży? Cena Bitcoina podlega sporym fluktuacjom do dziś. Ciężko jednoznacznie kiedy kupić Bitcoina, a kiedy go sprzedać. Wszystko zależy od obecnej sytuacji rynkowej. Znacznie łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie jak i gdzie kupić Bitcoina za waluty fiducjarne FIAT.

W tym momencie zakup BTC online możliwy jest na wielu giełdach kryptowalut np. OKEx, Bitfinex, GDAX  i Bitstamp (kupno za dolary USD) albo na platformie handlowej Kraken za Euro lub Bitflyer za japońskie Jeny. Ilość giełd kryptowalutowych, które umożliwia kupno Bitcoina nadal rośnie. Ciężko dokładnie oszacować ich ilość ale w tym momencie jest już ich na pewno kilkadziesiąt na całym świecie. Pierwsza waluta cyfrowa dostępna jest również w licznych mniejszych tzw. kantorach Bitcoin. 

Gdzie i jak kupić Bitcoin BTC?

Możecie ją także nabyć w innych miejscach. Dla przykładu całkiem dobrą i fajną jest giełda Binance, która umożliwia dostęp do swojej platformy poprzez aplikację na smartfony posiadający androida lub IOS. Możliwe tam jest także kupno Bitcoin BTC kartą kredytową. Gorzej sprawa wygląda jeśli chodzi o karty debetowe. W zasadzie każda z giełd wymaga rejestracji oraz weryfikacji zgodnie z zasadami KYC. Rzadko zdarza się aby jakakolwiek szanująca się platforma online umożliwiała zakup BTC bez weryfikacji, rejestracji lub anonimowo. Dlatego każdy kto chce kupić Bitcoin BTC musi samodzielnie zweryfikować platformę online. My z naszego doświadczenia rekomendujemy giełdę kryptowalut Zonda Crypto, która umożliwia w łatwy i szybki sposób zakup bitcoina za złotówki PLN, dolary USD, euro oraz funty GBP.

kupno-bitcoina-btc-pln

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Kupno Bitcoina? Tylko za ile? Prognozy.

Analitycy przewidują i prognozują, że zakup Bitcoina będzie możliwy po coraz wyższych cenach. Wpływ na to będą miały po pierwsze ograniczona ilość tej waluty – 21 milionów oraz stale rosnące zainteresowanie Bitcoinem. Kupno coraz częściej interesuje też inwestorów instytucjonalnych. To sprawia, że jego cena rośnie. Bitcoin ma swoje cykle, które trwają około 4 lat i związane są z halwingami czyli zmniejszeniem wydobycia. Kopanie Bitcoin BTC jest coraz trudniejsze. Szacunki wskazują, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty około 2140 roku.

Aktualna cena za kupno Bitcoin BTC i prognozy.

Analizy techniczne kursu pierwszej waluty cyfrowej bywają bardzo różne, ciekawe ale także wielokrotnie nietrafione i zasługujące na szczególną atencję. Dlatego tak trudno odpowiedzieć kiedy jest idealny moment na kupno bitcoin. Warto jednak śledzić na bieżąco zachowanie kursu pierwszej kryptowaluty. To ona nadaje trend i kierunek w tej branży. Dlatego też wzrosty wartości Bitcoina pozytywnie przekładają się na cały rynek kryptowalutowy. W przypadku jeśli uważasz, że obecnie kupno Bitcoin może być zbyt ryzykowne to może warto pomyśleć nad bezpieczniejszą inwestycją jaką może być rozwojowa i dywidendowa spółka akcyjna notowana na giełdzie. Jednakże prokrastynacja związana dotycząca kupna Bitcoina BTC może spowodować, że przyjdzie wam kupować go po znacznie wyższej cenie niż wcześniej.

Wykres historyczny BTC

Bądźcie ostrożni!

Gdy widzisz wpisy w stylu “to the moon” albo, że rakieta odleciała czy pociąg odjeżdża ze stacji… bądź ostrożny. Prawdopodobnie jest już za późno na kupno bitcoina czy innych walut elektronicznych. Warto wyczekiwać po 1,3, 6 miesięcy czy nawet rok lub dwa na największe dołki i linie wsparcia. Zawsze ustawiam się już tylko nieco powyżej najniższych w miarę pewnych linii wsparcia. To sprawia, że zakup Bitcoin staje się chociaż odrobinę bardziej pewne w kontekście zysków. Ostatnim takim wsparciem parę lat temu były poziomy 3500-3800 dolarów. 

Dziś każdy inwestor z radosną egzaltacją zdecydował by się na kupno Bitcoina BTC w takiej cenie. Gdy ktoś obiecuje wam możliwość sprzedaży lub kupna BTC anonimowo, bez weryfikacji lub rejestracji i podania danych osobowych to powinniście zachować czujność. Natomiast to za ile kupić i gdzie jest zupełnie inną sprawą. Inną bezsprzeczną kwestią jest to, że kto ma dużo Bitcoinów może łatwiej wpływać na rynek i jego ceny. Nie ulegajcie nadmiernemu FOMO (fear of missing out) gdyż nie każdy moment będzie tym idealnym w którym warto kupić Bitcoina albo inne podobne kryptowaluty.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kwestii zakupu Bitcoina?

Coraz szersze zastosowanie płatności Bitcoinem w wielu branżach (w Polsce można płacić Bitcoinem np. na portalach pyszne.pl czy pizzaportal.pl). Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat tego gdzie można płacić Bitcoinem. Rośnie zainteresowanie wielu korporacji wykorzystaniem sieci blockchain wygląda na to, że wiele jest jeszcze przed nami. Ciekawostką jest, że w Rosji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej możliwe były płatności Bitcoinem za np. niektóre hotele lub inne usługi. Choć w ostatnich latach kupno bitcoina (btc) za złotówki PLN i gotówkę lub dolary USD, euro albo funty GBP staje się coraz łatwiejsze i bardziej popularne to nadal należy być bardzo ostrożnym w tej kwestii.

Bitcoin-BTC-kupno-gotówka
Aktualny kurs Bitcoina-polska-giełda-kryptowalut
kupno-bitcoin

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Bitomat – kolejny sposób na kupno Bitcoin za złotówki PLN i gotówkę

Kupno Bitcoina (BTC) można zrealizować, korzystając z bitomatu. Jest to nic innego, jak kryptowalutowy bankomat, który umożliwia bezpieczny, szybki i wygodny transfer waluty FIAT na Bitcoina.  Poza tym bitomat jest miejscem, gdzie można kupić bitcoin anonimowo; bez weryfikacji czy rejestracji. To rzadka możliwość na kupno Bitcoina BTC w ten sposób.

Istnieją dwa rodzaje bitomatów gdzie można kupić Bitcoina. Pierwszym z nich są bitomaty jednostronne, które umożliwiają nabycie Bitcoin BTC za gotówkę. Z kolei bitomaty dwustronne umożliwiają dodatkowo sprzedaż kryptowaluty i wymianę jej na gotówkę.

Bitomaty w Polsce

Jak i gdzie kupić bitcoin w Polsce za PLN? Bitomaty to wolnostojące maszyny umieszczone w większości dużych miast w Polsce – najczęściej znajdziemy je w galeriach, pasażach handlowych czy w okolicy głównych węzłów komunikacyjnych w danym mieście. Ich ogromną zaletą jest możliwość anonimowego kupna Bitcoina bez konieczności rejestracji konta użytkownika. Jedynymi danymi, które podaje się podczas korzystania z bitomatu, są adres e-mail, adres portfela oraz opcjonalnie kod BLIK. Oczywiście wiele osób ma indyferentne podejście do tego tematu i nie zależy im na tym by kupić Bitcoina anonimowo, bez weryfikacji czy bez rejestracji mając inklinacje do podawania swoich danych wrażliwych gdzie popadnie.

Inne informacje jak zawierać transakcje kupna Bitcoina w Bitomacie

Transakcje za pośrednictwem bitomatów są niezwykle bezpieczne. Poza tym bitomaty gwarantują szybkie tempo transakcji. Po kupnie Bitcoina kryptowaluta pojawi się w portfelu w ciągu kilkunastu minut od zakończenia transakcji.

Jak kupić Bitcoin w 2022 roku stacjonarnie w bitomacie? Wystarczy wsunąć banknoty do maszyny, wybrać adres portfela, na który trafi kupiony Bitcoin. Adres portfela można wpisać odręcznie lub zeskanować kod QR. Jeżeli nie posiadamy własnego portfela, bitomat wygeneruje nowy adres oraz klucz prywatny i tam ulokuje nabyte przez nas środki. Jeśli interesuje was kupno Bitcoin online poprzez giełdę krytowalut Zonda możecie to zrobić klikając w poniższy przycisk i założyć bezpłatne konto:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

zakup-bitcoin-btc-pln-złotówki

Kupno Bitcoin za złotówki PLN w kantorze

Nieco podobnie do bitomatu, kantor Bitcoin pozwala na szybkie i wygodne zakupienie BTC przy zachowaniu minimalnej ilości formalności. Kantory to miejsce, gdzie kupimy bitcoin za złotówki PLN. Czasy anonimowych zakupów kryptowalut w kantorach minęły bezpowrotnie, natomiast wciąż kantor kryptowalutowy pozwala na o wiele prostsze i szybsze założenie konta użytkownika oraz realizowanie transakcji. Na rynku istnieją kantory, które umożliwiają anonimowe zakupy jedynie do kwoty transakcji wynoszącej nie więcej niż 1000 złotych. 

Jeżeli chcemy zrealizować większe transakcje, wówczas kantor zobligowany jest do weryfikacji naszej tożsamości – np. poprzez sprawdzenie danych na dowodzie osobistym. Na pewno nie można powiedzieć, że kupno bitcoina za złotówki PLN jest tak samo proste jak kupno zwykłych produktów w np. sklepie internetowym. Jeśli szukasz najlepszej i długo leżakowanej whisky ze Szkocji czy Irlandii lub innych ciekawych alkoholi świata to jesteś w stanie wydać na nią więcej niż zwykle ale może nie koniecznie będziesz chcieć się przy tym legitymować. Warto sprawdzić w takiej sytuacji aktualne kursy Bitcoin, wykresy i jaka jest cena za kupno Bitcoina online na giełdach.

Kantory Bitcoin – dodatkowe informacje

Kantory kryptowalutowe to platformy online, które oferują użytkownikom możliwość sprzedaży i kupna Bitcoina między sobą (kantory P2P) oraz przy pośrednictwie kantoru (kantory internetowe). Zakup Bitcoin w kantorze to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie kryptowaluty. Rozwiązanie to zapewnia proste i intuicyjne wykonywanie transakcji bez konieczności długotrwałej i skomplikowanej rejestracji, jaka ma miejsce na giełdzie kryptowalut.

Wybierając kantor kryptowalutowy do zakupu Bitcoina (BTC), powinniśmy zweryfikować prowizję transakcyjną nakładaną przez kantor. Poza tym konieczne jest zapoznanie się z zabezpieczeniami platformy technologicznej i prawnej oraz jakością oferowanego supportu. Istotne jest również tempo odświeżania wartości rynkowej kryptowalut. Powinna ona oscylować w granicach ok. 10 sekund, co zapewni gwarancję aktualnej ceny podczas wykonywania transakcji. Reasumując kantor to nie miejsce gdzie można kupić Bitcoin anonimowo, bez weryfikacji bądź rejestracji. Jednak tez nie jest to typowy kantor walutowy stacjonarny, a miejsce gdzie można kupić Bitcoina online za złótówki PLN, euro, dolary USD lub funty GBP. 

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

zakup-bitcoina-btc

Inne informacje – kupno bitcoin (BTC) za złotówki PLN

Mógłbym tak pisać i pisać, że kupno bitcoinów to taka super sprawa. W sumie tego nie wiem na 100%. Dlatego też staram się nigdy nie rekomendować znacząco żadnych istotnych momentów w których kupno Bitcoin (BTC) będzie mniej lub bardziej korzystne. Mniej korzystne w rozumieniu ewentualnie zbliżających się spadków. Staram się jednak omawiać jak wygląda zakup Bitcoina krok po kroku dla początkujących ale i zaawansowanych użytkowników.

Wszystkie moje zestawienia i analizy staram się opierać na możliwie pewnych założeniach i wiedzy, którą zdobyłem do tej pory. Gdy widzę właściwe momenty do reakcji kupno/sprzedaż to oczywiście je podkreślam. Często w artykułach zamiast odpowiadać na pytanie czy to ten moment jest już najbardziej właściwy na kupno bitcoina, wolę przedstawiać szanse procentowe jakie uważam, że ma poszczególny scenariusz. Dla przykładu spadki 70%, wzrosty 30% zatem na pewno nie najlepszy moment na kupno kryptowalut.

Podsumowanie – kupno Bitcoin dla każdego czy nie?

Mógłbym jeszcze sporo napisać o różnych zaletach i wadach tej waluty elektronicznej. Niewątpliwie stworzenie alternatywnej waluty elektronicznej dla klasycznego pieniądza ma spory sens. Zwłaszcza zważywszy na to, że powstał on po kryzysie finansowym z lat 2007-2009, który został wywołany z powodu błędów bankierów i finansjery. Banki ratowane były przez rządy, z publicznych pieniędzy choć w mojej opinii wcale nie powinno tak być. Wygląda na to, że twórca Bitcoina – Satoshi Nakamoto był podobnego zdania. Możliwe, że właśnie z obawy przed reakcją tej zgniłej finansjery, pozostawił swoją tożsamość anonimową. Jak myślicie? Czy mogło to mieć związek? Wygląda na to, że tak. 

Problem wpływu bankierów na świat zachodni obnażył w mojej opinii także koronakryzys z lat 2020 i 2021, po którym stały się jasne cele tych ludzi. Wiemy już, że rządy światowe pracują nad wdrożeniem swoich kryptowalut czy inaczej e-walut. Jakie to może mieć konsekwencje dla rynku klasycznych kryptowalut i Bitcoina? Tego na razie nie wiemy i ciężko jest prorokować.

Co jeszcze?

Od dawna ciekawi nas jednak czy i jak będzie postępowała technologia blockchain w kontekście innych innowacyjnych systemów informatycznych np. takich klasy ERP dostępnych w chmurze. Czy taki program księgowy będzie w stanie obsługiwać płatności i zakupy Bitcoinem. Ciężko powiedzieć. Jednak musicie samodzielnie podjąć decyzję czy zakup btc w tym momencie to będzie dobra inwestycja na przyszłość. Czy w tym celu lepsza będzie platforma handlu z Polski czy zagranicy? A może po prostu giełda bitcoin lub jakiś nieduży kantor? Nie można tak łatwo i wprost odpowiedzieć gdzie kupić Bitcoina. Wszystko zależy od was i waszych preferencji.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

jak-kupić-bitcoin-na-pln

Kupno Bitcoina BTC - aktualizacja 2021 i 2022

Rok 2020 był pełen zwrotów na rynku kryptowalut oraz oczywiście samego Bitcoina. Początek roku nie zapowiadał niczego złego. Cena stopniowo i systematycznie pięła się do góry, a kupno Bitcoin było dostępne za coraz wyższe ceny. W pewnym momencie cena osiągnęła okolice 10000 dolarów za 1 sztukę. Wówczas zaczęły pojawiać się coraz bardziej niepokojące informacje na temat rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa SARS-COV-2.

24 lutego miały miejsce nieco większe spadki, które rozpoczęły dynamiczną wyprzedaż na rynkach akcji i kryptowalut. Inwestorzy spanikowali. Rozpoczął się krach czy potocznie nazywany “wodospad” na rynkach. Ceny, w zależności od waloru,  spadały po kilkanaście do nawet kilkudziesięciu procent dziennie. W punkcie kulminacyjnym krachu 13 marca kupno Bitcoina było możliwe w przedziale 4000-5000 dolarów za sztukę. Cena jednak szybko odbiła, ustabilizowała się i zaczęła rosnąć. Najpierw do 6000-7000 dolarów, a później stopniowo 8000,9000 i w końcu wróciła na poziomy sprzed krachu czyli do ceny 10000 dolarów. 

Co dalej z Bitcoinem BTC?

W momencie przebicia tego “oporu” dla wszystkich inwestorów stało się jasne, że mamy przed sobą kolejną hossę na rynku kryptowalut. Przybrała ona na sile w końcówce 2020 roku gdy w listopadzie i grudniu Bitcoin zaczął docierać do maksimów ATH z 2017 i 2018 roku. 16 i 17 ATH zostało wyłamane otwierając drogę na kolejne szczyty. W momencie pisania tego artykułu cena za kupno Bitcoin BTC za złotówki PLN oscyluje w okolicy astronomicznej kwoty  190000 złotych czyli około 50000 dolarów USD za jednego. Choć otarła się już o wartość 57-58 tysięcy dolarów. Obecnie jest w trakcie korekty, która może być znacznie głębsza niż wydaje się wielu ludziom. Jednak jak będzie czas pokaże. Bitcoin i kryptowaluty potrafią zaskakiwać. Prognozy dla Bitcoina są jednak dość optymistyczne. Wielu analityków wskazuje, że Bitcoin za 10 lat będzie wart znacznie więcej niż obecnie i może okazać się najlepszą inwestycją dekady.

Dalsze prognozy dla Bitcoina

Cena Bitcoina oraz podobnych do niego kryptowalut podlega gwałtownym zmianom i fluktuacjom. Czasem wręcz w inercji spada w dół i wtedy często zadajecie nam pytanie czemu Bitcoin spada? Gdy jednak nadchodzi hossa i cena za kupno Bitcoin BTC rośnie wiele osób popada w radosną egzaltację nie myśląc kiedy sprzedać swoje Bitcoiny. To za ile można dziś kupić lub sprzedać Bitcoina może być zupełnie odmienne od ceny Bitcoina za 10 lat. Wielu z was zastanawia się dlaczego Bitcoin ma wartość i dlaczego jest taki drogi? Jego ograniczona ilość oraz to, że jest pierwowzorem technologicznym ma wpływ na oba te aspekty. Pewne imponderabilia oddziałują na jego unikalność i wyjątkowość jak chociażby anonimowość. Szyfrowanie, anonimowość i cyfrowy obrót to wartości autototeliczne jakie posiada pierwsza kryptowaluta Bitcoin BTC.

Cena Bitcoin BTC raczej nigdy nie będzie stała. Bitcoin spada i rośnie często bez żadnego konkretnego powodu będąc efektem spekulacji. Dlatego też często pytanie czemu Bitcoin rośnie lub spada pozostaje bez jasnej odpowiedzi. Istnieje spora szansa, że zaczną akceptować go także inne kraje oprócz Salwadoru. Które z nich będę kolejne? Możliwe, że dołączą do nich zarówno większe jak i mniejsze kraje oraz stolice jak chociażby Sri Dźajawardanapura Kotte, Paramaribo, Dar es Salaam, São Tomé, Harare czy Jamusukro albo Kampala.

Inne warianty i podobne kryptowaluty do Bitcoin BTC

W trakcie rozwoju projektu pierwszej szyfrowanej waluty elektronicznej czyli Bitcoina dochodziło kilkukrotnie do rozłamów z jego sieci blockchain czyli tzw. hard-fork. W efekcie powstały 3 kolejne wersje czyli Bitcoin Gold, a także Bitcoin Cash, natomiast z hard-fork na Bitcoin Cash zrodził się kolejny projekt czyli Bitcoin SV. O każdej z tych kryptowalut piszemy nieco więcej w osobnych artykułach. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to serdecznie zachęcamy was do lektury. Zawsze staramy się pomagać i wyjaśniać kwestie z tym jak zacząć z Bitcoinem lub jak wybrać podobą kryptowalutę. Sam zakup Bitcoina krok po kroku również został przez nas chyba klarownie wyjaśniony. Zarówno kupno Bitcoin Gold, Cash jak i kupno Bitcoin SV możliwe jest poprzez giełdę kryptowalut Zonda oraz międzynarodową platformę Binance.

Moneta Bitcoin BTC

Czasem początkujący użytkownicy pytają nas czy istnieje coś takiego jak moneta Bitcoin BTC? Odpowiedź brzmi nie. Choć za jakiś czas może okazać się, że zostanie wyprodukowana przez Banki Centralne, które uznają ją za legalną walutę tak jak np. Salwador. Jakieś instytucje lub podmioty ze świata szyfrowanych walut elektronicznych opartych o technologię blockchain mogą pokusić się chociażby o stworzenie takiego fizycznego portfela. Gdyby miał postać monety Bitcoina miałoby to z pewnością ciekawy efekt. Kolor monety Bitcoin powinien mieć jakiś odcień żółtego lub złotego np. bursztynowy lub szafranowy albo ecru czy ochra. Możliwe są też odcienie brązu jak ugier lub umbra. Z pewnością gdyby taka moneta istniała kupno Bitcoin BTC stało by się jeszcze łatwiejsze i dostępne dla wszystkich.

moneta-Bitcoin-BTC

Kupno Bitcoin (BTC) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Co to jest Bitcoin?

  To pierwsza kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain do szyfrowania i przetwarzania danych. Innymi słowy to po prostu anonimowa, szyfrowana waluta elektroniczna. 

 • Gdzie kupić Bitcoina?

  Obecnie jest bardzo wiele miejsc gdzie można kupić Bitcoin. Należą do nich giełdy kryptowalut, kantory oraz bitomaty.

 • Jak kupić Bitcoina?

  Większość dostępnych miejsc wymaga założenia konta oraz jego weryfikację. Wystarczy wybrać platformę do handlu lub kantor, a następnie w zależności od dostępnych płatności wykonać przelew lub zapłacić kartą.

 • Jak zarabiać na Bitcoin?

  Sposobów  jest kilka. Najpopularniejszym jest inwestowanie określonych kwot i sprzedawanie po pewnym czasie w wyższej cenie. Drugi to zarabianie poprzez polecanie giełd i kantorów innym użytkownikom zarabiając prowizje i premie w zależności od regulaminu danej platformy.

 • Jak inwestować w Bitcoin?

  Ostrożnie i z rozwagą. Przeznacz tylko taką część kapitału, którą możesz stracić. Staraj się kupować i inwestować w Bitcoin przy możliwie niskich cenach, a sprzedawać przy wysokich.

 • Gdzie sprzedać Bitcoina?

  Podobnie jak w przypadku chęci zakupu najłatwiej dostępne miejsce gdzie można sprzedać Bitcoin to giełdy kryptowalut oraz kantory. Można również sprzedawać go bezpośrednio i przesyłać między użytkownikami.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin bez weryfikacji?

  W większości przypadków raczej nie. Przynajmniej na większości większych giełd kryptowalut lub kantorów Bitcoin. Najlepszym sposobem na zakup Bitcoina bez weryfikacji to wykonanie transakcji kupna/sprzedaży indywidualnie z pominięciem giełd. Można oczywiście próbować kupić Bitcoina BTC bez weryfikacji poprzez bitomat i jest to chyba jedyne takie miejsce gdzie jest to możliwe anonimowo i bez rejestracji oraz bez weryfikacji.

 • Gdzie możliwe jest kupno Bitcoin za gotówkę?

  W klasycznie rozumianej formie kupno Bitcoina za gotówkę jest teoretycznie możliwe ale w praktyce odbywa się bardzo rzadko. Realnie kupno Bitcoina za gotówkę nie zachodzi i dokonywany jest raczej elektronicznie niż klasycznie.

 • Kiedy kupić Bitcoin BTC?

  Idealnym momentem są spadki oraz dołki i tocząca się bessa. Jednak wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na wzrost wartości Bitcoina.

 • Czy warto kupić Bitcoin BTC?

  Planując inwestycję długoterminową raczej tak. Wszystko zależy od sytuacji rynkowej, tego jaka jest cena za zakup BTC oraz jaką masz perspektywę czasową.

 • Kto kupuje Bitcoin?

  Można powiedzieć, że WSZYSCY. Zarówno początkujący inwestorzy indywidualni jak i zaawansowani traderzy instytucjonalni. Kupno Bitcoin z pewnością rozważa każdy krezus jak i wielu luminarzy ale także bankierów czy traderów.

 • Jak kupić Bitcoin BTC bez prowizji?

  Będzie to raczej trudne gdyż zarabianie na Bitcoinie oraz podobnych kryptowalutach jest dziś powszechne. W związku z tym wszystkie platformy, kantory i giełdy online Bitcoin nakładaja swoje prowizje. Bez prowizji kupno Bitcoina możliwe jest chyba tylko w prywatnych umowach i transakcjach kupna-sprzedaż.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin bez rejestracji?

  Nie jest to proste ale możliwe głównie poprzez bitomaty rozmieszczone w różnych miejscach w Polsce. W zasadzie tylko w nich możliwe jest kupno Bitcoin bez rejestracji za złotówki PLN. Drugi wariant to umówiona transakcja pozarynkowa kupna-sprzedaży BTC.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin BTC anonimowo?

  Nie należy to do spraw najprostszych ale potencjalnie anonimowe kupno Bitcoin BTC jest możliwe poprzez bitomaty oraz indywidualne transakcje sprzedaży-kupna BTC, które są wcześniej umówione między stronami.