Gdzie i jak kupić Bitcoina? Kupno BTC!

Jeśli tu jesteś to prawdopodobnie szukasz informacji na temat tego gdzie i jak kupić Bitcoina za złotówki PLN lub inne waluty FIAT np. euro czy dolary. Obecnie proces ten jest dość prosty. Bitcoiny można kupić przy pomocy niemal każdej metody płatności, w tym PayPal, Revolut, kart kredytowych i klasycznych przelewów bankowych, a nawet wpłat w placówkach pocztowych. Zakup umożliwiają zarówno giełdy kryptowalut jak i kantory oraz Bitomaty. Coraz trudniej jest jednak jest kupować Bitcoina za gotówkę i anonimowo bez weryfikacji. Niniejszy przewodnik zawiera instrukcje krok po kroku jak kupić Bitcoin BTC oraz gdzie kupić Bitcoin. Zapraszamy do lektury!

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to zdecentralizowana, szyfrowana, anonimowa cyfrowa waluta, oparta na technologii blockchain, która umożliwia przesyłanie wartości między uczestnikami bez konieczności pośrednictwa instytucji finansowych. Bitcoin został stworzony w 2009 roku przez anonimową osobę lub grupę znanych jako Satoshi Nakamoto. Nie posiada centralnego organu kontrolnego, takiego jak bank centralny czy rząd. Bitcoin umożliwia bezpieczne i bezpośrednie przekazywanie wartości pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Jego kluczową cechą jest ograniczona podaż, ustalona na 21 milionów jednostek, co sprawia, że jest chroniony przed inflacją. Więcej przeczytasz także tutaj.

gdzie-jak-kupic-bitcoina-btc

Dlaczego warto rozważyć kupno Bitcoin BTC?

W 2010 roku zarejestrowane zostały pierwsze transakcje z użyciem tej kryptowaluty a następnie powstała pierwsza zagraniczna giełda Bitcoin – Bitcoin Market. Choć oczywistym jest, że wtedy kupno Bitcoin nie było sprawą prostą. Dużo łatwiej było go po prostu zacząć kopanie i wydobywać niż kupić na giełdzie. Pomimo tego, że Bitcoin jest pierwszą i najstarszą walutą cyfrową walutą nadal uchodzi za jedną z najlepszych kryptowalut, rankingi które publikujemy regularnie, potwierdzają to. Może najstarsza waluta cyfrowa waluta nie znajduje się czołówce ani nawet w TOP 5 najlepszych kryptowalut jednak sam fakt obecności w tych rankingach potwierdza jej jakość. Polecamy również zobaczyć ranking giełd kryptowalut tak aby wybrać najlepszą!

zakup-bitcoina-btc

Kupno Bitcoina bez tajemnic

Bitcoin to szyfrowana, anonimowa waluta cyfrowa, która ma być traktowana jako alternatywa dla klasycznego pieniądza oraz złota. Oba te cele zdaje się realizować bardzo dobrze zyskując na wartości (w odróżnieniu od spadku wartości klasycznego pieniądza) oraz jest stosowany coraz częściej globalnie do płatności w internecie. Bitcoin znalazł zastosowanie jako forma inwestycji, środek płatniczy i zabezpieczenie przed niestabilnością tradycyjnych walut. Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat pierwszej kryptowaluty u nas znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Szukasz informacji gdzie kupić Bitcoin BTC za PLN?

Bitcoin-BTC

Bitcoin - podstawowe informacje

Transakcje Bitcoin są zapisywane w rozproszonym rejestrze blockchain, co zapewnia niezmienność i transparentność. Użytkownicy Bitcoin posiadają unikalne klucze kryptograficzne, które umożliwiają im kontrolę nad swoimi środkami. Bitcoin to kryptowaluta oparta o opensourcowe oprogramowanie oraz sieć peer-to-peer natomiast sieć blockchain, na której się opiera używa algorytmu szyfrującego SHA-256. Wszystkie wykonywane transakcje są w pełni anonimowe, szybkie (około 10 minut) i bezpieczne. Sieć jest całkowicie zdecentralizowana i rozproszona co powoduje, że nikt nie sprawuje nad nią bezpośredniej kontroli. Do przechowywania Bitcoina potrzebny jest odpowiedni portfel. Możliwe jest również trzymanie go na koncie na giełdzie kryptowalut. Zobacz również oficjalną stronę bitcoin.org
kupno-Bitcoina

Jak i gdzie kupić Bitcoin?

To początek Twojej przygody ze światem szyfrowanych walut elektronicznych? Chcesz dowiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoina za złotówki PLN, gotówkę, dolary USD, Euro czy funty szterlingi GBP? Ta publikacja wprowadzi Cię krok po kroku do niezwykłego świata cyfrowego złota – Bitcoina. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Bitcoina zapraszam do dalszej części artykułu. Jeśli chcesz już dziś kupić Bitcoina kliknij w poniższy przycisk, który umożliwi założenie bezpłatnego konta na giełdzie kryptowalut Zonda Crypto lub Binance oraz zakup Bitcoin za złotówki PLN lub dolary USD, euro i GBP:

Zaszyfrowane i zabezpieczone przejście na giełdę Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

jak-kupić-bitcoina-za-złotówki-gotowke

Gdzie i jak szybko kupić Bitcoina za złotówki PLN?

Zastanawiacie się gdzie i jak szybko kupić Bitcoina BTC w Polsce? W pierwszych latach od powstania kupno bitcoinów wcale nie było takie łatwe. Umożliwiało to tylko kilka największych giełd bitcoin. Większość z tych platform szybko jednak kończyła swoją działalność w atmosferze skandali lub oszustw. Nieliczne wytrzymywały i były dobrym miejscem gdzie można kupić bitcoina. Obecnie zakup Bitcoin za PLN możliwy jest np. na giełdzie Binance lub Zonda Crypto oraz na kilku innych platformach o polskich korzeniach jak Egera czy Kanga Exchange. Niestety wiele innych znanych giełd nie oferuje kupna BTC za złotówki ale może z czasem to się zmieni. Poniżej znajdziesz instrukcje jak kupić Bitcoin za złotówki.

zakup-bitcoin-za-złotówki-pln

Jak kupić Bitcoin?

Poniżej zamieściliśmy pełną instrukcję krok po kroku jak kupić Bitcoina BTC za złotówki PLN na giełdzie Binance.

Jak kupić Bitcoina na Binance?

Krok 1

Załóż konto klikając w przycisk:

Zaszyfrowane i bezpieczne przekierowanie na giełdę Binance

Krok 2

Kliknij w “zarejestruj się”

Krok 3

Następnie “załóż konto osobiste”

Krok 4

Podaj kod weryfikacyjny z e-mail

Krok 5

Teraz zweryfikuj swoje konto

Krok 6

Kliknij przycisk “wpłać”

Krok 7

Kup Bitcoin za PLN

To pełna i mamy nadzieję, przejrzysta instrukcja jak kupić Bitcoin za złotówki PLN, dolary USD i Euro na giełdzie Binance.

Jak kupić Bitcoin BTC na Zonda Crypto?

Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku jak kupić Bitcoina za złotówki PLN na Zonda Crypto.

Jak kupić Bitcoina za złotówki PLN?

Krok 1

Załóż konto klikając w przycisk:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda

Krok 2

Potwierdź konto na e-mail

Krok 3

Rozpocznij proces weryfikacji

Krok 4

Wpłać złotówki PLN na portfel

Krok 5

Kup Bitcoin za złotówki

Teraz już wiecie jak kupić Bitcoin za złotówki PLN, euro, USD czy GBP na giełdzie Zonda Crypto. W dalszej części artykułu przedstawimy Wam odpowiedź na równie istotne pytanie czyli gdzie kupić Bitcoin BTC za złotówki PLN oraz inne waluty FIAT jak dolary USD, Euro czy funty szterlingi GBP.

Gdzie kupić Bitcoin?

Poniżej prezentujemy Wam listę największych giełd kryptowalut na których możecie kupić Bitcoina:

 • Binance

 • Coinbase Pro

 • Zonda Crypto

 • Kraken

 • Bittrex

 • Huobi

 • OKEx

 • Bitfinex

 • KuCoin

 • Bitstamp

 • Gemini

 • Poloniex

 • FTX

 • Bithumb

 • BitFlyer

 • Coinone

 • Gate.io

 • WazirX

 • eToro

 • Liquid

 • CEX.IO

Nie są to oczywiście jedyne giełdy gdzie można kupić Bitcoina. Na świecie istnieją setki takich platform. Poniżej macie przyciski do giełd gdzie kupić Bitcoin za złotówki PLN, dolary czy euro jest po prostu łatwo i wygodnie.

Gdzie jeszcze można kupić Bitcoina BTC?

Poniżej prezentujemy Wam listę 70 giełd i par walutowych gdzie można kupić lub wymienić Bitcoina za inne kryptowaluty lub waluty FIAT:

 1. OrangeX
 2. Hotcoin Global
 3. Binance
 4. Coinbase Exchange
 5. Kraken
 6. Bitfinex
 7. MEXC
 8. Gate.io
 9. OKX
 10. Bybit
 11. BitDelta
 12. HitBTC
 13. BTSE 
 14. Crypto.com Exchange
 15. FMFW.io
 16. Bitget
 17. Bybit
 18. CoinTR Pro
 19. Toobit
 20. CITEX
 21. LBank
 22. BTSE
 23. Pionex
 24. BingX
 25. WhiteBIT
 26. Bitunix
 27. Biconomy
 28. LATOKEN
 29. Biconomy
 30. OKX
 31. Pionex
 32. KuCoin
 33. DigiFinex
 34. BingX
 35. XT.COM 
 36. C-Patex
 37. Bitcointry Exchange
 38. PointPay
 39. Bitstamp
 40. Gemini
 41. Bitexlive
 42. WOO X
 43. DigiFinex
 44. Bitforex
 45. Bitbank
 46. bitFlyer
 47. BigONE
 48. Cryptology
 49. GMO Japan
 50. DigiFinex
 51. FMFW.io
 52. Azbit
 53. XT.COM
 54. BitVenus
 55. FameEX
 56. LBank
 57. BitMake
Oto szeroka lista giełd. Teraz już wiecie dokładnie gdzie kupić bitcoiny za złotówki PLN oraz inne waluty w Polsce i na świecie.
zakup-bitcoin-btc-pln-złotówki

Inne przydatne i ciekawe informacje

Historia pierwszej kryptowaluty

Bitcoinem media zaczęły interesować się na przełomie 2013 i 2014 roku kiedy to po raz pierwszy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów. Na przełomie 2017 i 2018 roku osoby decydujące się na kupno Bitcoina musiały liczyć się z ceną przekraczającą 15000 dolarów i dochodzącą do 20000 dolarów. Cena zakupu Bitcoina wahała się w ostatnich latach od 8000 dolarów do prawie 70000 dolarów USD. Jeśli chcesz poznać całą historię tego jak powstał Bitcoin. Historia cyfrowego złota to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Obecnie zarówno Wy jak i wiele innych osób szuka odpowiedzi na pytania gdzie kupić Bitcoin za złotówki PLN w Polsce oraz również jak kupić Bitcoina BTC za złotówki PLN. 

Prognozy ceny Bitcoina

Analitycy przewidują i prognozują, że zakup Bitcoina będzie możliwy po coraz wyższych cenach. Wpływ na to będą miały po pierwsze ograniczona ilość tej waluty – 21 milionów oraz stale rosnące zainteresowanie Bitcoinem. Kupno coraz częściej interesuje też inwestorów instytucjonalnych. To sprawia, że jego cena rośnie. Bitcoin ma swoje cykle, które trwają około 4 lat i związane są z halwingami czyli zmniejszeniem wydobycia. Kopanie Bitcoin BTC jest coraz trudniejsze. Szacunki wskazują, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty około 2140 roku. Obecnie pierwsza kryptowaluta ma coraz większy wpływ na życie na Ziemi o czym pisaliśmy w osobnym artykule.

Cena Bitcoina oraz podobnych do niego kryptowalut podlega gwałtownym zmianom i fluktuacjom. Warto na bieżąco śledzić aktualny kurs Bitcoin, jak wygląda wykres i jaka jest aktualna cena wyrażana w złotówkach lub dolarach. Czasem wręcz w inercji spada w dół i wtedy często zadajecie nam pytanie czemu Bitcoin spada? Gdy jednak nadchodzi hossa i cena za kupno Bitcoin BTC rośnie wiele osób popada w radosną egzaltację nie myśląc kiedy sprzedać swoje Bitcoiny. To za ile można dziś kupić lub sprzedać Bitcoina może być zupełnie odmienne od ceny Bitcoina za 10 lat. Wielu z was zastanawia się dlaczego Bitcoin ma wartość i dlaczego jest taki drogi? Jego ograniczona ilość oraz to, że jest pierwowzorem technologicznym ma wpływ na oba te aspekty. Pewne imponderabilia oddziałują na jego unikalność i wyjątkowość jak chociażby anonimowość i szyfrowanie oraz cyfrowy obrót to wartości autototeliczne jakie posiada pierwsza kryptowaluta Bitcoin BTC.

Chcesz poznać bardziej szczegółowe prognozy ceny Bitcoina na lata 2025-30-35-40? Zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu na ten temat. Jeśli interesuje Cię gdzie kupić Bitcoin BTC za złotówki w Polsce lub na świecie oraz jak łatwo kupić Bitcoina odpowiedź znajdziesz klikając w któryś z poniższych przycisków i rejestrując konto na wybranej giełdzie.

Wykres historyczny BTC

Gdzie można płacić Bitcoinem?

Ten artykuł ma Wam pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania gdzie kupić Bitcoina za złotówki PLN oraz jak kupić Bitcoina. Jednak coraz szersze zastosowanie płatności Bitcoinem w wielu branżach. Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat tego gdzie można płacić Bitcoinem w Polsce i na świecie. Rośnie zainteresowanie wielu korporacji wykorzystaniem sieci blockchain wygląda na to, że wiele jest jeszcze przed nami. Dobrym przykładem jest firma Tesla, która swego czasu umożliwiła płatności w BTC.  Ciekawostką jest, że w Rosji podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej możliwe były płatności Bitcoinem za np. niektóre hotele lub inne usługi. W tym momencie na całym świecie płatności w Bitcoinie uznają tysiące firm z wielu różnych branż.

kupno-bitcoin

Inne warianty i podobne kryptowaluty do Bitcoin BTC

W trakcie rozwoju projektu pierwszej szyfrowanej waluty elektronicznej czyli Bitcoina dochodziło kilkukrotnie do rozłamów z jego sieci blockchain czyli tzw. hard-fork. W efekcie powstały 3 kolejne wersje czyli Bitcoin Gold, a także Bitcoin Cash, natomiast z hard-fork na Bitcoin Cash zrodził się kolejny projekt czyli Bitcoin SV. O każdej z tych kryptowalut piszemy nieco więcej w osobnych artykułach. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to serdecznie zachęcamy was do lektury osobnych artykułów poświęconych tym projektom.

Gdzie jeszcze można kupić Bitcoina BTC za złotówki PLN?

Najczęstszymi miejscami, w których można kupić Bitcoina za złotówki PLN (oprócz giełd kryptowalutowych) są kantory Bitcoin oraz tzw. Bitomaty.

Jak kupić Bitcoin stacjonarnie w bitomacie?

Bitomaty to wolnostojące maszyny umieszczone w większości dużych miast w Polsce – najczęściej znajdziemy je w galeriach, pasażach handlowych czy w okolicy głównych węzłów komunikacyjnych w danym mieście. Ich ogromną zaletą jest możliwość anonimowego kupna Bitcoina bez konieczności rejestracji konta użytkownika. Jedynymi danymi, które podaje się podczas korzystania z bitomatu, są adres e-mail, adres portfela oraz opcjonalnie kod BLIK.

Wystarczy wsunąć banknoty do maszyny, wybrać adres portfela, na który trafi kupiony Bitcoin. Adres portfela można wpisać odręcznie lub zeskanować kod QR. Jeżeli nie posiadamy własnego portfela, bitomat wygeneruje nowy adres oraz klucz prywatny i tam ulokuje nabyte przez nas środki. 

Jak kupić Bitcoina BTC za złotówki w kantorze?

Nieco podobnie do bitomatu, kantor Bitcoin pozwala na szybkie i wygodne zakupienie BTC przy zachowaniu minimalnej ilości formalności. Kantory to miejsce, gdzie kupimy bitcoin za złotówki PLN. Czasy anonimowych zakupów kryptowalut w kantorach minęły bezpowrotnie, natomiast wciąż kantor kryptowalutowy pozwala na o wiele prostsze i szybsze założenie konta użytkownika oraz realizowanie transakcji. Na rynku istnieją kantory, które umożliwiają anonimowe zakupy jedynie do kwoty transakcji wynoszącej nie więcej niż 1000 złotych. Jeżeli chcemy zrealizować większe transakcje, wówczas kantor zobligowany jest do weryfikacji naszej tożsamości – np. poprzez sprawdzenie danych na dowodzie osobistym. Teraz już wiecie gdzie kupić Bitcoin!

jak-kupić-bitcoin-na-pln

Kupno Bitcoin (BTC) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie intrygujące Was pytania więc nie tylko na pytanie jak kupić Bitcoina za złotówki PLN czy gdzie kupić Bitcoina ale także wiele innych pytań z tym związanych.

 • Co to jest Bitcoin?

  To pierwsza kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain do szyfrowania i przetwarzania danych. Innymi słowy to po prostu anonimowa, szyfrowana waluta elektroniczna. 

 • Gdzie kupić Bitcoina?

  Obecnie jest bardzo wiele miejsc gdzie można kupić Bitcoin. Należą do nich giełdy kryptowalut, kantory oraz bitomaty.

 • Jak kupić Bitcoina?

  Większość dostępnych miejsc wymaga założenia konta oraz jego weryfikację. Wystarczy wybrać platformę do handlu lub kantor, a następnie w zależności od dostępnych płatności wykonać przelew lub zapłacić kartą.

 • Jak zarabiać na Bitcoin?

  Sposobów  jest kilka. Najpopularniejszym jest inwestowanie określonych kwot i sprzedawanie po pewnym czasie w wyższej cenie. Drugi to zarabianie poprzez polecanie giełd i kantorów innym użytkownikom zarabiając prowizje i premie w zależności od regulaminu danej platformy.

 • Jak inwestować w Bitcoin?

  Ostrożnie i z rozwagą. Przeznacz tylko taką część kapitału, którą możesz stracić. Staraj się kupować i inwestować w Bitcoin przy możliwie niskich cenach, a sprzedawać przy wysokich.

 • Gdzie sprzedać Bitcoina?

  Podobnie jak w przypadku chęci zakupu najłatwiej dostępne miejsce gdzie można sprzedać Bitcoin to giełdy kryptowalut oraz kantory. Można również sprzedawać go bezpośrednio i przesyłać między użytkownikami.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin bez weryfikacji?

  W większości przypadków raczej nie. Przynajmniej na większości większych giełd kryptowalut lub kantorów Bitcoin. Najlepszym sposobem na zakup Bitcoina bez weryfikacji to wykonanie transakcji kupna/sprzedaży indywidualnie z pominięciem giełd. Można oczywiście próbować kupić Bitcoina BTC bez weryfikacji poprzez bitomat i jest to chyba jedyne takie miejsce gdzie jest to możliwe anonimowo i bez rejestracji oraz bez weryfikacji.

 • Gdzie możliwe jest kupno Bitcoin za gotówkę?

  W klasycznie rozumianej formie kupno Bitcoina za gotówkę jest teoretycznie możliwe ale w praktyce odbywa się bardzo rzadko. Realnie kupno Bitcoina za gotówkę nie zachodzi i dokonywany jest raczej elektronicznie niż klasycznie.

 • Kiedy kupić Bitcoin BTC?

  Idealnym momentem są spadki oraz dołki i tocząca się bessa. Jednak wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na wzrost wartości Bitcoina.

 • Czy warto kupić Bitcoin BTC?

  Planując inwestycję długoterminową raczej tak. Wszystko zależy od sytuacji rynkowej, tego jaka jest cena za zakup BTC oraz jaką masz perspektywę czasową.

 • Kto kupuje Bitcoin?

  Można powiedzieć, że WSZYSCY. Zarówno początkujący inwestorzy indywidualni jak i zaawansowani traderzy instytucjonalni. Kupno Bitcoin z pewnością rozważa każdy krezus jak i wielu luminarzy ale także bankierów czy traderów.

 • Jak kupić Bitcoin BTC bez prowizji?

  Będzie to raczej trudne gdyż zarabianie na Bitcoinie oraz podobnych kryptowalutach jest dziś powszechne. W związku z tym wszystkie platformy, kantory i giełdy online Bitcoin nakładaja swoje prowizje. Bez prowizji kupno Bitcoina możliwe jest chyba tylko w prywatnych umowach i transakcjach kupna-sprzedaż.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin bez rejestracji?

  Nie jest to proste ale możliwe głównie poprzez bitomaty rozmieszczone w różnych miejscach w Polsce. W zasadzie tylko w nich możliwe jest kupno Bitcoin bez rejestracji za złotówki PLN. Drugi wariant to umówiona transakcja pozarynkowa kupna-sprzedaży BTC.

 • Czy możliwe jest kupno Bitcoin BTC anonimowo?

  Nie należy to do spraw najprostszych ale potencjalnie anonimowe kupno Bitcoin BTC jest możliwe poprzez bitomaty oraz indywidualne transakcje sprzedaży-kupna BTC, które są wcześniej umówione między stronami.

Nota prawna i informacyjna

Treści zawarte na stronie internetowej https://gielda-kryptowaluty.pl/gdzie-jak-kupic-bitcoin-btc-kupno/ są wyłącznie wyrazem osobistych opinii autora i nie stanowią doradztwa ani porad inwestycyjnych w myśl obowiązujących przepisów prawa polskiego oraz Unii Europejskiej. Informacje te nie są dostosowane do indywidualnych okoliczności każdego inwestora i nie uwzględniają jego osobistych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani potrzeb.

Autor oraz właściciele strony nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników strony na podstawie zamieszczonych treści. Zalecamy skonsultowanie się z odpowiednio wykwalifikowanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Treści te mają charakter informacyjny i edukacyjny, a ich celem jest zapewnienie użytkownikom podstawowej wiedzy o tematyce kryptowalut. Mają one na celu odpowiedzieć na pytania “Gdzie kupić Bitcoin?” oraz “Jak kupić Bitcoina?”. Nie gwarantujemy kompletności ani dokładności prezentowanych informacji, a wszelkie decyzje inwestycyjne powinny być podejmowane wyłącznie po przemyślanej analizie i, w razie potrzeby, konsultacji z doradcą finansowym.