Gdzie i jak kupić Cardano ADA?

Kryptowaluta Cardano powstała w 2015 roku jako projekt zdecentralizowanej kryptowaluty opartej o technologię Blockchain, otwarty kod źródłowy i możliwość zawierania smart contracts. Szybko zyskała dużą popularność, a jej kupno zaczęło interesować szerokie grono inwestorów kryptowalutowych. Dlaczego? Głównie ze względu najnowocześniejsze i innowacyjne technologie w jakich zostało skonstruowane Cardano. Jeśli interesuje Ciebie kupno Cardano wystarczy kliknąć w poniższy przycisk by założyć bezpłatne konto na giełdzie Binance lub Zonda. Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat tego gdzie kupić Cardano ADA za złotówki PLN lub prostych instrukcji jak kupić Cardano zapraszamy do dalszej lektury artykułu.

kupno-cardano

Dlaczego warto rozważyć kupno Cardano?

 Takie podejście przekonuje do kupna Cardano gdyż inne kryptowaluty są często tworzone przez niewielkie na początku firmy, które nie dysponują zapleczem w postaci kadry naukowej różnych światowych uczelni. Kryptowaluta Cardano powstała w 2015 roku jako projekt zdecentralizowanej kryptowaluty opartej o technologię Blockchain, otwarty kod źródłowy i możliwość zawierania smart contracts. . Szybko zyskała dużą popularność a jej kupno zaczęło interesować szerokie grono inwestorów kryptowalutowych. Dlaczego? Głównie ze względu najnowocześniejsze i innowacyjne technologie w jakich zostało skonstruowane Cardano. Nie wiesz jeszcze gdzie kupić kryptowaluty? Jeśli masz wątpliwości możesz także wziąć pewniejsze instrumenty jak np. akcje spółki notowanej na GPW. Akcje są bezpieczniejszym, bardziej fundamentalnym, aktywem w stosunku do rynku kryptowalut, które często nie mają żadnego zabezpieczenia w aktywach firmy lub są one jedynie w postaci kryptowalut, których ceny podlegają wahaniom i cyklom. Jeśli jednak jesteście zdecydowani na kupno Cardano dostępne jest na zagranicznej giełdzie Binance (więcej informacji https://gielda-kryptowaluty.pl/binance/) oraz polskiej giełdzie kryptowalut Zonda. Na obu platformach znajdziesz więcej informacji jak kupić Cardano ADA za złotówki, a w dalszej części tego artykułu również więcej informacji na temat tego gdzie kupić Cardano.

Zabezpieczone i zaszyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

jak-gdzie-kupić-cardano

Gdzie i jak kupić Cardano?

W tym momencie kupno i sprzedaż Cardano (ADA) nie jest możliwe na polskich giełdach kryptowalut. Umożliwia je giełda Binance. Możecie bezpłatnie zarejestrować i zweryfikować konto oraz w dowolny sposób kupić Cardano lub inne kryptowaluty. Na giełdzie Binance głównie wymiana następuje poprzez Bitcoina lub kryptowalutę tej giełdy czyli Binance Coin. Jest też możliwość kupowania za waluty klasyczne.  Można jednak zrobić też inaczej i kupić Ethereum lub Bitcoina, przelać na konto na Binance i tam zamienić na Cardano. Teraz z pewnością wiecie już gdzie kupić Cardano za złotówki PLN. Szczegółowe informacje jak kupić Cardano znajdziecie na konkretnych platformach i giełdach np. klikając w poniższe przyciski.

Co jeszcze warto wiedzieć o Cardano?

Cardano obecnie określa się mianem platformy technologicznej. Otwarta na różne rozwiązania, a tym samym elastycznie może zostać wdrożona do obsługi płatności na całym świecie. Maksymalna ilość kryptowaluty Cardano zaprojektowana została na 45 mld sztuk. Dodatkowo grono twórców stanowi światowy zespół specjalistów, który opiera rozwój tej kryptowaluty w oparciu o projekty badawcze z zakresu systemów rozproszonych oraz kryptografię. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie projektu cardano.org

Gdzie kupić Cardano? Na Zonda, Binance oraz…

Kupno Cardano możliwe jest także na innych zagranicznych platformach np. Huobi czy Bittrex. Dostępna jest jedynie wymiana za Bitcoina. Tylko najlepsze giełdy kryptowalut umożliwiają jego wygodne kupno.

Inne międzynarodowe portale, które umożliwiają kupno Cardano to np. Upbit, Bithumb (giełda Bitcoin), Gate.io, Indodax. Zakup Cardano ADA za złotówki PLN możliwy jest na BitBay (obecnie Zonda Global – więcej informacji znajdziesz tu https://gielda-kryptowaluty.pl/gielda-zonda/)

Wielu inwestorów rekomenduje kupno Cardano gdyż uważa tą kryptowalutę za jedną z najlepszych kryptowalut na świecie. Oczywiście wiele z nich ma nieco inne zastosowania i możliwości dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza. Jeśli szukasz innych informacji np. gdzie kupić ether przeczytaj inne nasze artykuły na tej stronie. Tam dowiesz się wszystkiego na ten temat. Mam nadzieję, że z nami znalazłeś pełne informacje i odpowiedź na pytanie jak kupić Cardano ADA za złotówki PLN. Poniżej znajdziecie jeszcze jeden akapit z wyczerpującą odpowiedzią na pytanie gdzie kupić Cardano.

Gdzie jeszcze można kupić Cardano ADA?

Przygotowałem dla Ciebie zestawienie 50 najważniejszych giełd i par handlowych dla Cardano (ADA), uwzględniając najnowsze dane:

 1. HitBTC
 2. Hotcoin Global: ADA/USDT
 3. XT.COM
 4. DigiFinex
 5. Binance
 6. MEXC
 7. Deepcoin
 8. Kraken: ADA/USD
 9. Bitunix
 10. C-Patex
 11. Gate.io
 12. WOO X
 13. Crypto.com Exchange: ADA/USD
 14. Phemex
 15. Coinbase Exchange
 16. Kraken: ADA/EUR
 17. OrangeX: ADA/USDT
 18. OKX
 19. KuCoin
 20. Bybit
 21. Icrypex
 22. Bitforex
 23. Crypto.com Exchange
 24. WhiteBIT: ADA/USDT
 25. LBank
 26. Biconomy
 27. Pionex
 28. CoinW
 29. Toobit
 30. Bitget
 31. BingX
 32. BYDFi
 33. Binance: ADA/BTC
 34. Kraken
 35. XT.COM: ADA/ETH
 36. Kraken: ADA/USDT
 37. Pionex
 38. P2B
 39. Kraken
 40. Icrypex: ADA/TRY
 41. Bitfinex: ADA/USD
 42. Coinsbit
 43. Bitvavo: ADA/EUR
 44. Bitcointry Exchange
 45. Binance: ADA/FDUSD
 46. Coinbase Exchange: ADA/EUR
 47. Indodax: ADA/IDR
 48. Bitfinex
 49. Kraken: ADA/GBP

Teraz posiadasz już komplet informacji na temat tego gdzie kupić Cardano ADA za waluty tradycyjne FIAT, a dodatkowo staraliśmy się wyjaśnić Tobie jak kupić Cardano ADA za złotówki.