Gdzie i jak kupić kryptowaluty?

Chcesz wiedzieć jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki?

Chcesz wiedzieć gdzie i jak  kupić kryptowaluty za złotówki PLN, dolary USD czy funty GBP? To proste! Zarejestruj bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut – Binance lub Zonda Crypto klikając w poniższe przyciski i kup kryptowaluty już dziś.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

jak-i-gdzie-kupic-kryptowaluty

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest to zaszyfrowana cyfrowa wartość, która wykorzystuje zaawansowane technologie kryptograficzne do zabezpieczenia transakcji. Kryptowaluty działają w oparciu o technologię blockchain, która jest rozproszonym rejestrem transakcji, dostępnym publicznie i chronionym przed modyfikacją. Podstawową cechą kryptowalut jest ich niezależność od centralnego organu kontrolnego, takiego jak bank centralny. Działają one na zasadzie zdecentralizowanej sieci, w której użytkownicy, mogą przesyłać i otrzymywać środki bezpośrednio między sobą, omijając pośredników finansowych.

kupno-kryptowalut-gdzie-jak-kupic

Kupno kryptowalut bez tajemnic

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem walut elektronicznych i potrzebujesz wskazówek jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki lub inne klasyczne waluty FIAT? Kupno kryptowalut dostępne jest obecnie na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach. Choć wiele projektów jest do siebie podobnych to część z nich zdaje się wyróżniać i mają szanse pozostać z nami na długie lata. Na naszej stronie staramy się pomóc początkującym inwestorom w pierwszych krokach oraz zawęzić obszar poszukiwać najciekawszych projektów. Opracowaliśmy nasz autorski ranking kryptowalut. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części.

aktualności kryptowalutowe-giełda-bitcoin-online

Gdzie i jak kupić konkretne kryptowaluty?

Kupno kryptowaluty Bitcoin

Bitcoin (BTC) jest pierwszą na świecie kryptowalutą. Od momentu powstania w 2008 roku jego cena stale rośnie (z dużymi wahaniami). Coraz częściej wykorzystywany jest do płatności przez osoby fizyczne i firmy. Kupno Bitcoina i sprzedaż jest możliwa na wszystkich giełdach kryptowalut oraz giełdach Bitcoin. Na dedykowanej podstronie możesz przeczytać więcej na jego temat lub od razu kupić poprzez giełdę Zonda Crypto.

polska-giełda-bitcoin

Kupno kryptowaluty Ethereum

Ethereum (ETH) to jedna z pierwszych kryptowalut. Powstała w 2013 roku i obecnie jest drugą pod kątem wyceny rynkowej. Jego sieć daje możliwość używania innych walut cyfrowych tzw tokenów. Kupić Ethereum można w zasadzie na wszystkich giełdach kryptowalut. Niewątpliwie Ether to jeden z najciekawszych i popularnych projektów, który ma dziś realne zastosowania. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć wam wszystkie informacje na temat tego gdzie kupić Ethereum?. Kupno Ethereum za złotówki PLN umożliwia giełda kryptowalut Zonda.

gdzie można kupić ethereum?
Kupno Ripple

KUPNO KRYPTOWALUT – RIPPLE (XRP)

Kryptowaluta Ripple (XRP) powstała w 2012 roku więc jest jedną z pierwszych walut elektronicznych opartych o technologię blockchain. Bezsprzecznie jest szybsza i tańsza od Bitcoina dlatego zwróciła uwagę największych instytucji finansowych. Ze względu na dużą popularność kupowanie i sprzedaż Ripple (XRP) umożliwia praktycznie każda giełda kryptowalut. Kupno i handel tą kryptowalutą możliwy jest takze w Polsce. Wystarczy kliknąć poniżej i założyć bezpłatne konto na giełdzie Zonda.

ZAKUP KRYPTOWALUTY  LITECOIN

Litecoin (LTC) stworzony został w 2011 roku więc zalicza się do najstarszych i najbardziej popularnych kryptowalut. Bez wątpienia Litecoina cechuje, że jest znacznie szybszy niż Bitcoin. Nazywany bywa “cyfrowym srebrem”. Zarówno kupno Litecoina jak i jego sprzedaż możliwe jest na większości giełd kryptowalut. Kupno Litecoin (LTC) Za złotówki PLN umożliwia giełda kryptowalut Zonda.

gdzie kupić litecoin
NEO-kurs

KUPNO KRYPTOWALUTY NEO

Neo to kryptowaluta wywodząca się z Chin. Ponieważ jest ona pierwszą szyfrowaną walutą elektroniczną, która powstała w tym kraju i szybko została okrzyknięta “chińskim ethereum”. Czy kiedyś wyprze swojego prekrusora? Opinie w tej kwestii są podzielone. Niestety ta kryptowaluta dostępna tylko na niektórych giełdach Bitcoin np. Binance gdzie możesz kupić i sprzedać NEO za inne kryptowaluty online. Zakup i handel kryptowalutą NEO możliwy jest tylko na najlepszych giełdach kryptowalut. Załóż bezpłatne konto na Binance.

Inne ciekawe i popularne kryptowaluty - kupno za złotówki

KUPNO KRYPTOWALUTY LISK

Lisk (LSK) to obecnie jedna z najpopularniejszych i kryptowalut w Polsce. Niewątpliwie ta otwarta platforma programistyczna przyciąga uwagę ze względu na możliwość tworzenia własnych aplikacji. Wielu ekspertów, uważa że jest to kryptowaluta z potencjałem na kolejne lata jednak są też osoby mające odmienne opinie. Kupno kryptowaluty Lisk za złotówki PLN umożliwia giełda kryptowalut – Zonda. Jest także dostępny na licznych innych giełdach Bitcoin i walut cyfrowych.

Lisk-LSK-kryptowaluta
jak-gdzie-kupić-cardano

KUPNO KRYPTOWALUT – CARDANO (ADA)

Cardano (ADA) istnieje od 2015 roku. Kapitalizacja plasuje tą kryptowalutę pośród 10 największych na Świecie. Ta waluta cyfrowa stworzona została przez ekspertów z całego świata łącznie z kadrą naukową różnych uniwersytetów. Dlatego może być ona warta uwagi i rozważenia tego by w nią zainwestować. W opinii wielu inwestorów i ekspertów jest to kryptowaluta z dużym potencjałem.  Miejscem gdzie można kupić Cardano ADA i inne kryptowaluty online jest giełda kryptowalut Zonda. Załóż bezpłatne konto klikając w przycisk.

Zakup kryptowaluty EOS

EOS to niewątpliwie młoda kryptowaluta, która została uruchomiona w lipcu 2017 roku. Szybko jednak zdobywała popularność dzięki czemu dziś jej kapitalizacja sprawia, że znajduje się w 5 największych, najciekawszych i najlepszych kryptowalut na Świecie. Kupno EOS możliwe umożliwia zarówno giełda kryptowalut Binance jak również za złotówki (PLN) i inne waluty fiducjarne FIAT – giełda kryptowalut Zonda.

kupno-kryptowalut
kupno-tokena-Enjin

KUPNO TOKENU ENJIN

Enjin to token dedykowany do wykorzystania w grach wideo. Niewątpliwie rynek gamingowy rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo innowacyjny dlatego szyfrowane waluty cyfrowe dla graczy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Kupno Enjin oraz kupno kryptowalut o podobnych właściwościach i możliwościach umożliwia zagraniczna giełda kryptowalut – Binance, a także giełda kryptowalut Zonda.

Kupno kryptowalut - aktualizacja 2021 i 2022

W końcówce 2020 i na początku 2021 obserwujemy niesamowitą hossę na rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Kupno kryptowalut stało się celem kolejnych milionów ludzi na całym świecie. Niewątpliwie katalizatorem dla cen jest globalny dodruk pieniądza związany z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Dlatego też postanowiłem uzupełnić ten artykuł o kolejne ciekawe projekty, których zakup warto wziąć pod uwagę.

Nadal zastanawiasz się czy warto i opłaca się kupować kryptowaluty? Nie wiesz kiedy kupić i sprzedać? Jeśli chcecie podejmować właściwe decyzje w handlu koniecznie przeczytajcie więcej informacji na naszej stronie internetowej. Dowiecie się z niej czy kupowanie kryptowalut niesie ze sobą zagrożenia oraz czy sam fakt handlu kryptowalutami online jest bezpieczny. Nie będziemy w stanie odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Immanentną cechą oraz wartością autoteliczną kryptowalut jest to, że są zaszyfrowane i anonimowe. Wykorzystanie tego przez osoby nieuczciwe może być niezbezpieczne dlatego bądźcie ostrożni przy inwestowaniu większych środków.

Zakup kryptowaluty Stellar (XLM)

Właściwa nazwa kryptowaluty to Lumen, a  sieć nazywa się Stellar. Została ona stworzona przez współtwórców kryptowaluty Ripple. Ma stanowić szybką i tanią platformę do wymiany wartości cyfrowej między ludźmi i instytucjami. Ze względu na wykorzystaną technologię i skalowalność zyskuje ona coraz większą popularność. Dlatego ten projekt na pewno warto rozważyć pod kątem inwestycyjnym. Zakup kryptowaluty Lumen za złotówki PLN oraz inne waluty fiducjarne FIAT umożliwia giełda kryptowalut Zonda. Możecie się na niej zarejestrować klikając w poniższy przycisk. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj szersze informacje o tym projekcie blockchain oraz opinie użytkowników.

kupno-lumen-stellar

Kupno kryptowalut - TRON (TRX)

kupno-Tron-TRX-kurs

Celem powstania tego projektu było stworzenie ogólnoświatowej platformy pozwalającej na udostępnianie aplikacji, ich zakup oraz wykonywanie szybkich i tanich płatności. Dlatego dziś TRON znajduje się w czołówce kryptowalut o najwyższej kapitalizacji. Godnym uwagi jest fakt, że nad tą kryptowalutą nie można przejąć kontroli i coraz częściej umieszczana jest w czołówkach najlepszych światowych projektów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu o TRON (TRX). Podobnie jak w przypadku Lumen Stellar zakup i wymiana tej waluty możliwa jest na giełdzie Zonda.

Kupno kryptowalut - ChainLink

ChainLink to w pełni zdecentralizowana platforma oparta o sieć Ethereum 2.0 służąca do obsługi zawierania tzw. smartcontracts służących do zabezpieczenia danych oraz ochrony przed fałszerstwami. Jego tokenem jest LINK, który zyskał w ostatnich miesiącach uznanie nie tylko instytucji ale również mniejszych inwestorów. Dlatego też cena tego tokenu stale rośnie (oczywiście z klasycznymi dużymi wahnięciami, które mogą być zagrożeniem dla oceny sytuacji). Ten token jest dostępny na platformie Zonda do kupna i sprzedaży za złotówki PLN oraz inne klasyczne waluty fiducjarne FIAT.

kupno-chainlink

Jak i gdzie kupić kryptowalutę MONERO (XMR)?

Monero XMR uchodzi za jedną z najbardziej anonimowych kryptowalut na świecie. Jej autorzy wdrożyli dodatkowe rozwiązania zapewniające anonimizację transakcji. Dlatego zyskała ona coraz większą popularność i zainteresowanie użytkowników oraz inwestorów. Godnym uwagi jest fakt, że w jej rozwój zaangażowani są także sami użytkownicy i programiści dzięki czemu projekt ten stale się rozwija. Więcej informacji znajdziecie w dedykowanym artykule do którego lektury serdecznie zapraszam. Ponieważ kupno kryptowalut ChainLink i Monero jest dostępne za złotówki na giełdzie kryptowalut Zonda, inwestycja w nie będzie dość łatwa nawet dla osób początkujących.

monero-xmr-kurs

Kupno kryptowalut - Binance Coin (BNB)

jak-gdzie-kupić-binance-coin

Binance Coin (BNB) to unikalny projekt, który został stworzony przez jedną z największych światowych giełd kryptowalut Binance. Ponieważ służy on do zmniejszania opłat transakcyjnych przy handlu na tej platformie ma realne zastosowanie, a zainteresowanie nim, wraz ze wzrostem ilości użytkowników, stale rośnie. Dlatego też na pewno warto rozważyć inwestycję w ten projekt. Najłatwiejszym sposobem na to jest rejestracja bezpłatnego konta na tej giełdzie, a następnie zakup dowolnej ilości BNB. Szczegóły na temat Binance Coin znajdziecie w artykule umieszczonym pod przyciskiem. 

Kupno kryptowalut - Polkadot.

To bardzo młody projekt, który przebojem wdarł się do pierwszej piątki największych projektów kryptowalutowych na świecie. Zrobiło się o nim głośno gdy rozpoczął ścisłą współpracę z giełdą kryptowalut Binance. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule. Możecie też kupić Polkadot na giełdzie Zonda rejestrując bezpłatne konto klikając w poniższy przycisk. Kupno kryptowaluty DOT możliwe jest online na tej platformie nie tylko za złotówki PLN ale również za inne waluty fiducjarne FIAT jak euro, dolary USD czy funty GBP. Szczegółowe informacje na jej temat znajdują się w dedykowanym artykule. W naszej opinii ta kryptowaluta nie będzie najlepszą dla “zielonych” i początkujących. Co prawda jest ona popularna ale nadal na początkowym etapie rozwoju.

Giełda kryptowalut – Binance  umożliwia kupno kryptowalut (oprócz wymienionych powyżej) wielu innych ciekawych. W celu rozpoczęcia handlu wymagana jest weryfikacja danych osobowych nowo zarejestrowanego użytkownika. W tym przypadku każda giełda powinna mieć prawidłowo przeprowadzone procedury KYC i AML. Może nie jest to najlepsza giełda kryptowalut dla początkujących i zaczynających od zera, jednak z pewnością warto ją rozważyć przy podejmowaniu pierwszych kroków na tym rynku. Dobrym podejściem na początku jest zrobienie własnego rozpocznania czyli z angielskiego słowa research. W ten sposób zbliżycie się do wybrania odpowiednich kryptowalut z potencjałem na przyszłość. W takiej sytuacji będzie wam się bardziej opłacało kupić kryptowalutę lub token na dłuższy termin.

Kupno kryptowalut za waluty tradycjne np. euro, funty GBP, złotówki PLN czy dolary USD.

Na rynku światowych giełd kryptowalut dostępne jest także kupno kryptowalut, które może nie są w gronie największych czy najbardziej popularnych ale również godnych uwagi np.

ZAKUP BITCOIN CASH

Bitcoin Cash (BCH) powstał w 2017 rok w wyniku rozłamu kodu źródłowego Bitcoina. Pomimo swojego krótkiego działania uchodzi za jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach a jej cena ciągle rośnie (z dużymi wahaniami). Dostępny na większości Bitcoin giełd. Kupno kryptowaluty Bitcoin Cash za złotówki PLN umożliwia najpopularniejsza w Polsce giełda kryptowalut – Zonda! Możliwe jest także kupno i sprzedaż (po prostu handel) tą walutą cyfrową za inne waluty fiducjarne FIAT jak euro, funty brytyjskie GBP oraz dolary amerykańskie USD.

Kupno kryptowalut: Bitcoin Gold i Bitcoin SV

Kolejnymi projektami “ze stajni” Bitcoina są Bitcoin Gold oraz Bitcoin Satoshi Vision, które powstały po tzw. hard-fork czyli rozdziałach sieci blockchain. W przypadku Bitcoin Gold był to hard-fork z blockchain klasycznego Bitcoina BTC natomiast w przypadku BSV był to rozłam sieci Bitcoin Cash. Więcej na temat kupna tych kryptowalut dowiesz się z osobnych artykułów do których lektury zachęcamy. Nie da się ukryć, że budzą one pewne kontrowersje, a opinie użytkowników na ich temat są podzielone. Osobiście mamy ambiwalentne uczucia w tej kwestii. Nie będziemy w stanie odpowiedzieć wam na pytanie czy opłaca się inwestować w te kryptowaluty.

KUPNO KRYPTOWALUTY DASH

Dash to kryptowaluta uchodząca za jedną z najbezpieczniejszych pod kątem zachowania prywatności i anonimowości użytkowników. Nazwa wywodzi się z połączenia słów Digital i Cash czyli elektroniczny pieniądz. Jej kupno możliwe jest zarówno na polskich jak i zagranicznych giełdach walut elektronicznych. Kupno Dash za złotówki umożliwia giełda kryptowalut Zonda Global.

jak-gdzie-kupic-kryptowaluty-za-zlotowki-pl

Zakup kryptowalut - pytania i odpowiedzi (FAQ)

Poniżej zebraliśmy dla was najczęściej zadawane przez was pytania oraz wyszukiwane w sieci. Niektóre mogą wydawać się wam trywialne. Inne zaś wymagają zdecydowanie więcej atencji czytelnika. Najczęściej pytacie nas oczywiście o to kiedy kupić i sprzedać swoje kryptowaluty online. Drugim pytaniem pojawiającym się najczęściej jest to czy opłaca się inwestować w kupno kryptowalut lub po prostu czy warto kupić kryptowaluty online w danym momencie.

najciekawsze-kryptowaluty-tokeny

Jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN?

Wielu z was często zadaje nam pytanie jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN lub inne waluty fiducjarne jak euro, dolary USD czy funty szterlingi GBP? Na początek polecamy zarejestrowanie się na platformie wymiany walut cyfrowych Zonda gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze. Zwłaszcza, że inne platformy handlu i wymiany walut elektronicznych nie pozwalają na zakup szyfrowanych walut elektronicznych za waluty fiducjarne FIAT. Dlatego właśnie wielu polskich inwestorów decyduje się na wybór giełdy kryptowalut Zonda (wcześniej BitBay).

W tym artykule postarałem się zebrać dla was możliwie dużą ilość ciekawych i innowacyjnych projektów szyfrowanych walut cyfrowych. Przede wszystkim koncentrowałem się na walutach elektronicznych, które w moim subiektywnym odczuciu i opinii, mają największy potencjał rozwoju i cieszą się największą popularnością. Dlatego przedstawiłem i opisałem i tylko kilkanaście podczas gdy możliwych do zakupu kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc, a kolejne wchodzą do obiegu. Oczywiście nie są to wszystkie kryptowaluty, a jedynie te nieco bardziej znane, popularne lub posiadające duży potencjał na przyszłość.

Potencjał rozwoju, reklamowanie oraz prognozy dla kryptowalut na 2022

Robiąc research poszczególnych projektów nie powinny interesować was bieżące prognozy bo mogą się nie sprawdzić. Kluczowe będą fundamentalne założenia i rozwój projektu blockchain. Niewątpliwie sporo zmieniło się w czerwcu 2018 kiedy Google zablokowało reklamy walut cyfrowych i giełd. Spowoduje to zapewne spadek podaży nowych walut co przełoży się z kolei na wzrost cen kryptowalut, które zostały na giełdach polskich i zagranicznych. Wielu analityków prognozuje, że kupno kryptowalut za parę lat będzie nadal dostępne… ale po znacznie wyższych cenach niż obecnie.

Zakup szyfrowanych walut cyfrowych

Ponieważ oprócz wymienionych wcześniej platform jest ich dużo więcej poniżej prezentujemy listę części największych lub najpopularniejszych giełd na których dostępne jest kupno walut cyfrowych:

OKEx
Bitfinex (kupno kryptowalut za dolary)
Huobi
GDAX (obecnie Coinbase – giełda walut elektronicznych z USA)
EXXEXX
BCEX
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer 
Bitstamp (znana giełda bitcoin)
Kraken

gdzie kupić kryptowaluty?

Teraz już wiesz jak i gdzie kupić kryptowaluty!

Mamy nadzieję, że w tym artykule otrzymaliście wszystkie niezbędne informacje jak kupić kryptowaluty w lekkiej i przystępnej formie. W naszej opinii jest to znacznie prostsze niż się wydaje na początku. Inną kwestią, o którą często pytacie jest to gdzie i jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN, euro, dolary czy funty. To również wam przybliżyliśmy. Jest to sprawa o tyle istotna, że wiele giełd oferuje kupno kryptowalut tylko a inne waluty elektroniczne.

Podsumowanie – kupno kryptowalut za złotówki, euro, dolary czy funty

Większość z nich to niestety zagraniczne giełdy Bitcoin umożliwiające zakup walut cyfrowych za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum i nie dysponujące polskojęzycznym interfejsem oraz supportem. Jeśli chciałbyś aby giełda dawała powyższe możliwości najlepszym wyborem będzie giełda Zonda. Dlatego na pewno warto rozważyć rejestrację na tej platformie w pierwszym kroku i sprawdzić jak kupić kryptowaluty za złotówki.

kupno kryptowalut za złotówki

Należy pamiętać, że kupno kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, a na wielu platformach odbywa się przy użyciu specjalnych programów tzw. botów, które handlują samodzielnie bez udziału człowieka, który jedynie zapisuje warunki na jakich mają się odbywać transakcje kupna-sprzedaży szyfrowanych walut elektronicznych. Godnym uwagi jest to, że często transakcje kupna kryptowalut odbywają się też poprzez aplikacje mobilne dlatego warto zorientować się czy wybrana przez nas platforma posiada właśnie taką aplikację mobilną do handlu.

Jak widzisz zakup kryptowalut nie jest taki trudny jak wydaje się na początku. Teraz już pozostaje Ci wybrać Twoim zdaniem najciekawsze, najpopularniejsze czy najlepsze kryptowaluty.

 • Co to jest kryptowaluta?

  To zaszyfrowana, anonimowa waluta elektroniczna. Szczegółowe informacje możesz znaleźć w dedykowanym artykule opisującym szczegółowo co to jest kryptowaluta.

 • Jak kupić kryptowaluty online?

  Sposobów jest kilka ale jednym z prostszych i bezpieczniejszych jest założenie darmowego konta na jednej z giełd kryptowalut, weryfikację konta, a następnie zakup kryptowalut za złotówki lub inne waluty tradycyjne. 

 • Gdzie możliwy jest zakup kryptowalut za złotówki PLN?

  Jednym z bardziej dostępnych i bezpiecznych miejsc jest giełda kryptowalut Zonda. Jest to obecnie największa i najbardziej popularna platforma do handlu i wymiany walut elektronicznych.

 • Gdzie mogę kupić kryptowaluty za waluty fiducjarne FIAT - euro, dolary i funty?

  Dla początkujących z pewnością najłatwiejsze będzie kupowanie kryptowalut za euro, dolary USD, i funty brytyjskie szterlingi GBP, poprzez giełdę kryptowalut Zonda Global. Jednak jeśli szukasz jednak innej platformy to warto skierować swój wzrok na takie giełdy jak Binance czy Coinbase.

 • Czy kupno kryptowalut wiąże się z ryzykiem?

  Sam zakup kryptowalut nie jest ryzykowny. Ryzyko związane jest z często dość gwałtownymi zmianami cen na tym rynku oraz różnymi oszustwami lub wyłudzeniami, które do tej pory zdarzały się dość często.

 • Co można kupić za kryptowaluty?

  Na świecie płatności poprzez kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w wielu miejscach. Trend ten będzie kontynuowany. Dziś na pewno możecie kupić za kryptowaluty elektronikę, jedzenie czy zapłacić za usługi w różnych punktach.

 • Jak płacić kryptowalutami?

  To dość proste. Wystarczy podać unikalny numer konta do przelewu oraz ilość przelewanej kryptowaluty.

 • Czy warto kupić kryptowaluty?

  Wiele zależy od momentu oraz horyzontu czasowego inwestora. Jeśli nastawiasz się na dłuższy termin inwestycyjny to często warto kupować i inwestować w szyfrowane waluty elektroniczne gdyż w większości przypadków dają przyzwoitą stopę zwrotu w okresie 3-5 lat.

 • Kiedy kupować i sprzedawać kryptowaluty?

  Najbardziej trywialną odpowiedzią będzie cytat z pewnego krezusa "kupuj tanio, sprzedawaj drogo". To oznacza, że kupno kryptowalut daje najlepszą stopę zwrotu gdy dokonywane jest w trakcie marazmu i dołków. Sprzedaż można realizować stopniowo na coraz wyższych poziomach. Uśredniając cenę sprzedaży. Podobnie wygląda sytuacja z kupowaniem kryptowalut. Można kupować je partiami, co jakiś czas, uśredniając cenę zakupu w dół lub w górę w zależności od trendu. Wielu inwestorów pod wpływem emocji ma inklinację do odwrotnego zachowania co powoduje spore straty. Nie ulegaj namowom oraz chwilowym trendom oraz FOMO (fear of missing opportunity - ang. strach przed uciekającą okazją). Śledź na bieżąco kursy kryptowalut online i podejmuj szybkie i zdecydowane decyzje. Jeśli rynek nie idzie w tą stronę w którą założyłeś nie bój się realizować straty i stop lossy.

 • Ile jest obecnie kryptowalut i tokenów?

  Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Można powiedzieć, że mamy kilkadziesiąt najbardziej popularnych kryptowalut i tokenów. Łącznie jednak jest ich z pewnością sporo ponad 2000. Dlatego raczej część z nich upadnie więc musicie być bardzo ostrożni przy wyborze.

 • W które kryptowaluty i tokeny warto inwestować?

  Nie da się krótko odpowiedzieć na to pytanie. Projektów blockchain i kryptowalut jest tak wiele, że trzeba dokłądnie sprawdzać każdy z nich. Wiele kryptowalut i tokenów to po prostu oszustwa. Szukajcie najciekawszych rozwiązań z dużym potencjałęm rozwoju na przyszłość oraz popularnych tokenów i szyfrowanych walut elektronicznych.

 • Czy kryptowaluty to oszustwo i upadną?

  Raczej nie. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. W naszej opinii poważne zagrożenie mogą stanowić jedynie komputery kwantowe, które będą w stanie rozszyfrować poszczególne sieci blockchain. Zdarzają się jednak liczne oszustwa na kryptowaluty. Zatem bądźcie uważni i ostrożni. Oczywiście niektóre kryptowaluty z pewnością po jakimś czasie upadną. Zwłaszcza te scamowe lub nie rozwijane prawidłowo.

 • Czy możliwe jest kupno kryptowalut online?

  Zasadniczo w większości przypadków transakcje handlu tj. kupno kryptowalut jak i sprzedaż odbywają się online.

Kilka informacji na koniec na temat kupna kryptowalut czyli szyfrowanych walut elektronicznych

Kończąc i podsumowując ten artykuł chciałem was ostrzec przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty online. Choć hossa 2020/2021 wygląda imponująco to na pewno kiedyś się skończy. Prawdopodobnie spora część projektów mocno straci na wartości gdy cena Bitcoina zacznie spadać. Dlatego inwestujcie tylko niewielkie kwoty, które potencjalnie możecie stracić. Nie dajcie się zwieść analitykom i wielu optymistycznym mędrcom z kanału Youtube, którzy opowiadają wam, że zostaniecie milionerami. Ponieważ większość tych opowieści i przepowiedni się zapewne nie sprawdzi. Jeśli chcecie znaleźć więcej kryptowalut to polecamy zestawienie dostępne na stronie coinmarketcap.com w którym zebrane są setki różnych projektów wraz z kapitalizacją i wykresami. Mam nadzieję, że ten artykuł udzielił wam pełnej i wyczerpującej informacji na temat tego jak kupić kryptowaluty za złotówki krok po kroku oraz za inne waluty fiducjarne FIAT oraz zwrócił uwagę na te projekty, które są godne waszego zainteresowania tak byście błądzili w gąszczu różnych informacji. Oczywiście nie mogę wprost i jednoznacznie wskazać, które projekty zyskają na wartości i zostaną z nami na długie lata. W związku z tym, że nikt nie zna przyszłości, a tym samym przyszłości poszczególnych projektów zalecam wam szczególną ostrożność. Podsumowując życzę wam wielu trafnych decyzji inwestycyjnych oraz tego aby hossa i wzrosty cen trwały jak najdłużej ponieważ w ten sposób prawdopodobnie zarobicie więcej.
jak-kupić-kryptowaluty-za-złotówki?

Kryptowaluty - najważniejsze informacje

Chyba nie istnieje jedna, powszechnie akceptowana definicja kryptowalut oraz tokenów. W uproszczeniu można powiedzieć, że są to elektroniczna (cyfrowa) wartość, którą można przelewać na anonimowe adresy w sposób zaszyfrowany.

Obserwując i analizując rynek szyfrowanych walut elektronicznych można mieć mieszane uczucia i opinie na temat kryptowalut. Z jednej strony blockchain wydaje się być technologią przyszłości z dużym potencjałem rozwoju. Z drugiej jednak strony kryptowaluty i tokenu często są oszustawami lub służą do prania brudnych pieniędzy. Chyba nikt nie wie ile jest kryptowalut i tokenów. Powstało także wiele projektów pobocznych jak DEFI czy NFT.

W Polsce popularne są różne kryptowaluty. Kupno i sprzedaż czyli po prostu handel możliwy jest na wielu różnych platformach. Opinia wielu osób jest taka, że to tylko oszustwo i hazard my jednak nie podzielamy takiego stanowiska starając się jak najlepiej edukować z tego jak działają kryptowaluty, tokeny oraz blockchain oraz jak podejść do tematu aby na tym zarobić.

Ile jest kryptowalut i tokenów z dużym potencjałem rozwoju?

Nie sposób wymienić wszystkie istniejące ale możemy przedstawić wam listę tych najbardziej popularnych w Polsce. Oprócz już wymienionych najczęściej szukacie informacji i pytacie nas o kryptowaluty takie jak (lista):

VET (vechain), Vite, XEC, Tezos XTZ, Solana, Shiba Inu, Metahero, HEX, kryptowaluty Floki INU, Fantom (FTM).

Inne popularne kryptowaluty i tokeny o dużej kapitalizacji rynkowej

Lista kryptowalut i tokenów (pełna nazwa + akronim):

USD Coin USDC

Avalanche AVAX

Terra LUNA (kupno kryptowaluty za złotówki PLN umożliwia giełda Zonda)

Wrapped Bitcoin WBTC

Crypto.com Coin

Binance USD BUSD

Uniswap UNI

Polygon MATIC

Algorand ALGO

Decentraland MANA (kupno kryptowaluty za złotówki dostępne jest na platformie online Zonda)

Axie Infinity AXS

Elrond EGLD

Internet Computer ICP

FTX Token FTT

Filecoin FIL

The Sandbox SAND

THETA

Dai

Cosmos ATOM

Bitcoin BEP2 BTCB

Hedera HBAR

Gala

NEAR Protocol

The Graph GRT

Helium HNT

Flow

IOTA

Loopring

Kupno kryptowalut online z powyższej listy nie będzie dostępne na każdej giełdzie kryptowalut za złotówki PLN, funty szterlingi GBP czy dolary USD albo euro. Innymi tokenami i kryptowalutami spoza pierwszej pięćdziesiątki tych o najwyższej kapitalizacji możemy wymienić (nazwa + akronim):

Klaytn KLAY, UNUS SED LEO, Zcash ZEC, Aave, Kusama KSM, Maker MKR, Harmony ONE, eCash XEC, THORChain, RUNE, Chiliz CHZ (zakup kryptowaluty za złotówki możliwy jest poprzez giełdę Zonda), Stacks STX, Amp, Kadena KDA, Quant QNT, Waves, Holo HOT, BitTorrent BTT, KuCoin Token KCS, Curve DAO Token CRV, Arweave AR, Compound COMP, Celo, Theta Fuel TFUEL, Basic Attention Token BAT (kupno kryptowaluty za złotówki dostępne jest na giełdzie Zonda), Huobi Token HT, NEM, XEM, Immutable X IMX, Qtum, IoTeX, Nexo, Mina, OKB, Decred DCR, WAX, Ankr, TrueUSD TUSD, Horizen ZEN, Siacoin SC, Audius, ICON, ICX, Livepeer LPT, XDC Network, Voyager Token VGX, OMG Network OMG (kupno kryptowaluty za złotówki PLN umożliwia giełda kryptowalut Zonda), Ravencoin, RVN.

Kiedy kupić kryptowaluty, a kiedy sprzedać?

Szukając najlepszych projektów blockchain z pewnością zadajecie sobie takie pytanie. Dobrym sposobem na zarabianie na kryptowalutach jest ich kupno w nie w trakcie głównej emisji coinów czyli ICO (Initial Coin Offering). Jest to ryzykowne bo zdarzało się już sporo oszustwe w ten sposób. To jednak dobry sposób i moment kiedy można kupić kryptowaluty w niskiej cenie, tanio albo wręcz otrzymać token lub kryptowalutę za darmo poprzez tzw Airdrop czyli rozdawanie tokenów przez twórców.

Wiele osób, które nie okazywały prokrastynacji w tym temacie są dziś milionerami albo multimilionerami czyli krezusami. Sporo z nich działało w oparciu o różne sygnały, które wskazywały na kupno kryptowalut w danej cenie. Można polegać na analizie technicznej w tradingu (handlu) kryptowalutami albo właśnie szukać tych na początkowym etapie rozwoju ale z potencjałem na kolejne lata. Zatem bez względu na to czy jesteś “zielony” i początkujący czy zaawansowany u nas zawsze dowiesz się na bieżącko co i jak z kryptowalutami i tokenami.

Inne aspekty związane z handlem (trading) i warunkujące kupno kryptowalut

W Polsce jest wiele miejsc oraz platform, które umożliwiają kupno kryptowalut za złotówki PLN. Rzadziej za inne waluty jak euro, dolar czy funty. Do najbardziej popularnych oprócz już wymienionych należą Revolut i XTB, eToro. Często pytacie nas również czy możliwe jest kupno kryptowalut poprzez mbank, ING czy paypal. To nieco bardziej rozbudowana kwestia. W Polsce często inwestorzy decydują się na kupno koparki kryptowalut lub kupno złota fizycznego za kryptowaluty o ile jest taka możliwość.

Uwarunkowania kupna kryptowalut w Polsce

Kupno kryptowalut jest możliwe bez działalności gospodarczej. Rzadziej będziecie mieli możliwość dokonać transakcji zakupu czy sprzedaży oraz handlu bez prowizji. Choć zdarzają się i takie oferty giełd kryptowalut. Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy prawa kupowanie kryptowalut nie jest możliwe bez 18 lat zycia oraz bez weryfikacji konta dokumentem tożsamości. Innymi słowy nie jest możliwe kupno kryptowaluty bez dowodu osobistego.

Kryptowaluty i tokeny online - inne informacje i ciekawostki

Ten rynek rozwija się w niesamowitej dynamice. Część projektów blockchain i kryptowalut zwiększa swoje ceny. Podlega to oczywiście sporym fluktuacjom. Stopniowo jednak kolejne ustawy i regulacje prawne tego rynku sprawiają, że staje się to rynek coraz bardziej stabilny i przewidywalny oraz rosnący. Kryptowaluty budzą zawsze pozytywne uczucie egzaltacji gdy ich cena rośnie w trakcie hossy. Powstają wtedy liczne ciekawe wizyualizacje poszczególnych monet i tokenów. Dwa przykłady znajdziecie poniżej.

kupno-monero-xmr
kryptowaluta-chainlink

A gdyby kryptowaluty i tokeny miały formę fizyczną?

Czasem zastanawiacie się z pewnością jak by wyglądały poszczególne tokeny lub kryptowaluty gdyby nadać im formę fizyczną. Czy waszym zdaniem miałoby to jakikolwiek sens? Aby np. połączyc portfele wirtualne z fizycznymi w postaci monet? Jaki kolor miałby Bitcoin? Z pewnością byłby w kolorze złotym lub jakimś jego odcieniu ecru, ochra czy szafranowym. Litecoin LTC raczej miałby barwy i odcienie srebrnego lub szarości jak np. marengo. Inne jak chociażby Ripple XRP, Lisk czy ChainLink, których logotypy nawiązują do koloru niebieskiego mogłyby mieć odcienie tej barwy jak np. ultramaryna, lazurowy czy głęboki niebieski jak indygo albo ciemny niebieski jak np. kobaltowy. Innymi odcieniami mogą być także  lapis-lazuli, szafirowy czy modry.

Moneta UniSwap pewnie miała by kolory magenta lub eozyna czy fuksja albo rubinowy. Tether to już bardziej kierunek koloru zielonego oraz jego odcieni jak np. malachitowy czy szmaragodowy. Dogecoin prawdopodbnie miałby kolor zbliżony do brązowego jak np. cynamonowy, khaki, palisander, sepia, umbra albo ugier.

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiedzieliście się wszystkiego na temat tego na czym polega kupno kryptowalut, ich sprzedaż, handel (trading) oraz inne elementy jak research by znaleźć kryptowaluty online z potencjałem na przyszłość oraz takie aby ich cena była przystępna.