Gdzie i jak kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty możesz kupić za na wiele różnych sposobów i zapłacić różnymi metodami płatności. Do najbardziej popularnych miejsc gdzie można kupić kryptowaluty są giełdy takie jak Binance, Coinbase czy Zonda Crypto. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam wszystkie aspekty związane z tym gdzie kupić kryptowaluty oraz opisaliśmy dokładne instrukcje jak kupić kryptowaluty – krok po kroku – na wybranych giełdach. Zapraszamy do lektury!

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest to zaszyfrowana cyfrowa wartość, która wykorzystuje zaawansowane technologie kryptograficzne do zabezpieczenia transakcji. Kryptowaluty działają w oparciu o technologię blockchain, która jest rozproszonym rejestrem transakcji, dostępnym publicznie i chronionym przed modyfikacją. Podstawową cechą kryptowalut jest ich niezależność od centralnego organu kontrolnego, takiego jak bank centralny. Działają one na zasadzie zdecentralizowanej sieci, w której użytkownicy, mogą przesyłać i otrzymywać środki bezpośrednio między sobą, omijając pośredników finansowych.

kupno-kryptowalut-gdzie-jak-kupic

Kupno kryptowalut bez tajemnic

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem walut elektronicznych i potrzebujesz wskazówek jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki lub inne klasyczne waluty FIAT? Kupno kryptowalut dostępne jest obecnie na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach. Choć wiele projektów jest do siebie podobnych to część z nich zdaje się wyróżniać i mają szanse pozostać z nami na długie lata. Na naszej stronie staramy się pomóc początkującym inwestorom w pierwszych krokach oraz zawęzić obszar poszukiwać najciekawszych projektów. Opracowaliśmy nasz autorski ranking kryptowalut. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części.

gdzie-i-jak-kupić-kryptowaluty

Gdzie można łatwo i szybko kupić kryptowaluty za złotówki?

Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN, dolary USD czy funty GBP? To proste! Zarejestruj bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut – Binance lub Zonda Crypto klikając w poniższe przyciski i kup kryptowaluty już dziś. To dwie platformy gdzie kupić kryptowaluty możesz wygodnie i szybko.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Zonda Crypto

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na Binance

jak-i-gdzie-kupic-kryptowaluty

Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

Kupno kryptowaluty Bitcoin

Bitcoin (BTC) jest pierwszą na świecie kryptowalutą. Od momentu powstania w 2008 roku jego cena stale rośnie (z dużymi wahaniami) a BTC obecnie cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem inwestorów. Coraz częściej wykorzystywany jest do płatności przez osoby fizyczne i firmy. Kupno Bitcoina i sprzedaż jest możliwa na wszystkich giełdach kryptowalut. Na dedykowanej podstronie możesz przeczytać więcej na jego temat lub od razu kupić poprzez giełdę Zonda Crypto lub Binance.

polska-giełda-bitcoin

Kupno kryptowaluty Ethereum

Ethereum (ETH) to jedna z pierwszych kryptowalut. Powstała w 2013 roku i obecnie jest drugą pod kątem wyceny rynkowej. Jego sieć daje możliwość tworzenia i używania innych walut cyfrowych tzw. tokenów. Ethereum można kupić w zasadzie na wszystkich giełdach kryptowalut. Niewątpliwie Ether to jeden z najciekawszych i popularnych projektów, który ma dziś realne zastosowania. Więcej informacji możecie przeczytać na osobnej podstronie. Jeśli chcesz już teraz kupić Ether za złotówki możesz łatwo zrobić to klikając w poniższy przycisk i zakładając bezpłatne konto na giełdzie Binance.

ether

Jak i gdzie kupić kryptowalutę XRP Ripple?

Kupno Ripple

Kryptowaluta XRP Ripple powstała w 2012 roku więc jest jedną z pierwszych walut elektronicznych opartych o technologię blockchain. Bezsprzecznie jest szybsza i tańsza od Bitcoina dlatego zwróciła uwagę największych instytucji finansowych. Ze względu na dużą popularność handel XRP Ripple umożliwia praktycznie każda giełda kryptowalut. Wystarczy kliknąć poniżej i założyć bezpłatne konto na giełdzie Binance.

Kupno kryptowaluty Litecoin

Litecoin (LTC) stworzony został w 2011 roku więc zalicza się do najstarszych i najbardziej popularnych kryptowalut. Bez wątpienia Litecoina cechuje to, że jest znacznie szybszy niż Bitcoin. Nazywany bywa “cyfrowym srebrem”. Zarówno kupno Litecoina możliwe jest na większości giełd kryptowalut, a za złotówki można kupić go na giełdzie Zonda Crypto.

gdzie kupić litecoin

Gdzie kupić kryptowalutę NEO?

NEO-kurs

Neo to kryptowaluta wywodząca się z Chin. Ponieważ jest ona pierwszą szyfrowaną walutą elektroniczną, która powstała w tym kraju i szybko została okrzyknięta “chińskim ethereum”. Czy kiedyś wyprze swojego prekrusora? Opinie w tej kwestii są podzielone. Niestety ta kryptowaluta dostępna tylko na niektórych giełdach Bitcoin np. Binance gdzie możesz kupić i sprzedać NEO za waluty FIAT w tym złotówki. Załóż konto na Binance i kup oraz handluj kryptowalutą NEO już dziś.

Gdzie i jak kupić inne ciekawe i popularne kryptowaluty?

Lisk

Lisk (LSK) to obecnie jedna z najpopularniejszych i kryptowalut w Polsce. Niewątpliwie ta otwarta platforma programistyczna przyciąga uwagę ze względu na możliwość tworzenia własnych aplikacji. Wielu ekspertów, uważa że jest to kryptowaluta z potencjałem na kolejne lata jednak są też osoby mające odmienne opinie. Kupno kryptowaluty Lisk za złotówki PLN umożliwia giełda kryptowalut – Zonda. Jest także dostępny na licznych innych giełdach Bitcoin i walut cyfrowych.

Lisk-LSK-kryptowaluta

Kupno Cardano ADA za złotówki

jak-gdzie-kupić-cardano

Cardano (ADA) istnieje od 2015 roku. Kapitalizacja plasuje tą kryptowalutę pośród 10 największych na Świecie. Ta waluta cyfrowa stworzona została przez ekspertów z całego świata łącznie z kadrą naukową różnych uniwersytetów. Dlatego może być ona warta uwagi i rozważenia tego by w nią zainwestować. W opinii wielu inwestorów i ekspertów jest to kryptowaluta z dużym potencjałem.  Miejscem gdzie można kupić Cardano ADA i inne kryptowaluty za złotówki jest giełda Zonda Crypto. Załóż bezpłatne konto:

Gdzie i jak kupić token EOS?

EOS to niewątpliwie młoda kryptowaluta, która została uruchomiona w lipcu 2017 roku. Szybko jednak zdobywała popularność dzięki czemu dziś jej kapitalizacja sprawia, że znajduje się w 5 największych, najciekawszych i najlepszych kryptowalut na Świecie. Kupno EOS możliwe umożliwia zarówno giełda kryptowalut Binance jak również za złotówki (PLN) i inne waluty fiducjarne FIAT – giełda kryptowalut Zonda.

kupno-kryptowalut

Kupno tokena Enjin

kupno-tokena-Enjin

Enjin to token dedykowany do wykorzystania w grach wideo. Niewątpliwie rynek gamingowy rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo innowacyjny dlatego szyfrowane waluty cyfrowe dla graczy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Kupno Enjin oraz kupno kryptowalut o podobnych właściwościach i możliwościach umożliwia zagraniczna giełda kryptowalut – Binance, a także giełda kryptowalut Zonda.

Gdzie kupić kryptowalutę Stellar XLM?

Właściwa nazwa kryptowaluty to Lumen, a  sieć nazywa się Stellar. Została ona stworzona przez współtwórców kryptowaluty Ripple. Ma stanowić szybką i tanią platformę do wymiany wartości cyfrowej między ludźmi i instytucjami. Ze względu na wykorzystaną technologię i skalowalność projekt zyskuje coraz większą popularność. Dlatego ten projekt na pewno warto rozważyć pod kątem inwestycyjnym. Dowiedz się więcej o tym projekcie lub kup już teraz za złotówki PLN na Zonda Crypto!

kupno-lumen-stellar

Kupno kryptowalut - TRON (TRX)

kupno-Tron-TRX-kurs

Celem powstania tego projektu było stworzenie ogólnoświatowej platformy pozwalającej na udostępnianie aplikacji, ich zakup oraz wykonywanie szybkich i tanich płatności. Dlatego dziś TRON znajduje się w czołówce kryptowalut o najwyższej kapitalizacji. Nad TRX nie można przejąć kontroli i coraz częściej zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych kryptowalut. Na naszej stronie możesz przeczytać więcej informacji o tym projekcie lub już teraz kupić go za złotówki na Zonda Crypto klikając w przycisk!

Kupno kryptowalut - ChainLink

ChainLink to w pełni zdecentralizowana platforma oparta o sieć Ethereum 2.0 służąca do obsługi zawierania tzw. smartcontracts służących do zabezpieczenia danych oraz ochrony przed fałszerstwami. Jego tokenem jest LINK, który zyskał w ostatnich latach uznanie zarówno instytucji ale również mniejszych inwestorów. Ten token można łatwo kupić za złotówki PLN  na platformie Binance.

kupno-chainlink

Jak i gdzie kupić kryptowalutę MONERO (XMR)?

Monero XMR uchodzi za jedną z najbardziej anonimowych kryptowalut na świecie. Jej autorzy wdrożyli dodatkowe rozwiązania zapewniające anonimizację transakcji. Dlatego zyskała ona bardzo dużą popularność i zainteresowanie użytkowników oraz inwestorów. Godnym uwagi jest fakt, że w jej rozwój zaangażowani są także sami użytkownicy i programiści dzięki czemu projekt ten stale się rozwija. Więcej informacji znajdziecie w artykule.  Monero XMR możesz już teraz kupić za złotówki na giełdzie Zonda Crypto.

monero-xmr-kurs

Zakup Binance Coin (BNB)

jak-gdzie-kupić-binance-coin

Binance Coin (BNB) to unikalny projekt, który został stworzony przez jedną z największych światowych giełd kryptowalut Binance. Ponieważ służy on do zmniejszania opłat transakcyjnych przy handlu na tej platformie więc ma realne zastosowanie, a zainteresowanie nim, wraz ze wzrostem ilości użytkowników, stale rośnie. Dlatego też na pewno warto rozważyć inwestycję w ten projekt. W zasadzie jedynym sposobem na to jest rejestracja bezpłatnego konta na tej giełdzie, a następnie zakup dowolnej ilości BNB. Szczegóły na temat Binance Coin znajdziecie w dedykowanym artykule.

Kupno kryptowalut - Polkadot.

To bardzo młody projekt, który przebojem wdarł się do pierwszej piątki największych projektów kryptowalutowych na świecie. Zrobiło się o nim głośno gdy rozpoczął ścisłą współpracę z giełdą kryptowalut Binance. Kupno kryptowaluty DOT możliwe jest online zarówno na Zonda Crypto jak i Binance za złotówki lub euro. Polkadot jest popularna ale nadal na początkowym etapie rozwoju. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule. Załóż darmowe konto na Zonda Crypto i kup Poladot już teraz! Poniżej, w dalszej części artykuły znajdziecie więcej informacji i odpowiedzi na pytania “Gdzie kupić kryptowaluty?” oraz “Jak kupić kryptowaluty?” za złotówki PLN, USD czy Euro lub GBP.

kupno-polkadot

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Poniżej znajduje się lista 20 giełd kryptowalut gdzie można kupić kryptowaluty za waluty fiducjarne takie jak złotówki PLN, Euro, dolary USD czy funty szterlingi GBP (kolejność alfabetyczna):

 • Binance.us

 • Bitpanda

 • Bitstamp

 • Bybit

 • CEX.IO

 • Coinbase

 • CoinMetro

 • Coinmotion

 • Crypto.com

 • Gate.io

 • Gemini

 • KuCoin

 • Kraken

 • OKX

 • Paybis

 • Robinhood

 • Skrill

 • StormGain

 • Uphold

 • WazirX

Teraz już wiecie gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN oraz inne waluty FIAT takie jak dolary USD, Euro czy funty szterlingi GBP.

najciekawsze-kryptowaluty-tokeny

Jak kupić kryptowaluty?

Przedstawiamy Wam prostą instrukcje jak kupić kryptowaluty na dwóch popularnych giełdach – Zonda Crypto i Binance. Krok po kroku!

Jak kupić kryptowaluty na Zonda Crypto?

Krok 1

Załóż bezpłatne konto na Zonda

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Krok 2

Potwierdź i aktywuj konto

Krok 3

Przejdź do weryfikacji konta

Krok 4

Wpłać złotówki lub inne waluty

Ostatni krok - Kup krypto za złotówki PLN

Teraz już wiesz jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN na Zonda Crypto. 

Jak kupić kryptowaluty na Binance?

Poniżej prezentujemy Wam krótką instrukcję tego jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN na giełdzie Binance.

Instrukcja krok po kroku

Etap 1

Załóż bezpłatne konto na Binance

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Etap 2

Kliknij załóż konto osobiste

Etap 3

Zweryfikuj e-mail podając kod

Etap 4

Rozpocznij proces weryfikacji

Etap 5

Wciśnij przycisk “wpłać”

Etap 6

Kup kryptowaluty za złotówki

Już wiecie jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN, amerykańskie dolary USD oraz Euro czy brytyjskie funty szterlingi GBP na giełdzie kryptowalut Binance, która jest jedną z największych platform na świecie.

Jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN?

Wielu z was często zadaje nam pytanie jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN lub inne waluty fiducjarne FIAT  takie jak euro, dolary USD czy funty szterlingi GBP? Na początek polecamy zarejestrowanie się na platformie wymiany walut cyfrowych Zonda gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze.  Wielu polskich inwestorów decyduje się na wybór tej giełdy kryptowalut ze względu na polski interfejs oraz obsługę. Od pewnego czasu coraz więcej platform umożliwia łatwy zakup szyfrowanych walut elektronicznych za naszą rodzimą walutę. Wiele giełd po prostu udostępnia płatności kartami kredytowymi, które od razu przewalutowują nasze środki. Niestety odbywa się to za dość wysoką prowizją. Do takich giełd możemy zaliczyć chociażby Binance.

Zakup kryptowalut - pytania i odpowiedzi (FAQ)

Poniżej zebraliśmy dla was najczęściej zadawane przez was pytania oraz wyszukiwane w sieci. Niektóre mogą wydawać się wam trywialne. Inne zaś wymagają zdecydowanie więcej atencji czytelnika. Najczęściej pytacie nas oczywiście o to kiedy kupić i sprzedać swoje kryptowaluty online. Drugim pytaniem pojawiającym się najczęściej jest to czy opłaca się inwestować w kupno kryptowalut lub po prostu czy warto kupić kryptowaluty online w danym momencie. Kluczowymi pytaniami na jakie miał odpowiedzieć ten artykuł są gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN oraz drugie równie istotne dla Was czyli jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN.

 • Co to jest kryptowaluta?

  To zaszyfrowana, anonimowa waluta elektroniczna. Szczegółowe informacje możesz znaleźć w dedykowanym artykule opisującym szczegółowo co to jest kryptowaluta.

 • Jak kupić kryptowaluty online?

  Sposobów jest kilka ale jednym z prostszych i bezpieczniejszych jest założenie darmowego konta na jednej z giełd kryptowalut, weryfikację konta, a następnie zakup kryptowalut za złotówki lub inne waluty tradycyjne. 

 • Gdzie możliwy jest zakup kryptowalut za złotówki PLN?

  Jednym z bardziej dostępnych i bezpiecznych miejsc jest giełda kryptowalut Zonda. Jest to obecnie największa i najbardziej popularna platforma do handlu i wymiany walut elektronicznych.

 • Gdzie mogę kupić kryptowaluty za waluty fiducjarne FIAT - euro, dolary i funty?

  Dla początkujących z pewnością najłatwiejsze będzie kupowanie kryptowalut za euro, dolary USD, i funty brytyjskie szterlingi GBP, poprzez giełdę kryptowalut Zonda Global. Jednak jeśli szukasz jednak innej platformy to warto skierować swój wzrok na takie giełdy jak Binance czy Coinbase.

 • Czy kupno kryptowalut wiąże się z ryzykiem?

  Sam zakup kryptowalut nie jest ryzykowny. Ryzyko związane jest z często dość gwałtownymi zmianami cen na tym rynku oraz różnymi oszustwami lub wyłudzeniami, które do tej pory zdarzały się dość często.

 • Co można kupić za kryptowaluty?

  Na świecie płatności poprzez kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w wielu miejscach. Trend ten będzie kontynuowany. Dziś na pewno możecie kupić za kryptowaluty elektronikę, jedzenie czy zapłacić za usługi w różnych punktach.

 • Jak płacić kryptowalutami?

  To dość proste. Wystarczy podać unikalny numer konta do przelewu oraz ilość przelewanej kryptowaluty.

 • Czy warto kupić kryptowaluty?

  Wiele zależy od momentu oraz horyzontu czasowego inwestora. Jeśli nastawiasz się na dłuższy termin inwestycyjny to często warto kupować i inwestować w szyfrowane waluty elektroniczne gdyż w większości przypadków dają przyzwoitą stopę zwrotu w okresie 3-5 lat.

 • Kiedy kupować i sprzedawać kryptowaluty?

  Najbardziej trywialną odpowiedzią będzie cytat z pewnego krezusa "kupuj tanio, sprzedawaj drogo". To oznacza, że kupno kryptowalut daje najlepszą stopę zwrotu gdy dokonywane jest w trakcie marazmu i dołków. Sprzedaż można realizować stopniowo na coraz wyższych poziomach. Uśredniając cenę sprzedaży. Podobnie wygląda sytuacja z kupowaniem kryptowalut. Można kupować je partiami, co jakiś czas, uśredniając cenę zakupu w dół lub w górę w zależności od trendu. Wielu inwestorów pod wpływem emocji ma inklinację do odwrotnego zachowania co powoduje spore straty. Nie ulegaj namowom oraz chwilowym trendom oraz FOMO (fear of missing opportunity - ang. strach przed uciekającą okazją). Śledź na bieżąco kursy kryptowalut online i podejmuj szybkie i zdecydowane decyzje. Jeśli rynek nie idzie w tą stronę w którą założyłeś nie bój się realizować straty i stop lossy.

 • Ile jest obecnie kryptowalut i tokenów?

  Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Można powiedzieć, że mamy kilkadziesiąt najbardziej popularnych kryptowalut i tokenów. Łącznie jednak jest ich z pewnością sporo ponad 2000. Dlatego raczej część z nich upadnie więc musicie być bardzo ostrożni przy wyborze.

 • W które kryptowaluty i tokeny warto inwestować?

  Nie da się krótko odpowiedzieć na to pytanie. Projektów blockchain i kryptowalut jest tak wiele, że trzeba dokłądnie sprawdzać każdy z nich. Wiele kryptowalut i tokenów to po prostu oszustwa. Szukajcie najciekawszych rozwiązań z dużym potencjałęm rozwoju na przyszłość oraz popularnych tokenów i szyfrowanych walut elektronicznych.

 • Czy kryptowaluty to oszustwo i upadną?

  Raczej nie. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. W naszej opinii poważne zagrożenie mogą stanowić jedynie komputery kwantowe, które będą w stanie rozszyfrować poszczególne sieci blockchain. Zdarzają się jednak liczne oszustwa na kryptowaluty. Zatem bądźcie uważni i ostrożni. Oczywiście niektóre kryptowaluty z pewnością po jakimś czasie upadną. Zwłaszcza te scamowe lub nie rozwijane prawidłowo.

 • Czy możliwe jest kupno kryptowalut online?

  Zasadniczo w większości przypadków transakcje handlu tj. kupno kryptowalut jak i sprzedaż odbywają się online.

 • Czy można kupić kryptowaluty bez weryfikacji i anonimowo?

  Nie jest to proste ale potencjalnie anonimowe kupno kryptowalut bez weryfikacji jest możliwe poprzez bitomaty oraz indywidualne transakcje sprzedaży-kupna krypto, które są wcześniej umówione między stronami.

gdzie-kupić-kryptowaluty-pln

Kilka informacji na temat kupna krypto jako podsumowanie

Ten artykuł miał Wam odpowiedzieć na dwa najważniejsze pytania “Gdzie kupić kryptowaluty? oraz “Jak kupić kryptowaluty?. Wydaje mi się, że udało się ten cel osiągnąć. Kończąc i podsumowując ten artykuł chciałem was ostrzec przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty online. Każda hossa i cykl zawsze się zakończy, a rynek pełny jest scamów. wygląda imponująco to na pewno kiedyś się skończy. Prawdopodobnie spora część projektów mocno straci na wartości gdy cena Bitcoina zacznie spadać. Dlatego inwestujcie tylko niewielkie kwoty, które potencjalnie możecie stracić. Nie dajcie się zwieść analitykom i wielu optymistycznym mędrcom z Youtube, którzy opowiadają wam, że zostaniecie milionerami. Ponieważ większość tych opowieści i przepowiedni się zapewne nie sprawdzi. Jeśli chcecie znaleźć więcej kryptowalut to polecamy zestawienie dostępne na stronie coinmarketcap.com w którym zebrane są setki różnych projektów wraz z kapitalizacją i wykresami.

Podsumowanie – jak i gdzie kupić kryptowaluty?

W tym artykule postarałem się zebrać dla was możliwie dużą ilość ciekawych i innowacyjnych projektów szyfrowanych walut cyfrowych. Przede wszystkim koncentrowałem się na walutach elektronicznych, które w moim subiektywnym odczuciu i opinii, mają największy potencjał rozwoju i cieszą się największą popularnością. Dlatego przedstawiłem i opisałem i tylko kilkanaście podczas gdy możliwych do zakupu kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc, a kolejne wchodzą do obiegu. Oczywiście nie są to wszystkie kryptowaluty, a jedynie te nieco bardziej znane, popularne lub posiadające duży potencjał na przyszłość.

Mam nadzieję, że ten artykuł udzielił wam pełnej i wyczerpującej informacji na temat tego jak i gdzie kupić kryptowaluty za złotówki krok po kroku oraz za inne waluty fiducjarne FIAT oraz zwrócił uwagę na te projekty, które są godne waszego zainteresowania tak byście błądzili w gąszczu różnych informacji. Oczywiście nie mogę wprost i jednoznacznie wskazać, które projekty zyskają na wartości i zostaną z nami na długie lata. W związku z tym, że nikt nie zna przyszłości, a tym samym przyszłości poszczególnych projektów zalecam wam szczególną ostrożność. Podsumowując życzę wam wielu trafnych decyzji inwestycyjnych oraz tego aby hossa i wzrosty cen trwały jak najdłużej ponieważ w ten sposób prawdopodobnie zarobicie więcej.

Powiązane wpisy, które mogą Cię zainteresować

Klauzula informacyjna

Treści zawarte na stronie internetowej gielda-kryptowaluty.pl mają charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i nie są poradą inwestycyjną. Opinie wyrażane na naszym portalu internetowym są refleksją subiektywnych przemyśleń twórcy i nie mogą być traktowane jako profesjonalne rekomendacje inwestycyjne, zgodnie z prawem Polski i Unii Europejskiej. Te dane nie są profilowane pod konkretnego inwestora, nie biorą pod uwagę jego indywidualnych celów, sytuacji ekonomicznej czy oczekiwań.

Twórca oraz zarządzający serwisem nie przyjmują na siebie odpowiedzialności za wybory dokonywane przez odwiedzających na podstawie treści opublikowanych. Przed podjęciem inwestycji zaleca się konsultację z profesjonalnym doradcą finansowym. Celem tego artkuły jest poinformowanie czytelnika gdzie kupić kryptowaluty za złotówki PLN oraz jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN co dla wielu początkujących inwestorów jest ważne.

Materiały publikowane są w celach dydaktycznych i mają na celu dostarczenie elementarnej wiedzy dotyczącej rynku kryptowalut. Nie zapewniamy pełności ani precyzji przedstawianych danych, a wszelkie działania inwestycyjne należy rozważyć po dokładnym zbadaniu tematu i ewentualnej rozmowie z ekspertem finansowym.