Giełda kryptowalut Poloniex odbudowuje się po wykorzystaniu luki, które kosztowało 125 milionów dolarów.

Giełda kryptowalut Poloniex odbudowuje się po wykorzystaniu luki, które kosztowało 125 milionów dolarów.

Giełda kryptowalutowa Poloniex jest bliska całkowitego wyleczenia po exploicie wartym 125 mln USD.
Firma zajmująca się audytem bezpieczeństwa jest na końcowym etapie procesu audytu i weryfikacji bezpieczeństwa Poloniex.

Poloniex przygotowuje się do ponownego uruchomienia usług wpłat i wypłat na swojej platformie niecały tydzień po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa Poloniex powiedział w swojej najnowszej aktualizacji, że większość prac konserwacyjnych została zakończona, a giełda kryptowalut działa teraz płynnie.

Platforma ogłosiła, że nawiązała współpracę z wiodącą w branży firmą zajmującą się audytem bezpieczeństwa i jest obecnie na końcowym etapie procesu audytu i weryfikacji bezpieczeństwa.

Po pomyślnym zakończeniu audytu Poloniex poinformował, że natychmiast przywróci usługi wpłat i wypłat. Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, proces oceny trwa i oczekuje się, że potrwa jeszcze kilka dni. W odpowiedzi na obawy dotyczące usług wpłat i wypłat Poloniex, z przyjemnością informujemy, że proces przywracania jest prawie zakończony, a platforma działa obecnie płynnie.

Poloniex został zaatakowany 10 listopada przez nieznanych napastników, którzy specjalnie zaatakowali gorące portfele platformy, co spowodowało utratę 125 milionów dolarów w 175 kryptowalutach.
Justin Sun, założyciel firmy Tron, która przejęła Poloniex w 2019 r., przyznał się do naruszenia bezpieczeństwa w publicznym oświadczeniu i ogłosił 5% nagrodę za biały kapelusz, wzywając atakujących do zwrotu skradzionych środków.
Dyrektor ujawnił również, że sprawcy zaatakowali różne portfele na wielu blockchainach, co wskazuje na wyrafinowaną strategię.
Portfele Poloniex posiadają obecnie tylko 175 tokenów o równowartości 10 000 USD. Poznaj na prawdę bezpieczne platformy i miejsca gdzie i jak łatwo kupisz kryptowaluty za PLN. Przeczytaj nasz artykuł.

 

Dodaj komentarz