Gdzie i jak kupić Lisk?

Jak i gdzie kupić Lisk (LSK) za złotówki, euro i dolary?

Kryptowaluta Lisk jest na pewno jedną z najpopularniejszych walut elektronicznych w Polsce. Czym tak właściwie jest cyfrowa waluta Lisk (LSK) i czym różni się od innych?

Lisk to dość młoda wirtualna waluta. Do obrotu na giełdy weszła  w kwietniu 2016 roku. Lisk to przede wszystkim otwarta platforma programistyczna udostępniająca tzw. Software Development Kit (SDK) – framework napisany w języku JavaScript. Umożliwia to wdrożenie własnej sieci blockchain obok głównej sieci Lisk (łańcuchy boczne). Ciekawostką jest, że przy produkcji kryptowaluty Lisk zaangażowanych jest wielu Polaków. W ostatnich tygodniach przechodzi transformację wewnętrzną. Dodatkowo Lisk stopniowo pnie się w górę rankingu najlepszych i najbardziej innowacyjnych walut cyfrowych. Kupno Lisk możliwe jest na polskiej giełdzie kryptowalut Zonda oraz na wielu międzynarodowych dużych giełdach (informacje poniżej).

Polska giełda bitcoin i giełda kryptowalut Zonda – rejestracja:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Lisk-LSK-kryptowaluta
Kupno-Lisk

Dlaczego kupno kryptowaluty Lisk?

Tworzenie tzw. bocznych łańcuchów daje developerom bardzo duże możliwości tworzenia własnych monet czy aplikacji działających w oparciu o tą sieć. Obecnie kryptowaluta Lisk jest po rebrandingu a jej twórcy mają ambitne plany rozwoju tego ekosystemu. Docelowo Lisk ma być alternatywną platformą dla Ethereum. Wynika to z tego, że daje podobne możliwości jednak jest znacznie łatwiejszy dla programistów. Miejmy nadzieję, że nie jest to tylko gołosłowny copywriting.

W przypadku Lisk łańcuchy boczne to niezależne kryptograficznie księgi. Łączą się z łańcuchem głównym nie wpływając negatywnie na wydajność i szybkość głównego łańcucha. Dostarcza to interoperacyjności, takich jak np. przenoszenie i synchronizowanie tokenów między łańcuchami. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie tej waluty cyfrowej lisk.io

Kolejną kwestią jest to, że łańcuchy boczne (sidechains) w sieci Lisk dostarczają developerom najwyższy poziom skalowania sieci. Dostosowania do algorytmów konsensusu, śledzenia zasobów, a nawet wersji beta kryptografii i śledzenia zasobów. Zatem pisane programy dają znacznie większe możliwości niż dotychczas. Trzeba również zauważyć, że Lisk ma bardzo dobry e-marketing swoich działań.  

Darmowa rejestracja – polska giełda bitcoin i giełda kryptowalut – Zonda:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kryptowaluta-lisk-lsk

Kupno Lisk (LSK) jest możliwe także na kilku innych giełdach kryptowalut np. YoBit, CoinEgg, giełda Binance (największa światowa giełda kryptowalut) czy Bit-Z. Niestety na wszystkich tych giełdach kupno Lisk możliwe jest tylko za Bitcoina. Inne giełdy, które umożliwiają kupno kryptowaluty Lisk to np. Livecoin, BitBay (giełda bitcoin polska), Exrates, Bittrex (giełda Bitcoin) czy Huobi.

Kryptowaluta Lisk

Lisk jest młodą walutą elektroniczną i na pewno jeszcze nie należy do grona najpopularniejszych na rynkach światowych (tak jak pisaliśmy inaczej jest w Polsce gdzie ta waluta elektroniczna wzbudziła spore zainteresowanie inwestorów w ostatnich miesiącach). Jednak warto zainteresować się kupnem Lisk gdyż na pewno posiada spory potencjał i wśród wielu inwestorów uchodzi za jedną z najciekawszych kryptowalut.

Jak widzisz kupno Lisk wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać na początku. Na naszej stronie przekazujemy również informacje gdzie kupić eos lub inne ciekawe kryptowaluty. 

Tą kryptowalutę oferuje polska giełda bitcoin Zonda

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

gdzie-kupić-lisk-kurs