Jak i gdzie kupić Ripple XRP?

Kupno Ripple XRP - jak i gdzie kupić?

Jak i gdzie kupić Ripple? Interesuje Cię zakup Ripple (XRP) za złotówki?

XRP (kiedyś Ripple) to jeden z podstawowych wyborów inwestorów, jeśli chodzi o kupno aktywów na rynku kryptowalut. Nic dziwnego – to jeden z 10 najpopularniejszych projektów, według rankingu kapitalizacji coinmarketcap.com. Co ciekawe, korzenie Ripple XRP sięgają jeszcze czasów, kiedy nikt nie słyszał o Bitcoinie – bo wówczas nie istniał.

Pierwszy prototyp sieci transakcyjnej Ripple powstał w 2004 roku – 5 lat przed „królem kryptowalut”. Jednak pierwsze transakcje w sieci Ripple z użyciem tokenów XRP miały miejsce dopiero w 2012 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że XRP od około dekady pozostaje jednym z największych graczy w branży, a ta stabilność powoduje, że wielu inwestorów chce kupić XRP. Ty też możesz to zrobić. Jak kupić XRP za złotówki?

Kupno Ripple umożliwia polska giełda kryptowalut – giełda Zonda. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i założyć bezpłatne konto na tej platformie.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Global

gdzie-kupić-ripple-xrp?
Jak-gdzie-kupić-Ripple-XRP

Dlaczego warto rozważyć kupno Ripple XRP?

Warto na wstępie wyjaśnić, że Ripple to nie to samo co XRP i RippleNet, a jednocześnie są to dwie rzeczy. W wyniku rebrandingu, który miał miejsce kilka lat temu, włodarze projektu sprostowali tę kwestię. Wcześniej token XRP oraz blockchain, na którym jest oparty, był zamiennie nazywany „Ripple”. Ripple to nazwa firmy odpowiedzialnej za wszystkie te rzeczy, a jednocześnie nazwa całego protokołu transakcji, który nie ogranicza się jedynie do kryptowalut. To protokół płatności (nazywany bywa także Ripple Transaction Protocol (w skrócie RTXP)), który nie jest typowym rozwiązaniem blockchain ale działa w oparciu o łańcuch bloków XRP.

Dlaczego Ripple wzbudza takie zainteresowanie, a inwestorzy nadal skłaniają się do kupna tokenów XRP? Zapewne dlatego, że blockchain XRP jest wielokrotnie szybszy (przetwarzanie transakcji trwa kilka sekund) oraz tańszy w użytkowaniu, niż łańcuchy bloków innych kryptowalut. Nie bez znaczenia jest także to, że korzysta już z niego wiele znanych i cenionych instytucji finansowych (Santander, UniCredit czy Narodowy Bank Abu Dhabi). Oprócz tego planują go wdrożyć również banki w Japonii. Mimo iż XRP jest tylko pojedynczym narzędziem całego protokołu płatności, token niejako reprezentuje wartość całego projektu i firmy Ripple – inwestorzy rozumieją tokeny XRP, jako poddane prawu rynku „udziały” w tym przedsięwzięciu.

Jeśli zastanawiasz się gdzie i jak kupić Ripple XRP za złotówki PLN to wystarczy założyć bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda Global. Kliknij w poniższy przycisk i kup Ripple XRP już dziś.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę kryptowalut Zonda

Kupno Ripple
Kryptowaluta-Ripple

Token i blockchain XRP a sieć RippleNet

Należy wyjaśnić jeszcze kwestię RippleNet. To kolejny element układanki. RippleNet to sieć przekazów pieniężnych, stworzona z myślą o transakcjach transgranicznych. RippleNet można porównać do SWIFT, ale firma Ripple ma ambicję wdrożyć swój system, jako globalny – użytkowany przez wszystkie państwa i niezależny. RippleNet wykorzystywane jest obecnie przez np. American Express do przekazywania transakcji bez użycia kart. Ponadto władze Ripple mają ambitne plany rozszerzenia partnerstw i podmiotów współpracujących (głównie z branży bankowej i finansowej) np. z MUFG (Japonia), BBVA (Hiszpania), SEB (Szwecja), Akbank (Indie), YES Bank (Indie), Axis Bank (Indie). 

Gdzie w tym wszystkim token i blockchain XRP? Łańcuch bloków XRP oraz token są wykorzystywane przez RippleNet jako pośrednik w transakcjach. Prosty przykład: chcę wysłać dolary z USA do Polski, więc korzystam z RippleNet. Usługa zamienia moje dolary na XRP, błyskawicznie przesyła je do Polski i tam z powrotem przewalutowuje tokeny XRP na dolary. Całość trwa oczywiście dużo szybciej, niż ma to miejsce w przypadku obecnie użytkowanych systemów rozliczeń pieniężnych – w czasie rzeczywistym.

Giełdy kryptowalut, które umożliwiają kupno Ripple XRP

Kupno kryptowaluty XRP jest możliwe na wielu wiodących giełdach kryptowalut. Kapitalizacja tokenu jest płynna, ale projekt – niezależnie czy w bessie czy w hossie – od lat znajduje się w czołówce rankingu kryptowalut. 

Analitycy w przypadku Ripple są zgodni. Jest to jedna z walut cyfrowych. która na długo zakorzeni się w naszych systemach płatniczych dlatego na pewno warto rozważyć jej kupno już dziś gdyż z czasem może zyskiwać na wartości. Biorąc pod uwagę, że projekt Ripple ma już konkretne komercyjne zastosowania obecnie stawia go na czele najciekawszych i najlepszych kryptowalut na świecieJeśli firma Ripple oraz ich produkty będą nadal rozwijać się w takim tempie inwestorzy na mogą być w przyszłości bardzo zadowoleni z kupna XRP Ripple.  Kolejne ich projekty potwierdzają, że mogą stać się najbardziej znaną cyfrową walutą. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu ripple.com

Aktualny online kurs XRP możecie znaleźć na osobnej dedykowanej podstronie.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę kryptowalut Zonda

gdzie-jak-kupić-ripple-xrp

Gdzie jeszcze można kupić XRP Ripple?

Kupno Ripple XRP jak również kupno kryptowalut możliwe jest na większości międzynarodowych platformach wymiany i handlu walutami elektronicznymi. Oprócz wspomnianej powyżej polskiej giełdy kryptowalut między innymi na tych giełdach:

Binance
OKEx
Cryptopia
Bittrex
Coinbase
BCEX
HitBTC (Bitcoin giełda)
ZB.COM
Simex
bitFlyer (daje możliwość zakupu Ripple za euro)
Bitstamp
Kraken (umożliwia zakup Ripple (XRP) za dolary)
KuCoin
Bitfinex (gdzie kupić Ripple za dolary)
Huobi
GDAX (obecna nazwa to Coinbase. Zakup Ripple (XRP) dostępne za USD)

Jak widzisz kupno Ripple XRP wcale nie jest takie trudne jak by się mogło wydawać. Teraz już wiesz dokładnie gdzie kupić Ripple (XRP). Zapraszamy również do lektury innych naszych artykułów z których dowiesz się np. gdzie kupić Litecoin albo inne kryptowaluty.

Te i inne waluty elektroniczne udostępnia polska giełda bitcoin Zonda

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę kryptowalut Zonda

Zakup Ripple (XRP) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Jak kupić Ripple (XRP)?

    Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jak możesz kupić Ripple XRP to zarejestrować się na giełdzie kryptowalut BitBay. Następnie po weryfikacji będzie możliwe dokonanie zakupu Ripple za złotówki lub inne waluty tradycyjne.

  • Gdzie kupić Ripple?

    Miejsc gdzie można kupić Ripple (XRP) jest wiele. W zasadzie ta kryptowaluta dostępna jest na większości lub wszystkich giełdach kryptowalut dlatego jego dostępność jest w zasadzie powszechna a zakup Ripple możliwy jest także za złotówki i inne waluty tradycyjne. 

  • Co to jest Ripple XRP?

    Jest to token jednego z najstarszych projektów, związanych z kryptowalutami, na świecie. Token XRP to wewnętrzna waluta rozliczeniowa sieci RippleNet oraz łańcucha bloków XRP.