Giełda Coinbase

Coinbase - opis giełdy

Giełda Coinbase to platforma internetowa służąca do wykonywania transakcji i przechowywania kryptowalut. W ofercie posiada najpopularniejsze waluty cyfrowe. Twórcy podczas zakładania platformy mieli na celu stworzenie otwartego systemu finansowego, który nie podlega kontroli żadnego państwa. Coinbase od 2012 roku z powodzeniem rozwija się i zyskuje coraz większą popularność. Jeśli chcesz już teraz założyć bezpłatne konto wystarczy kliknąć w ten przycisk, który bezpiecznie przeniesie cię do rejestracji na tej giełdzie kryptowalut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej giełdzie oraz jej możliwościach zapraszamy do lektury w dalszej części artykułu. Darmowa rejestracja na giełdzie Coinbase:

giełda kryptowalut i bitcoin coinbase

Giełda Coinbase – podstawowe informacje

Giełda Coinbase jest zaliczana do największych i najpopularniejszych giełd na świecie. Jak większość tego typu platform utrzymuje się z prowizji. Obecnie zatrudnia ponad tysiąc osób, które pracują nad płynnością serwisu i czuwają, by usługi były jak najlepszej jakości. Twórcy, nauczeni doświadczeniem, po tym, jak giełda padła ofiarą prób ataków hakerskich, przywiązują szczególną uwagę do bezpieczeństwa. Dużym atutem jest również to, że platforma jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu mogą korzystać z niej zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Coinbase oferuje możliwość handlu kryptowalutami przy pomocy walut tradycyjnych. Istnieje także osobna wersja Coinbase Pro, która oferuje bardziej zaawansowane narzędzia. 

giełda coinbase

Jakie usługi są dostępne na giełdzie Coinbase?

Coinbase może pochwalić się przede wszystkim szerokim wyborem kryptowalut. Najpopularniejszymi są Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash, jednak można znaleźć tam również takie waluty cyfrowe, jak: XRP, Zcash, Dash, Orchid czy Chainlink.
Oprócz standardowych narzędzi do wykonywania transakcji Coinbase oferuje także wiele dodatkowych funkcji. To miejsce przystosowane i do użytkowników indywidualnych, i do większych instytucji. Autorzy udostępnili między innymi ustawienia API, które są dużym ułatwieniem dla zainteresowanych – pozwalają między innymi na zaprogramowanie zakupu lub sprzedaży określonej kryptowaluty po upłynięciu konkretnego czasu. Na platformie dostępne są również regularnie aktualizowane notowania. Pozwala to na sprawdzenie kursów z ostatniej godziny, doby, tygodnia, miesiąca lub roku. Coinbase posiada w ofercie także między innymi własny portfel oraz, co ciekawe, możliwość zarabiania kryptowalut poprzez uczenie się o nich.

wykresy

Czy platforma Coinbase jest bezpieczna?

W trakcie rozwoju twórcy Coinbase zmagali się z problemami ze strony hakerów. To pomogło im jednak w wypracowaniu szczelnego, bezpiecznego systemu, dzięki któremu obecnie Coinbase uważa się za jedną z najbezpieczniejszych platform transakcyjnych. Po pierwsze każde konto chronione jest przez uwierzytelniane dwuskładnikowe. Oznacza to, że poza podaniem loginu i hasła, platforma będzie wymagać również podania unikalnego kodu wysyłanego wiadomością tekstową na podany wcześniej numer telefonu. Można skorzystać także z innej formy weryfikacji, na przykład z Google Authenticator czy Microsoft Authenticator. Jeśli serwer odnotuje wejście na konto z adresu publicznego innego niż ten zapisany podczas rejestracji, użytkownik zostanie o tym natychmiastowo powiadomiony.

98 procent wszystkich środków zgromadzonych przez klientów Coinbase jest przechowywanych offline. To daje gwarancję, że aktywa są w pełni zabezpieczone przed atakami hakerskimi. Dla użytkowników Coinbase Pro stworzono także funkcję Multisig Vault, czyli potrójne zabezpieczenie: za pomocą klucza publicznego, klucza platformy oraz zaszyfrowanego klucza przedsiębiorcy. Podczas wykonywania transakcji należy podać ten ostatni oraz jeden z dwóch pozostałych.

aplikacja mobilna giełdy coinbase

Historia Coinbase

Platforma została stworzona przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama w czerwcu 2012 roku. Początkowo współpracował z nimi również Ben Reeves, współzałożyciel Blockchain.info, jednak różnice przekonań sprawiły, że zrezygnował z udziału w projekcie. Niedługo potem zespół trafił do programu dla początkujących firm Y Combinator. Już po czterech miesiącach od startu, w październiku 2012 roku, uruchomili usługę kupna i sprzedaży kryptowalut za pomocą przelewów bankowych. Dzięki pomocy inwestorów platforma szybko się rozwijała i w 2014 roku obsługiwała milion użytkowników. Jedną z nowych usług była między innymi możliwość przetwarzania płatności walutami cyfrowymi przez popularne platformy płatnicze, takie jak PayPal czy Stripe.
W 2016 roku nazwę Coinbase Exchange zmieniono na Global Digital Asset Exchange (GDAX), a dwa lata później na Coinbase Pro. W 2020 roku twórcy wprowadzili kolejną przełomową usługę – możliwość płatności kartami debetowymi Visa. Obecnie Coinbase jest największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych pod względem wysokości wolumenu obrotów.

Podsumowanie - giełda Coinbase

Platforma Coinbase oferuje rozbudowane narzędzia do handlu i analizy akcji giełdowych, oferuje także szeroki wybór walut cyfrowych. Strona jest prosta w obsłudze, a jednocześnie zawiera wszystkie niezbędne funkcje. Z powodzeniem od lat działa na rynku i stale się rozwija, dodając nowe usługi i poprawiając ich jakość. Dodatkowo dobrze przemyślany system zabezpieczeń gwarantuje, że zgromadzone środki są bezpieczne. To godne polecenia miejsce dla początkujących i profesjonalnych handlarzy kryptowalut.

Giełda Coinbase – pytania i odpowiedzi (FAQ)

Jak założyć konto na giełdzie Coinbase?

Założenie konta na giełdzie Coinbase wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz przejścia weryfikacji tożsamości. Podczas rejestracji podaje się takie dane, jak: imię i nazwisko, login i hasło, adres e-mail oraz numer telefonu. Na tym etapie trzeba także zdecydować, czy profil ma być kontem indywidualnym czy biznesowym.

Co jest potrzebne do założenia konta na giełdzie Coinbase?

By założyć konto na giełdzie Coinbase, trzeba mieć ukończone 18 lat. Potrzebny będzie także dokument tożsamości do przeprowadzenia weryfikacji, a także aktywny numer telefonu i najnowsza wersja przeglądarki internetowej.

Czy Coinbase wymaga weryfikacji tożsamości?

Tak, Coinbase prosi o weryfikację tożsamości, by zapobiegać włamaniom na konto. Dokumenty są weryfikowane za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Kopie dokumentów wysyłane pocztą elektroniczną nie są akceptowane.

Jakie dokumenty są potrzebne do weryfikacji tożsamości?

W Polsce wymaga się dokumentu tożsamości wydawanego przez rząd. Dokument musi posiadać zdjęcie. Może to być na przykład dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo potrzebny jest również dokument potwierdzający dane i adres zamieszkania jak np. wyciąg z karty kredytowej, rachunek za prąd lub gaz. Nie są akceptowane natomiast taki dokumenty, jak: karty paszportowe, legitymacje szkolne, dowody wojskowe, identyfikatory medyczne czy zezwolenia na pobyt. Na terenie Stanów Zjednoczonych akceptowane są paszporty wydawane przez rząd oraz inne dokumenty tożsamości wydawane przez stan, na przykład dowód osobisty lub prawo jazdy.

Czy konto na giełdzie Coinbase jest darmowe?

Założenie i prowadzenie konta na giełdzie Coinbase jest w pełni bezpłatne. Opłaty naliczają się w momencie wykonywania transakcji – giełda, tak jak większość tego typu platform, utrzymuje się z prowizji.

Gdzie zarejestrowana jest giełda Coinbase?

Główna siedziba firmy Coinbase znajduje się w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych.

Kto jest założycielem Coinbase?

Platforma Coinbase powstała z inicjatywy Briana Armstronga, który wcześniej pracował jako inżynier w przedsiębiorstwie Airbnb, oraz Freda Ehrsama, byłego tradera międzynarodowego banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Początkowo pracował z nimi również Ben Reeves, współzałożyciel usługi Blockchain.info, jednak zakończył współpracę z projektem z powodu nieporozumień.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 5 / 5. Licznik głosów 2

Oceń artykuł jako pierwszy!