Najlepsze kryptowaluty 2024 – ranking

Ciekawi Cię jakie są najlepsze kryptowaluty i tokeny?

Zdarza się, że zadajecie nam pytanie “jakie są najlepsze kryptowaluty?”. W odpowiedzi na to pytanie przedstawiamy wam nasz autorski najnowszy ranking prezentujący najlepsze kryptowaluty 2024. Przygotowanie kompleksowego i w pełni rzetelnego oraz aktualnego rankingu kryptowalut, który prezentuje tylko te najlepsze kryptowaluty i tokeny, nie jest łatwe. Ten artykuł nie jest poradą  inwestycyjną, a naszą subiektywną oceną. Każdy z was musi być świadomy ryzyka inwestowania w kryptowaluty.

najlepsze-kryptowaluty

Aktualizacja 2024 - najlepsze kryptowaluty i tokeny - nasz ranking

Jeśli już teraz chcecie kupić najlepsze kryptowaluty na świecie, które w większości opisane są w tym artykule i rankingu to zarejestrujcie bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda lub Binance. Pamiętaj jednak przed zakupem zawsze zrób samodzielny reaserch projektu kryptowalutowego.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Crypto

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Bitcoin BTC

Ranking najlepszych kryptowalut i tokenów otwiera oczywiście pierwsza kryptowaluta czyli Bitcoin. Tego projektu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest pierwszą pełnoprawną kryptowalutą, stworzoną przez Satoshiego Nakamoto – anonimowego twórcę lub zespół twórców. Obecnie jest najbardziej znaną i rozpoznawalną kryptowalutą na świecie o najwyższej wartości wyrażanej w walutach FIAT.

Bitcoin-kupno-pln

Ethereum ETH

Ethereum jest bardzo znanym projektem niezwykle utalentowanego człowieka jakim jest niewątpliwie Vitalik Buterin. Platforma Ethereum jest największym projektem, który rozwija funkcjonalności smartcontractów oraz aplikacji opartych o blockchain. Sieć Ethereum, charakteryzując się nie tylko walutą, jaką jest Ether (ETH), ale także bogactwem różnorodnych tokenów, znanych jako tokeny ERC-20, umożliwia realizację kompleksowych projektów i inicjatyw. Wymieniając najlepsze kryptowaluty oraz tworząc ich rankingi już od wielu lat Ether znajduje się w ich czołówce.

kupno-ethereum

XRP Ripple

XRP, będący natywnym tokenem Ripple, zapewnia ekstremalnie szybkie i efektywne przetwarzanie transakcji, co wyróżnia go na tle innych kryptowalut. Jednocześnie, niezwykła skalowalność sieci oraz zdolność do przetwarzania 1500 transakcji na sekundę stawiają go w jednym szeregu z tradycyjnymi systemami płatniczymi, takimi jak Visa. Bardzo niskie opłaty za transakcje sprawiają, że XRP jest atrakcyjny również dla mikrotransakcji, co rozszerza jego użyteczność i dostępność na globalnym rynku. Wprowadzenie technologii RippleNet, integrującej różnorodne sieci płatnicze, umożliwia błyskawiczne, przejrzyste i niezawodne międzynarodowe przelewy.

xrp Ripple

Binance Coin BNB

To projekt stworzony przez giełdę Binance aby dać możliwość handlu z niższymi prowizjami dla swoich klientów. Biorąc pod uwagę, że giełda ciągle pozyskuje tysiące użytkowników każdego dnia, tym samym jej kryptowaluta cieszy się olbrzymią popularnością wśród użytkowników tej giełdy. W ten sposób ma realne zastosowanie dla setek tysięcy, jak nie milionów użytkowników na całym świecie. Token BNB również jest używany w Binance Smart Chain – równoległej sieci blockchain, która zezwala na tworzenie aplikacji zdecentralizowanych i umożliwia przeprowadzanie inteligentnych kontraktów. Należy również wspomnieć, że Binance regularnie przeprowadza spalanie BNB, redukując podaż tokena, co z teoretycznej perspektywy może wpłynąć na jego wartość.

jak-gdzie-kupić-binance-coin

Kup najlepsze kryptowaluty i tokeny 2024

Możesz już teraz łatwo, szybko i wygodnie kupić najlepsze kryptowaluty i tokeny 2024 opisane w tym rankingu. Wybierz jedną z giełd – Zonda Crypto lub Binance i załóż darmowe konto!

Ciąg dalszy rankingu najlepszych kryptowalut i tokenów!

W naszym subiektywnym rankingu, który dla was przygotowaliśmy zebraliśmy wiele różnych ciekawych projektów. Ciężko jednak jest je sklasyfikować w postaci miejsc np. od 1 do 10. Każda z wymienianych kryptowalut nieco różni się od innych projektów technologią, pomysłem czy zastosowaniami. To sprawia, że w zasadzie wszystkie opisane przez nas kryptowaluty należą do najlepiej ocenianych przez autora tego zestawienia.

Enjin Coin - najlepszy token dla graczy!

Wielu graczy już go zna od dawna. To obecnie jeden z najbardziej popularnych i najlepszych tokenów dla graczy. Ma zastosowanie w wielu grach, można za niego kupować, wymieniać przedmioty oraz co najważniejsze możesz zdobywać ten token grając w gry! Niesamowite prawda? Enjin Coin obecnie posiada już bardzo dużą społeczność. Dołączysz do niej? Enjin Coin (ENJ), z głęboko zakorzenioną pozycją w przemyśle gier wideo, oferuje rozwiązania dla zarządzania aktywami wirtualnymi. Wykorzystuje technologię blockchain, aby umożliwić tworzenie i zarządzanie tokenami non-fungible (NFT), które mogą być wykorzystywane we wnętrzu różnych platform i gier. 

kupno-tokena-Enjin

Tron TRX

TRON to projekt uczestniczy w ambitnej idei budowy internetu 3.0. Sieci z dostępem do szerokiej, darmowej rozrywki opartej o blockchain. Liderem projektu jest Justin Sun, który niedawno przejął BitTorrent – aplikację peer-to-peer, która umożliwia zdecentralizowane dzielenie się plikami w sieci. TRON można też anonimowo kupić lub sprzedać za gotówkę w jednym z 230 bitomatów Shitcoins.club. Operator o rebelianckiej nazwie czasem obniża prowizje na TRX w ramach promocji, oferując tę kryptowalutę bez prowizji. Sprzedaj ją na stronie operatora Bitomaty, a następnie odbierz gotówkę w najbliższym bankomacie kryptowalut w Twoim mieście.

kupno-Tron-TRX-kurs

Solana SOL - jedna z najlepszych kryptowalut 2024

Projekt Solana rysuje się na rynku kryptowalut jako wyjątkowo skalowalna i szybka platforma blockchain, oferującą imponujące 65 000 transakcji na sekundę (TPS) bez konieczności korzystania z mechanizmów warstwy drugiej. Architektura Proof of History (PoH) i Proof of Stake (PoS) współpracują, aby zminimalizować opóźnienia i maksymalizować przepustowość, udostępniając przy tym decentralizowane rozwiązanie, które jest w stanie konkurować z tradycyjnymi, scentralizowanymi bazami danych. Solana jest domem dla szerokiej gamy projektów, w tym wielu DeFi, NFT, oraz aplikacji web3, dzięki czemu łączy różne aspekty kryptowalutowego ekosystemu, sprzyjając współpracy i innowacjom. Projekt posiada również potężne wsparcie inwestorów i silne partnerstwa.

Solana SOL-najlepsze-kryptowaluty

Polygon MATIC

Projekt Polygon (MATIC) zdobywa uznanie w przestrzeni blockchain dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów skalowalności i opłat na sieci Ethereum. Tworzy „internet blockchainów”, oferując interoperacyjność pomiędzy różnymi sieciami oraz stanowiąc framework dla budowania i łączenia sieci typu blockchain, które są kompatybilne z Ethereum. Unikatowe i elastyczne rozwiązanie Polygon pozwala na budowanie zarówno samodzielnych sieci blockchain, jak i sieci, które mogą być anektowane do rozwijającej się sieci Ethereum, co znacząco poszerza spektrum możliwości dla deweloperów.

zakup-Polygon-MATIC-PLN

Gdzie kupić najlepsze kryptowaluty i tokeny z tego rankingu?

Jak już pisaliśmy wcześniej najłatwiej i najprościej będzie kupić najlepsze kryptowaluty oraz tokeny na solidnych platformach takich jak Zonda Crypto czy Binance. Oprócz projektów wymienionych w tym rankingu znajdziesz na tych giełdach także wiele więcej… setki różnych tokenów i altcoinów, które mogą Cię zainteresować.

Cardano ADA

Cardano (ADA) jest projektem godnym uwagi, skupiającym się na zrównoważonym rozwoju technologii blockchain z unikalnym podejściem naukowym i badawczym. Współzałożyciel Ethereum, Charles Hoskinson, idzie o krok dalej z Cardano, stworzył od podstaw systemem Proof-of-Stake (PoS) zwanym Ouroboros, który nie tylko poprawia skalowalność, ale także zabezpiecza sieć przy niższym zużyciu energii. Cardano ma również solidny system inteligentnych kontraktów, który umożliwia programistom tworzenie umów z aplikacjami rozproszonymi (DAPP), ale z wysokim poziomem bezpieczeństwa i wydajności. Cardano jest również znany ze swojego zaangażowania w projekty społeczne i edukacyjne, szczególnie w krajach rozwijających się, takich jak Afryka, gdzie technologia blockchain może być katalizatorem pozytywnych zmian.

jak-gdzie-kupić-cardano

Litecoin LTC

Stworzony przez Charliego Lee w 2011 roku, Litecoin (LTC) z technicznego punktu widzenia jest oparty na kodzie źródłowym Bitcoin, ale istnieją pewne znaczące różnice, takie jak skrócenie czasu generowania bloków do 2,5 minuty. Litecoin wykorzystuje również algorytm Scrypt w procesie wydobycia, co przyczynia się do demokratyzacji procesu wydobycia i umożliwia uczestnictwo małym górnikom. Zaprojektowany jako lekka wersja Bitcoin, Litecoin jest często używany do mniejszych przekazów pieniężnych i zakupów, ponieważ oferuje bardziej wydajne i opłacalne transakcje. Warto również zauważyć, że Litecoin był jedną z pierwszych kryptowalut, które przyjęły technologię Segregated Witness (SegWit) i pierwszą, która przeprowadziła transakcję Atomic Swap. W miarę wzrostu ekosystemu Litecoin, aktywnie eksploruje i wdraża nowe technologie, takie jak Lightning Network.

gdzie-jak-kupic-ltc-litecoin

Inne ciekawe kryptowaluty i tokeny przez wielu uznawanych za najlepsze

Z pośród innych najciekawszych projektów z pewnością warto zwrócić także uwagę na następujące projekty:

NEO

Lisk (LSK)

Stellar (XLM)

ChainLink (Link)

UniSwap (UNI)

Polkadot (DOT)

Do tego rankingu najlepszych kryptowalut i tokentów można dołączyć także kilka innych ciekawych kryptowalut i tokenów np. Monero XMR, Maker, Dogecoin.

NEO-kurs
Lisk-LSK-kryptowaluta

Stellar Lumens (XLM)

Stellar to otwarty projekt, który ma na celu stworzyć platformę podobną w działaniu do Western Union, jednak tańszą i zdecentralizowaną. Za pośrednictwem platformy Stellar możemy przesyłać waluty fiducjarne oraz kryptowaluty. Wszystko to z wykorzystaniem waluty pośredniej, czyli „Lumenów” Stellara (XLM).

Lisk (LSK)

Lisk to kryptowaluta z polskimi akcentami, jest kolejną platformą umożliwiającą tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w oparciu o blockchain. Misją projektu Lisk jest zwiększenie dostępu do technologii blockchain dla zwykłych ludzi. Otwarto-źródłowa platforma została napisana we względnie prostym języku Java Script, dzięki czemu jest bardziej dostępna dla szerszej grupy ludzi. 

Neo (NEO)

Nie to nie ten Neo, który zna jako postać z tapety na ścianę lub filmu, a projekt blockchain. Neo to chiński projekt będący niegdyś głównym konkurentem Ethereum wśród platform oferujących inteligentne kontrakty. Neo kieruje się oraz ma na celu spełnić wizję masowej adopcji blockchain na świecie. Ten projekt nadal znajduje się poza TOP 5 rankingu zbierającego najlepsze kryptowaluty 2024

Podsumowanie

Obiektywne określenie i zdefinowanie warunków oceny walut cyfrowych jest prawie nierealne. Zawsze znajdzie się ktoś kto podważy nasze opinie, oceny i koncepcje. Podobnie ma się sprawa gdy przychodzi wybrać najlepsze kryptowaluty. Jeśli chcecie poznać naszą opinię. To my dobrze oceniamy kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt projektów. Jeśli poszukujecie większej ilości inspiracji to polecamy zerknąć na stronę coinmarketcap.com gdzie znajdziecie szerokie zestawienie większości kryptowalut dostępnych na świecie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wam w wyborze właściwych projektów do inwestycji. Musicie jednak pamiętać, że wymienione kryptowaluty musicie poddać samodzielnej analizie i ocenie, a ten artykuł nie jest w żadnym przypadku poradą inwestycyjną. Ta publikacja to jedynie nasza subiektywna opinia i zestawienie. Nie będziemy ponosili odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu. Powyższy artykuł nie stanowi doradztwa inwestycyjnego! Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo ryzykowne i może prowadzić do utraty całości zainwestowanego kapitału!