Najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021 – ranking

Nowy ranking - najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021

Ciekawi Cię jakie są najlepsze kryptowaluty?

Często zadajecie nam pytanie “jakie są najlepsze kryptowaluty?”. W odpowiedzi na to pytanie przedstawiamy wam najnowszy ranking prezentujący najlepsze kryptowaluty 2019 i 2020 (poniżej). Oparty został o raporty chińskich instytucji rządowych. Jednostka podległa chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych – Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID) – przygotowała niedawno pierwszy ranking najlepszych kryptowalut w 2019, a następnie kolejne.

Jak zapewne się domyślacie przygotowanie kompleksowego i w pełni rzetelnego rankingu kryptowalut, który prezentuje tylko te niewątpliwie najlepsze kryptowaluty, nie jest takie proste. Na fali hossy z 2017 roku powstało prawie 2000 różnych projektów, które dziś już podupada. 

Ranking kryptowalut – jakie są najlepsze kryptowaluty w 2020 roku?

W ostatnich rankingach przygotowywanych przez ten podmiot miały miejsce spore zmiany. Jednak próżno ich szukać na najwyższych miejscach. Tutaj niewiele się zmienia w stosunku do rankingu najlepszych kryptowalut 2018. Pierwszem miejsce zajmuje kryptowaluta EOS, drugie Ethereum. Sporą niespodzianką jest znalezienie się na podium w rankingu najlepszych kryptowalut 2020 – Ontology, która zdetronizowała BitShares.

Na czwarte miejsce wskoczyła szyfrowana waluta elektroniczna – GXChain co też wydaje się być sporym zaskoczeniem. Inną pozytywną niespodzianką jest spory awans kryptowaluty NULS. Wcześniej ta kryptowaluta plasowała się w okolicach 18 czy 19 miejsca. Obecnie jest na 6 miejscu w rankingu najlepszych kryptowalut 2020 i przeskoczyła ona znajdującą się na 7 miejscu, chińską kryptowalutę NEO.

Giełda kryptowalut Binance – rejestracja:

Najlepsze kryptowaluty ranking
ranking kryptowalut
kryptowaluty

Najlepsze kryptowaluty 2020 – pełny ranking

Kolejna walutę cyfrowa, która zdecydowanie zaskoczyła negatywnie w najnowszym chińskim rankingu najlepszych kryptowalut w 2020 jest Lisk. Wypadł on z pierwszej 10 i obecnie znajduje się na 12 miejscu. Pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta czyli Bitcoin znajduje się na 15 miejscu. Jeśli chodzi o inne „popularne” kryptowaluty to Litecoin ponownie osuwa się w tym rankingu.
W samym rankingu zmieniono nieco kryteria oceny. Obecnie jednym z ważniejszych jest ocena przepustowości samego łańcucha. Może właśnie dlatego nastąpiło tak wiele zmian w tym rankingu?

Mamy nadzieję, że powyższy ranking pomoże Wam w wyborze najlepszych kryptowalut w 2020 oraz wpłynie na właściwe decyzje inwestycyjne. Jeśli interesuje Was kupno kryptowalut takich jak Litecoin, Ethereum, Lisk lub po prostu zakup Bitcoina to wystarczy zarejestrować się na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay.

Zachęcamy również do śledzenia postępu i wcześniejszych klasyfikacji i rankingów najlepszych kryptowalut w 2018 roku. Dzięki temu będziecie mieli pełny obraz jak rozwijają się poszczególne projekty.

Większość część wyżej wymienionych walut cyfrowych możesz kupić tylko na największej platformie handlu i wymiany kryptowalut Binance. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Możesz od razu zarejestrować się na Binance.

Obiektywne określenie i zdefinowanie warunków oceny walut cyfrowych jest prawie nierealne. Zawsze znajdzie się ktoś kto podważy nasze opinie, oceny i koncepcje. Podobnie ma się sprawa gdy przychodzi wybrać najlepsze kryptowaluty. Jeśli chcecie poznać naszą opinię. To my dobrze oceniamy kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt projektów. 

Naszym zdaniem najlepsze kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, NEO, Enjin Coin, ChainLink i  Binance Coin

Najlepsze kryptowaluty 2021 - aktualizacja

Wiele wskazuje na to, że 2021 będzie rokiem odwilży na rynku kryptowalut. Strach, po niszczącej każde napotkane na swojej drodze profity bessie, powoli zaczyna ustępować. Warto zatem sprawdzić, jakie są najlepsze kryptowaluty w 2020 roku. Pomocnymi mogą okazać się zestawienia najlepszych wirtualnych monet. Najbardziej opiniotwóczym rankingiem niewątpliwie jest – przygotowany przez chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID) – Global Blockchain Technology Assessment Index.

Zestawienie obejmuje 35 najlepiej rokujących projektów blockchain oraz tokenów. Chińczycy oceniają przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę trzy kryteria – użyta technologia, możliwości zastosowania oraz kreatywność.15-sta edycja chińskiego rankingu kryptowalut przyniosła ze sobą zmiany, chociaż częściowo nie zmieniło się nic. 

EOS – najlepsza kryptowaluta zarówno w 2020 jak i 2021 roku

najlepsze kryptowaluty 2020

Kryptowaluta EOS nadal króluje w rankingu, zajmując jego 1. miejsce. Widać, że deweloperzy nie próżnują i wciąż stanowią rosnącą w siłę konkurencję dla Ethereum. Token EOS jest częścią platformy EOS.IO. Jest to protokół blockchain, będący podstawą dla zawierania inteligentnych umów. Rewolucyjny projekt został zbudowany, jako zdecentralizowany system operacyjny. EOS jest emulatorem wielu podzespołów, które znamy z fizycznych komputerów. Sieć, pobierając moc obliczeniową użytkowników, adaptuje ją, jako swoją, emulując procesory, karty graficzne, pamięć RAM oraz dysk twardy. Zasoby wirtualnych podzespołów są podzielone proporcjonalnie wśród posiadaczy EOS. Platforma umożliwia tworzenie aplikacji opartych o łańcuch bloków oraz zawieranie inteligentnych kontraktów.

gdzie kupić ethereum?

Ethereum (ETH)

Na drugim miejscu znajdziemy drugą, pod względem kapitalizacji rynkowej, kryptowalutę. ETH zamieniło się miejscem z TRON (TRX), który spadł o jedną pozycję w dół. Ethereum jest znanym wszem i wobec projektem Vitalika Buterina. Platforma Ethereum jest największym projektem, który rozwija funkcjonalności smartcontractów oraz aplikacji opartych o blockchain. Przykładem aplikacji działającej w oparciu o łańcuch bloków Ethereum jest gra CryptoKitties. Wymieniając najlepsze kryptowaluty oraz tworząc ich rankingi już od wielu lat ether znajduje się w ich czołówce. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie kupić Ethereum przeczytaj koniecznie ten artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego na temat cyfrowego srebra.

trx

TRON (TRX)

TRON ustępuje kryptowalucie Ethereum, spadając na miejsce 3 w chińskim rankingu. Projekt uczestniczy w ambitnej idei budowy internetu 3.0. Sieci z dostępem do szerokiej, darmowej rozrywki opartej o blockchain. Liderem projektu jest Justin Sun, który niedawno przejął BitTorrent – aplikację peer-to-peer, która umożliwia zdecentralizowane dzielenie się plikami w sieci. 

Kupno obu tych kryptowalut umożliwia giełda BitBay – klikając w ten przycisk możesz od razu założyć darmowe konto”

Inne najlepsze kryptowaluty – NULS (NULS)

Zaraz pod podium, zestawienia prezentującego najlepsze kryptowaluty 2020, mocno trzyma się niezwykle innowacyjny projekt NULS. W stosunku do poprzedniego rankingu, miejsce tej kryptowaluty utrzymuje się na 4. pozycji. Projekt opracował pierwszy na świecie modułowy blockchain, składający się z mikro-jądra oraz modułów. Taki system sprzyja łatwym aktualizacjom. Platforma NULS udostępnia swoim użytkownikom wirtualną maszynę, służącą do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Platforma jest wyposażona w interpretator i szeroką gamę języków programowania, do wyboru, więc nie ważne, którym językiem programowania operujemy. NULS korzysta z nowego protokołu konsensusu – Proof-of-Credit. A jeśli była by możliwość wykorzystać takie płatności na zakupy najlepszych programów dla firm jakie posiada sklep internetowy Comarch Optima. Wszystkie moduły i aktualne wersje na razie szybko nie będą dostępne do płatności w tej formie. Kto wie jednak może za parę lat.

Lisk (LSK)

Lisk (LSK)

Pomimo zawirowań w projekcie Lisk awansuje w nowym rankingu najlepszych kryptowalut o 2 miejsca w górę – z 7. na 5. Kryptowaluta z polskimi korzeniami jest kolejną platformą umożliwiającą tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w oparciu o blockchain. Misją projektu Lisk jest zwiększenie dostępu do technologii blockchain dla zwykłych ludzi. Otwarto-źródłowa platforma została napisana we względnie prostym języku Java Script, dzięki czemu jest bardziej dostępna dla szerszej grupy ludzi. Jeśli chcesz kupić Liska już teraz kliknij TUTAJ i załóż bezpłatne konto na giełdzie BitBay.

Neo (NEO)

Neo zyskuje 3 pozycje, wypychając kryptowalutę STEEM z 6. miejsca. Chiński projekt będący niegdyś głównym konkurentem Ethereum wśród platform oferujących inteligentne kontrakty. Neo kieruje się oraz ma na celu spełnić wizję masowej adopcji blockchain na świecie. Ten projekt nadal znajduje się poza TOP 5 rankingu zbierającego najlepsze kryptowaluty 2020.

Steem (STEEM) i inne najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021!

Steem to ciekawa kryptowaluta i ciekawy projekt. Inny niż wszystkie, bowiem na bazie blockchain Steem stworzono takie platformy jak Steemit i D.Tube. Steem określa się mianem społecznościowego łańcucha bloków, gdyż chce ona zastąpić znane dzisiaj portale – takie jak Facebook, YouTube etc. – podobnymi, ale zdecentralizowanymi. Blockchain może zapewnić bardzo duży poziom prywatności, której nie znajdziemy w dzisiejszym internecie. Może kiedyś obsługę walut elektronicznych będzie obsługiwał jakiś większy system ERP dla firm np. Comarch XL, który posiada kilka tysięcy polskich firm. Byłby to niewątpliwie przełom w takich sprawach. Dodatkowo duże firmy mają często duże możliwości serwerowe więc mogłyby teoretycznie także wydobywać kryptowaluty.

Bitshares (BTS)

W stosunku do poprzedniej edycji rankingu, Bitshares spadło o 3 pozycje w dół. Kryptowaluta została stworzona przez Daniela Larimera, współtwórcy takich projektów, jak omawiany już Steem oraz EOS. Projekt jest związany z następnej generacji rynkiem finansowym. Platforma umożliwia tworzenie inteligentnych monet oraz aktywów zabezpieczonych kryptograficznie. Ciekawe czy i kiedy standardem stanie się obsługa tych szyfrowanych walut elektronicznych przez ogólnodostępne urządzenia elektroniczne np. smartfony. Być może za parę lat będzie możliwe łatwe i wygodne kupowanie elektroniki użytkowej (odkurzacze, smartwatche, słuchawki lub tablety czy inne urządzenia dla domu typu smarthome) za takie najlepsze kryptowaluty. To okaże się w kolejnych latach. Być może nawet szybciej niż nam się wydaje. Póki co wszystko zmierza właśnie w tę stronę!

Bitcoin (BTC) – najstarsza ale czy najlepsza kryptowaluta 2021?

W poprzednim rankingu Bitcoin znalazł się poza pierwszą dziesiątką – na 11. miejscu. Tym razem jednak, król kryptowalut powraca do grona najlepszych. Bitcoina chyba nie trzeba przedstawiać. Jest pierwszą pełnoprawną kryptowalutą, stworzoną przez Satoshiego Nakamoto – anonimowego twórcę lub zespół twórców. Jak widać zestawienie obejmujące najlepsze kryptowaluty w 2020 nie mogło obyć się bez jej pierwotnej waluty cyfrowej.

Stellar Lumens (XLM)

Na ostatnim miejscu pierwszej dziesiątki prezentującej najlepsze kryptowaluty znalazł się Stellar. Jest to otwarty projekt, który ma na celu stworzyć platformę podobną w działaniu do Western Union, jednak tańszą i zdecentralizowaną. Za pośrednictwem platformy Stellar możemy przesyłać waluty fiducjarne oraz kryptowaluty. Wszystko to z wykorzystaniem waluty pośredniej, czyli „Lumenów” Stellara (XLM).
Pozostałe pozycje zostały uwzględnione na poniższym obrazku.

Pełny ranking prezentujący najlepsze kryptowaluty znajdziecie poniżej

A jakie są waszym zdaniem obecnie najlepsze kryptowaluty? 

Prześlijcie w komentarzach wasz własny ranking najlepszych kryptowalut na 2020 rok!

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 4.8 / 5. Licznik głosów 175

Oceń artykuł jako pierwszy!