Najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021 – ranking

Nowy ranking - najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021

Ciekawi Cię jakie są najlepsze kryptowaluty?

Często zadajecie nam pytanie “jakie są najlepsze kryptowaluty?”. W odpowiedzi na to pytanie przedstawiamy wam nasz autorski najnowszy ranking prezentujący najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021

Jak zapewne się domyślacie przygotowanie kompleksowego i w pełni rzetelnego rankingu kryptowalut, który prezentuje tylko te niewątpliwie najlepsze kryptowaluty, nie jest takie proste. Ten artykuł w żadnym przypadku nie stanowi porady inwestycyjnej w myśl obowiązujących przepisów prawa, a każdy z was powinien być świadomy ryzyka inwestowania w kryptowaluty. Powinniście również samodzielnie analizować poszczególne projekty zanim dokonacie zakupu.

Zapraszamy do sprawdzenia zebranych przez nas projektów w postaci rankingu najlepszych szyfrowanych walut elektronicznych. 

Jeśli już teraz chcecie kupić najlepsze kryptowaluty na świecie, które w większości opisane są w tym artykule to zarejestrujcie bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut BitBay lub Binance:

najlepsze kryptowaluty
kryptowaluty - gdzie można kupić

Ranking kryptowalut – jakie są najlepsze kryptowaluty w 2020 roku?

W naszym subiektywnym rankingu, który dla was przygotowaliśmy zebraliśmy wiele różnych ciekawych projektów. Jednak ciężko jest je sklasyfikować w postaci miejsc np. od 1 do 10. Każda z wymienianych kryptowalut nieco różni się od innych projektów technologią, pomysłem czy zastosowaniami. To sprawia, że w zasadzie wszystkie opisane przez nas kryptowaluty należą do najlepiej ocenianych przez autora tego zestawienia. Pierwsza pula projektów to:

Ethereum

Binance Coin

EOS

Enjin Coin

Tron TRX

Ethereum, EOS oraz Tron dostępne są na giełdzie kryptowaluty BitBay, natomiast wszystkie te kryptowaluty i tokeny dostępne są na największej światowej giełdzie kryptowalut Binance. Zdecyduj samemu, z której giełdy wolisz skorzystać. Kliknij poniżej i załóż darmowe konto.

Najlepsze-kryptowaluty-ranking
ranking kryptowalut

Ethereum (ETH)

Nasz ranking najlepszych kryptowalut i tokenów rozpoczynamy od jednego z najstarszych projektów i największych pod względem kapitalizacji rynkowej, kryptowalutę Ethereum/Ether/ ETH.

Ethereum jest bardzo znanym projektem niezwykle utalentowanego człowieka jakim jest niewątpliwie Vitalik Buterin. Platforma Ethereum jest największym projektem, który rozwija funkcjonalności smartcontractów oraz aplikacji opartych o blockchain.  Wymieniając najlepsze kryptowaluty oraz tworząc ich rankingi już od wielu lat ether znajduje się w ich czołówce. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie kupić Ethereum przeczytaj koniecznie ten artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego na temat cyfrowego srebra. To najczęściej wybierany blockchain użytkowy dla tworzenia innych tokenów. Korzysta z niego między innymi opisany niżej Enjin Coin. Jeśli interesuje was zakup Etheru możecie to zrobić rejestrując konto na BitBay lub Binance.

kupno ethereum
ethereum (eth)

Binance Coin (BNB)

To projekt stworzony przez giełdę Binance aby dać możliwość handlu z niższymi prowizjami dla swoich klientów. Biorąc pod uwagę, że giełda ciągle pozyskuje tysiące użytkowników każdego dnia, tym samym jej kryptowaluta cieszy się olbrzymią popularnością wśród użytkowników tej giełdy. W ten sposób ma realne zastosowanie dla setek tysięcy, jak nie milionów użytkowników na całym świecie.

jak i gdzie kupić binance coin

EOS – najlepsza kryptowaluta zarówno w 2020 jak i 2021 roku

Kryptowaluta EOS ciągle zajmuje wysokie miejsca w różnych rankingach najlepszych kryptowalut. Widać, że deweloperzy nie próżnują i wciąż stanowią rosnącą w siłę konkurencję dla Ethereum. Token EOS jest częścią platformy EOS.IO. Jest to protokół blockchain, będący podstawą dla zawierania inteligentnych umów. Rewolucyjny projekt został zbudowany, jako zdecentralizowany system operacyjny. EOS jest emulatorem wielu podzespołów, które znamy z fizycznych komputerów. Sieć, pobierając moc obliczeniową użytkowników, adaptuje ją, jako swoją, emulując procesory, karty graficzne, pamięć RAM oraz dysk twardy. Zasoby wirtualnych podzespołów są podzielone proporcjonalnie wśród posiadaczy EOS. Platforma umożliwia tworzenie aplikacji opartych o łańcuch bloków oraz zawieranie inteligentnych kontraktów.

kryptowaluta eos
najlepsze kryptowaluty 2020

Enjin Coin – najlepszy token użytkowy dla graczy

Wielu graczy już go zna od dawna. Nie znasz Enjin Coin? To obecnie jeden z najbardziej popularnych i najlepszych tokenów dla graczy. Ma zastosowanie w wielu grach, można za niego kupować, wymieniać przedmioty oraz co najważniejsze możesz zdobywać ten token grając w gry! Niesamowite prawda? Enjin Coin obecnie posiada już bardzo dużą społeczność. Dołączysz do nich? Obecnie Enjin Coin jest dostępny miedzy innymi na giełdzie kryptowalut Binance. Jeśli chcesz kupić najlepszy token oparty o protokół ERC20 sieci blockchain Ethereum to na pewno Enjin Coin jest wart Twojej uwagi.

kupno tokena Enjin
kupno enjin coin

TRON (TRX)

TRON to projekt uczestniczy w ambitnej idei budowy internetu 3.0. Sieci z dostępem do szerokiej, darmowej rozrywki opartej o blockchain. Liderem projektu jest Justin Sun, który niedawno przejął BitTorrent – aplikację peer-to-peer, która umożliwia zdecentralizowane dzielenie się plikami w sieci. 

Kupno kryptowaluty Tron (TRX) umożliwia za złotówki giełda BitBay – klikając w ten przycisk możesz od razu założyć darmowe konto:

kupno Tron TRX

Inne ciekawe kryptowaluty i tokeny przez wielu uznawanych za najlepsze

Z pośród innych najciekawszych projektów z pewnością warto zwrócić także uwagę na następujące projekty:

NEO

Lisk (LSK)

Bitcoin

Stellar (XLM)

ChainLink (Link)

Blockchain Poland (BCP)

UniSwap (UNI)

Polkadot (DOT)

Do tego rankingu najlepszych kryptowalut i tokentów można dołączyć także jedne z najstarszych i najbardziej znanych projektów czyli Litecoin oraz Ripple (XRP). Większość z nich opisujemy szczegółowo na naszej stronie internetowej.  Oprócz NEO wszystkie te kryptowaluty dostępne są do zakupu za złotówki na giełdzie BitBay.

NEO
Lisk (LSK)

Bitcoin (BTC) – najstarsza ale czy najlepsza kryptowaluta 2021?

W poprzednim rankingu Bitcoin znalazł się poza pierwszą dziesiątką – na 11. miejscu. Tym razem jednak, król kryptowalut powraca do grona najlepszych. Bitcoina chyba nie trzeba przedstawiać. Jest pierwszą pełnoprawną kryptowalutą, stworzoną przez Satoshiego Nakamoto – anonimowego twórcę lub zespół twórców. Jak widać zestawienie obejmujące najlepsze kryptowaluty w 2020 nie mogło obyć się bez jej pierwotnej waluty cyfrowej. Czy kiedyś płatności nim umożliwią większe lub mniejsze firmy takie jak sklep BHP online czy inne sklepy internetowe? Jeśli jednak uznasz, że kupno kryptowalut w tym momencie jest zbyt ryzykowne to zachęcamy Cię do lektury artykuł na temat akcji spółki giełdowej z potencjałem rozwoju w 2021 i 2022.

Stellar Lumens (XLM)

Na ostatnim miejscu pierwszej dziesiątki prezentującej najlepsze kryptowaluty znalazł się Stellar. Jest to otwarty projekt, który ma na celu stworzyć platformę podobną w działaniu do Western Union, jednak tańszą i zdecentralizowaną. Za pośrednictwem platformy Stellar możemy przesyłać waluty fiducjarne oraz kryptowaluty. Wszystko to z wykorzystaniem waluty pośredniej, czyli „Lumenów” Stellara (XLM).

Lisk (LSK)

Pomimo zawirowań w projekcie Lisk awansuje w nowym rankingu najlepszych kryptowalut o 2 miejsca w górę – z 7. na 5. Kryptowaluta z polskimi korzeniami jest kolejną platformą umożliwiającą tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w oparciu o blockchain. Misją projektu Lisk jest zwiększenie dostępu do technologii blockchain dla zwykłych ludzi. Otwarto-źródłowa platforma została napisana we względnie prostym języku Java Script, dzięki czemu jest bardziej dostępna dla szerszej grupy ludzi. 

Neo (NEO)

Nie to nie ten Neo, który zna jako postać z tapety na ścianę lub filmu, a projekt blockchain. Neo zyskuje 3 pozycje, wypychając kryptowalutę STEEM z 6. miejsca. Chiński projekt będący niegdyś głównym konkurentem Ethereum wśród platform oferujących inteligentne kontrakty. Neo kieruje się oraz ma na celu spełnić wizję masowej adopcji blockchain na świecie. Ten projekt nadal znajduje się poza TOP 5 rankingu zbierającego najlepsze kryptowaluty 2020.

Inne najlepsze kryptowaluty – NULS (NULS)

Zaraz pod podium, zestawienia prezentującego najlepsze kryptowaluty 2020, mocno trzyma się niezwykle innowacyjny projekt NULS. W stosunku do poprzedniego rankingu, miejsce tej kryptowaluty utrzymuje się na 4. pozycji. Projekt opracował pierwszy na świecie modułowy blockchain, składający się z mikro-jądra oraz modułów. Taki system sprzyja łatwym aktualizacjom. Platforma NULS udostępnia swoim użytkownikom wirtualną maszynę, służącą do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Platforma jest wyposażona w interpretator i szeroką gamę języków programowania, do wyboru, więc nie ważne, którym językiem programowania operujemy. NULS korzysta z nowego protokołu konsensusu – Proof-of-Credit. 

Steem (STEEM) i inne najlepsze kryptowaluty 2020 i 2021!

Steem to ciekawa kryptowaluta i ciekawy projekt. Inny niż wszystkie, bowiem na bazie blockchain Steem stworzono takie platformy jak Steemit i D.Tube. Steem określa się mianem społecznościowego łańcucha bloków, gdyż chce ona zastąpić znane dzisiaj portale – takie jak Facebook, YouTube etc. – podobnymi, ale zdecentralizowanymi. Blockchain może zapewnić bardzo duży poziom prywatności, której nie znajdziemy w dzisiejszym internecie. Może kiedyś obsługę walut elektronicznych będzie obsługiwał jakiś większy system ERP dla firm np. Comarch XL, który posiada kilka tysięcy polskich firm. Byłby to niewątpliwie przełom w takich sprawach. Dodatkowo duże firmy mają często duże możliwości serwerowe więc mogłyby teoretycznie także wydobywać kryptowaluty.

Bitshares (BTS)

W stosunku do poprzedniej edycji rankingu, Bitshares spadło o 3 pozycje w dół. Kryptowaluta została stworzona przez Daniela Larimera, współtwórcy takich projektów, jak omawiany już Steem oraz EOS. Projekt jest związany z następnej generacji rynkiem finansowym. Platforma umożliwia tworzenie inteligentnych monet oraz aktywów zabezpieczonych kryptograficznie. Ciekawe czy i kiedy standardem stanie się obsługa tych szyfrowanych walut elektronicznych przez ogólnodostępne urządzenia elektroniczne np. smartfony. To okaże się w kolejnych latach. Być może nawet szybciej niż nam się wydaje. Póki co wszystko zmierza właśnie w tę stronę!

Podsumowanie

Obiektywne określenie i zdefinowanie warunków oceny walut cyfrowych jest prawie nierealne. Zawsze znajdzie się ktoś kto podważy nasze opinie, oceny i koncepcje. Podobnie ma się sprawa gdy przychodzi wybrać najlepsze kryptowaluty. Jeśli chcecie poznać naszą opinię. To my dobrze oceniamy kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt projektów. Jeśli poszukujecie większej ilości inspiracji to polecamy zerknąć na stronę coinmarketcap.com gdzie znajdziecie szerokie zestawienie większości kryptowalut dostępnych na świecie.

Naszym zdaniem najlepsze kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, NEO, Enjin Coin, ChainLink i  Binance Coin i kilka innych. Mamy nadzieję, że to pomoże wam w wyborze ostatecznych projektów do inwestycji. Musicie jednak pamiętać, że wymienione kryptowaluty musicie poddać samodzielnej analizie i ocenie, a ten artykuł nie jest w żadnym przypadku poradą inwestycyjną. Nie będziemy ponosili odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.