Giełdy

Które giełdy kryptowalut są warte uwagi?

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem kryptowalut i chcesz znaleźć informacje na temat dostępnych platform do handlu i wymiany kryptowalut? Ciekawi Cię, które platformy naszym zdaniem są godne uwagi? Poniżej przedstawiamy wam kilka przykładowych giełd i brokerów, którzy naszym zdaniem mogą być dobrym kierunkiem i wyborem choć jak wiadomo na tym rynku każda platforma może być ryzykowna.

Polska giełda kryptowalut - Zonda (BitBay)

Na początek przedstawiamy wam najstarszą i najbardziej popularną polską giełdę kryptowalut czyli Zonda (wcześniej BitBay). Platforma ta działa na rynku od ponad 5 lat i stale się rozwija wprowadzając do obrotu nowe projekty kryptowalutowe, tokeny oraz dodatkowe rozwiązania oraz języki obsługi. Zobacz więcej informacji w dedykowanym artykule.

polska-gielda-kryptowalut-bitbay

Giełda kryptowalut - Binance

Kolejną wartą uwagi giełdą kryptowalut jest Binance. To obecnie jedna z największych światowych platform do handlu i wymiany walut cyfrowych. O miano największej oraz najbardziej płynnej rywalizuje z giełdą Coinbase. Daje bardzo szeroki wybór projektów pod inwestycje oraz inne dodatkowe możliwości jak kopanie kryptowalut lub tworzenie swoich tokenów w oparciu o Binance Smart Chain. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat zachęcamy do lektury tego artykułu.

giełda-binance

Giełda kryptowalut - Coinbase

Coinbase to znana i ceniona giełda kryptowalut. To co ją cechuje to bardzo wysoka płynność oraz stabilność i zabezpieczenia. Do tego szeroki wybór walorów pod inwestycje oraz dostępność dla podmiotów instytucjonalnych czynią ją jedną z najpopularniejszych na świecie. Ponadto w różnych rankingach giełd oceniana jest jako najlepsza giełda kryptowalut na świecie. Szczegóły znajdziecie na dedykowanej podstronie dotyczącej tej platformy.

giełda-coinbase-aplikacja mobilna

eToro

Etoro to bardzo znany, globalny broker kryptowalut oraz akcji. Umożliwia zarówno handel i wymianę poszczególnych kryptowalut czy akcji jak również handel z tzw. dźwignią. Ta opcja jest często niedostępna na innych mniejszych platformach. Pozwala także na tzw. copy trading i inwestowanie społecznościowe. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

etoro-gielda-kryptowalut

Prime XBT

Jest to platforma zbliżona swoim profilem do eToro. Pozwala zarówno na handel kryptowalutami jak i na rynku FOREX z dźwignią. Szczegóły dotyczące tej platformy znajdziecie w obszernej publikacji na jej temat dostępnej na naszej stronie.

giełda-kryptowalut-prime-xbt