Trzy zaniżone cenowo akcje firm z branży AI

Trzy zaniżone cenowo akcje firm z branży AI

sztuczna-inteligencja-ai

Około roku temu ChatGPT został wprowadzony na rynek publiczny. W rezultacie, zainteresowanie sztuczną inteligencją wywołało znaczne wzrosty na giełdzie oraz, w pewnym sensie, jeszcze większe oczekiwania. Rozwój generatywnej sztucznej inteligencji w ostatnich latach może okazać się najbardziej rewolucyjny od początków Internetu.

Obecnie generatywna sztuczna inteligencja jest głównym motorem napędowym branży technologicznej. Firmy programistyczne wdrażają i integrują zaawansowane funkcje AI w swoich produktach. Dostawcy usług chmurowych wprowadzają nowe funkcje i rozszerzają swoje możliwości. Producenci półprzewodników, zwłaszcza Nvidia NVDA, odczuwają wzrost popytu na aplikacje AI i chipy do centrów danych.

Inwestorzy zwrócili uwagę na ten trend, a w pierwszej połowie 2023 roku akcje firm z potencjałem w dziedzinie AI znacząco wzrosły. Jednak według analityków Morningstar wielu ważnych graczy na tym rynku wciąż jest niedocenianych.

Zaniżone cenowo akcje spółek AI

  1. Snowflake SNOW
  2. Cognizant Technology Solutions CTSH
  3. Salesforce CRM

Istnieją również dwie ważne marki, które inwestorzy w AI nie mogą zignorować. Obie firmy mają akcje w cenach, które, według analityków Morningstar, stawiają je w korzystnej pozycji.

  • Nvidia
  • Microsoft MSFT

Jak inwestować w akcje AI?

Kluczowym pytaniem dla wielu inwestorów jest to, jak skorzystać z rosnącego zainteresowania sztuczną inteligencją. Oczekujemy wdrożeń AI we wszystkich rodzajach oprogramowania, usług, procesów biznesowych i doświadczeń konsumenckich. Te ciągłe inwestycje w AI powinny zapewnić wzrost dla producentów półprzewodników i całego łańcucha dostaw, firm zajmujących się zarządzaniem danymi, liderów w przetwarzaniu chmury i infrastruktury, dostawców oprogramowania oraz firm świadczących usługi IT.

Analitycy podzielili obszar AI na cztery główne tematy: generatywną AI, dane i infrastrukturę AI, oprogramowanie AI oraz usługi AI. W ramach tych kategorii mieszczą się różne podtematy. Oto kilka przykładów podtematów i odpowiadających im akcji:

  • Procesory półprzewodnikowe – NVDA
  • Producenci peryferyjnych chipów – Marvell Technology MRVL
  • Infrastruktura centrów danych – Arista Networks ANET”
  • Zewnętrzni producenci chipów – Taiwan Semiconductor Manufacturing TSM
  • Dostawcy sprzętu do produkcji chipów – Applied Materials AMAT

 

Dodaj komentarz