Coinbase ogłasza istotne nowości dotyczące Solany (SOL)

Coinbase ogłasza istotne nowości dotyczące Solany (SOL)

Kurs-Solana-SOL-cena-wykres

Coinbase rozszerza swoją ofertę, wprowadzając do obrotu Solanę i Avalanche w ramach handlu wieczystych kontraktów na platformie Coinbase Advanced.

Coinbase (NASDAQ: COIN) wprowadził kontrakty wieczyste SOL na swojej globalnej giełdzie oraz na Coinbase Advanced. Premiera odbyła się dziś, 14 listopada.

AVAX, kolejna renomowana kryptowaluta, znalazła się na obu platformach. W tym tygodniu pojawią się dwie istotne pary handlowe: SOL-PERP i AVAX-PERP. W październiku Coinbase Advanced zaczął oferować handel wieczystymi kontraktami futures, obejmującym kontrakty skoncentrowane głównie na Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Litecoinie (LTC) i XRP.

Platforma ta oferuje inwestorom możliwość stosowania dźwigni finansowej oraz rozliczania transakcji w stablecoinie USD Coin (USDC). Oznacza to, że klienci mogą wykorzystywać dźwignię do handlu wyżej wymienionymi kryptowalutami, a ich zyski i straty są rozliczane w USDC.

Jakie to ma znaczenie dla Solany (SOL)? W ostatnim czasie Solana (SOL) zyskała znacznie więcej niż inne wiodące kryptowaluty. Moneta ta przewyższała Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) podczas ostatniej hossy na rynku kryptowalut, notując wzrost o ponad 174% w ciągu ostatnich 30 dni.

Wprowadzenie kontraktów wieczystych SOL i AVAX przez Coinbase otworzy inwestorom nowe możliwości do spekulacji na temat zmian cen kryptowalut. Dodatkowo, uczyni Solanę bardziej dostępną dla inwestorów instytucjonalnych na całym świecie, którzy często wykorzystują Coinbase jako renomowane miejsce do obrotu kryptowalutami.

Obie kryptowaluty zanotowały znaczące wzrosty cen w ostatnich 30 dniach. AVAX zbliża się do wartości 20 USD, rejestrując niemal 50% wzrost w ciągu ostatniego tygodnia. Tendencja ta jest zbliżona do wzrostu Solany, który wyniósł 45%.”

 

Dodaj komentarz