Trendy w sztucznej inteligencji i najważniejsze akcje AI do obserwacji

Trendy w sztucznej inteligencji i najważniejsze akcje AI do obserwacji

inwestycje-ai-si

Wokół sztucznej inteligencji (AI) narasta sporo szumu. Podobnie jak dodawanie “.com” do nazwy firmy w latach 90., coraz więcej spółek określa się mianem “akcji AI”. Firmy takie jak Nvidia (NVDA), Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Apple (AAPL), Adobe (ADBE) i wiele innych z różnych branż z pewnością zasługują na to miano. Nawet lider zarządzania zasobami ludzkimi, Workday (WDAY), głęboko włączył AI i uczenie maszynowe do swojej platformy. Wiele firm po prostu wskakuje na ten wózek, używając starszych narzędzi analityki danych i nazywając je AI dla poprawy wizerunku.

Rozpoznanie, które firmy rzeczywiście są “akcjami AI” i faktycznie osiągają znaczący wzrost przychodów dzięki sztucznej inteligencji, może być trudne. Na przykład, czy akcje Palantir są dobrym zakupem ze względu na ich perspektywy w AI? Podczas gdy robotyka oparta na AI i misje na Marsa rozpalają AeroVironment (AVAV).

Co to jest sztuczna inteligencja? Kto wykorzystuje AI?

AI wykorzystuje algorytmy komputerowe do naśladowania ludzkiej zdolności do uczenia się i przewidywania. Pamiętajmy, że oprogramowanie AI potrzebuje mocy obliczeniowej, aby znajdować wzorce i wyciągać wnioski z dużych ilości danych.

Akcje AI: Giganci Technologiczni, Tytani Chmury, Producentów Czipów Walczą o Przewagę

Dwa najczęściej używane rodzaje narzędzi AI to “uczenie maszynowe” i “sieci głębokiego uczenia”.

Technologiczni giganci jak Nvidia, Microsoft, Apple i Alphabet z pewnością zaliczają się do akcji AI.

Amazon również włączył się do gry. Jednak gigant e-commerce i chmury znajduje się w sytuacji doganiania w generatywnej AI.

Inne akcje sztucznej inteligencji, na które warto zwrócić uwagę, to Advanced Micro Devices (AMD), Accenture (ACN) i Salesforce (CRM) — aby wymienić tylko kilka.

Znajdź najlepsze akcje AI do kupienia i obserwacji

Jak wspomniano, Nvidia to jedna z firm, która może pochwalić się wzrostem napędzanym przez AI. Firmy internetowe i technologiczne kupują jej procesory do obliczeń w chmurze. Czipy AI Nvidii pomagają również w prowadzeniu wczesnych testów samochodów autonomicznych.

Start-upy ścigają się, aby tworzyć czipy AI dla centrów danych, robotyki, smartfonów, dronów i innych urządzeń. Rosnący trend AI z pewnością wciągnął gigantów technologicznych takich jak Apple, Alphabet, Microsoft i Meta Platforms (META), rodzica Facebooka. Stosują oni oprogramowanie AI do rozpoznawania mowy, wyszukiwania w internecie, klasyfikacji obrazów i coraz szerszego zakresu zastosowań. Amazon już ugruntował swoją pozycję w AI poprzez usługi chmurowe i domowe asystentki głosowe. Wystarczy zapytać Alexę.

Są też firmy technologiczne, które wbudowują narzędzia AI w swoje produkty, aby je ulepszyć. Do tej grupy należą serwis streamingowy Netflix (NFLX) i procesor płatności PayPal (PYPL).

Oczekuje się, że klienci firm technologicznych zwiększą wydatki na AI, aby uzyskać wzrost produktywności lub strategiczną przewagę nad konkurentami. Zastosowania obejmują banki i finanse, opiekę zdrowotną, energetykę, handel detaliczny, rolnictwo i inne sektory. Używanie ETF jako opcji ekspozycji jest zawsze możliwe, a Global X Artificial Intelligence & Technology ETF (AIQ) to jeden z wielu do rozważenia.

 

Dodaj komentarz