Binance zarejestrował ubytek ponad miliarda dolarów

Binance zarejestrował ubytek ponad miliarda dolarów

giełda-binance-logo

Binance, czołowa globalna giełda kryptowalut, odnotowała znaczny ubytek środków, przekraczający 1 miliard dolarów, w ciągu zaledwie 24 godzin. W tym samym czasie, konkurencyjna platforma OKEx zanotowała napływ netto środków w wysokości 152 milionów dolarów.

W ciągu ostatniej doby, Binance doświadczyła odpływu środków o wartości 1,01 miliarda dolarów. Ta sytuacja nastąpiła po tym, jak Changpeng “CZ” Zhao, były dyrektor generalny Binance, przyznał się do zarzutów związanych z praniem pieniędzy i osiągnął porozumienie z Departamentem Sprawiedliwości USA, na mocy którego zobowiązał się do zapłaty 4,3 miliarda dolarów.

Znaczne Ubytki i Likwidacje w Binance Zgodnie z danymi agregatora DeFi TVL DefiLlama, Binance odnotowało znaczne ubytki środków, osiągając łączną wartość 1,01 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. To dodaje się do ubytku netto wynoszącego 703 miliony dolarów w ciągu ostatniego tygodnia.

Pomimo tych ostatnich ubytków, Binance wciąż utrzymuje pozycję lidera wśród wszystkich scentralizowanych giełd kryptowalut monitorowanych przez DeFiLama, z netto wpływami wynoszącymi 1,68 miliarda dolarów w ciągu ostatniego miesiąca.

Z kolei OKEx odnotował znaczący wzrost, zyskując na migracji użytkowników z Binance. Giełda ta zarejestrowała napływ netto w wysokości 152 milionów dolarów w ciągu ostatniego dnia, co jest najwyższym wynikiem wśród wszystkich scentralizowanych giełd kryptowalut monitorowanych przez DeFiLlama.

Po porozumieniu Binance, nastąpiły liczne likwidacje w Crypto Futures Bets. Dane CoinGlass wskazują, że w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano kryptowalutowe pozycje futures o wartości 227 milionów dolarów, z czego prawie 80% stanowiły długie pozycje bycze. Zlikwidowano również długie i krótkie pozycje Bitcoina o wartości ponad 67 milionów dolarów, co jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń likwidacyjnych w ostatnich miesiącach.

Traderzy kontraktów terminowych na Ether (ETH) ponieśli straty w wysokości 27 milionów dolarów, a traderzy SOL Solany zmierzyli się z likwidacjami na poziomie 10 milionów dolarów. BNB, powiązany z ekosystemem Binance, doświadczył stosunkowo mniejszych likwidacji na poziomie 6 milionów dolarów. Warto zauważyć, że traderzy na Binance odpowiadali za 99 milionów dolarów likwidacji, co jest najwyższą kwotą wśród kontrahentów, a OKEx plasuje się tuż za nimi z kwotą 62 milionów dolarów.

Porozumienie Binance z Departamentem Sprawiedliwości USA Binance i jego dyrektor generalny, Changpeng Zhao, przyznali się do zarzutów karnych dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i naruszeń sankcji USA. W ramach ugody z Departamentem Sprawiedliwości USA, Binance zobowiązało się do zapłaty grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów, a Zhao zrezygnował ze stanowiska CEO. Dodatkowo, CZ grozi osobista grzywna w wysokości 200 milionów dolarów oraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zarzuty wobec Binance obejmują naruszenie przepisów dotyczących prania pieniędzy, naruszenie sankcji USA oraz spisek w celu prowadzenia nielicencjonowanej działalności przesyłania pieniędzy. Firma przyznała się do niedopełnienia obowiązków w zakresie zapobiegania i zgłaszania podejrzanych transakcji związanych z organizacjami terrorystycznymi, takimi jak Brygady Al-Kassam Hamasu, Państwo Islamskie i Al-Kaida.

Oprócz zarzutów karnych, Binance musi również stawić czoła dwóm procesom cywilnym w Stanach Zjednoczonych. Komisja Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosły te pozwy, oskarżając firmę o różne naruszenia, w tym sprzeniewierzenie aktywów klientów, naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz sztuczne zawyżanie wolumenów obrotu.

 

Dodaj komentarz