Ripple (XRP) nie jest papierem wartościowym w niedawnym pozwie SEC przeciwko Kraken

Ripple (XRP) nie jest papierem wartościowym w niedawnym pozwie SEC przeciwko Kraken

kurs-Ripple-XRP

XRP, natywna kryptowaluta Ripple, nie znajduje się wśród tokenów sklasyfikowanych jako niezarejestrowane papiery wartościowe w pozwie SEC przeciwko Kraken.

Pozew SEC przeciwko Kraken: SEC złożyła pozew przeciwko Kraken za działanie bez odpowiedniej rejestracji, podkreślając kwestie zgodności w branży kryptowalut.
XRP został wykluczony z pozwu przeciwko Kraken: Token Ripple XRP nie został uwzględniony w pozwie SEC przeciwko Kraken, choć jego cena nieznacznie spadła.
Pozew Ripple przeciwko SEC: Ripple jest zaangażowany w trwającą walkę prawną z SEC, a po kilku początkowych zwycięstwach Ripple, na wiosnę przyszłego roku odbędzie się ważne przesłuchanie.

Ciekawe spostrzeżenia

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zadała ostatnio kolejny cios branży kryptowalut, pozywając Kraken. Regulator oskarżył firmę o działanie jako niezarejestrowana giełda, broker, dealer i izba rozliczeniowa.

“Twierdzimy, że Kraken podjął decyzję biznesową, aby zebrać setki milionów dolarów od inwestorów zamiast przestrzegać przepisów dotyczących papierów wartościowych. Decyzja ta doprowadziła do modelu biznesowego obarczonego konfliktem interesów, który naraził pieniądze inwestorów na ryzyko”. – Dyrektor SEC ds. egzekwowania prawa Gurbir S. Grewal powiedział na ten temat

Regulator twierdził również, że Kraken oferował usługi handlowe z wykorzystaniem niezarejestrowanych papierów wartościowych. Jednak natywny token Ripple XRP nie został uwzględniony na tej długiej liście.

Pomimo nieuwzględnienia w walce prawnej przeciwko Kraken, cena aktywa nieznacznie spadła, spadając o 2% w ciągu ostatnich 24 godzin i 6% w ujęciu tygodniowym (według danych CoinGecko).

Pozew SEC przeciwko Ripple

Oprócz pozwu przeciwko Kraken, amerykańskie organy nadzoru papierów wartościowych złożyły dodatkowe pozwy przeciwko firmom kryptowalutowym, w tym Binance i Ripple.

Walka prawna przeciwko tym firmom jest jednym z najgorętszych tematów w branży, a firmy blockchain mają przewagę po trzech dużych (ale częściowych) zwycięstwach w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Niedawno sędzia Annalisa Torres ustaliła harmonogram ujawniania informacji i środków zaradczych, stwierdzając, że obie firmy mają czas do 12 lutego 2024 r. na zakończenie niezbędnych procedur. Wynik walki, która rozpoczęła się prawie trzy lata temu, zostanie rozstrzygnięty podczas ważnego przesłuchania wiosną przyszłego roku.

 

Dodaj komentarz