Lista kryptowalut uznanych za papiery wartościowe przez SEC w najnowszym pozwie przeciwko Krakenowi

Lista kryptowalut uznanych za papiery wartościowe przez SEC w najnowszym pozwie przeciwko Krakenowi

Cardano (ADA) i Solana (SOL) to przykłady aktywów krypto, które amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaklasyfikowała jako papiery wartościowe.

Pozew SEC przeciwko Krakenowi: SEC wniosła pozew przeciwko Krakenowi, oskarżając go o działalność bez odpowiedniej rejestracji papierów wartościowych.
Zarzuty o niezarejestrowane kryptowaluty: Pozew kieruje się przeciwko Krakenowi za oferowanie handlu wieloma kryptowalutami, w tym ADA, SOL i innymi, bez rejestracji w SEC.
XRP firmy Ripple Pominięte: XRP, token firmy Ripple, nie jest częścią tego pozwu, chociaż Ripple zmaga się z oddzielnym procesem prawnym z SEC, a główny proces zaplanowano na przyszły kwiecień. ADA, SOL i wiele innych. Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić XRP? Przeczytaj w osobnym artykule.
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest znana ze swojej wrogości wobec branży kryptowalutowej, wykorzystując każdą okazję do podważania sektora lub niektórych firm w nim działających. Ostatnio złożyła pozew przeciwko giełdzie Kraken, oskarżając ją o działanie jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych, broker, dealer i agencja rozliczeniowa.

Regulator zarzucił także, że platforma oferowała usługi handlowe z niektórymi kryptowalutami bez uprzedniej rejestracji w Komisji.

Te aktywa obejmują Cardano (ADA), Solana (SOL), The Sandbox (SAND), Near Protocol (NEAR), Polygon (MATIC), Avalanche (AXS), Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM), Chiliz (CHZ), COTI (COTI), The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Dash (DASH), Filecoin (FIL), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP) i OMG Network (OMG).

Ripple (XRP) nie jest włączone

Jednym z aktywów krypto, które nie znalazło się na tej obszernej liście, jest rodzimy token Ripple – XRP. Warto jednak wspomnieć, że SEC poruszyła kwestię tej monety, pozywając przedsiębiorstwo blockchainowe w grudniu 2020 roku.

Wtedy agencja oskarżyła Ripple o nielegalne pozyskanie ponad 1,3 miliarda dolarów w niezarejestrowanej ofercie papierów wartościowych poprzez sprzedaż XRP.

Jednakże amerykańscy sędziowie stwierdzili w lipcu, że programowe sprzedaże firmy sprzed lat nie obejmowały oferty kontraktu inwestycyjnego i później odrzucili próbę odwołania SEC od wyroku. Wielki proces zaplanowany na przyszły kwiecień powinien zakończyć prawną sagę między tymi podmiotami.

Dodaj komentarz