Współzałożyciel Krakena krytykuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

Współzałożyciel Krakena krytykuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

krypto-aktualności

Powell zachęca firmy kryptowalutowe, które nie mogą sobie pozwolić na takie problemy z SEC, do opuszczenia “amerykańskiego pola walki”.

Jesse Powell, współzałożyciel giełdy kryptowalut Kraken, ostro skrytykował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za jej ostatnie działania prawne.

W tweecie, Powell określił SEC jako “najwyższą destrukcję USA”, stwierdzając, że regulator powrócił z kolejnym atakiem na Amerykę.

Współzałożyciel Krakena krytykuje SEC

Komentarze Powella pojawiły się godziny po tym, jak SEC pozwała Krakena, oskarżając firmę o naruszenie kilku ustaw o papierach wartościowych i mieszanie funduszy użytkowników z aktywami korporacyjnymi.

Regulator oskarżył weterana krypto o jednoczesne prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych, brokera, dealera i agencji rozliczeniowej od 2018 roku. SEC oskarżył Krakena o nielegalne ułatwianie handlu papierami wartościowymi krypto i zarabianie przy tym dziewięciocyfrowych zysków.

Pies ogrodnika argumentował, że słabe wewnętrzne systemy księgowe Krakena stwarzały ryzyko dla funduszy użytkowników, prowadząc do niedoborów na ich kontach. SEC stwierdziła, że Kraken używał kont przechowujących aktywa klientów do obsługi wydatków operacyjnych.

Chociaż Kraken nie zgadza się z zarzutami SEC i zamierza się bronić, Powell uważa, że agencja przyszła ponownie wyłudzić od giełdy kryptowalut po otrzymaniu 30 milionów dolarów w rozliczeniu w lutym. Kraken zapłacił tę kwotę jako ugoda za zarzuty, że jego produkt staking-as-a-service był niezarejestrowanym papierem wartościowym. Produkt został później zakończony.

“Masochiści nie byli zadowoleni z bicia, które otrzymywali w Nowym Jorku i szukali innego smaku RegDom w Kalifornii. Myślałem, że załatwiliśmy wszystkie ich obawy za 30 milionów dolarów w lutym. Teraz wracają po więcej?” – powiedział Powell.

Powell zachęca firmy kryptowalutowe do opuszczenia USA

Współzałożyciel Krakena nalegał również, że SEC wniosła nowe zarzuty, ponieważ wiedziała, że “prawdziwa walka” kosztowałaby cenny czas i więcej niż 100 milionów dolarów. Chociaż prawnicy mogliby wiele zdziałać za 30 milionów, ugoda dała im około dziesięciu miesięcy, zanim agencja powróciła, by ponownie wyłudzić od giełdy kryptowalut.

Ponadto, Powell zachęca firmy kryptowalutowe, które nie mogą sobie pozwolić na takie problemy z SEC, do opuszczenia “amerykańskiego pola walki”.

Kraken stoi przed zarzutami podobnymi do tych, z którymi zmagały się giełdy kryptowalut Binance i Coinbase. Obie firmy nadal są uwikłane w prawne zmagania z SEC.

 

Dodaj komentarz