Przewodniczący SEC życzy Bitcoinowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

Przewodniczący SEC życzy Bitcoinowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

We wtorek 31 października społeczność kryptowalut obchodziła 15. rocznicę powstania białej księgi Bitcoina, która oznaczała światowy debiut koncepcji „elektronicznej gotówki peer-to-peer”.

Wśród świętujących znalazł się Gary Gensler – przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), znany ze swojego surowego podejścia do egzekwowania przepisów wobec branży kryptowalut.

W tweecie we wtorek Gensler wspomniał o Satoshi Nakamoto – anonimowym autorze białej księgi Bitcoina, który pozostaje tajemnicą do dziś.

Pomimo ciepłych słów w stronę Satoshi, Gensler pozostał stanowczy wobec współczesnych firm kryptowalutowych. „Wszelkie firmy kryptowalutowe, które oszukują inwestorów, powinny zacząć przestrzegać ich przez zastosowanie się do przepisów dotyczących papierów wartościowych,” powiedział.
Historycznie Gensler faworyzował Bitcoina nad innymi kryptowalutami pod względem regulacji, uznając go za odrębny towar w klasie aktywów.
W przeciwieństwie do tego, określił „zdecydowaną większość” innych kryptowalut, w tym stablecoiny, jako potencjalnie niezarejestrowane papiery wartościowe i wszczął wiele pozwów przeciwko ich emitentom oraz giełdom, które je notują.
Był również niechętny do zatwierdzenia spotowego ETF-u dla Bitcoina, co według analityków pomogłoby w katapultowaniu ceny Bitcoina, gdyby został zatwierdzony.
W odpowiedziach na jego tweeta wielu wyrażało frustrację jego zachowaniem.
Jest oczywiste, że wokół Bitcoina panuje obecnie duża wrażliwość i po prostu nie mogę uwierzyć, że Przewodniczący SEC, organu decyzyjnego, jest w mediach społecznościowych i tweetuje takie bzdury.

Dodaj komentarz