Sam Bankman-Fried uznany za winnego oszustw w sprawie FTX

Sam Bankman-Fried uznany za winnego oszustw w sprawie FTX

Sąd przysięgłych uznał byłego magnata kryptowalut za winnego oszustwa, spisku i prania pieniędzy w Nowym Jorku. Wyrok skazujący w procesie karnym Sama Bankmana-Frieda, ogłoszony przez ławę przysięgłych tuż przed godziną 20:00 czasu wschodniego w Nowym Jorku, wywołał lawinę reakcji wciąż tętniącej życiem społeczności krypto na Twitterze. Ogólna atmosfera była bliższa zadowolonej satysfakcji niż radości, lecz opinie były różnorodne.

“Niech proces SBF będzie jasnym ostrzeżeniem dla innych działających w kryptowalutach,” napisał analityk krypto i kapitalista ryzyka Adam Cochran. “Jeśli będziesz grał cudzymi funduszami, w końcu cię złapią, a pierwszy, który się przyzna, otrzyma najłagodniejszą karę.”

Podkreślając, że los Bankmana-Frieda był praktycznie przesądzony po obciążającym zeznaniu byłych współpracowników, Cochran zauważył, że była CEO Alameda Caroline Ellison może oczekiwać minimalnego czasu w więzieniu, podczas gdy współzałożyciel FTX “prawdopodobnie stanie przed perspektywą dożywocia”.

Dodaj komentarz