Bittrex uzyskało zgodę sądu na likwidację majątku i zakończenie operacji w Stanach Zjednoczonych.

Bittrex uzyskało zgodę sądu na likwidację majątku i zakończenie operacji w Stanach Zjednoczonych.

Po przegranej sprawie sądowej i zawarciu ugody z SEC, decyzja sądowa umożliwiła Bittrex opuszczenie Stanów Zjednoczonych.

Wiodąca giełda kryptowalut Bittrex otrzymała 30 października zgodę amerykańskiego sądu upadłościowego na zamknięcie operacji w Stanach Zjednoczonych oraz na likwidację majątku w celu spłaty wierzycieli.

Chociaż firma zamyka swoją działalność w USA, międzynarodowe ramię z siedzibą w Liechtensteinie nadal obsługuje klientów w innych jurysdykcjach.

Bittrex zakończyło działalność w Stanach Zjednoczonych Sędzia Brendan Shannon z sądu upadłościowego USA dla okręgu Delaware zatwierdził zrewidowany plan upadłości rozdziału 11 Bittrex w celu zakończenia działalności w USA, kończąc prawie dziesięciolecie firmy w kraju.

Najnowsze wydarzenia nastąpiły miesiące po tym, jak giełda kryptowalut ogłosiła, że wycofuje swoje usługi ze Stanów Zjednoczonych. Według Bittrex, firma podjęła decyzję z powodu niejasnych regulacji kryptowalutowych w kraju, które uczyniły działalność nieopłacalną.

Jednakże, tygodnie po ogłoszeniu planów opuszczenia USA, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doręczyła giełdzie kryptowalutowej wezwanie Wells, a następnie wytoczyła proces, zarzucając firmie i jej współzałożycielowi oraz byłemu CEO Williamowi Shiharze naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Dodatkowo, regulator stwierdził, że sześć tokenów wymienionych na platformie z siedzibą w Seattle było papierami wartościowymi.

Po zarzutach SEC, Bittrex złożyło wniosek o upadłość rozdziału 11, nie wcześniej jednak prosząc klientów o wypłatę swoich środków. Jak stwierdzono w złożeniu w tamtym czasie, aktywa i pasywa były warte między 500 milionów a 1 miliard dolarów, z ponad 10 000 wierzycieli. Dwie inne jednostki, Bittrex Malta i Bittrex Malta Holdings również złożyły wniosek o ochronę przed upadłością w USA.

Bittrex początkowo złożyło pozew kwestionujący zarzuty SEC i dążący do ich oddalenia, firma w sierpniu osiągnęła ugodę z SEC, zobowiązując się do zapłaty 24 milionów dolarów tytułem zwrotu nienależnie uzyskanych korzyści, odsetek przed sądowych i kar cywilnych. Firma nie zaprzeczyła ani nie przyznała się do zarzutów. 

Dodaj komentarz