Podstawy Binance są „Bardzo Silne”, Zapewnia Nowy Dyrektor Generalny Richard Teng

Podstawy Binance są „Bardzo Silne”, Zapewnia Nowy Dyrektor Generalny Richard Teng

Giełda-Binance

Richard Teng zastąpił Changpeng Zhao na stanowisku dyrektora generalnego Binance 21 listopada.

W obliczu doniesień o wycofaniu niemal miliarda dolarów w aktywach krypto z Binance, nowy dyrektor generalny firmy – Richard Teng – przekazał na X, że podstawy firmy są „BARDZO mocne”.

Jego komentarze były odpowiedzią na tweet sugerujący, że Binance zdołało zapłacić zdumiewającą opłatę ugody 4,3 miliarda dolarów z Departamentem Sprawiedliwości USA, nie sprzedając przy tym żadnych aktywów.

Największe wiadomości w branży krypto w ciągu ostatnich kilku miesięcy nadeszły wczoraj, gdy Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił osiągnięcie porozumienia ugody z największą na świecie giełdą krypto – Binance.
Oprócz konieczności zapłacenia 4,3 miliarda dolarów amerykańskim władzom w celu zamknięcia wszystkich oczekujących spraw prawnych, Binance doznała kolejnego ciosu, gdy jej założyciel i ówczesny dyrektor generalny – Changpeng Zhao – przyznał się do niezastosowania odpowiednich procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy i musiał ustąpić ze stanowiska.
Richard Teng, były szef regionalnych rynków, zastąpił CZ. W oświadczeniu Teng przedstawił swoje główne cele:
usprawiedliwienie użytkowników, że mogą pozostać pewni finansowej siły, bezpieczeństwa i ochrony firmy
współpraca z regulatorami w celu utrzymania wysokich standardów na całym świecie, które sprzyjają innowacjom, zapewniając jednocześnie ważne ochrony dla konsumentów
współpraca z partnerami w celu stymulowania wzrostu i adopcji Web3
Dziś rano Teng dodatkowo stwierdził, że podstawy giełdy nadal są „BARDZO mocne”, odpowiadając Conorowi Groganowi – dyrektorowi w konkurencyjnej firmie Coinbase, który twierdził, że Binance „najprawdopodobniej była w stanie zapłacić pełną karę 4,3B DoJ bez sprzedaży żadnych aktywów krypto”.

 

Dodaj komentarz