Bittrex Global Ogłasza Zakończenie Działalności

Bittrex Global Ogłasza Zakończenie Działalności

bittrex

Bittrex Global zawiesza działalność handlową na całym świecie od 4 grudnia, w wyniku ugody prawnej z SEC i wyzwań regulacyjnych.

Bittrex Global, wiodąca regulowana giełda kryptowalut z siedzibą w Wielkiej Brytanii, niedawno ogłosiła, że zakończy wszelką działalność handlową do 4 grudnia 2023 roku.

Decyzja ta jest najnowszym rozwojem sytuacji dla giełdy, która wcześniej w tym roku złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem.

Bittrex Global zamyka działalność do grudnia

Bittrex Global, znana giełda kryptowalut z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ogłosiła 20 listopada swoje plany zakończenia działalności w najbliższych tygodniach.

Oświadczenie brzmi: „Od poniedziałku, 4 grudnia 2023 roku, wszelka działalność handlowa na Bittrex Global zostanie wyłączona. Po tej dacie klienci będą mogli tylko wypłacać aktywa jako część procesu zamykania działalności”. Ten rozwój sytuacji następuje dziewięć miesięcy po tym, jak jej amerykański odpowiednik, Bittrex, ogłosił swoje plany stopniowego zakończenia działalności w kraju od 30 kwietnia z powodu trwającej niepewności w sprawach regulacyjnych.

W swoim ogłoszeniu firma poinformowała również użytkowników o natychmiastowym zakończeniu programu poleceń i promocji. W oświadczeniu podkreślono również, że wszystkie środki i tokeny pozostają bezpieczne na platformie i są dostępne do wypłaty zgodnie z obowiązującym prawem i warunkami świadczenia usług, zniechęcając jednocześnie do dokonywania nowych wpłat z powodu ryzyka potencjalnych strat.

Klienci z saldami w USD muszą przekształcić swoje środki w EUR lub kryptowaluty przed zawieszeniem, aby ułatwić wypłaty. Chociaż nie ustalono konkretnego terminu na wypłaty po 4 grudnia, klienci zostali poinformowani o jak najszybszym wycofaniu swoich środków. Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić kryptowaluty za złotówki PLN? Odwiedź już teraz dedykowaną podstronę i dowiedz się wszystkiego.

Wyzwania regulacyjne Bittrex Global

Kiedyś uważana za jedną z największych giełd w Stanach Zjednoczonych i odpowiadająca za prawie 23% całkowitego udziału w rynku w 2018 roku, Bittrex Global napotkała wyzwania związane ze wzrostem konkurencji między giełdami kryptowalut i zwiększoną kontrolą regulacyjną.

Wcześniej w tym roku, w maju, amerykański oddział Bittrex złożył wniosek o upadłość z rozdziału 11 po tym, jak został oskarżony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. W wyniku tego giełda kryptowalut została ukarana grzywną w wysokości 24 milionów dolarów, którą Bittrex szybko zapłacił, aby zakończyć zarzuty.

Bittrex został oskarżony o umożliwienie amerykańskim inwestorom inwestowania w papiery wartościowe, które nie były oficjalnie zarejestrowane. Po pozwie Bittrex został zmuszony do zamknięcia

 

Dodaj komentarz