Początek bessy na rynku kryptowalut?

Początek bessy na rynku kryptowalut?

krach-na-rynku-kryptowalut-terra-luna

Czy to początek bessy na rynku kryptowalut?

Wielu z Was z pewnością zadaje sobie dziś to pytanie. Czy rzeczywiście to jest początek bessy na rynku kryptowalut? Jak długo mogą potrwać spadki i marazm? Niestety nasza odpowiedź na to pytanie nie tchnie w Was optymizmu. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z początkiem bessy. Ostatnie dni przynoszą regularne spadki praktycznie wszystkich kryptowalut np. Bitcoina czy Ethereum. Najpopularniejsze kryptowaluty swoimi spadkami ciągną w dół praktycznie cały rynek, którego globalna kapitalizacja topnieje.

Jak długo potrwa bessa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Prawdopodobnie marazm i spadki lub trendy boczne potrwają 2 do 4 lat. Oznacza to, że wszyscy inwestorzy, którzy nabyli Bitcoina, Ethereum czy Ripple szybko nie odzyskają zainwestowanych pieniędzy. Poprzedni okres stagnacji trwał prawie 4 lata jednak stopniowe wzrosty przerwała wówczas pandemia koronawirusa z początku marca 2020. 

Osobiście nie spodziewałbym się w najbliższych dniach, tygodniach czy miesiącach jakiejkolwiek poprawy. Niestety poprzednia hossa napompowana była w dużej mierze globalnym “dodrukiem” pieniądza, który wywołał globalną inflację. Ceny kryptowalut rosły w pierwszej kolejności i stały się niejako buforem opóźniającym klasyczną inflację konsumpcyjną. 

Obecnie na całym świecie obserwują podnoszenie stóp procentowych przez Banki Centralne niespotykane od dłuższego czasu. Luzowanie polityki monetarnej przeszło do historii. Ceny kryptowalut nie będą mogły rosnąć bez ich głównego paliwa w postaci zepsutego pieniądza FIAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.