Aktualności 2.07.2022

Najważniejsze informacje i ciekawostki ze świata kryptowalut 2 lipca 2022 r.

Ostatnie dni, tygodnie i miesiące nie są zbyt dobre dla inwestorów kryptowalutowych. Od dłuższego czasu dominują niedźwiedzie nastroje i spadki. Jednak świat blockchain oraz szyfrowanych walut elektronicznych ciągle żyje. Poniżej znajdziecie kilka, w naszej opinii, najciekawszych wydarzeń, aktualności i ciekawostek z ostatniego okresu.

  • Obserwujemy jeden z najgorszych kwartałów w historii Bitcoina. Od kilku miesięcy notuje spadki, a od początku kwietnia stracił już około 60%
  • Rosja zwalnia emitentów kryptowalut z podatku VAT. Tym samym pokazuje swoje nastawienie pro kryptowalutowe. Jednakże wprowadzono równocześnie progi podatkowe 13 i 15% dla osób generujących przychodu z tego rynku.
  • Unia Europejska chce śledzić transakcje kryptowalutowe tak samo jak może śledzić przelewy bankowe. Nowe regulacje nakazują podmiotom umożliwiającym przelewy śledzenie transakcji i udostępnianie ich odpowiednim służbom w przypadku podejrzenia prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.
  • SEC czyli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznaje Bitcoin za towar;
  • Szefostwo Ripple zapowiada, że jeśli przegra sprawę sądową przeciwko SEC to z pewnością opuści USA;
  • Hakerzy i aktywiści z grupy Anonymous postanowili zająć się tematem upadku ekosystemu Terra Luna, a konkretnie jego założycielem Do Kwon. Ich celem będzie zbadanie przeszłości Do Kwona oraz udowodnienie złych zamiarów związanych z tym projektem ponieważ doprowadził do utraty pieniędzy wielu inwestorów na całym świecie.
  • Firma MicroStrategy oraz Salwador dokupują kolejne Bitcoiny. MicroStrategy ogłosiło oficjalnie dokupienie około 480 sztuk BTC natomiast Prezydent Salwadoru Nayib Bukele przekazał informację o dokupieniu kolejnych 80 Bitcoinów.
  • Najnowsze badanie wykazało, że ponad 51% konsumentów z Ameryki Łacińskiej wykonało co najmniej jedną transakcję z użyciem. Aż 33% z nich wykorzystywało stablecoiny do wykonywania codziennych zakupów. To pokazuje jak wysoka jest adaptacja w codziennym użytku kryptowalut na terenie Ameryki Łacińskiej.

Zapraszamy do śledzenia nas na bieżąco. Zawsze staramy się w pigułce przedstawiać najciekawsze informacje oraz ciekawostki ze świata kryptowalut.