Niemiecka potęga bankowa Commerzbank uzyskała zezwolenie na oferowanie usług przechowywania kryptowalut.

Niemiecka potęga bankowa Commerzbank uzyskała zezwolenie na oferowanie usług przechowywania kryptowalut.

Commerzbank po raz pierwszy zapowiedział wprowadzenie usług przechowywania kryptowalut w grudniu 2021 roku.

Commerzbank AG, zajmujący czwartą pozycję pod względem wielkości bank w Niemczech, zdobył licencję na przechowywanie kryptowalut, ujawniając plany wejścia w świat przechowywania aktywów cyfrowych niemal dwa lata temu.

To czyni Commerzbank pierwszym w Niemczech bankiem z pełną gamą usług, który uzyskał taką licencję.

Commerzbank rozpoczyna usługi crypto custody

Jak podaje komunikat prasowy wydany w środę, nowa licencja banku otwiera drogę do uruchomienia „szeregu” nowych usług związanych z aktywami cyfrowymi, zwłaszcza kryptowalutami.

Pierwszym celem banku będzie stworzenie wiarygodnej, zgodnej z przepisami platformy dla klientów instytucjonalnych do zarządzania ich kryptowalutami.

Commerzbank obsługuje około 26 000 grup korporacyjnych oraz prawie 11 milionów klientów prywatnych i małych firm w Niemczech, odpowiadając za około 30% zagranicznego handlu kraju. Może się pochwalić aktywami o wartości 510 miliardów euro (553 miliardów dolarów) w trzecim kwartale bieżącego roku.

Bank po raz pierwszy ujawnił, że „intensywnie” pracuje nad przechowywaniem i handlem aktywami kryptograficznymi w grudniu 2021 roku, wkrótce po tym, jak niemiecka Sparkasse (Stowarzyszenie Kas Oszczędnościowych) wyraziło zainteresowanie uruchomieniem portfela kryptograficznego dla swoich klientów. Bank także nawiązał współpracę z Deutsche Bank na początku roku w celu opracowania rynku tokenizowanej sztuki i nieruchomości. Czyli będzie to kolejne miejsce gdzie można kupić kryptowaluty. Jeśli chcecie poznać więcej platform zachęcamy do lektury artykułu na ten temat.

Rosnąca liczba banków wspierających kryptowaluty

Wejście Commerzbanku w sferę przechowywania kryptowalut kontynuuje trend europejskich banków, które coraz śmielej angażują się w zarządzanie aktywami cyfrowymi. W lipcu francuska jednostka kryptowalutowa Societe Generale uzyskała licencję Digital Asset Service Provider (DASP), umożliwiając klientom przechowywanie i handel kryptowalutami na swojej platformie.

Na początku tego miesiąca brytyjski gigant finansowy HSBC ogłosił partnerstwo ze szwajcarską firmą kryptowalutową Metaco, aby zaoferować usługi przechowywania kryptowalut w 2024 roku, uzupełniając swoją usługę emisji aktywów cyfrowych HSBC Orion.

Dodaj komentarz