FTX i Alameda Research zrealizowały transakcje aktywów cyfrowych o wartości 24 mln USD

FTX i Alameda Research zrealizowały transakcje aktywów cyfrowych o wartości 24 mln USD

FTX wraz z firmą partnerską Alameda Research zdeponowały aktywa cyfrowe o wartości 24 milionów dolarów (w tym SOL, MATIC, ETH) na giełdach Kraken i OKX, jak informuje Spot On Chain.

FTX i jej spółka siostrzana, Alameda Research, umieściły aktywa cyfrowe o łącznej wartości 24 milionów dolarów na platformach Kraken i OKX, donosi Spot On Chain.

W ciągu ostatnich kilku godzin FTX zdeponowało trzy różne rodzaje aktywów na obu wymienionych giełdach, kilka dni po przeniesieniu znacznych środków na Binance oraz inne scentralizowane giełdy.

Ważne przesunięcia aktywów przez FTX i Alameda Research

FTX i Alameda Research przeprowadziły znaczące transferowanie aktywów, umieszczając 250 000 SOL (13,5 mln USD), 8,27 mln MATIC (7,41 mln USD) oraz 1500 ETH (3,1 mln USD) na giełdach, zwłaszcza na Kraken i OKX.

Łączna wartość transferów od 14 listopada osiągnęła imponującą kwotę 438 milionów dolarów w 42 różnych tokenach.

Pomimo tych transferów płynność FTX maleje, a w ich rezerwach Cold Storage 2 pozostało tylko 3 408 SOL (179 tys. USD). Mimo to, znacząca ilość 42,2 mln SOL (2,19 mld USD) pozostaje zablokowana, z planami stopniowego odmrażania od przyszłego roku do 2027 lub 2028 roku.

To nie jest izolowany przypadek, gdyż FTX i Alameda przenosiły aktywa w ciągu ostatnich kilku tygodni. Tylko 8 listopada przesunęły ponad 38 milionów dolarów cyfrowych aktywów na różne giełdy. Tokeny zaangażowane w te przesunięcia obejmowały SOL, ENS, GMT, LDO, APE, BADGER i BNT, z czego SOL stanowił największą część – 31,2 miliona dolarów.

Ostatnie przemieszczenie aktywów przez FTX i Alameda na giełdy wzbudziło niepokój inwestorów. Istotne transfery wskazują na plany likwidacji dużych udziałów, co rodzi obawy o potencjalny wpływ na dynamikę rynku i wartość tokenów. Sprawdź już teraz gdzie możesz kupić kryptowaluty.

Nowa giełda kryptowalut w kontekście transferów aktywów

Ostatni transfer ma miejsce w czasie, gdy ostatnie wydarzenia ujawniły, że dwaj byli współpracownicy Sama Bankmana-Frieda, skazanego niedawno za siedem zarzutów oszustwa, zakładają nową giełdę kryptowalut.

Can Sun, były główny radca prawny FTX, i Armani Ferrante, były programista Alameda Research, założyli Trek Labs.

Trek Labs zamknął rundę finansowania na 20 milionów dolarów we wrześniu 2022 roku, z połową inwestycji pochodzącej od venture arm FTX. Ferrante ujawnił Wall Street Journal, że większość zebranych funduszy była zgromadzona na giełdzie FTX i poniósł straty po jej upadku. Nowa platforma planuje sprzedać 10% swoich udziałów, wyceniając firmę na ponad 100 milionów dolarów. Przypuszcza się, że uruchomienie wersji beta tej giełdy nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

W miarę przygotowań Trek Labs do debiutu na rynku kryptowalut, rośnie zainteresowanie dalszym losem zablokowanych aktywów należących do FTX i Alameda, szczególnie znaczących udziałów w SOL. Ten rozwijający się scenariusz dodaje kolejny wymiar intryg i nadzoru w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie giełd kryptowalutowych

Dodaj komentarz