Największe giełdy Bitcoin i kryptowalut – ranking

Ranking - największe giełdy Bitcoin i kryptowalut

Zastanawiasz się, które z giełd Bitcoin należą do największych?

Wielu inwestorów szuka rzetelnych informacji na temat wielkości i obrotów na poszczególnych giełdach Bitcoin. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie największych światowych giełd Bitcoin wraz z obrotami. Ranking powstał na podstawie danych z portalów coinmarketcap.com oraz coingecko.com. Dlaczego inwestorzy wybierają największe giełdy bitcoin czy największe giełdy kryptowalut?

Odpowiedź jest dość prosta. Największe giełdy bitcoin i kryptowalut dają większą pewność stabilności i przede wszystkim dużej płynności oraz obrotów. Czasem też piszecie i pytacie nas o zestawienie np. najlepszych giełd bitcoin lub o ranking giełd bitcoin. Przygotowanie takiego opracowania nigdy nie będzie w pełni obiektywne. Dużo łatwiej i wiarygodniej jest przygotować takie zestawienie jak to, które czytacie czyli “największe giełdy bitcoin” pod kątem obrotu walutami tradycyjnymi oraz walutami elektronicznymi. Jakiś czas temu przybliżyliśmy wam również najlepsze giełdy kryptowalut

największe-giełdy-bitcoin
Zonda -polska-giełda-kryptowalut

Ranking – największe giełdy Bitcoin BTC 2022 i największe giełdy kryptowalut

Prezentujemy Wam zestawienie największych giełd Bitcoin BTC oraz największych giełd kryptowalut w 2022 roku. Ranking opracowaliśmy na podstawie danych z portali coinmarketcap.com (link do pełnego zestawienia znajdziecie tutaj) oraz coingecko.com (cały ranking możecie sprawdzić tutaj). Pierwsze 10 miejsc z rankingu największych giełd kryptowalut oraz Bitcoin znajdziecie także na załączonych zdjęciach.

Ciekawym jest to, że różnią się one nieco od siebie dlatego też warto przejrzeć oba. My staraliśmy się w miarę obiektywnie połączyć oba te zestawienia oraz po krótce przybliżyć wam każdą z platform oraz jej najważniejsze zalety.

Największa giełda Bitcoin 2022

Zarówno w zestawieniu portalu Coinmarketcap jak i Coingecko na pierwszym miejscu pod względem obrotu Bitcoinem znalazła się giełda Binance. W ostatnich latach zyskała olbrzymią popularność na świecie. Korzysta z niej łącznie co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów użytkowników z całego świata.

Giełda ta powstała w 2017 roku więc jest dość młodą platformą. To nie przeszkodziło jej jednak rozwinąć się i osiągnąć obrót dobowy na poziomie ponad 15 miliardów dolarów oraz prawie 1,5 miliona transakcji na sekundę! To zdecydowanie robi wrażenie! Świadczy usługi wsparcia użytkowników przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dodatkowo, co bardzo istotne dla polskich użytkowników, od jakiegoś czasu posiada obsługę w języku polskim oraz daje możliwość kupowania kryptowalut za wiele walut tradycyjnych (FIAT) w tym złotówki, dolary, euro czy funty. Giełda Binance to nie tylko największa giełda Bitcoin. Daje ona możliwość wymiany około 700 różnych kryptowalut. 

Ta platforma to nie tylko sama giełda ale również ekosystem złożony z wielu innych płaszczyzn działania w tym własnego projektu blockchain Binance Chain oraz kryptowaluty Binance Coin. Możesz już teraz założyć bezpłatne konto klikając w poniższy przycisk.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

największa-giełda-bitcoin
giełda-bitcoin-binance

Druga pod kątem wielkości giełda Bitcoin i kryptowalut Coinbase

Drugą pod kątem wielkości największą giełdą Bitcoin i kryptowalut jest Coinbase. Szczegółowo tą platformę opisaliśmy tutaj. Giełda Coinbase istnieje od 2012 roku. W ostatnich latach zyskiwała coraz więcej zadowolonych użytkowników. Na tej platformie zarejestrowanych jest ponad 70 milionów użytkowników ze 100 krajów na świecie. 

Jest też najczęściej wybieraną platformą przez instytucje finansowe i biznesowe do inwestowania w kryptowaluty. Obecnie z Coinbase korzysta ich około 10 tysięcy. Coinbase zatrudnia ponad 2700 pracowników. Można na niej kupić i wymieniać ponad 300 różnych kryptowalut i tokenów w kilku tysiącach par walut tradycyjnych i elektronicznych. Dobowy obrót na giełdzie Coinbase sięga 4 miliardów dolarów. Platforma posiada także polską wersję językową.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

giełda-kryptowalut-bitcoin-coinbase
giełda-coinbase-aplikacja mobilna

Trzecia pod względem wielkości giełda kryptowalut

OKEx – tak nazywa się trzecia w naszym rankingu ogólnodostępna giełda Bitcoin, na której równowartość obrotów transakcji sprzedaży/kupna Bitcoina wynoszą prawie 170 mln dolarów dziennie. Zatem średnio miesięcznie na tej platformie wymiany i handlu Bitcoinem zmienia swoich właścicieli za 5 miliardów dolarów! 

 

największe-giełdy-bitcoin

Kolejnymi w naszym rankingu największych giełd kryptowalut oi Bitcoin:

Według zestawienia prezentowanego przez portal coingecko.com kolejność w pierwszej dziesiątce jest następująca: 

Crypto.com, Upbit, KuCoin, Huobi Global, FTX, Digifinex, Bitrue

Coinmarketcap.com wysoko plasuje również poniższe giełdy Uniswap, Kraken, Gate.io, Bitfinex, Gemini, CoinFLEX, FMFW.io.

Oczywiście największe i najlepsze giełdy bitcoin są miejscem gdzie można kupić Ethereum, Litecoin, EOS, XRP czy NEO lub Lisk albo Tron. Posiadają wysokiej klasy aplikacje online i rozwiązania informatyczne. Umowy IT tej giełdy opiewają ponoć na bardzo duże kwoty.

Warto zwrócić uwagę, na możliwość zakupu Bitcoina, w postaci kontraktów terminowych z dźwignią czyli tzw. dyrywatów. 

 

Największe giełdy Bitcoin i największe giełdy kryptowalut – pełny ranking 2022

Powyższy ranking giełd bitcoin został skonstruowany głownie patrząc z punktu widzenia obrotu na poszczególnych giełdach. Mierzony był obrót walut tradycyjnych w parze z pierwszą kryptowalutą bitcoinem. Pozycjonowanie odbywa się na podstawie wolumenu. Zachęcamy również do zapoznania się z nowym artykułem przedstawiającym ranking najlepszych kryptowalut 2022.

Tego typu ranking giełd bitcoin można przygotować na wiele różnych sposobów. Można patrzeć na liczbę użytkowników, na ilość transakcji wykonanych. Giełdy bitcoin ewoluują i z pewnością takie zestawienie nie będzie wyglądało dokładnie tak samo co roku. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nie będzie on podlegał bardzo dużym fluktuacją. 

Często pojawiają się na poszczególnych platformach nowi, duzi gracze operujący sporymi portfelami. To oni mogą paroma transakcjami mieszać i wywracać do góry nogami takie zestawienia. Podobnie jest w przypadku graczy instytucjonalnych. Ciekawe czy i kiedy najwięksi producenci sprzętu elektronicznego np. smartfonów oraz innej elektroniki użytkowej nadążą za tą technologią i zaczną ją wdrażać w swoich produktach.

Najnowszy ranking giełd Bitcoin

Obecnie powyższe zestawienie jest naszym najbardziej aktualnym ze wszystkich rankingów giełd bitcoin. Jakiś czas temu publikowaliśmy w nieco innym ujęciu ranking giełd kryptowalut. Zachęcamy aby przejrzeć nasze aktualności kryptowalutowe, w których znajdziecie tego typu informacje i zestawienia. Staramy się ciągle publikować jakieś ciekawe informacje oraz przydatne artykuły. Zarówno dla początkujących inwestorów jak i dla zaawansowanych traderów. To wszystko sprawia, że nasz portal odwiedza i czyta coraz więcej użytkowników za co serdecznie dziękujemy.

Pamiętajcie jednak o tym, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym, a nawet bardzo dużym ryzykiem utraty całości lub części kapitału. Inwestycje w kryptowaluty często nie mają żadnego zabezpieczenia w postaci nadzoru instytucji finansowych. Dlatego tak ważne jest abyście świadomie podejmowali wszystkie decyzje.

Często sami zadajemy sobie pytanie jak potoczy się dalszy rozwój światowych giełd kryptowalut. Czy nadal liczba użytkowników i transakcji będzie rosła? Czy będą dochodziły opcje handlu i wymiany innych towarów począwszy od tych klasycznych np. ropa, złoto, srebro czy platyna po te rzadsze ale często również stanowiące produkty inwestycyjne jak np. najlepsze i najstarsze alkohole z różnych zakątków świata. Wówczas można byłoby legalnie wymienić np. 1 Ether za 1 litr whisky lub innego trunku wysokiej klasy jak rum z krajów karaibskich albo wieloletnie wino. Jak myślicie taka wymiana kryptowalut za surowce czy alkohol będzie kiedykolwiek możliwa? Dla nas byłaby to dobra opcja ponieważ lubimy wytrawny rum czy whisky albo długo leżakowane wino.