Największe giełdy Bitcoin i kryptowalut – ranking

Ranking - największe giełdy Bitcoin i kryptowalut

Zastanawiasz się, które z giełd Bitcoin należą do największych?

Wielu inwestorów szuka rzetelnych informacji co do wielkości i obrotów na poszczególnych giełdach Bitcoin. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was szybkie zestawienie największych światowych giełd Bitcoin wraz z obrotami. Ranking powstał na podstawie danych z portalu coinmarketcap.com. Dlaczego inwestorzy wybierają największe giełdy bitcoin czy największe giełdy kryptowalut?

Odpowiedź jest dość prosta. Największe giełdy bitcoin i kryptowalut dają większą pewność stabilności i przede wszystkim dużej płynności oraz obrotów. Czasem też piszecie i pytacie nas o zestawienie np. najlepsze giełd bitcoin czy ranking giełd bitcoin. To niestety nie jest takie proste i obiektywne. Dużo łatwiej i obiektywniej jest przygotować takie zestawienie jak to czyli “największe giełdy bitcoin” pod kątem obrotu walutami tradycyjnymi oraz walutami elektronicznymi. Jakiś czas temu przybliżyliśmy wam również najlepsze giełdy kryptowalut. Możesz już teraz założyć bezpłatne konto na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay:

największe-giełdy-bitcoin
BitBay - giełda kryptowalut

Największa giełda Bitcoin 2020

Największa giełda Bitcoin pod kątem klasycznych obrotów to – Coinbene – chińska platforma handlu i wymiany Bitcoina, która jest własnością spółki CoinBene Limited Vanuatu. Obecnie zakup pierwszej waluty elektronicznej i handel nią generuje ponad 320 mln dolarów dziennego obrotu! Zatem miesięczny obrót tej giełdy może wynosić nawet 10 miliardów dolarów!

Bardzo ciekawym jest fakt, że na tej giełdzie Bitcoin stanowi prawie 85% łącznego obrotu wszystkimi kryptowalutami. Łączny obrót w handlu kryptowalutami na Coinbene wynosi “raptem” 380 milionów dolarów. Z tej platformy korzysta obecnie ponad 5 milionów użytkowników na całym świecie. Dziennie generują oni około 1 miliona transakcji! Sama giełda wyposażona jest w wysokiej klasy zabezpieczenia oraz rozwiązania wydajnościowe. Giełda kryptowalut Binance umożliwia wymianę setek kryptowalut na płynnym rynku

gielda kryptowalutowa
Największa-giełda-Bitcoin

 Bitcoin – giełda druga pod kątem wielkości – EXX

Chińska największa giełda kryptowalutowa EXX może poszczycić się drugimi co do wielkości obrotami pierwszą kryptowalutą Bitcoinem. Zarządzana jest przez EXX Group Limited. Dobowy obrót szacowany jest na około 220 milionów dolarów. Łączny wartość handlu walutami elektronicznymi na tej giełdzie przekracza 300 milionów dolarów. 

Posiada dobrej jakości zabezpieczenia oraz świadczy usługi supportu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki czemu zyskała sobie zaufanie milionów traderów na całym świecie. Największa polska giełda kryptowalut – BitBay daje takie same możliwości. Załóż bezpłatne konto:

giełda krypto exx
giełda kryptowalut

Trzecia pod względem wielkości giełda kryptowalut

OKEx – tak nazywa się trzecia w naszym rankingu ogólnodostępna giełda Bitcoin, na której równowartość obrotów transakcji sprzedaży/kupna Bitcoina wynoszą prawie 170 mln dolarów dziennie. Zatem średnio miesięcznie na tej platformie wymiany i handlu Bitcoinem zmienia swoich właścicieli za 5 miliardów dolarów! Co ciekawe ta giełda kryptowalut przewyższa znacząco w swoich obrotach giełdę Coinbene czy EXX. Wartość dobowego obrotu walutami elektronicznymi przekracza 600 milionów dolarów.

Kolejnymi w naszym rankingu są:

Czwarta – Bibox – dobowy obrót Bitcoinem wynosi na niej średnio około ponad 150 milionów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że platforma Bibox jest bardzo młodą i istnieje dopiero od 2017 roku. Łączna wartość dobowego obrotu kryptowalutami na tej giełdzie przekracza 360 milionów dolarów. Bibox wywodzi się i jest zarejestrowana w Estonii. Oczywiście największe i najlepsze giełdy bitcoin są miejscem gdzie można kupić Ethereum, Litecoin, EOS, XRP czy NEO lub Lisk albo Tron. Posiadają wysokiej klasy aplikacje online i rozwiązania informatyczne. Umowy IT tej giełdy opiewają ponoć na bardzo duże kwoty.

ranking-giełd-bitcoin
binance logo

Inne największe giełdy kryptowalut

Piąta w kolejności wielkości obrotu – największa giełda Bitcoin to OEX. Azjatycka giełda kryptowalut szczycą się dziennymi obrotami w wysokości ponad 160 milionów dolarów z czego ponad 130 milionów zawarte jest w transakcjach sprzedaży/zakupu Bitcoina. Ten stan był aktualny w momencie pisania artykułu czyli na początku stycznia 2019 roku. Obecnie chyba przeżywa jakiś kryzys. Strona internetowa nie wyświetla się co nie wróży zbyt dobrze. Bądźcie ostrożni.

Giełda Binance – jedna z najpopularniejszych i największych giełd bitcoin na świecie.

Dopiero na 6 miejscu znalazła się giełda Binance Bardzo popularna międzynarodowa giełda walut cyfrowych, na której łączne dzienne obroty kryptowalutami przekraczają 700 milionów dolarów. Udział transakcji sprzedaży/kupna Bitcoina to zaledwie fragment i stanowi on 120 milionów dolarów.

Co prawda giełda ta istnieje dopiero od niespełna 3 lat, jednak zyskała już sobie miliony użytkowników na całym świecie. Chwali się ona ponad 1 miliardem dziennego obrotu i ponad milionem transakcji na sekundę! To zdecydowanie robi wrażenie! Świadczy usługi wsparcia użytkowników przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dodatkowo, co bardzo istotne dla polskich użytkowników, od jakiegoś czasu posiada obsługę w języku polskim oraz daje możliwość kupowania kryptowalut za wiele walut tradycyjnych (FIAT) w tym złotówki, dolary, euro czy funty. Szukając najlepszej giełdy bitcoin na pewno warto zwrócić na nią uwagę.

Zarejestruj się na BINANCE

Warto zwrócić uwagę, na możliwość zakupu Bitcoina, w postaci kontraktów terminowych z dźwignią czyli tzw. dyrywatów. Największą tego typu giełdą Bitcoin na świecie jest obecnie BitMEX, na której dzienne transakcje sprzedaży-kupna Bitcoina sięgają 1 mld dolarów! 

Największe giełdy Bitcoin i największe giełdy kryptowalut – pełny ranking

Poniżej znajduje się pełny ranking największych giełd Bitcoin i największych giełd kryptowalut na świecie. Zestawienie można znaleźć na portalu coinmarketcap.com

Największe giełdy Bitcoin - ranking

pełny ranking prezentujący największe giełdy bitcoin

Pozycjonowanie odbywa się na podstawie obrotów. Zachęcamy również do zapoznania się z nowym artykułem przedstawiającym ranking najlepszych kryptowalut 2019.

Ranking giełd bitcoin – 2019 i 2020

Powyższy ranking giełd bitcoin został skonstruowany głownie patrząc z punktu widzenia obrotu na poszczególnych giełdach. Mierzony był obrót walut tradycyjnych w parze z pierwszą kryptowalutą bitcoinem. 

Tego typu ranking giełd bitcoin można przygotować na wiele różnych. Można patrzeć na liczbę użytkowników, na ilość transakcji wykonanych. Giełdy bitcoin ewoluują i z pewnością takie zestawienie nie będzie wyglądało dokładnie tak samo co roku. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nie będzie on podlegał bardzo dużym fluktuacją. 

Często pojawiają się na poszczególnych platformach nowi, duzi gracze operujący sporymi portfelami. To oni mogą paroma transakcjami mieszać i wywracać do góry nogami takie zestawienia. Podobnie jest w przypadku graczy instytucjonalnych. Ciekawe czy i kiedy najwięksi producenci sprzętu elektronicznego np. smartfonów oraz innej elektroniki użytkowej nadążą za tą technologią i zaczną ją wdrażać w swoich produktach.

Najnowszy ranking giełd Bitcoin

Obecnie powyższe zestawienie jest naszym najbardziej aktualnym ze wszystkich rankingów giełd bitcoin. Jakiś czas temu publikowaliśmy w nieco innym ujęciu ranking giełd kryptowalut. Zachęcamy aby przejrzeć nasze aktualności kryptowalutowe, w których znajdziecie tego typu informacje i zestawienia. Staramy się ciągle publikować jakieś ciekawe informacje oraz przydatne artykuły. Zarówno dla początkujących inwestorów jak i dla zaawansowanych traderów. To wszystko sprawia, że nasz portal odwiedza i czyta coraz więcej użytkowników za co serdecznie dziękujemy.

Jeśli chodzi zaś o wspomniany wcześniej ranking giełd bitcoin za 2020 rok to postaramy się go przygotować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Poczekamy na rozwój wydarzeń na rynkach i giełdach. Wówczas będzie łatwiej ocenić co się zmieniło i jaki miało wpływ na poszczególne platformy. Śledźcie nas na bieżąco!

Pamiętajcie jednak o tym, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym, a nawet bardzo dużym ryzykiem utraty całości lub części kapitału. Inwestycje w kryptowaluty często nie mają żadnego zabezpieczenia w postaci nadzoru instytucji finansowych. Dlatego tak ważne jest abyście świadomie podejmowali wszystkie decyzje.

Często sami zadajemy sobie pytanie jak potoczy się dalszy rozwój światowych giełd kryptowalut. Czy nadal liczba użytkowników i transakcji będzie rosła? Czy będą dochodziły opcje handlu i wymiany innych towarów począwszy od tych klasycznych np. ropa, złoto, srebro czy platyna po te rzadsze ale często również stanowiące produkty inwestycyjne jak np. najlepsze i najstarsze alkohole z różnych zakątków świata. Wówczas można byłoby legalnie wymienić np. 1 Ether za 1 litr whisky lub innego trunku wysokiej klasy jak rum z krajów karaibskich albo wieloletnie wino. Jak myślicie taka wymiana kryptowalut za surowce czy alkohol będzie kiedykolwiek możliwa? Dla nas byłaby to dobra opcja ponieważ lubimy wytrawny rum czy whisky albo długo leżakowane wino.