Izraelskie władze zamroziły konta kryptowalutowe powiązane z Hamasem w Binance

Izraelskie władze zamroziły konta kryptowalutowe powiązane z Hamasem w Binance

izrael

Władze izraelskie zamroziły kilka kont kryptowalutowych rzekomo powiązanych z palestyńską grupą bojowników Hamas.

Operacja została przeprowadzona we współpracy z giełdą kryptowalut Binance, sygnalizując rosnącą globalną tendencję do monitorowania i regulowania walut cyfrowych w celu zapobiegania ich wykorzystywaniu do nielegalnych działań.

Binance pomaga izraelskiej policji zapobiegać finansowaniu Hamasu za pomocą kryptowalut.
We wtorek lokalne media Calcalist ogłosiły udane zamrożenie kont kryptowalutowych. Operacja została przeprowadzona w ścisłej współpracy z izraelskim Ministerstwem Obrony, służbami wywiadowczymi i Binance.

Zamrożenie kont jest częścią globalnych wysiłków na rzecz wzmocnienia kontroli i regulacji w celu ograniczenia wykorzystywania walut cyfrowych do nielegalnych działań. Kryptowaluty stały się popularnym sposobem pozyskiwania funduszy dla organizacji terrorystycznych ze względu na ich zdecentralizowany charakter i potencjalną anonimowość.

Hamas, sklasyfikowany jako organizacja terrorystyczna przez wiele krajów, w tym USA i UE, coraz częściej wykorzystuje kryptowaluty do finansowania swojej działalności. Ponieważ międzynarodowe sankcje i ścisły nadzór regulacyjny zacieśniły tradycyjne kanały finansowe, organizacja zaczęła przekazywać darowizny w bitcoinach.

 

Dodaj komentarz