Binance poszerza możliwości transakcji fiat w Europie

Binance poszerza możliwości transakcji fiat w Europie

Giełda-Binance

Nowi partnerzy oferują szereg usług fiat, w tym wpłaty i wypłaty w euro, otwartą bankowość, SEPA, handel kryptowalutami za pomocą kart bankowych oraz pary spot w euro.

Platforma wymiany kryptowalut Binance przedstawiła swoje strategiczne związki z różnorodnymi, nowo akredytowanymi dostawcami usług fiat.

Te nowo nawiązane relacje umożliwiają Binance prezentowanie rozbudowanego spektrum usług przetwarzania euro (EUR) dla swoich klientów na terenie Europy.

Znaczenie ekspansji w sektorze fiat

W ramach strategicznego manewru, mającego na celu ułatwienie dostępu dla konsumentów i umocnienie swojej obecności w europejskiej przestrzeni kryptowalut, Binance ujawniła swoje nowe porozumienia z licznymi dostawcami usług finansowych w formie fiducjarnej.

Zgodnie z aktualizacją na blogu firmy, migracja użytkowników do nowo wprowadzonych usług jest już w toku, obejmując opcje transakcji w EUR za pośrednictwem otwartych systemów bankowych oraz SEPA/SEPA Instant, poszerzając tym samym zakres możliwości zakupu i sprzedaży kryptowalut.

Inkorporacja nowych partnerów w sferze walut fiducjarnych stanowi kalkulowany ruch Binance w dążeniu do globalnego umocnienia swojej pozycji finansowej. Poprzez umożliwienie płynnych konwersji fiat-krypto, Binance usiłuje uprościć proces adopcji kryptowalut, szczególnie wśród nowicjuszy. Te kanały finansowe odgrywają fundamentalną rolę w zwiększeniu użyteczności i poszerzeniu dostępu do ekosystemów Web3.

Post na blogu dodatkowo podkreśla, że usługi związane z walutami fiducjarnymi, takie jak transakcje w EUR, handel kryptowalutami poprzez system SEPA/SEPA Instant, operacje kartami bankowymi oraz zarządzanie bilansem krypto-fiat, dostarczają użytkownikom komfortu i łatwości w eksploracji sfery kryptowalut. Ponadto, integracja par spot w EUR amplifikuje możliwości handlowe oraz potęguje płynność na platformie Binance.

Odwrót od Paysafe

To ogłoszenie następuje po niedawnej zmianie partnera Binance odpowiedzialnego za usługi w euro – Paysafe, który zakończył swoje wsparcie dla użytkowników platformy we wrześniu. Mimo że Paysafe ustalił wyraźną datę przejścia, niektórzy użytkownicy europejscy napotkali przeszkody przy próbie wypłat euro z platformy przed jej zakończeniem.

Paysafe wcześniej obsługiwał transakcje fiat dla klientów Binance w Europie, włączając w to przelewy bankowe w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA) Unii Europejskiej.

Decyzja o wycofaniu wsparcia dla wbudowanych portfeli dla klientów Binance w UE przez Paysafe została ogłoszona w czerwcu, po “strategicznym przeglądzie” ich współpracy. Ten krok został podjęty po tym, jak w maju Paysafe zawiesiło wsparcie dla funta brytyjskiego dla nowych użytkowników Binance.

 

Dodaj komentarz