Grayscale Investments prowadzi rozmowy z SEC na temat ETF Bitcoina w formie spot

Grayscale Investments prowadzi rozmowy z SEC na temat ETF Bitcoina w formie spot

crypto-news

Grayscale Investments, renomowany zarządca aktywów kryptowalutowych, podjął istotne kroki w celu przekształcenia swojego Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w spotowy fundusz giełdowy typu exchange-traded fund (ETF) oparty na bitcoinie.

Ostatnio firma przeprowadziła ważne spotkanie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby omówić potencjalne zagadnienia dotyczące akcji ich produktu.

Grayscale i SEC Dyskutują o Notowaniach Akcji

Jak wynika z dokumentu opublikowanego przez SEC, Grayscale Investments odbyło spotkanie z przedstawicielami Wydziału Handlu i Rynków SEC, aby przedyskutować potencjalne kwestie związane z notowaniami akcji produktu.

“Spotkanie skupiło się na proponowanej przez NYSE Arca, Inc. zmianie zasad dotyczących notowania i handlu akcjami Grayscale Bitcoin Trust (BTC) zgodnie z zasadą NYSE Arca 8.201-E” – informuje dokument.

To spotkanie odbyło się po tym, jak Grayscale złożyło nowe oświadczenie rejestracyjne do SEC w ubiegłym miesiącu, co było kolejnym krokiem w procesie przekształcania ich produktu powierniczego w spotowy bitcoinowy ETF. Poprzedził je formalny nakaz sądowy wydany przez sąd okręgowy w Waszyngtonie, który zobowiązał organ regulacyjny do ponownego rozpatrzenia wniosku firmy. Chcesz dowiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoin BTC za PLN? Przeczytaj nasz dedykowany artykuł.

Grayscale Współpracuje ze Strategicznym Partnerem, BNY Mellon

Wcześniejsze zgłoszenie ujawniło, że Grayscale nawiązało współpracę z Bank of New York Mellon (BNY Mellon), wyznaczając go na agenta transferowego dla udziałów powierniczych. W tej roli, bank będzie odpowiedzialny za nadzór i ułatwianie emisji oraz wykupu akcji, a także zarządzanie kontami akcjonariuszy Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Analityk ETF z Bloomberg, James Seyffart, 21 listopada podzielił się swoimi przemyśleniami na temat roli Wydziału Handlu i Rynków w procesie zatwierdzania lub odrzucania formularza 19b-4, który jest używany do informowania SEC o proponowanych zmianach zasad przez organizacje samoregulacyjne. Seyffart zauważył, że umowa Grayscale z BNY Mellon była prawdopodobnie niezbędnym krokiem i nie powinna być interpretowana jako gwarancja szybkiej konwersji GBTC.

Grayscale planuje notować akcje swojego Grayscale Bitcoin Trust na NYSE Arca pod symbolem GBTC. Emisja tych akcji będzie realizowana na bieżąco po zatwierdzeniu formularza S-3 oraz oddzielnego zgłoszenia 19b-4 z NYSE Arca, jak to opisano w zgłoszeniu S-3 złożonym 19 października.

James Seyffart wskazał również na możliwość, że inne firmy zainteresowane emisją spotowych ETF-ów bitcoinowych mogły również prowadzić rozmowy z SEC w ostatnich tygodniach, co sugeruje rosnące zainteresowanie w branży kryptowalut.

 

 

 

 

Dodaj komentarz