Analiza techniczna Bitcoin (BTC)

Analiza techniczna Bitcoin (BTC)

Interesuje Cię kupno Bitcoina na giełdzie?

Analiza techniczna Bitcoin (BTC) 05.07.2018

Zapraszamy serdecznie na krótką analizę techniczną kursu kryptowaluty Bitcoin. Niedawno pisaliśmy o niepewności dotyczącej kursu Bitcoina w ostatnich dniach. Artykuł możecie przeczytać tutaj. Minęło kilka dni a sytuacja wydaje się wyglądać nieco bardziej optymistycznie. Na początek przedstawiamy Wam wykres na który trafiliśmy. W ciekawy sposób przyrównuje on obecną sytuację kursu Bitcoina do poprzednich lat i obstawia dwa warianty. Oba wzrostowe z tą różnicą, że pierwszy wariant zakłada dość szybkie wybicie w górę. Drugi pokazuje wzrosty w dłuższym terminie.

Wykres historyczny BTC

To na co my zwróciliśmy uwagę to zarysowana formacja podwójnego dna, która została już “zaksięgowana”. Wedle prawideł po podwójnym dnie następują wzrosty i tak się stało w tym przypadku. Wzrosty wyhamowały w okolicach 6700 dolarów za 1 Bitcoina co potwierdza zadziałanie formacji podwójnego dna gdyż dokładnie taki zakres wzrostów można było wywnioskować z wykresu (+300-400 dolarów od kursu 6200). W naszej opinii szansa na dalsze wzrosty to około 60%. Szansa na spadek to 40% do poziomów zbliżonych przy poprzednim dołku i w ten sposób pojawienie się formacji potrójnego dna. Pamiętajcie, że analiza techniczna Bitcoina jest jedynie wskazówką tego co może się wydarzyć i nie daje żadnej pewności, że tak się stanie a nasze artykuły nie stanowią porad inwestycyjnych.

Na pewno warto najpierw zdecydować, która giełda kryptowalut będzie dla nas najbardziej odpowiednia w celu kupna Bitcoina, a następnie na bieżąco obserwować i śledzić wykresy tej kryptowaluty.

Giełda kryptowalut 

Jeśli chciałbyś wdrożyć u siebie nowoczesny system dla firm Comarch ERP Optima skontaktuj się z wrocławskim Partnerem Comarch firmą Dative Sp. z o.o. To świetni i doświadczeni specjaliści.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *