Szwajcaria wprowadza regulowaną giełdę walut cyfrowych – giełda kryptowalut/giełda btc

Szwajcaria wprowadza regulowaną giełdę walut cyfrowych – giełda kryptowalut/giełda btc

Szwajcarska giełda kryptowalut

Szwajcarska regulowana giełda kryptowalut

Szwajcaria to kraj bardzo optymistycznie nastawiony do technologii blockchain i kryptowalut. Potwierdzają to kolejne wiadomości płynące ze spółki zarządzającej szwajcarską giełdą papierów wartościowych. Planuje ona wprowadzenie regulowanej giełdy kryptowalut. Ma nazywać się SIX Digital Exchange i zostanie uruchomiona w pierwszym półroczu 2019 roku. Będzie podlegała nadzorowi Banku Centralnego oraz instytucji nadzorującej rynki finansowe FINMA. Władze Szwajcarii podjęły tą decyzje pomimo nieco słabszej kondycji kryptowalut w ostatnim okresie.

Tym samym oprócz Korei Południowej, Cypru czy Malty, Szwajcaria dołącza do grona krajów bardzo sprzyjających szyfrowanym walutom elektronicznym. Na pewno SIX Digital Exchange będzie pierwszą w pełni legalną, nadzorowaną i regulowaną giełdą kryptowalut w Europie.

Ciekawe jak rozwinie się taka giełda Bitcoin. Czy będzie możliwe na niej kupno wielu kryptowalut czy zostanie ograniczone do zakupu i wymiany Bitcoina. Tego dowiemy się w przyszłości.

Giełda bitcoin ze Szwajcarii

Jeśli szukasz najnowocześniejszego oprogramowania dla swojej firmy sprawdź Comarch Optima. Posiada wiele modułów, które są w stanie obsłużyć większość procesów biznesowych w każdej firmie. Przetestuj najpopularniejszy program dla firm – Comarch ERP Optima. Korzysta już z niego ponad 60000 przedsiębiorstw.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *