W ostatnim tygodniu zanotowano wzrost inwestycji w cyfrowe aktywa o 1,76 miliarda dolarów

W ostatnim tygodniu zanotowano wzrost inwestycji w cyfrowe aktywa o 1,76 miliarda dolarów

aktualności-kryptowalutowe

Napływ nowego kapitału wpłynął na dziesiąty tydzień nieprzerwanego wzrostu. W tym czasie, łączny napływ środków osiągnął wartość 1,76 miliarda dolarów, co odpowiada 4% zarządzanych aktywów (AuM). Ten okres ciągłego wzrostu jest największy od października 2021 roku, kiedy to w USA wprowadzono fundusze ETF bazujące na kontraktach futures.

Ethereum, mimo że wciąż jest poniżej swojego szczytowego wyniku z 2021 roku, przełamało negatywne tendencje, notując pięciotygodniowy pozytywny trend i osiągając łączny napływ w wysokości 134 milionów dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia, Ethereum stało się pierwszym w tym roku altcoinem z pozytywnym bilansem netto, osiągając 10 milionów dolarów.

Również Bitcoin odnotował znaczące wpływy, osiągając 133 miliony dolarów, podczas gdy produkty short-bitcoin odnotowały wpływy w wysokości 3,6 miliona dolarów po trzech tygodniach spadków. Inne altcoiny, takie jak Solana, XRP i Cardano, również odnotowały wpływy, z kolei Litecoin wyróżnił się pomimo ogólnego wzrostu zainteresowania instytucjonalnego kryptowalutami.

 

Dodaj komentarz