Czołowy bank w Brazylii, wchodzi w branżę kryptowalut

Czołowy bank w Brazylii, wchodzi w branżę kryptowalut

crypto-news

Itau Unibanco uruchamił usługę handlu Bitcoinem i Ethereum dla swoich klientów. Ta nowość, która rozpoczęła się w poniedziałek, umożliwia użytkownikom platformy inwestycyjnej banku wymianę dwóch najbardziej znanych kryptowalut. Guto Antunes, szef działu aktywów cyfrowych w Itau, zaznaczył, że bank planuje poszerzenie swojej oferty o więcej kryptowalut w przyszłości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Itau Unibanco dzięki temu posunięciu staje się konkurencją dla lokalnych i międzynarodowych giełd kryptowalutowych. Bank wyróżnia się podwójną funkcją jako platforma handlowa i depozytariusz, co zapewnia większe bezpieczeństwo aktywów cyfrowych użytkowników.

Tymczasem, dwaj lokalni gracze na rynku kryptowalut, XP i PicPay, wycofali się z tej przestrzeni. XP nie podał przyczyny swojej decyzji, podczas gdy PicPay wskazał na niepewność regulacyjną jako powód swojego wyjścia.

Oprócz handlu kryptowalutami, Itau Unibanco inwestuje również w tokenizację, umożliwiając klientom wydawanie tokenów na swojej giełdzie. Bank był zaangażowany w LIFT Lab, prezentując rozwiązanie dla brazylijskiego stablecoina powiązanego z realem, mającego na celu ułatwienie szybkiej i zdecentralizowanej wymiany między różnymi tokenami walut fiducjarnych.

Wspólnie z BTG Pactual i Santander Brasil, Itau Unibanco przygotowuje się do wprowadzenia brazylijskiej waluty cyfrowej CBDC, współpracując z Centralnym Bankiem Brazylii. Ten krok sygnalizuje znaczącą cyfrową transformację w brazylijskim sektorze finansowym i jest kamieniem milowym w akceptacji oraz integracji walut cyfrowych w głównym nurcie usług finansowych w Brazylii.