System płatności BLIK – najważniejsze informacje o płatności BLIK-iem w Internecie

System płatności BLIK – najważniejsze informacje o płatności BLIK-iem w Internecie

płatność blikiem

Materiał zewnętrzny partnera

Co to takiego ten BLIK?

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia opłacanie zakupów w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, korzystając z aplikacji na smartfony. BLIK powstał w 2015 roku i obecnie jest jednym z najpopularniejszych systemów płatności w Polsce. Korzystanie z BLIK-a jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy pobrać aplikację bankową na smartfona. W momencie dokonywania płatności w sklepie internetowym wystarczy wybrać metodę płatności BLIK, wpisać wygenerowany przez aplikację kod, a następnie potwierdzić transakcję w aplikacji.

Sprawdź nasz ranking bramek płatniczych

Dlaczego lubimy płacić BLIK-iem?

Korzystanie z BLIK-a ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo szybki i wygodny sposób dokonywania płatności w Internecie. Nie trzeba już wpisywać danych karty płatniczej, ani logować się do bankowości internetowej. Żyjemy w czasach, gdzie akurat telefon towarzyszy nam na każdym kroku, kiedy inne rzeczy, w tym na przykład karta kredytowa niekoniecznie. Dlatego też BLIK-iem jest po prostu łatwiej zapłacić za zakup w każdej chwili.

Dodatkowo BLIK jest bezpieczny, ponieważ każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem generowanym w aplikacji, co oznacza, że trudno jest ją sfałszować. Ważne jest też to, że w przypadku płatności BLIK-iem serwis nie otrzymuje żadnych danych osoby robiącej zakup, czy opłacającej usługę.

Wychodząc poza płatności online, BLIK jest też świetnym systemem, gdy potrzebujemy wykonać przelew, jednak dysponujemy tylko telefonem odbiorcy. W takim wypadku wystarczy wybrać tak zwany przelew na telefon.

Jakie są alternatywy dla BLIK-a?

Oczywiście pomimo tego, że opłaty BLIK-iem są coraz popularniejsze w sieci, nie oznacza to, że jest to jedyna metoda płatności online. Warto też zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie sklepy internetowe oferują płatności BLIK-em. Jakie są w takim wypadku możliwości?

Karty płatnicze, czyli tradycyjny sposób dokonywania płatności polegający na przekazywaniu danych karty płatniczej (numer, data ważności, kod CVV) w celu dokonania transakcji. W porównaniu z BLIK-iem korzystanie z kart płatniczych jest mniej wygodne, ale wciąż bardzo popularne i powszechne.

Przelewy elektroniczne, czyli sposób dokonywania płatności online, w którym konieczne jest zalogowanie się do bankowości internetowej i przesłanie przelewu na wskazany numer rachunku. Przelewy takie są bezpieczne, ale wymagają więcej czasu na dokonanie transakcji niż BLIK lub karta płatnicza.

PayPal, czyli popularny na całym świecie system płatności online umożliwiających zakupy w sklepach internetowych bez konieczności podawania danych karty płatniczej. Wymaga jednak założenia konta w systemie i pobiera on prowizje od dokonywanych transakcji.

Zastrzeżenie: To jest sponsorowana treść marketingowa. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść artykułu. Bądźcie ostrożni przy klikaniu w linki na stronach internetowych i zostawiając Wasze dane osobowe oraz wrażliwe na niepewnych portalach internetowych. Branża kryptowalut pełna jest oszustów i tzw. scamów. Samo inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty całości kapitału lub jego większości.

 

 

Dodaj komentarz