Sam Bankman-Fried, stracił milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP)

Sam Bankman-Fried, stracił milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP)

xrp ripple

Sam Bankman-Fried, znany jako SBF, poniósł poważne straty w wyniku utraty milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP). Według doniesień, SBF był przeciwny informowaniu inwestorów o zaginionych środkach w XRP.

Bankman-Fried miał stracić 4 miliony dolarów w XRP, należące do Alameda Research, lekceważąc problem mimo wewnętrznych wątpliwości. Nieodpowiednie zarządzanie zaginionymi XRP osłabiło zaufanie wśród kadry kierowniczej Alameda Research.

Za liczne oszustwa i pranie pieniędzy, SBF może zostać skazany na do 115 lat pozbawienia wolności, a jego obrona rozważa apelację od wyroku.

Co stało się z zaginionymi XRP?

Niedawno Wall Street Journal ujawnił, że SBF, były CEO FTX, doświadczył znaczących strat podczas handlu XRP. Kwota 4 milionów dolarów w XRP “wyparowała” z kont Alameda Research, gdy 31-letni przedsiębiorca użył spółki siostrzanej do przeprowadzenia transakcji.

SBF przypuszczał, że suma ta została przesłana z amerykańskiej giełdy na platformę w Korei Południowej, która “zwlekała z jej zaksięgowaniem”. Inni uczestnicy operacji nalegali, by Bankman-Fried zaprzestał handlu, aby mogli ustalić, co stało się z tokenami.

Ostatecznie SBF ustąpił i zawiesił handel na dwa tygodnie. Pozostali członkowie zarządu potwierdzili, że faktycznie brakowało XRP o wartości milionów dolarów.

Menedżer z Alameda mówił, że rozważano poinformowanie inwestorów o problemie, by mogli oni przemyśleć swoje opcje, jednak SBF był temu zdecydowanie przeciwny. Zapewniał, że istnieje 80% szans, że zaginione XRP ostatecznie się znajdą.

“Jeśli nigdy nie odzyskamy Ripple, nikt nie uzna za rozsądne, byśmy twierdzili, że mamy 80% XRP. Wszyscy powiedzą, że ich okłamaliśmy. Zostaniemy oskarżeni przez inwestorów o oszustwo” – zauważył inny menedżer.

Wiosną 2022 roku wielu dyrektorów Alameda Research zaczęło martwić się o brak zainteresowania SBF miejscem, w którym znajdują się ich pieniądze. Firma dokonywała około 250 000 transakcji dziennie, ale nie wszystkie były rejestrowane.

Zniknięcie XRP stało się punktem krytycznym, który zniszczył zaufanie między zespołem Alameda a SBF.

SBF grozi dożywocie

Bankman-Fried został niedawno uznany za winnego oszustw bankowych, spiskowania w celu popełnienia oszustw oraz prania pieniędzy. To wszystko nastąpiło po upadku jego platformy kryptowalutowej, co spowodowało straty wielomiliardowe dla inwestorów, a wiele osób uznało to za jedno z największych oszustw finansowych w historii USA.

Wyrok ma zostać ogłoszony 28 marca, a SBF grozi nawet 115 lat więzienia. Jego adwokat podkreślił, że klient szanuje werdykt jury, ale jest “głęboko rozczarowany wynikiem”, co może wskazywać na zamiar odwołania się od wyroku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *