Sam Bankman-Fried, stracił milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP)

Sam Bankman-Fried, stracił milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP)

xrp ripple

Sam Bankman-Fried, znany jako SBF, poniósł poważne straty w wyniku utraty milionów dolarów zainwestowanych w Ripple (XRP). Według doniesień, SBF był przeciwny informowaniu inwestorów o zaginionych środkach w XRP.

Bankman-Fried miał stracić 4 miliony dolarów w XRP, należące do Alameda Research, lekceważąc problem mimo wewnętrznych wątpliwości. Nieodpowiednie zarządzanie zaginionymi XRP osłabiło zaufanie wśród kadry kierowniczej Alameda Research.

Za liczne oszustwa i pranie pieniędzy, SBF może zostać skazany na do 115 lat pozbawienia wolności, a jego obrona rozważa apelację od wyroku.

Co stało się z zaginionymi XRP?

Niedawno Wall Street Journal ujawnił, że SBF, były CEO FTX, doświadczył znaczących strat podczas handlu XRP. Kwota 4 milionów dolarów w XRP “wyparowała” z kont Alameda Research, gdy 31-letni przedsiębiorca użył spółki siostrzanej do przeprowadzenia transakcji.

SBF przypuszczał, że suma ta została przesłana z amerykańskiej giełdy na platformę w Korei Południowej, która “zwlekała z jej zaksięgowaniem”. Inni uczestnicy operacji nalegali, by Bankman-Fried zaprzestał handlu, aby mogli ustalić, co stało się z tokenami.

Ostatecznie SBF ustąpił i zawiesił handel na dwa tygodnie. Pozostali członkowie zarządu potwierdzili, że faktycznie brakowało XRP o wartości milionów dolarów.

Menedżer z Alameda mówił, że rozważano poinformowanie inwestorów o problemie, by mogli oni przemyśleć swoje opcje, jednak SBF był temu zdecydowanie przeciwny. Zapewniał, że istnieje 80% szans, że zaginione XRP ostatecznie się znajdą.

“Jeśli nigdy nie odzyskamy Ripple, nikt nie uzna za rozsądne, byśmy twierdzili, że mamy 80% XRP. Wszyscy powiedzą, że ich okłamaliśmy. Zostaniemy oskarżeni przez inwestorów o oszustwo” – zauważył inny menedżer.

Wiosną 2022 roku wielu dyrektorów Alameda Research zaczęło martwić się o brak zainteresowania SBF miejscem, w którym znajdują się ich pieniądze. Firma dokonywała około 250 000 transakcji dziennie, ale nie wszystkie były rejestrowane.

Zniknięcie XRP stało się punktem krytycznym, który zniszczył zaufanie między zespołem Alameda a SBF. Więcej informacji na temat tego gdzie i jak łatwo oraz wygodnie możesz kupić XRP Ripple znajdziesz w artykule https://gielda-kryptowaluty.pl/jak-gdzie-kupic-ripple-xrp/

SBF grozi dożywocie

Bankman-Fried został niedawno uznany za winnego oszustw bankowych, spiskowania w celu popełnienia oszustw oraz prania pieniędzy. To wszystko nastąpiło po upadku jego platformy kryptowalutowej, co spowodowało straty wielomiliardowe dla inwestorów, a wiele osób uznało to za jedno z największych oszustw finansowych w historii USA.

Wyrok ma zostać ogłoszony 28 marca, a SBF grozi nawet 115 lat więzienia. Jego adwokat podkreślił, że klient szanuje werdykt jury, ale jest “głęboko rozczarowany wynikiem”, co może wskazywać na zamiar odwołania się od wyroku.

 

Dodaj komentarz