Pozytywne prognozy cen Bitcoina na najbliższe lata

Pozytywne prognozy cen Bitcoina na najbliższe lata

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Kryptowaluty w ostatnich latach nie miały łatwo i każdy większy spadek był okrzyknięty przez „ekspertów” jako ostateczny upadek. Jednak rzeczywistość kolejny raz okazała się inna. Bitcoin, jak i cały rynek kryptowalut odbił i od dłuższego czasu znajduje się w trendzie wzrostowym. Składa się na to wiele czynników, a kolejne usługi na całym świecie, które oferują transakcje kryptowalutami, jedynie potwierdzają, że cały sektor ma się dobrze i w najbliższym czasie nie należy spodziewać się kolejnego kryzysu. Do tego wszystkiego dochodzą kolejne czynniki, które każą sądzić, że będzie znacznie lepiej.

Zmiany prawne dotyczące kryptowalut w Stanach Zjednoczonych

Największym problemem kryptowalut jest to, że wiele krajów świata nie określiło jeszcze swojego stanowiska dotyczącego elektronicznych aktywów. Mimo że kasyna jak np. NationalCasino Poland wprowadza je jako jedną ze swoich metod płatności, to gracze wielu regionów z różnych przyczyn nie wykorzystują tej opcji. Jedno nieprzychylne prawo wdrożone w USA mogłoby całkowicie zabić potężny rynek kryptowalut. 

Udowodnił to sam Elon Musk, który przez dłuższy czas promował Bitcoina, ale pewnego dnia zdecydował się z tym skończyć. Napisał w 2021 roku jednego Tweeta, w którym krytykuje wpływ kryptowaluty na planetę, przez co wycofał wsparcie dla Bitcoina w swoich firmach. Efektem był największy kryzys na rynku kryptowalut w historii, po którym Bitcoin potrzebował aż dwóch lat, żeby się podnieść. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby USA nagle wprowadziło prawo, które ogranicza możliwości kryptowalut – efekt mógłby być znacznie poważniejszy.

Jednak ostatnim czasie coraz częściej słyszy się pogłoski, że już niebawem w Stanach Zjednoczonych mają zostać wdrożone prawa przychylne kryptowalutom, co może sprawić, że umocnią się na całym świecie. Ten optymizm rynkowy z pewnością będzie miał wpływ na ceny Bitcoina, ponieważ społeczność zawsze przyjmuje takie informacje z zadowoleniem. Mówi się, że potencjalne zmiany mogą pojawić się podczas drugiej kadencji prezydenckiej Donalda Trumpa.

Donald Trump i jego przychylność dla kryptowalut

Już w 2024 roku może dojść do zmian władzy na stołku prezydenckim USA. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Trump zamierza prowadzić politykę przyjazną kryptowalutom. Pojawiają się informacje o jego aktywnościach z NFT – w ostatnich latach uruchomił aż trzy różne. To pozwala sądzić, że były prezydent odszedł od krytykowania kryptowalut i dostrzegł w nich potencjał. Dlatego potencjalna druga kadencja miliardera może być niezwykle owocna dla Bitcoina, jak i całego sektora kryptowalut.

Analitycy firmy Vaneck przypuszczają, że z tego powodu Bitcoin może już w 2024 roku osiągnąć nowe maksima. Wystarczy, że Trump będzie miał dobre wyniki sondaży i wspomni o kryptowalutach, a efekt może być odwrotny do tego, co w 2021 roku zrobił Elon Musk.

Historia cen Bitcoina i prognozy na najbliższy rok

Po dużych problemach w 2021 roku, kiedy Bitcoin osiągnął swoje maksimum (ponad 240 000 zł), nastąpił drastyczny spadek. W najgorszym momencie – na początku 2022 roku jego wartość wynosiła „zaledwie” 75 000 zł, co wywołało niemałą panikę wśród inwestorów i kolejne nietrafione prognozy o końcu kryptowalut. Na szczęście Bitcoin od tego momentu odbił i systematycznie usprawnia swoją pozycję:

  • Luty 2023 – przekroczenie 100 000 zł,
  • Kwiecień 2023 – 120 000 zł,
  • Lipiec 2023 – 120 000 zł,
  • Listopad 2023  – 140 000 zł,
  • Grudzień 2023 – 180 000 zł.

Aktualnie cena Bitcoina plasuje się na poziomie około 180 000 zł. Jeżeli jednak pogłoski ze Stanów Zjednoczonych zaczną się potwierdzać, może się okazać, że przebicie progu 250 000 zł jest możliwe. Jeżeli kryptowaluta sama radzi sobie tak dobrze, to co się stanie, kiedy największe strefy ekonomiczne zaczną stosować politykę przyjazną kryptowalutom? Kluczowa będzie kampania wyborcza w USA i postawa Donalda Trumpa. 

Warto jednak zaznaczyć, że pozostają jeszcze dwie inne potężne strefy ekonomiczne – Unia Europejska i Azja. O ile Azjaci nie są aż tak bardzo przewrażliwieni na punkcie ochrony środowiska (główne zarzuty wobec rynku kryptowalut), to UE stosuje bardzo radykalne środki przeciwdziałania emisji dwutlenku węgla i trudno wyobrazić sobie, aby z dzisiejszą europejską polityką, wprowadzono zmiany przychylne kryptowalutom.

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry i zakłady online na pieniądze na różnych platformach są w Polsce zabronione. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacanie pieniędzy na platformy online.

 

Dodaj komentarz