Ciekawe sposoby na spędzanie czasu online

Ciekawe sposoby na spędzanie czasu online

laptop

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Przez ostatnich kilkanaście lat bardzo zmieniła się nasza rzeczywistość. Z początkiem obecnego wieku i tysiąclecia mało kto w Polsce miał telefon komórkowy czy dostęp do Internetu. Dziś smartfony są czymś powszechnym, a darmowy czy też niezwykle tani dostęp do sieci mamy właśnie w nich. To też sprawia, że zmieniliśmy swoje nawyki. O wiele więcej czasu spędzamy online. Dla większości z nas normą jest przesiadywanie na serwisach społecznościowych, korzystanie z muzyki czy filmów online. Przedstawimy w tym artykule kilka sposobów na spędzanie czasu online.

Poradniki wideo

W czasach przed YouTube czy innymi serwisami trudno nam było coś samemu naprawić w domu, jeśli nie mieliśmy fachowej wiedzy lub kogoś z takową pod ręką. Dziś na całe szczęście można natrafić na wpisy czy kanały osób, które się takimi rzeczami pasjonują. To poradniki internetowe, które są nam w stanie pokazać, jak krok po kroku rozkręcić i wyczyścić laptopa, jak wymienić baterię w telefonie, hodować rośliny na balkonie. W szczególności dużą popularnością online cieszą się kanały na YT, które mają wiele filmów, subskrypcji. W takiej sytuacji wiemy, że mamy do czynienia faktycznie z pasjonatem, który potrafi w ciekawy sposób dzielić się z nami fachową wiedzą. W wielu przypadkach takie osoby za darmo udostępniają wiedzę o wiele lepiej niż serwisy znane z płatnych kursów czy nawet uczelnie wyższe, techniczne. Od lat wielką popularnością cieszą się także fora internetowe jak Elektroda, gdzie można wymieniać się wiadomościami, wiedzą, jak i szukać sposobów na rozwiązanie swoich problemów technicznych. Te ostatnie najczęściej tyczą się komputerów czy smartfonów.

Hazard w czterech kątach i nie tylko

Gdybyśmy wzięli pod uwagę rozwój różnych dziedzin online w Polsce, to w czołówce znajduje się strefa hazardowa. W ciągu tylko ostatnich 10 lat zarówno kasyna internetowe, jak i firmy bukmacherskie znacząco zwiększyły obecność i dochody w naszym kraju. Nie bez powodu można zatem dziś skorzystać z ich oferty. Dla przykładu, niektóre kasyna internetowe proponują swoim klientom ggbet bonus bez depozytu. To całkiem ciekawa oferta, gdzie nie trzeba na początek nic wpłacać do kasyna, aby dostać mały prezent. To forma zachęty do skorzystania z oferty kasyna. Także i firmy bukmacherskie proponują nam darmowy prezent. Można liczyć na zakład bez ryzyka, zwrot za przegrany kupon.

Korzystanie z kasyn czy bukmacherów jest dziś możliwe zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych. Dzięki temu niekoniecznie trzeba siedzieć w domu, by grać na slotach czy grach karcianych. Potwierdzają to nawet badania, które wskazują, że coraz więcej hazardzistów online to gracze mobilni. Oczywiście nie zachęcamy nikogo do hazardu, tym bardziej, że możliwa jest rozgrywka za darmo, gdzie nie wydajemy własnych pieniędzy.

Wyszukiwanie okazji

Jako Polacy znani jesteśmy z ciężkiej pracy, ale także i oszczędzania. Dlatego też nie lubimy zazwyczaj wiele wydawać, a także szukamy sporych promocji. Nie da się ukryć, że dziś o wiele łatwiej o promocje niż jeszcze kilka lat temu. Bardziej chodzi nam o wiedzę na ich temat niż samą obecność. Korzystamy bowiem z wielu mobilnych aplikacji z powiadomieniami, gdzie sklepy, serwisy informują nas o promocjach, obniżkach cen. W sieci sporą popularnością z kolei cieszą się strony z promocjami. To miejsca, dzięki którym faktycznie można zaoszczędzić pieniądze. 

Jednym z nich jest Pepper. Każda z zarejestrowanych osób może dodać tu znalezioną przez siebie promocję, sprawdzać wpisy innych, a także je komentować. Obejmuje to zarówno rzeczy za darmo, promocje i błędy cenowe. Są takie okazje, gdzie można zaoszczędzić 50 groszy na napoju czy wafelku, ale i takie, gdzie można zyskać kilka tysięcy na tańszej wycieczce, sprzęcie elektronicznym, samochodzie. Zainteresowane osoby powinny od czasu do czasu zerknąć w takie miejsca.

Gry online

Zastanawialiśmy się nad tym, czy wybrać tutaj serwisy streamingowe z filmami i serialami czy gry online. Nasz wybór padł jednak na te drugie. Wynika to z tego, że jednak większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda i działa Netflix czy HBO Max. Dlatego przyjrzyjmy się grom online. Te bowiem są przeznaczone dla różnych grup, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Bez problemu można grać w strzelanki, gry wojenne, strategiczne, sportowe, fantasy. To też świetna okazja do tego, aby spotykać się online ze znajomymi. Większość gier pozwala na korzystanie z wewnętrznych komunikatorów, a w razie czego można też wybrać zewnętrzne rozwiązania jak Discord, TeamSpeak. Co więcej, dziś gry internetowe dostępne są nie tylko na komputerach czy konsolach, lecz także i smartfonach.

Warto mieć na uwadze, że można gry rozgraniczyć na 2 główne kategorie:

  • free to play – pierwszą kategorię stanowią gry za darmo. Te dziś cieszą się ogromną popularnością. Można je pobrać i korzystać z nich za darmo, a producenci wprowadzają mikropłatności, poprzez które można kupić dodatkowe przedmioty, konta premium. Najbardziej znane gry z tej kategorii to World of Tanks, Fortnite, Valorant, Counter Strike 2, League of Legends.
  • gry płatne – tu z kolei mamy gry, za które trzeba od razu zapłacić z góry bądź też wymagają comiesięcznego abonamentu. Często ich atutem jest właśnie to, że nie da się kupować ulepszeń, które dają przewagę. Popularne tytuły to World of Warcraft, Hell Let Loose, EA Sports FC 24 czy Starfield.

Granie online może dla niektórych stanowić element czystej rozrywki, a dla innych sposób odstresowania się po ciężkim dniu.

Oczywiście takich sposobów na spędzanie czasu online jest zdecydowanie więcej. Wystarczy wymienić wspomniane serwisy streamingowe, słuchanie audiobooków oraz podcastów, kursy internetowe, lekcje języków obcych, poszukiwanie drugiej połówki poprzez serwisy randkowe. Wszystko jest dosyć atrakcyjne, tylko nie wolno przesadzać, gdyż może to generować różne problemy.

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry i zakłady online na pieniądze na różnych platformach są w Polsce zabronione. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacanie pieniędzy na platformy online.

 

Dodaj komentarz