Ostatnio zanotowano znaczący wzrost aktywnych adresów Litecoin, osiągając historyczne maksimum.

Ostatnio zanotowano znaczący wzrost aktywnych adresów Litecoin, osiągając historyczne maksimum.

kurs-cena-litecoin

Ta tendencja zaznaczyła się zaledwie miesiąc po tym, jak liczba aktywnych adresów Litecoin osiągnęła poziom najwyższy od sześciu miesięcy.

W ostatnim czasie Litecoin doświadczył wzmożonej aktywności w swojej sieci, a liczba aktywnych adresów osiągnęła rekordową wartość. Z danych opublikowanych przez platformę analityczną blockchain IntoTheBlock wynika, że 8 grudnia 2023 roku liczba aktywnych adresów Litecoin przekroczyła 1,4 miliona.

Litecoin obserwuje rosnącą aktywność sieciową

Wzrost liczby aktywnych adresów Litecoin nastąpił niedługo po tym, jak osiągnięto sześciomiesięczny rekord. W połowie listopada, że liczba aktywnych adresów sieci wzrosła do 979 550, przełamując poprzedni rekord wynoszący 719 300, ustanowiony w maju.

Znaczny wzrost aktywnych adresów Litecoin może być związany ze standardem tokenów LTC-20, bazującym na protokole Litecoin Ordinals. Jest to adaptacja standardu BRC-20 Bitcoina, który jest traktowany przez społeczność jako eksperyment pokazujący możliwość tworzenia równowagi poza łańcuchem za pomocą napisów. Standard ten został opracowany, aby umożliwić tworzenie zamiennych tokenów w sieci Litecoin.

Poza zwiększeniem liczby aktywnych adresów, portfele Litecoin z dodatnim saldem również odnotowały rekordy, zwiększając się o ponad 40% od początku roku. Dodatkowo, liczba transakcji w sieci wzrosła do rekordowego poziomu 1,09 miliona 14 listopada, przewyższając nawet Bitcoin, który osiągnął około 523 284 transakcji.

8 grudnia liczba transakcji Litecoin ponownie przekroczyła Bitcoin, osiągając 846 561, podczas gdy Bitcoin utrzymywał się na poziomie około 411 321.

Ostatnie wzrosty LTC

W okresie wzmożonej aktywności sieciowej Litecoin, jego rodzimy token LTC również zanotował wzrost, idąc w ślad za ogólnym trendem rynku kryptowalut. Kryptowaluta ta dołączyła do bitcoina (BTC) i innych altcoinów podczas weekendowego rajdu, osiągając poziom 77 USD 10 grudnia, przed spadkiem o 7% do aktualnej ceny 72,45 USD, jak podaje CoinMarketCap.

Warto zaznaczyć, że ostatni wzrost LTC jest jego pierwszym znaczącym wzrostem od czasu trzeciego halvingu Litecoin, który miał miejsce na początku sierpnia. Halving, odbywający się co cztery lata, zmniejszył nagrody za bloki dla górników Litecoin o połowę, z 12,5 LTC do 6,25 LTC.

Historycznie rzecz biorąc, halvingi zwykle wpływają na wzrost cen dotkniętych nimi aktywów, co obserwowano w przypadku BTC trzykrotnie. Jednakże, w przypadku Litecoina ostatni halving spowodował spadek wartości LTC krótko po tym wydarzeniu.

 

Dodaj komentarz