Jak płacić za zakupy kryptowalutami? Najpopularniejsze opcje

Jak płacić za zakupy kryptowalutami? Najpopularniejsze opcje

kryptowaluty bitcoin

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Chcesz nadążać za najnowszymi trendami i dowiedzieć się gdzie i jak płacić kryptowalutami? Dlaczego krypto cieszą się tak ogromną popularnością? Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz w poniższym tekście.

Za jakie usługi można płacić kryptowalutami?

Nie ma co ukrywać, że głównym miejscem, w którym można płacić kryptowalutami, jest branża hazardowa. To ona spopularyzowała tę formę płatności i do dziś jest największą gałęzią biznesu, w której wykorzystuje się kryptowaluty. Najliczniejszymi miejscami do płatności kryptowalutami są kasyna online, które oferują przy okazji kody na darmowe spiny bez depozytu, z których mogą skorzystać gracze, rejestrujący swoje konta. Dzięki płatnościom i bonusom gracze mogą w wyjątkowo szybki sposób rozpocząć grę w kasynie online i poszukać uśmiechu szczęścia.

Oprócz kasyn, płatności w kryptowalutach są bardzo spopularyzowane także w serwisach bukmacherskich, kantorach online, ale też coraz więcej największych brandów na świecie decyduje się wdrożyć je do swojego portfela. Zapewne wiesz, że jedną z firm jest Tesla, ale czy znasz kolejne? Prześledź dokładnie nasz tekst, aby poznać szczegóły.

Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty w Polsce?

Oczywiście, zanim zabierzesz się za płatności kryptowalutami, powinieneś dokładnie poznać, jakie są najpopularniejsze kryptowaluty. Z różnych badań wynika, że niekwestionowanym liderem popularności w Polsce jest Bitcoin. To najstarsza i cechująca się największym uznaniem kryptowaluta, która pojawiła się na rynku w 2009 roku i została zaprojektowana przez tajemniczą osobę, posługującą się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin stał u podstaw budowy całego rynku kryptowalut. Innymi, bardzo popularnymi kryptowalutami w Polsce jest Ethereum, Litecoin, Cardano oraz Dogecoin.

Ethereum została opisana po raz pierwszy w 2013 roku przez Vitalika Buterina. Litecoin to z kolei projekt, który jest totalnie inspirowany Bitcoinem, ale to, co go wyróżnia to fakt, że jest przekazywany kompletnie bez udziału centralnego emitenta.

Cardano to już nieco bardziej rewolucyjne rozwiązania, a więc blockchain oparty na Proof of Stake. Jego wewnętrzną kryptowalutą jest ADA.

Dogecoin to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kryptowalut, ale zyskała ona na popularności głównie dzięki Elonowi Muskowi. Dogecoin w maju 2021 roku mógł pochwalić się rekordową kapitalizacją, rzędu 92 miliardów USD.

Miejsca, w których możesz zapłacić kryptowalutami

Czas bardziej szczegółowo przejrzeć miejsca, w których można uiszczać opłaty za pomocą kryptowalut.

 • Kasyna online – coraz więcej serwisów hazardowych dla polskich graczy decyduje się na płatności w kryptowalutach.
 • Kantory online – płatności kryptowalutami dostępne są w kantorach, gdzie możesz je wymieniać na inne kryptowaluty czy nawet i standardowe waluty, jak polska złotówka czy amerykański dolar.
 • KFC – jedna z najpopularniejszych sieci fast food, która pozwala na płatności kryptowalutami w swoich kioskach oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
 • Microsoft – komputerowy gigant, który pozwala opłacać usługi za pośrednictwem kryptowalut.
 • Tesla – jeden z pierwszych gigantów, który zdecydował się wdrożyć płatności w kryptowalutach, jest to firma, za którą stoi Elon Musk.
 • Starbucks – międzynarodowa sieć kawiarni, która podobnie, jak KFC pozwala na płatności w kioskach i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
 • Shopify – to kanadyjska aplikacja e-commerce, która pozwala w szybki sposób na stworzenie własnego sklepu internetowego.

Pozostałe miejsca, w których zapłacisz kryptowalutami w Polsce

Oprócz możliwości płatności w kryptowalutach na świecie czy online, istnieje także wiele stacjonarnych miejsc w Polsce, które akceptują taką formę płatności. Obecnie w Polsce istnieje kilkadziesiąt takich podmiotów. Poza tym w Polsce istnieje już blisko kilkaset tzw. Bitomatów.

Najpopularniejszymi miejscami, w których można płacić kryptowalutą w Polsce są niewątpliwie to:

 • SuperTech (sklep z elektroniką).
 • DobrePromo (agencja marketingu).
 • Mentzen (kancelaria i doradztwo podatkowe). 
 • E-Polyglots (szkoła językowa).
 • Iwos (sprzedaż kosmetyków naturalnych).
 • Provelo (serwis narciarsko-rowerowy).
 • El Passion (agencja zajmująca się tworzeniem aplikacji mobilnych i stron internetowych).

Rokrocznie, a nawet i każdego miesiąca, liczba miejsc, w których można płacić kryptowalutami, stale się poszerza.

Dlaczego ludzie wybierają do płatności kryptowaluty?

Intrygujące pytanie może brzmieć – dlaczego ludzie wybierają kryptowaluty, zamiast tradycyjnej gotówki czy kart płatniczych?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ale wygląda na to, że trend ten będzie nieustannie postępował i liczba płatności kryptowalutami ciągle będzie rosła względem innych, bardziej konwencjonalnych metod.

Z pewnością jednym z powodów jest fakt, że ludzie chcą mieć styczność z nowoczesną technologią. Inny z powodów to większa anonimowość, poprzez brak scentralizowanego systemu jak, chociażby ten bankowy. I wreszcie, płatności kryptowalutami są błyskawiczne, pozbawione przerw i innych problemów technicznych.

Jak zatem widać, przyszłość leży w płatnościach kryptowalutami i śmiało można zaryzykować tezę, że Ci dostawcy, którzy nie zdecydują się na ich wdrożenie, już wkrótce mogą zostać wyparci z rynku przez bardziej konkurencyjne podmioty.

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry i zakłady online na pieniądze na różnych platformach są w Polsce zabronione. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacanie pieniędzy na platformy online.

 

Dodaj komentarz