Największa chińska firma zajmująca się grami planszowymi i karcianymi planuje zakup kryptowalut

Największa chińska firma zajmująca się grami planszowymi i karcianymi planuje zakup kryptowalut

krypto-aktualności

Chińska Boyaa Interactive kupi Bitcoina i Ethereum o wartości 100 mln USD. Boyaa Interactive, chińska firma zajmująca się grami planszowymi i karcianymi, notowana na giełdzie w Hongkongu, ogłosiła, że planuje zakup kryptowalut o wartości około 100 mln USD, głównie BTC i ETH.

Ta strategiczna decyzja biznesowa pojawia się w momencie, gdy inwestorzy instytucjonalni coraz częściej inwestują w kryptowaluty, a Bitcoin i Ethereum stają się głównymi beneficjentami.

Zakup BTC i ETH przez Boyaa

Kierownictwo firmy zasugerowało, że zakup aktywów kryptograficznych jest kluczem do wzmocnienia jej obecności w Web3.Zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez Hong Kong Exchanges and Clearing Limited, Boyaa Interactive proponuje zakup aktywów w ciągu 12 miesięcy. Okres ten rozpocznie się po zatwierdzeniu wniosku na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (NWZ).

Boyaa oświadczyła również, że zawiadomienie o nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu i inne informacje wymagane zgodnie z zasadami notowań zostaną wysłane do akcjonariuszy do 30 listopada. Dokument rozpoczął się od odniesienia do dobrowolnego ogłoszenia dokonanego 10 sierpnia przez firmę oferującą zakup kryptowalut.

Znana firma ma nadzieję na zakup dwóch aktywów bazowych, Bitcoina i Ethereum. Według doniesień, około 90 mln USD zostanie równo podzielone między ETH i BTC. Pozostałe 10 mln USD zostanie przeznaczone na zakup stablecoinów o nazwie Tether (USDT) i USD Coin (USDC).

Firma podkreśla, że każdy potencjalny zakup będzie zależał od cen kupna i sprzedaży kryptowalut na otwartym rynku; Boyaa nie zamierza płacić premii wyższej niż 10% ceny rynkowej za te cyfrowe aktywa. Firma planuje sfinansować potencjalne przejęcia z niewykorzystanych rezerw gotówkowych.

Kierownictwo będzie odpowiedzialne za określenie, które kryptowaluty zakupić i ich odpowiedni procent alokacji, w tym optymalny czas zakupów.

Dlaczego Bitcoin i Ethereum?

W dokumencie Boyaa podkreśla swoją inwestycję w Bitcoin i Ethereum oraz wyjaśnia jej uzasadnienie. W szczególności firma dąży do zakupu kryptowalut, które przeszły rygorystyczne testy zarządzania ryzykiem i są odpowiednie dla jej strategii rozwoju biznesu.

Ponadto Boyaa zamierza inwestować w kryptowaluty o wysokiej płynności rynkowej i znacznej kapitalizacji rynkowej. W szczególności Bitcoin, Ethereum, USDC i USDT należą do aktywów o najwyższej płynności rynkowej. Ostatnio duże aktywa, takie jak BTC i ETH, przyciągnęły duże inwestycje inwestorów instytucjonalnych. Według doniesień, inwestorzy instytucjonalni zainwestowali miliardy dolarów w te dwa ważne aktywa kryptograficzne. Inwestorzy instytucjonalni chcą również wykorzystać nadchodzący długi sezon hossy. Chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić Ethereum za złotówki PLN? Zapraszamy do lektury artykułu.

 

Dodaj komentarz