Kupno kryptowalut

Interesuje Cię łatwe kupno kryptowalut za złotówki?

Kupno kryptowalut – od podstaw krok po kroku

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem walut elektronicznych i potrzebujesz wskazówek jak kupić kryptowaluty za złotówki?

Kupno kryptowalut (ponad 1000 różnych) dostępne jest obecnie na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach. Wiele z nich jest podobnych do siebie zarówno pod kątem zastosowania jak i technologii (blockchain). Niewątpliwie jednak niektóre z tych kryptowalut zdają się mieć większy potencjał niż inne. Bez wątpienia kilkanaście z nich posiadaja ciekawe i unikalne nowoczesne zastosowania, które mogą stać się małymi rewolucjami w niektórych branżach i zakorzenić się w nich na długie lata. Na naszej stronie możesz zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi wyboru i kupna najlepszych, najpopularniejszych czy najciekawszych kryptowalut na rynku. Pełny ranking kryptowalut znajdziesz w tym artykule. To na pewno pomoże Ci zmniejszyć Twój obszar poszukiwań i ułatwi Ci pierwsze inwestycje.

Jeśli jesteście już teraz zdecydowani na kupno kryptowalut możecie od razu założyć darmowe konto na giełdzie BitBay klikając w ten przycisk!

Kupno kryptowalut
aktualności kryptowalutowe

KUPNO BITCOIN

Bitcoin (BTC) jest pierwszą na świecie kryptowalutą. Od momentu powstania w 2008 roku jego wartość stale rośnie. Coraz częściej wykorzystywany jest do płatności przez osoby fizyczne i firmy. Kupno Bitcoina jest możliwe na wszystkich giełdach kryptowalut oraz giełdach Bitcoin. Przedstawimy Ci również wiele interesujących nowinek oraz szczegóły technologiczne i tego jak działa pierwsza waluta cyfrowa – Bitcoin!

cyfrowe złoto

ZAKUP ETHEREUM

Ethereum (ETH) to jedna z pierwszych kryptowalut. Powstała w 2013 roku i obecnie jest drugą pod kątem wyceny rynkowej. Jego sieć daje możliwość używania innych walut cyfrowych. Kupić Ethereum można w zasadzie na wszystkich giełdach Bitcoin i kryptowalut. Niewątpliwie Ether to jeden z najciekawszych projektów, który ma dziś realne zastosowania. W związku z tym postanowiśmy przybliżyć wamwszystkie informacje na temat tego gdzie kupić Ethereum?. Kupno Ethereum za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay.

gdzie można kupić ethereum?
Kupno Ripple

KUPNO RIPPLE

Kryptowaluta Ripple (XRP) powstała w 2012 roku więc jest jedną z pierwszych walut elektronicznych opartych o technologię blockchain. Bezsprzecznie jest szybsza i tańsza od Bitcoina dlatego zwróciła uwagę największych instytucji finansowych. Ze względu na popularność Ripple kupno Ripple umożliwia praktycznie każda giełda kryptowalut.

ZAKUP KRYPTOWALUTY  LITECOIN

Litecoin (LTC) stworzony został w 2011 roku więc zalicza się do najstarszych i najlepszych kryptowalut. Bez wątpienia Litecoina cechuje, że jest znacznie szybszy niż Bitcoin. Nazywany bywa “cyfrowym srebrem”. Kupno Litecoina możliwe jest na większości giełd kryptowalut. Za złotówki umożliwia kupno Litecoina polska giełda kryptowalut BitBay

gdzie kupić litecoin
NEO

KUPNO KRYPTOWALUTY NEO

Neo to kryptowaluta wywodząca się z Chin. Ponieważ jest ona pierwszą szyfrowaną walutą elektroniczną, która powstała w tym kraju i szybko została okrzyknięta “chińskim ethereum”. Niestety jest ona dostępna tylko na niektórych giełdach Bitcoin np. Binance gdzie możesz kupić NEO za inne kryptowaluty. Możliwość zakupu tej waluty elektronicznej dają tylko najlepsze giełdy kryptowalut.

Inne ciekawe kryptowaluty - kupno za złotówki

KUPNO KRYPTOWALUTY LISK

Lisk (LSK) to obecnie jedna z najpopularniejszych i kryptowalut w Polsce. Niewątpliwie ta otwarta platforma programistyczna przyciąga uwagę ze względu na możliwość tworzenia własnych aplikacji. Kupno Lisk za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay. Jest także dostępny na licznych innych giełdach Bitcoin i walut cyfrowych.

Niektóre z wymienionych w tym artykule szyfrowanych walut cyfrowych regularnie znajduje się w gronie najlepszych kryptowalut. Rankingi publikowane są regularnie na naszej stronie. Kupno Lisk – więcej informacji na ten temat Jeśli jednak chcesz już dziś dokonać zakupu tej lub innych opisywanych kryptowalut, kliknij w poniższy przycisk i załóż już teraz bezpłatne konto na BitBay.

Lisk (LSK)
jak i gdzie kupić cardano

KUPNO CARDANO

Cardano istnieje od 2015 roku jednak jej kapitalizacja plasuje tą kryptowalutę pośród 10 największych na Świecie. Ta waluta cyfrowa stworzona została przez ekspertów z całego świata łącznie z kadrą naukową różnych uniwersytetów. Dlatego może być ona warta uwagi i rozważenia tego by w nią zainwestować. Niestety kupno Cardano możliwe jest głównie na zagranicznych platformach handlu i wymiany walut elektronicznych. Cardano– więcej informacji.

Zakup kryptowaluty EOS

EOS to niewątpliwie młoda kryptowaluta, która została uruchomiona w lipcu 2017 roku. Szybko jednak zdobywała popularność dzięki czemu dziś jej kapitalizacja sprawia, że znajduje się w 5 największych, najciekawszych i najlepszych kryptowalut na Świecie. Kupno EOS możliwe umożliwia np. giełda kryptowalut Binance. Kupno EOS – dodatkowe informacje.

kupno kryptowalut
kupno tokena Enjin

KUPNO KRYPTOWALUTY ENJIN

Enjin to kolejna kryptowaluta dedykowana do wykorzystania w grach wideo. Niewątpliwie rynek gamingowy rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo innowacyjny dlatego szyfrowane waluty cyfrowe dla graczy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Kupno Enjin oraz kupno kryptowalut o podobnych właściwościach i możliwościach umożliwia zagraniczna giełda kryptowalut – Binance. Więcej informacji na temat tej kryptowaluty oraz gdzie można ją kupić znajdziesz tutaj – Kupno Enjin

Jeśli interesuje Cię założenie konta na giełdzie kryptowalut Binance możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk

Kupno kryptowalut - aktualizacja 2021

W końcówce 2020 i na początku 2021 obserwujemy niesamowitą hossę na rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Kupno kryptowalut stało się celem kolejnych milionów ludzi na całym świecie. Niewątpliwie katalizatorem dla cen jest globalny dodruk pieniądza związany z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Dlatego też postanowiłem uzupełnić ten artykuł o kolejne ciekawe projekty, których zakup warto wziąć pod uwagę.

Zakup kryptowaluty Stellar (XLM)

Właściwa nazwa kryptowaluty to Lumen, a  sieć nazywa się Stellar. Została ona stworzona przez współtwórców kryptowaluty Ripple. Ma stanowić szybką i tanią platformę do wymiany wartości cyfrowej między ludźmi i instytucjami. Ze względu na wykorzystaną technologię i skalowalność zyskuje ona coraz większą popularność. Dlatego ten projekt na pewno warto rozważyć pod kątem inwestycyjnym. Zakup kryptowaluty Lumen umożliwia polska giełda kryptowalut BitBay. Możecie się na niej zarejestrować klikając w poniższy przycisk.

kupno lumen stellar

Kupno kryptowalut - TRON (TRX)

kupno Tron TRX

Celem powstania tego projektu było stworzenie ogólnoświatowej platformy pozwalającej na udostępnianie aplikacji, ich zakup oraz wykonywanie szybkich i tanich płatności. Dlatego dziś TRON znajduje się w czołówce kryptowalut o najwyższej kapitalizacji. Godnym uwagi jest fakt, że nad tą kryptowalutą nie można przejąć kontroli i coraz częściej umieszczana jest w czołówkach najlepszych światowych projektów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu o TRON (TRX). Podobnie jak w przypadku Lumen Stellar zakup i wymiana tej waluty możliwa jest na polskiej giełdzie BitBay.

ChainLink

ChainLink to w pełni zdecentralizowana platforma oparta o sieć Ethereum 2.0 służąca do obsługi zawierania tzw. smartcontracts służących do zabezpieczenia danych oraz ochrony przed fałszerstwami. Jego tokenem jes LINK, który zyskał w ostatnich miesiącach uznanie nie tylko instytucji ale również mniejszych inwestorów. Dlatego też w ostatnich miesiącach jego cena stale rośnie. Ponieważ jest on dostępny na platformie BitBay jego kupno za złotówki jest całkiem łatwe i wygodne.

kupno chainlink

MONERO (XMR)

Monero XMR uchodzi za jedną z najbardziej anonimowych kryptowalut na świecie. Jej autorzy wdrożyli dodatkowe rozwiązania zapewniające anonimizację transakcji. Dlatego zyskała ona coraz większą popularność i zainteresowanie użytkowników oraz inwestorów. Godnym uwagi jest fakt, że w jej rozwój zaangażowani są także sami użytkownicy i programiści dzięki czemu projekt ten stale się rozwija. Więcej informacji znajdziecie w dedykowanym artykule do którego lektury serdecznie zapraszam. Ponieważ kupno kryptowalut ChainLink i Monero jest dostępne za złotówki na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay, inwestycja w nie będzie dość łatwa nawet dla osób początkujących.

monero xmr

Kupno kryptowalut - Binance Coin (BNB)

jak i gdzie kupić binance coin

Binance Coin (BNB) to unikalny projekt, który został stworzony przez jedną z największych światowych giełd kryptowalut Binance. Ponieważ służy on do zmniejszania opłat transakcyjnych przy handlu na tej platformie ma realne zastosowanie, a zainteresowanie nim, wraz ze wzrostem ilości użytkowników, stale rośnie. Dlatego też na pewno warto rozważyć inwestycję w ten projekt. Najłatwiejszym sposobem na to jest rejestracja bezpłatnego konta na tej giełdzie, a następnie zakup dowolnej ilości BNB. Szczegóły na temat Binance Coin znajdziecie w artykule umieszczonym pod przyciskiem. 

Polkadot.

To bardzo młody projekt, który przebojem wdarł się do pierwszej piątki największych projektów kryptowalutowych na świecie. Zrobiło się o nim głośno gdy rozpoczął ścisłą współpracę z giełdą kryptowalut Binance. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule. Możecie też kupić Polkadot na giełdzie Binance rejestrując bezpłatne konto klikając w poniższy przycisk.

Giełda kryptowalut – Binance  umożliwia kupno kryptowalut (oprócz wymienionych powyżej) wielu innych ciekawych. W celu rozpoczęcia handlu wymagana jest weryfikacja danych osobowych nowo zarejestrowanego użytkownika. W tym przypadku każda giełda powinna mieć prawidłowo przeprowadzone wdrożenie RODO aby uniknąć problemów z naruszeniami lub wyciekami danych osobowych. Jeśli jednak masz wrażenie, że kryptowalut są w tym momencie zbyt ryzykowne to może warto zainteresować się akcjami spółki z potencjałem na rozwój w 2021, o której przygotowaliśmy osobny artykuł.

Kupno kryptowalut za waluty tradycjne np. euro, funty, złotówki czy dolary.

Na rynku światowych giełd kryptowalut dostępne jest także kupno kryptowalut, które może nie są w gronie największych czy najbardziej popularnych ale również godnych uwagi np.

ZAKUP BITCOIN CASH

Bitcoin Cash (BCH) powstał w 2017 rok w wyniku rozłamu kodu źródłowego Bitcoina. Pomimo swojego krótkiego działania uchodzi za jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach a jej wartość ciągle rośnie. Dostępny na większości Bitcoin giełd. Kupno Bitcoin Cash za złotówki umożliwia najpopularniejsza polska giełda kryptowalut – BitBay! Bitcoin Cash – dodatkowe informacje.

Kupno kryptowalut: Bitcoin Gold i Bitcoin SV

Kolejnymi projektami “ze stajni” Bitcoina są Bitcoin Gold oraz Bitcoin Satoshi Vision, które powstały po tzw. hard-fork czyli rozdziałach sieci blockchain. W przypadku Bitcoin Gold był to hard-fork z blockchain klasycznego Bitcoina BTC natomiast w przypadku BSV był to rozłam sieci Bitcoin Cash. Więcej na temat kupna tych kryptowalut dowiesz się z osobnych artykułów do których lektury zachęcamy.

KUPNO KRYPTOWALUTY DASH

Dash to kryptowaluta uchodząca za jedną z najbezpieczniejszych pod kątem zachowania prywatności i anonimowości użytkowników. Nazwa wywodzi się z połączenia słów Digital i Cash czyli elektroniczny pieniądz. Jej kupno możliwe jest zarówno na polskich jak i zagranicznych giełdach walut elektronicznych. Kupno Dash za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut BitBay.

Zakup kryptowalut - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Co to jest kryptowaluta?

  To zaszyfrowana, anonimowa waluta elektroniczna. Szczegółowe informacje możesz znaleźć w dedykowanym artykule opisującym szczegółowo co to jest kryptowaluta.

 • Jak kupić kryptowaluty?

  Sposobów jest kilka ale jednym z prostszych i bezpieczniejszych jest założenie darmowego konta na jednej z giełd kryptowalut, weryfikację konta, a następnie zakup kryptowalut za złotówki lub inne waluty tradycyjne. 

 • Gdzie możliwy jest zakup kryptowalut za złotówki?

  Jednym z bardziej dostępnych i bezpiecznych miejsc jest polska giełda kryptowalut BitBay. Jest to obecnie największa i najbardziej popularna polska platforma do handlu i wymiany walut elektronicznych.

 • Czy kupno kryptowalut wiąże się z ryzykiem?

  Sam zakup kryptowalut nie jest ryzykowny. Ryzyko związane jest z często dość gwałtownymi zmianami cen na tym rynku oraz różnymi oszustwami lub wyłudzeniami, które do tej pory zdarzały się dość często.

 • Co można kupić za kryptowaluty?

  Na świecie płatności poprzez kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w wielu miejscach. Trend ten będzie kontynuowany. Dziś na pewno możecie kupić za kryptowaluty elektronikę, jedzenie czy zapłacić za usługi w różnych punktach.

 • Jak płacić kryptowalutami?

  To dość proste. Wystarczy podać unikalny numer konta do przelewu oraz ilość przelewanej kryptowaluty.

Jak kupić kryptowaluty za złotówki?

Wielu z was często zadaje nam pytanie jak kupić kryptowaluty za złotówki? Na początek polecamy zarejestrowanie się na polskiej platformie wymiany walut cyfrowych gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze. Zwłaszcza, że inne platformy handlu i wymiany walut elektronicznych nie pozwalają na zakup szyfrowanych walut elektronicznych za waluty fiducjarne FIAT. Dlatego właśnie wielu polskich inwestorów decyduje się na wybór polskiej giełdy kryptowalut BitBay.

W tym artykule postarałem się zebrać dla was możliwie dużą ilość ciekawych i innowacyjnych projektów szyfrowanych walut cyfrowych. Przede wszystkim koncentrowałem się na walutach elektronicznych, które w moim subiektywnym odczuciu, mają największy potencjał rozwoju i cieszą się największą popularnością. Dlatego przedstawiłem i opisałem i tylko kilkanaście podczas gdy możliwych do zakupu kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc a kolejne wchodzą do obiegu.

Niewątpliwie sporo zmieniło się w czerwcu 2018 kiedy Google zablokowało reklamy walut cyfrowych i giełd. Spowoduje to zapewne spadek podaży nowych walut co przełoży się z kolei na wzrost cen kryptowalut, które zostały na giełdach polskich i zagranicznych. Wielu analityków twierdzi, że kupno kryptowalut za parę lat będzie nadal dostępne… ale po znacznie wyższych cenach niż obecnie.

Zakup szyfrowanych walut cyfrowych

Ponieważ oprócz wymienionych wcześniej platform jest ich dużo więcej poniżej prezentujemy listę części największych lub najpopularniejszych giełd na których dostępne jest kupno walut cyfrowych:

OKEx
Bitfinex (kupno kryptowalut za dolary)
Huobi
GDAX (obecnie Coinbase – giełda walut elektronicznych z USA)
EXXEXX
BCEX
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer 
Bitstamp (znana giełda bitcoin)
Kraken

gdzie kupić kryptowaluty?

Teraz już wiesz jak kupić kryptowaluty!

Mamy nadzieję, że w tym artykule otrzymaliście wszystkie niezbędne informacje jak kupić kryptowaluty w lekkiej i przystępnej formie. W naszej opinii jest to znacznie prostsze niż się wydaje na początku. Inną kwestią, o którą często pytacie jest to jak kupić kryptowaluty za złotówki, euro, dolary czy funty. To również wam przybliżyliśmy. Jest to sprawa o tyle istotna, że wiele giełd oferuje kupno kryptowalut tylko a inne waluty elektroniczne.

Podsumowanie – kupno kryptowalut za złotówki, euro, dolary czy funty

Większość z nich to niestety zagraniczne giełdy Bitcoin umożliwiające zakup walut cyfrowych za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum i nie dysponujące polskojęzycznym interfejsem oraz supportem. Jeśli chciałbyś aby giełda dawała powyższe możliwości najlepszym wyborem będzie polska giełda BitBay. Dlatego na pewno warto rozważyć rejestrację na tej platformie w pierwszym kroku i sprawdzić jak kupić kryptowaluty za złotówki.

kupno kryptowalut za złotówki

Należy pamiętać, że kupno kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, a na wielu platformach odbywa się przy użyciu specjalnych programów tzw. botów, które handlują samodzielnie bez udziału człowieka, który jedynie zapisuje warunki na jakich mają się odbywać transakcje kupna-sprzedaży szyfrowanych walut elektronicznych. Godnym uwagi jest to, że często transakcje kupna kryptowalut odbywają się też poprzez aplikacje mobilne dlatego warto zorientować się czy wybrana przez nas platforma posiada właśnie taką aplikację mobilną do handlu.

Jak widzisz zakup kryptowalut nie jest taki trudny jak wydaje się na początku. Teraz już pozostaje Ci wybragć Twoim zdaniem najciekawsze, najpopularniejsze czy najlepsze kryptowaluty.

Kilka informacji na koniec na temat kupna kryptowalut czyli szyfrowanych walut elektronicznych

Kończąc i podsumowując ten artykuł chciałem was ostrzec przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Choć hossa 2020/2021 wygląda imponująco to na pewno kiedyś się skończy. Prawdopodobnie spora część projektów mocno straci na wartości gdy cena Bitcoina zacznie spadać. Dlatego inwestujcie tylko niewielkie kwoty, które potencjalnie możecie stracić. Nie dajcie się zwieść analitykom i wielu optymistycznym mędrcom z kanału Youtube, którzy opowiadają wam, że zostaniecie milionerami. Ponieważ większość tych opowieści i przepowiedni się zapewne nie sprawdzi. Jeśli chcecie znaleźć więcej kryptowalut to polecamy zestawienie dostępne na stronie coinmarketcap.com w którym zebrane są setki różnych projektów wraz z kapitalizacją i wykresami.

Mam nadzieję, że ten artykuł udzielił wam pełnej i wyczerpującej informacji na temat tego jak kupić kryptowaluty za złotówki krok po kroku oraz za inne waluty fiducjarne FIAT oraz zwrócił uwagę na te projekty, które są godne waszego zainteresowania tak byście błądzili w gąszczu różnych informacji. Oczywiście nie mogę wprost i jednoznacznie wskazać, które projekty zyskają na wartości i zostaną z nami na długie lata. W związku z tym, że nikt nie zna przyszłości, a tym samym przyszłości poszczególnych projektów zalecam wam szczególną ostrożność. Podsumowując życzę wam wielu trafnych decyzji inwestycyjnych oraz tego aby hossa i wzrosty cen trwały jak najdłużej ponieważ w ten sposób prawdopodobnie zarobicie więcej.

jak kupić kryptowaluty za złotówki?