Kupno kryptowalut

Interesuje Cię łatwe kupno kryptowalut za euro, złotówki lub funty?

Kupno kryptowalut – od podstaw krok po kroku

Rozpoczynasz swoją przygodę z rynkiem walut elektronicznych i potrzebujesz wskazówek jak zabrać się za kupno kryptowalut?

Na kilkudziesięciu zagranicznych i polskich giełdach kryptowalut można obecnie kupić około 1000 różnych szyfrowanych walut cyfrowych. Wiele z nich jest podobnych do siebie zarówno pod kątem zastosowania jak i technologii (blockchain). Jednak wiele z tych kryptowalut zdaje się mieć większy potencjał niż inne. Niektóre posiadają ciekawe i unikalne nowoczesne zastosowania, które mogą stać się małymi rewolucjami w niektórych branżach i zakorzenić się w nich na długie lata. Na naszej stronie możesz zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi wyboru i kupna najlepszych, najpopularniejszych czy najciekawszych kryptowalut na rynku. To na pewno pomoże Ci zmniejszyć Twój obszar poszukiwań i ułatwi Ci pierwsze inwestycje.

Giełda kryptowalut BitBay – rejestracja

Kupno kryptowalut
aktualności kryptowalutowe

KUPNO BITCOIN

Bitcoin (BTC) jest pierwszą na świecie kryptowalutą. Od momentu powstania w 2008 roku jego wartość stale rośnie. Coraz częściej wykorzystywany jest do płatności przez osoby fizyczne i firmy. Kupno Bitcoina jest możliwe na wszystkich giełdach kryptowalut oraz giełdach Bitcoin. Przedstawimy Ci również wiele interesujących nowinek oraz szczegóły technologiczne i tego jak działa pierwsza waluta cyfrowa – Bitcoin!

cyfrowe złoto

KUPNO ETHEREUM

Ethereum (ETH) to jedna z pierwszych kryptowalut. Powstała w 2013 roku i obecnie jest drugą pod kątem wyceny rynkowej. Jego sieć daje możliwość używania innych walut cyfrowych. Kupić Ethereum można w zasadzie na wszystkich giełdach Bitcoin i kryptowalut. Odpowiadamy na pytanie gdzie kupić Ethereum?. Kupno Ethereum za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay.

gdzie można kupić ethereum?
Kupno Ripple

KUPNO RIPPLE

Kryptowaluta Ripple (XRP) powstała w 2012 roku więc jest jedną z pierwszych walut elektronicznych opartych o technologię blockchain. Jest szybsza i tańsza od Bitcoina dlatego zwróciła uwagę największych instytucji finansowych. Ze względu na popularność Ripple kupno Ripple umożliwia praktycznie każda giełda kryptowalut.

KUPNO LITECOIN

Litecoin (LTC) stworzony został w 2011 roku więc zalicza się do najstarszych i najlepszych kryptowalut. Litecoina cechuje, że jest znacznie szybszy niż Bitcoin. Nazywany bywa “cyfrowym srebrem”. Kupno Litecoina możliwe jest na większości giełd kryptowalut. Za złotówki umożliwia kupno Litecoina polska giełda kryptowalut BitBay

gdzie kupić litecoin
Zakup kryptowaluty NEO

Kupno kryptowaluty NEO

Neo to kryptowaluta wywodząca się z Chin. Jest ona pierwszą szyfrowaną walutą elektroniczną, która powstała w tym kraju i szybko została okrzyknięta “chińskim ethereum”. Niestety jest ona dostępna tylko na niektórych giełdach Bitcoin np. Binance gdzie możesz kupić NEO za inne kryptowaluty. Możliwość zakupu tej waluty elektronicznej dają tylko najlepsze giełdy kryptowalut.

Kupno innych kryptowalut za waluty tradycjne np. euro, funty, złotówki czy dolary.

Na rynku światowych giełd kryptowalut dostępne jest także kupno kryptowalut, które może nie są w gronie największych czy najbardziej popularnych ale również godnych uwagi np.

KUPNO BITCOIN CASH

Bitcoin Cash (BCH) powstał w 2017 rok z rozłamu kodu źródłowego Bitcoina. Pomimo swojego krótkiego działania uchodzi za jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach a jej wartość ciągle rośnie. Dostępny na większości Bitcoin giełd. Kupno Bitcoin Cash za złotówki umożliwia najpopularniejsza polska giełda kryptowalut – BitBay! Bitcoin Cash– dodatkowe informacje.

KUPNO KRYPTOWALUTY DASH

Dash to kryptowaluta uchodząca za jedną z najbezpieczniejszych pod kątem zachowania prywatności i anonimowości użytkowników. Nazwa wywodzi się z połączenia słów Digital i Cash czyli elektroniczny pieniądz. Jej kupno możliwe jest zarówno na polskich jak i zagranicznych giełdach walut elektronicznych. Kupno Dash za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut BitBay.

Najlepsze kryptowaluty – kupno za złotówki 

Kupno kryptowaluty Lisk

Lisk (LSK)

Lisk (LSK) to obecnie jedna z najpopularniejszych i kryptowalut w Polsce. Jej otwarta platforma programistyczna przyciąga uwagę ze względu na możliwość tworzenia własnych aplikacji. Kupno Lisk za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay. Jest także dostępny na licznych innych giełdach Bitcoin i walut cyfrowych.

Niektóre z nich regularnie znajdują się w gronie najlepszych kryptowalut. Rankingi publikowane są regularnie na naszej stronie. Kupno Lisk – więcej informacji na ten temat

 

Giełda kryptowalut – Binance  umożliwia kupno kryptowalut (oprócz wymienionych powyżej) wielu innych ciekawych. W celu rozpoczęcia handlu wymagana jest weryfikacja danych osobowych nowo zarejestrowanego użytkownika. W tym przypadku każda giełda powinna mieć prawidłowo przeprowadzone wdrożenie RODO aby uniknąć problemów z naruszeniami lub wyciekami danych osobowych.

KUPNO CARDANO

Cardano istnieje od 2015 roku jednak jej kapitalizacja plasuje tą kryptowalutę pośród 10 największych na Świecie. Ta waluta cyfrowa stworzona została przez ekspertów z całego świata łącznie z kadrą naukową różnych uniwersytetów. Niestety kupno Cardano możliwe jest głównie na zagranicznych platformach handlu i wymiany walut elektronicznych. Cardano– więcej informacji.

KUPNO EOS

kupno kryptowalut
EOS to stosunkowo młoda kryptowaluta, która została uruchomiona w lipcu 2017 roku. Szybko jednak zdobywała popularność dzięki czemu dziś jej kapitalizacja sprawia, że znajduje się w 5 największych, najciekawszych i najlepszych kryptowalut na Świecie. Kupno EOS możliwe umożliwia np. giełda kryptowalut Binance.

Kupno EOS – dodatkowe informacje.

KUPNO KRYPTOWALUTY ENJIN

Enjin to kolejna kryptowaluta dedykowana do wykorzystania w grach wideo. Rynek gamingowy rozwija się niezwykle dynamicznie i jest bardzo innowacyjny dlatego szyfrowane waluty cyfrowe dla graczy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Kupno Enjin oraz kupno kryptowalut o podobnych właściwościach i możliwościach umożliwia zagraniczna giełda kryptowalut – Binance. 

Więcej informacji na temat tej kryptowaluty oraz gdzie można ją kupić znajdziesz tutaj – Kupno Enjin

Jeśli interesuje Cię założenie konta na giełdzie kryptowalut Binance możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk

Na początek polecamy zarejestrowanie się na polskiej platformie wymiany walut cyfrowych gdyż będzie to dla każdego z Was łatwiejsze. Zwłaszcza, że zagraniczna platforma handlu i wymiany walut elektronicznych Binance umożliwia kupno kryptowalut tylko za inne waluty elektroniczne. Kto wie czy kiedyś będą możliwe łatwe płatności w takich miejscach jak sklep internetowy Xiaomi, który oferuje wysokiej klasy elektronikę użytkową np. smartwatche, produkty dla domu smarthome oraz smartfony.

Czy gdyby kryptowaluty były monetami wyglądały by tak?

Kupno kryptowalut

Jak widzisz wybraliśmy dla Ciebie naszym zadaniem 12 najciekawszych, najpopularniejszych i przez wielu uważanych za najlepszych kryptowalut, których zakup możesz rozważyć na początek. Możliwych do zakupu kryptowalut jest oczywiście wiele wiele więcej… szacuje się, że ponad tysiąc a kolejne wchodzą do obiegu.

Wiele jednak zmieniło się w czerwcu 2018 kiedy Google zablokowało reklamy walut cyfrowych i giełd. Spowoduje to zapewne spadek podaży nowych walut co przełoży się z kolei na wzrost cen kryptowalut, które zostały na giełdach polskich i zagranicznych. Wielu analityków twierdzi, że kupno kryptowalut za parę lat będzie nadal dostępne… ale po znacznie wyższych cenach niż obecnie.

Kupno kryptowalut

Wybierz gdzie chcesz zakupić kryptowaluty i zarejestruj się na polskiej giełdzie kryptowalut lub zarejestruj się na zagranicznej giełdzie walut elektronicznych.

Oprócz wyżej wymienionych giełd walut elektronicznych poniżej prezentujemy listę części największych lub najpopularniejszych giełd na których dostępne jest kupno walut cyfrowych:

OKEx
Bitfinex (kupno kryptowalut za dolary)
Huobi
GDAX (obecnie Coinbase – giełda walut elektronicznych z USA)
EXXEXX
BCEX
HitBTC 
ZB.COM
Simex
bitFlyer 
Bitstamp (znana giełda bitcoin)
Kraken

gdzie kupić kryptowaluty?

Teraz już wiesz gdzie kupić kryptowaluty!

Mamy nadzieję, że w tym artykule otrzymaliście wszystkie niezbędne informacje gdzie kupić kryptowaluty w lekkiej i przystępnej formie. W naszej opinii jest to znacznie prostsze niż się wydaje na początku. Inną kwestią, o którą często pytacie jest to gdzie kupić kryptowaluty za złotówki, euro, dolary czy funty. To również wam przybliżyliśmy. Jest to sprawa o tyle istotna, że wiele giełd oferuje kupno kryptowalut tylko a inne waluty elektroniczne.

Podsumowanie – kupno kryptowalut za złotówki, euro, dolary czy funty

Większość z nich to niestety zagraniczne giełdy Bitcoin umożliwiające zakup walut cyfrowych za inne kryptowaluty np. Bitcoina czy Ethereum i nie dysponujące polskojęzycznym interfejsem oraz supportem. Jeśli chciałbyś aby giełda dawała powyższe możliwości najlepszym wyborem będzie polska giełda BitBay.

kupno kryptowalut za złotówki

Należy pamiętać, że kupno kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem, a na wielu platformach odbywa się przy użyciu specjalnych programów tzw. botów, które handlują samodzielnie bez udziału człowieka, który jedynie zapisuje warunki na jakich mają się odbywać transakcje kupna-sprzedaży szyfrowanych walut elektronicznych. Często transakcje kupna kryptowalut odbywają się też poprzez aplikacje mobilne dlatego warto zorientować się czy wybrana przez nas platforma posiada właśnie taką aplikację mobilną do handlu.

Jak widzisz zakup kryptowalut nie jest taki trudny jak wydaje się na początku. Teraz już pozostaje Ci wybrać Twoim zdaniem najciekawsze, najpopularniejsze czy najlepsze kryptowaluty.